Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:34 19.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Уникалната ...нови [re: abettor]  
Автор ДъpвeнФилocoф ()
Публикувано18.03.09 19:07



... е расова мацка - не може да се изрази с под 100 думи





Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделка ?нови [re: abettor]  
Автор yниkaлeн (непознат )
Публикувано18.03.09 20:20



Понеже нямам опит , забравих и парола и всичко, та се наложи да си сменя името, освен това видях, че Уникална ви липсва, та затова от Неудачник вече съм Уникален. Аз не съм Уникална,а ти от чие име пишеш "ние" ?



Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделканови [re: нeyдaчниk]  
Автор dated (незапознат)
Публикувано18.03.09 20:49



Аз пък разбрах какво смяташ ти.

Ама не разбрах защо е по-добре да има посредник. Едно питаш, друго отговаряш...

П.С. Това е само спгуфи-то...






Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделка ?нови [re: arrvv]  
Автор CaнитapМодератор (napalmoff )
Публикувано19.03.09 09:17



За мен също... и веднага казвам защо... по принцип услугата на АНИ е продавача или купувача да се явява само на плащанията... никакво друго загубено време, нерви и пари...

Извинявай ме много но това е голяма глупост. Я ми кажи как ще извадиш така, че клиентите ти да не губят време и пари
-Удостоверение по чл.87 от ДОПК
-Удостоверение за данъчна оценка
-Удостоверение за наследници (евентуално)
-Удостоверение за семейно положение

Единствената работа на посредника, комисионера но не и е да си вземе комисионката на предварителен договор.

Извинявай, ама тук пишещите сме имали поне по една сделка.
А аз за една година съм имал 2 с брокер и без брокер.
Не смятам, че се справиха по добре от мен






Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделка ?нови [re: Caнитap]  
Автор нeyдaчниk (непознат )
Публикувано19.03.09 09:42



Единствената работа на посредника, комисионера но не и е да си вземе комисионката на предварителен договор.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Макар да трябват усилия да се разбере това изречение, ясно е, че смисълът му е - "аз знам повече от посредниците, които всъщност не вършат нищо". Няма да споря с никого за това кой колко знае и може, въпросът е дали има нужда от посредник. Всеки, който смята, че нашата работа се свежда до изваждането на няколко документа и запознанството на двама души , дълбоко греши. Не знам защо е този мерак непрекъснато да се опитват някои да доказват как няма нужда от АНИ -та, след като самият факт, че ни има толкова години абсолютно показва нуждата от нас. Това, че някой може и иска да си прави всичко сам, не означава, че всички го правят, нали ? Какво ще кажете за стотиците мои клиенти, ползвали мен и колегите ми през годините ? Или ще ги наречете тъпи, прости и т. н. ? "Санитар" казва, че имал поне една сделка, кога с брокер, кога не, добре, ама аз съм имал стотици и какво от това ? Да си направил няколко сделки не те прави брокер, има страшно много хора, които през последните години станаха брокери, ама всъщност не стават за тази работа и сега просто ще си отпаднат от пазара. Прекалено елементарно е твърдението , че ние имаме да извадим 2- 3 документа и готово - чакаме си паричките, това са твърдения на абсолютно незапознати и недобронамерени хора. Ако аз си купувам или продавам имот, ще си наема брокер, но проверен, препоръчан ми от някого, защото ако съм компютърен специалист например, няма как да знам всички подробности, които съпътстват всяка сделка. С други думи, аз смятам, че за сделка с недвижим имот си трябва брокер, не стругар, не жътвар, не счетоводител, брокер.



Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделка ?нови [re: нeyдaчниk]  
Автор CaнитapМодератор (napalmoff )
Публикувано19.03.09 09:47



е знам защо е този мерак непрекъснато да се опитват някои да доказват как няма нужда от АНИ -та, след като самият факт, че ни има толкова години абсолютно показва нуждата от нас.

Мутрите съществуваха около 8 г. Част от тях все още се подвизават като "добреоблечени бизнесмени"

И от тях ли има нужда. Имате и друга обща черта и мутрите и вие "работите" бею законова рамка и ясно изразени правила.

Схемата е ясна, има далавера, обира се каймака. След това се въвеждат правилата и бизнеса тръгва в нормални линии. Този процес започна и при вас. Каймака свърши






Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделка ?нови [re: Caнитap]  
Автор нeyдaчниk (непознат )
Публикувано19.03.09 10:00



Виждал съм темите, в които сравняваш брокерите с мутрите, нищо ново. Нещата са съвсем обикновени - АНИ е фирма, която работи според законите, не ходи с бухалки, не извива ръцете никому, сключва си договори, плаща данъци. По какво се различава една АНИ от друга фирма в сферата на обслужването - полага труд, договаря си заплащане , по какво ? Нали всички знаем , че по - голямата част от цената на бензина е всъщност разходите за Лукойл , или другите посредници между нас и производителите на петрол ? Ама не ходиш до Кувейт за бензин, някой друг ти го доставя ? За работата на АНИ има правила и те се съдържат в законите, които касаят всяка друга фирма, посочи ми разликата ? Коя част от нашата работа е извън правилата и кои точно закони нарушаваме ?



Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделка ?нови [re: нeyдaчниk]  
Автор green_crocodile ()
Публикувано19.03.09 10:11



Нямам нищо против брокерите, даже смятам, че са полезни при сделки с НИ. Обаче някои от тях (не слагам всички в кюпа) се самозабравиха, особено до миналата година, когато балонът на цените на НИ все още се надуваше. Някои агенции и брокери смятат, че за всяко тяхно движение трябва да им се плаща. Не мисля, че за оглед трябва да има такса (това беше разисквано в друга тема), трудът по сключването на една сделка се покрива от комисионната, която не е никак малка.
Лошото име на брокерите се създава от хора, които нямат достатъчно познания в областта и насочват погрешно клиентите. Със сигурност има и такива, които са съвестни и ерудирани, но много от брокерите не са достатъчно квалифицирани и не знаят как да подходят правилно и към продавача, и към купувача.



Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделка ?нови [re: green_crocodile]  
Автор нeyдaчниk (непознат )
Публикувано19.03.09 10:16



Абсолютно съм съгласен, в последните години всеки втори стана брокер, а това не е толкова елементарна работа, както се опитват тук някои да я изкарат. Да работиш с хора не е лесно, изисква умения, каквито не всички имат. Сега кризата ще повлияе добре и в нашата работа, ще отпаднат много случайно попаднали , ще останат само можещите.



Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделка ?нови [re: Caнитap]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано19.03.09 12:09



Да ти обясня ли...
Добре...
Ти си собственик и ми издаваш пълномощно /нотариално заверено/ че мога от твое име да вадя дан. оценка и всички други документи които са описани точно в пълномощното...
Това достатъчно ли ти като отговор...
С такива пълномощни съм направила доста сделки по селските общини....
В София също имаме такава практика но повечето собствиници сами ходят да си вадят нещата... макар че и тук съм имала такъв случай
Така че това което пиша съвсем не са глупости...

Никога не е късно да станеш за смях...

[


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.