Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:59 20.09.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделка ?нови [re: нeyдaчниk]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано19.03.09 12:15



Абсолютно съм съгласен, в последните години всеки втори стана брокер, а това не е толкова елементарна работа, както се опитват тук някои да я изкарат. Да работиш с хора не е лесно, изисква умения, каквито не всички имат. Сега кризата ще повлияе добре и в нашата работа, ще отпаднат много случайно попаднали , ще останат само можещите
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Напълно те подкрепям....



Никога не е късно да станеш за смях... [

Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделка ?нови [re: arrvv]  
Автор CaнитapМодератор (napalmoff )
Публикувано19.03.09 12:19



Хайде сега ми обясни, колко такива случаи имаш в които идва продавача, при теб с цялото си доверие и и всички документи за имота.
-В цялата си практика се хващам на бас, че нямаш 5 такива. Колкото и да ти е мъчно това се прави с адвокат. Каквото и да си говорим хората имат повече доверие на тях, не на вас

И защо когато вадиш всички документи, и когато вадиш само едно листче от нотариата (компютърна разпечатка) за липса/наличие на тежести цената е една и съща






Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделка ?нови [re: Caнитap]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано19.03.09 12:26



защо когато вадиш всички документи, и когато вадиш само едно листче от нотариата (компютърна разпечатка) за липса/наличие на тежести цената е една и съща
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Защото това е моят начин на работа... и защото ти си ми живата ходеща реклама.. защото освен че ти си доволен от мен ти ще ми доведеш идруги клиенти...
Много са такива случаи, ако искаш аз си пазя пълномощните можеш да ги видиш...
И за какво доверие ми говориш... собственика ме упълномощава да извадя документите за сделката а не да го представлявам пред нотариус...
Разбери бе човек, не всеки брокер работи само днес и само за една комисионна, аз градя име, мисля за бъдеще на фирмата и получавам пари...

Никога не е късно да станеш за смях...

[

Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделка ?нови [re: Caнитap]  
Автор нeyдaчниk (непознат )
Публикувано19.03.09 12:31



Ще ти обясня - в моите оферти, които рекламирам, няма нито един имот, който да се предлага от други АНИ, това надявам се ти отговаря на въпроса за доверието .
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото и да ти е мъчно това се прави с адвокат. Каквото и да си говорим хората имат повече доверие на тях, не на вас
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Абсолютно невярно ! На всичкото отгоре твърдиш неща, които няма как да знаеш по - добре от мен ! Колкото до заплащането, ще ти обясня простичко - за да бъда нечий брокер, искам заплащане, което съм преценил, че ми се полага и което моя клиент е приел да ми плати, останалото са подробности. Имал съм случаи да продам/купя имот за едни ден, имал съм случаи, когато рекламирам имот година и когато се появи купувач , продавачите да откажат продажбата. Крайно време е да се разбере, че не може да има разбивка за всеки имот или сделка, всяка сделка е различна, понякога са необходими повече време и усилия, понякога по - малко.



Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделканови [re: Caнитap]  
Автор donald trump (дoбpяka)
Публикувано19.03.09 12:36



Въобще не си прав. Имаме специално помещение пълно с документи на клиенти. Всеки втори клиент си оставя пълният набор документи за имота. Ние трябва да знаем какво продаваме. Имот без да сме гледали не предлагаме. Селски имоти без да сме видели документите изобщо не ни интересуват, защото половината са с нередовни документи.
Цената е една, защото тя е за пълно обслужване. Твой избор е дали изцяло ще се възползваш от услугата. Ние те викаме само за подпис на договорите и за получаване или плащане на парите. Всичко останало е наше задължение.



Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделканови [re: donald trump]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано19.03.09 12:38



ако го искат колега... в повечето пъти искат сами да "свършат" нашата работа...

Никога не е късно да станеш за смях...

[

Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделканови [re: arrvv]  
Автор нeyдaчниk (непознат )
Публикувано19.03.09 14:41



Според мен посредник в сделка с недвижим имот е необходим по доста причини, ще изтъкна само част от тях :
1. Той познава пазара много по -добре от клиентите си
2. Той професионално ще ги съветва относно цената към момента и тенденциите за бъдещето
3. Той ще им подсигури всички проверки и документи, съпътстващи сделката, ако са купувачи и ще ми намери сериозен клиент, ако са продавачи
4. Заради всичко описано по - горе, клиента ще си подпише комисионен договор и ще бъде доволен, че е спестил време, нерви, че това, което е поискал по сделката, е факт.
5. Заради всичко , описано по горе, посредникът ще си получи заслужените пари , които клиента с радост ще му плати - 2,5 или 3 %, а ако и двамата са решили да бъдат негови клиенти - 5 - 6 % от продажната цена



Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделка ?нови [re: нeyдaчниk]  
Автор 3ъл_Дyx (вестоносец)
Публикувано19.03.09 22:02



То същото може да се каже за почти всички видове сделки с голяма стойност.
Така по света са се появили стоковите и фондовите борси.Но в същото време има десетки хиляди производители и прекупвачи,които договарят пряко и дори не знят къде се намират местните стокови борси.А колко акции само се търгуват извън борсата....



Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделка ?нови [re: 3ъл_Дyx]  
Автор нeyдaчниk (непознат )
Публикувано20.03.09 09:27



Така е, какво от това ? Ако имаш време , иди до Нотариата, вътре ще видиш опашка от брокери и много малка част клиенти, които чакат за компютърна справка, а всяка такава е сделка, ако не знаеш. Въпрос на избор - ще си наемеш някого, или ще се правиш на брокер.



Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделка ?нови [re: нeyдaчниk]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано20.03.09 12:16



Няколко въпроса :
След като ползваме посредник за определена дейност и се надяваме той да я свърши по-добре и надежно от нас, какви са даваните гаранции от страна на АНИ, че предоставената услуга към Купувача е качествена ?

В смисъл, търся имот с точно определени параметри и възлагам процеса по издирването и проверката му на АНИ, за което й плащам съгласно договор с нея.
Какви са гаранциите , които АНИ предоставя и при чието неспазване, мога по съдебен път да си търся неустойки от нея, в случай че ми е продала имот с тежести ?

В момента, в който се убедя че моите интереси са гарантирани, едва тогава бих ползвал помощта на посредник.
Никога не бих платил за услуга, в чийто краен резултат не съм убеден.
Не съм фен на репликата "Ти дай парите, пък ние ще видим " :)

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.