Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:16 16.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделканови [re: arrvv]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано23.03.09 00:34



Чакай сега да видя...
Беше някъде след есенното изложение за недвижими имоти в Москва, миналата година. Разказвам ти конкретен случай.
Руски инвеститори искат голям парцел, над 4 декъра за евентуално застрояване на жилищен комплекс. Очакват информация и проучвания за цяла София, всички сегменти , кой строи, кой не строи, / кризата вече бая се беше поусетила/В кой-точно сигмент да влезнат, както и да е ...
Търся аз парцел 4 декъра, сабирам оферти от всякъде.Идва един сладкиш от една не безизвестна агенция столична и ми носи оферта.Офертата е тайствено загадъчна.Искам Намер на УПИ, планоснимачен номер.. С триста зора ми казва таз секретна инфорамация. Преди огледа , бях локализирала парцела къде е , в коя устройствена зона, кинт и плътност на застрояване, на какви цени върви, и т.н
Огледа:
1. Не знаеше къде е парцела, бил до една барака със червен покрив??!!И се юрна да си търси бараката.Разгеле намерихме я, оказа се на границата на съседен парцел
2.Освен, че ми изчисли едно зашеметяващо РЗП, което може да бъде постигнато, набързо ми обясни как ще се постигне още, ако сменим устройствената зона ??!!!??
3.Беше тотално скаран с посоките, но ми обясняваше откъде ще влиза слънце в бъдещите апартаменти
4.Една седмица ми се обаждаше през два часа за да ме плаши как всеки момент има клиент, който ще грабне парцела

Ако щеш вярвай, парцела още се върти в реклама. Беше в резидавата зона, не ставаше за нищо друго освен за спортен комплекс с басейн

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !



Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделканови [re: abettor]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано23.03.09 00:34



А ще прокараш ли закон, че след " запознанството", на изповядването те няма да се скрият и да си направят сделката, а аз ще си получа парите...
Само моля те не ми говори че затова са договорите, собственика запрашил в чужбина, клиента е еди къде си... пък ходи ги намери

Никога не е късно да станеш за смях...



Тема Дойдохме си на думата.....нови [re: arrvv]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано23.03.09 00:38



....виж предложенията ми.
За огледа ти се полагат "дневни" пари. Каквато е дневната надница специалист. Да речем, 80 лева.
Маниакалната ти фобия да криеш купувача и продавача един от друг само вреди и на двамата.
И, да! Ако имаше договор с тях (не устен) нямаше да се криеш и щеше да си получиш процента, ако те сключат тази сделка.



Тема Re: Дойдохме си на думата.....нови [re: abettor]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано23.03.09 00:48



Утре ще продължа, защото сега започав да губя мисъл... ти не ме разбра... но явно и аз не ти го обясних като трябва...
Но никога те крия собствениците, викам ги в офиса говорят сис клиента, разбират се и правим сделката... иначе трябва да им звъня през 3 минути като глупава, ама този попитал това, а онзи отговорил еди какво си... направо кошмар... Така, че на масата...... могат да се разпитват и цял ден... аз съм търпелива...

Никога не е късно да станеш за смях...



Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделканови [re: indepcon/s]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано23.03.09 01:04



ха ха



Никога не е късно да станеш за смях...

Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделканови [re: abettor]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано23.03.09 09:22



Аз съм на същото мнение. Понеже закони се пишат у нас "на ишлеме", един вид са си чисто поръчкови и малките агенции ще го издухат, не че им го пожелавам, обаче ако им се регламентира елементарно изискване за персонал минимум 20 души примерно (без чистачката), тогава не виждам как ще отговорят на изискванията.

Your future dream is a shopping scheme.


Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделканови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано23.03.09 10:07



и тогава ще има монопол... и тогава клиентите ще реват с пълно гърло...и едва когава ще осазнаят хората, че конкуренцията поражда качество... а не монопола...

Никога не е късно да станеш за смях...



Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделканови [re: arrvv]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано23.03.09 10:10



В България, както знаем, всичко е наужким. Включително и конкуренцията.

Your future dream is a shopping scheme.


Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделканови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано23.03.09 11:01



Да и тук донякъде си права... ама друго е да я да я има... Аз например с удоволствие бих се отказала от ЧЕЗ и от Софийска вода и от други монополисти в момента на пазара... Ама имам ли изход????

Никога не е късно да станеш за смях...



Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделканови [re: arrvv]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано23.03.09 11:54



ха-ха, ама ако става въпрос за 2 бири, а не за инвестиция от подобни мащаби.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.