Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:49 19.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделка ?нови [re: valsodar]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано20.03.09 12:45



"Какви са гаранциите , които АНИ предоставя и при чието неспазване, мога по съдебен път да си търся неустойки от нея, в случай че ми е продала имот с тежести ? "

Уви, никакви. След фазата на предварителния договор АНИ-то губи интерес към теб, оправяй се.
Сега да поясня - не обобщавам за всички АНИ-та. Но не съм се срещал с АНИ, което да поема персонална отговорност при порок на сделката. Всички казват - ми той продавача такъв, излъгал за нещо, продавача да отговаря. Аз настоявам за солидарна отговорност на АНИ-то и продавача, ако бъда отстранен от имота. Кой излъгал, кой недогледал, кой премълчал - да си водят регресни искове. Именно затова са и въпросните 3% комисионна, като тази сума често е по-голяма от нотариалните такси.



Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделка ?нови [re: abettor]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано20.03.09 13:01



ейййййййййй голям си сладур, не може да ти се отрече... ама ги ръсиш едни глупости та стой та гледай...
Подвеждаш човека с информация...
Я ми кажи ако те наема теб за сделка, какви са твоите отговорности, ще върнеш ли хонорара който си взел, ако собственика те подведе...
Ама говорите си на отплесия пък после ние сме виновни...
Я ми кажи колко пъти вие работите за едно благодаря... мисля че няма такова нещо...
Кажи ми сега в прав текст, аз те наемам да провериш документите и ти плащам за това /сега ми кажи колко би ми струвала услугата/ правим договор, но собственика въпреки него реши да го продаде или пък заложи имота... ти ще понесеш ли отговорност за това...
Ама то е лесно да нападаш, ама е трудно да помислиш...



Никога не е късно да станеш за смях...

Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделка ?нови [re: arrvv]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано20.03.09 13:11



Сладурката си ти, но уви глупостите също ти ги говориш, защото не знаеш фактите.



"Кажи ми сега в прав текст, аз те наемам да провериш документите и ти плащам за това /сега ми кажи колко би ми струвала услугата/ правим договор, но собственика въпреки него реши да го продаде или пък заложи имота... ти ще понесеш ли отговорност за това...
"


1. Не съм имал случай да правя проверка на документи без договор за това. Обикновено, в договора се регламентират моите задължения.
2. Въвел съм добрата европейска практика да излизам с официално писмено становище, под което стои моето име и нося пълна отговорност за написаното.
3. Проверката на собствеността не е компютърната справка. Нещо по-сериозно е, но няма да го разбереш.
4. Гражданската ми отговорност е гарантирана на клиента, защото адвокатите подлежат на задължителна застраховка за вреди, причинени на клиента. За мен плаща застрахователя и евентуално ме търси по линия на регреса.
5. За пълна проверка на документи, право на собственост, и изповядване на сделката (разбира се, че сам си пиша нотариалния акт) таксата ми е "висока". Под 1%.





Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделка ?нови [re: abettor]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано20.03.09 13:29



Проверката на собствеността не е компютърната справка. Нещо по-сериозно е, но няма да го разбереш.
------------------------------------------------------------------------------------------------------
проверката на собствеността ми е ясна, знаеш ли колко съм висяла в архива на службата по вписвания... документи до първособственика съм вадила, чрез проследяване...
Нотариалният акт също ми е ясен, кой го пише е т.н., но аз предпочитам да е нотариус, проектонотариалния акт ми се праща по пощата и от там аз винаги знам какво пише в него. За разлика от вас адвокатите, с нотариуса, който работим сме в перфектни отношения...

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Гражданската ми отговорност е гарантирана на клиента, защото адвокатите подлежат на задължителна застраховка за вреди, причинени на клиента. За мен плаща застрахователя и евентуално ме търси по линия на регреса.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Добре, ама я помисли ти не си му причинил вреди, ти си свършил перфектно работата, собственика е този който е причинил вредата.. и за това ли си застрахован..
И последно... я ми кажи ти колко пъти си ходил на огледи с клиенти, колко имоти си му предложил и т.н., което разбира се не е твоя работа, но което при нас влиза в заплащането..
Ето затова се нервя, защото нещата са доста комплексни, а вие се опитвате да ги изкарате елементарни..



Никога не е късно да станеш за смях...

Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделка ?нови [re: arrvv]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано20.03.09 13:38



"проверката на собствеността ми е ясна, знаеш ли колко съм висяла в архива на службата по вписвания... документи до първособственика съм вадила, чрез проследяване... "
Знам, знам. Както знам и какво значи проследяване на собствеността и защо това не може да го направи брокер. Но че висите в службата по вписвания го знам.



"Нотариалният акт също ми е ясен, кой го пише е т.н., но аз предпочитам да е нотариус, "
Току-що натовари клиента с допълнителни разходи. Не вярвам да плащаш на Нотариуса (за тази допълнителна и скъпа услуга) от своите 3%?

"За разлика от вас адвокатите, с нотариуса, който работим сме в перфектни отношения... "
Някъде да съм казал, че адвокатите не работим добре с Нотариусите?

"Добре, ама я помисли ти не си му причинил вреди, ти си свършил перфектно работата, собственика е този който е причинил вредата.. и за това ли си застрахован.. "
Повече от ясно е, че не съм си свършил добре работата, след като съм причинил вреди на клиента. Да, затова съм застрахован.

"И последно... я ми кажи ти колко пъти си ходил на огледи с клиенти"
Аз да не съм агенция за запознаване?



Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделка ?нови [re: abettor]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано20.03.09 13:52



с риск да се повторя пак казвам че си сладур...
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Знам, знам. Както знам и какво значи проследяване на собствеността и защо това не може да го направи брокер
------------------------------------------------------------------------------------------------------
И защо да не може да го направи брокер? Аз съм го правила, така че съм живия пример



-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Току-що натовари клиента с допълнителни разходи. Не вярвам да плащаш на Нотариуса (за тази допълнителна и скъпа услуга) от своите 3%?


а ти смяташ ли че клиентите ще са съгласни адвокат да пише нот. акт... те си искат нотариус... въобще ти ми говориш за интелигентни които горе-долу са наясно за какво иде реч... но ти не си се сблъсквал с хора, които хем нищо не разбират, хем си държат на своето и се запъват като магаре на мост...
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Аз да не съм агенция за запознаване
---------------------------------------------------------------------------------------------------
знаеш ли това е страхотна издея, освен за НИ офиса мога да го ползвам и затова, пък може й да излезе някой продавач или купувач и да ги съчитаем нещата

Никога не е късно да станеш за смях...

Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделка ?нови [re: arrvv]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано20.03.09 14:03



1. Защото проследяване на собствеността и оценка на риска е правна дейност, за която се учи конкретно висше образование. Това, че си научила две гишета на които да висиш, не те прави способна да го правиш. Нямам и намерение да те светкам как се прави, летните кандидат-студентски изпити в специалност "право" предстоят.
2. Да, всички клиенти са съгласни адвокат да им пише нотариалния акт, ако ще им излезе по-евтино. При вашето АНИ те обаче нямат думата. Давате им куриозния ПД, който коментирах, пращате ги при ваш Нотариус (шефката ти взема комисионна) и въпросът приключва.
3. Съчетай ги. Определено в това ви е силата.





Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделка ?нови [re: valsodar]  
Автор нeyдaчниk (новак)
Публикувано20.03.09 14:08



Какви са гаранциите , които АНИ предоставя и при чието неспазване, мога по съдебен път да си търся неустойки от нея, в случай че ми е продала имот с тежести ?
------------------------
1. АНИ не продава имоти, как ще ти продаде имот с тежести ?
2. Дали имота има тежести се доказва с документи, които не издава АНИ
3. Ангажиментите на АНИ са описани надлежно в договор за поръчка, неустойки можеш да търсиш от АНИ, ако не си свърши работата по този договор
4. Ако не се осъществи сделката по вина на продавача /приехме, че ти си купувач/ имаш варианти, залегнали в предварителния договор - да го развалиш по вина на продавача и да си получиш двойно капарото, или договорът да бъде обявен за окончателен , като се ползваш от чл. 19 от ЗЗД.



Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделка ?нови [re: abettor]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано20.03.09 14:10



Знаеш ли винаги съм харесвала правото, но... май станах на годинки за да уча тепърва...
Аз незнам кой е кадърен и кой некадърен юрист, защото нямам толкова големи познания в материята за да преценя, но имам едно основно правило, като незнам нещо си питам..., но лошото е че колко различни хора попитам, толкова различни отговори получавам.... а кой е велния???



Никога не е късно да станеш за смях...

Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделка ?нови [re: abettor]  
Автор нeyдaчниk (новак)
Публикувано20.03.09 14:20



На заядливият ти тон няма да обръщам внимание, на високомерието ти - също, само ще ти кажа, че няма адвокат, който да знае и може повече от мен, когато става въпрос за сделки с недвижими имоти.
--
Давате им куриозния ПД, който коментирах
-------
Защо така ми се струва някак недостойно да се нахвъляш срещу свои колеги, които ние ползваме за подготовка на договори ? Имаш чувството за непогрешимост ? За повече знания и умения от останалите си колеги ? Явно скромността не ти е присъща. Обаче и самочувствието ти е в повечко, защото доказваш , че нямаш понятие от работата на АНИ например, докато твои колеги , с които работим имат.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.