Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:05 27.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Бихте ли купили проблемен имот?нови  
Автор donald trump (дoбpяka)
Публикувано17.03.09 12:17



Интересно ми е мнението на всички.

Бихте ли си купили проблемен имот и на каква цена. Под проблемен - разбирайте с каквито и да е проблеми - ипотеки, идеални части, съсобственици, неуредени регулационни или реституциони права.



Тема Re: Бихте ли купили проблемен имот?нови [re: donald trump]  
Автор CaнитapМодератор (napalmoff )
Публикувано17.03.09 12:41



Ти би ли.



То всичко е въпрос на пари де, ама при тази ситуация.


Редактирано от Caнитap на 17.03.09 12:43.



Тема Re: Бихте ли купили проблемен имот?нови [re: donald trump]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано17.03.09 12:50



Ох, колега настъпи ме по мазола... досега в офиса беше един собственик, който така е оплел нещата че на мен свят ми се изви... Така, има ипотека към ЦКБ, която е продена на финасова къща... дотук добре имаме разрешението да продаваме имота... но днес идва съдия изпълнител от друга банка да му описва имота..... Звъниме в едната банка, звъни ме в другата банка, на съдия ипълнителя и те на всеки пет минути си сменят решенията...
Изпратих го да взима писмен документ, от всички страни какво може да се прави и как да продадем имота защото за него вече има клиент...
Аз незнам, но има една банка в България която си прави каквото поиска и е крайно време да й се наложат някакви санкции, защото така не може... свалят звезди докато те набутат с кредит а после ти дерат пет кожи, ако модератора пусне тема за банките ще спомена доста случаи с тази банка.... и по специално с какво хората трябва да внимават...

Никога не е късно да станеш за смях...

[

Тема Re: Бихте ли купили проблемен имот?нови [re: Caнитap]  
Автор donald trump (дoбpяka)
Публикувано17.03.09 12:52



Ами аз ежедневно се занимавам с такива имоти и над 50% от сделките са успешни и клиентите са доволни. Цената разбира се е по-ниска, а и нашата комисина е в други граница. Разбира се и работата е доста повече. И нашата, и на юриста ни.



Тема Re: Бихте ли купили проблемен имот?нови [re: donald trump]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано17.03.09 12:54



Как го правиш??? При мен комисионната е същата, но работата и напрежението е огромно....

Никога не е късно да станеш за смях...

[

Тема Re: Бихте ли купили проблемен имот?нови [re: arrvv]  
Автор CaнитapМодератор (napalmoff )
Публикувано17.03.09 12:56



Що да я пусна аз, пусни я ти опиши каквото има да описваш, аз ще я ковна. Просто вече съм адски далече от кредити и банки ( за щастие)

.

Не слагай имена моля те, защото може да имаме ядове. Личното ми мнение, че всички банки които си позволяват алабализми трябва да ги изтипосаме, ма не се знае кой и къде ще настъпиме




Тема Re: Бихте ли купили проблемен имот?нови [re: donald trump]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано17.03.09 13:01



Много си смесил "проблемните неща". Та така:
1. Ипотека - защо да не го купя? Стойността на ипотеката се приспада от цената. Приспадат се и разходите за изплащането и заличаването й. С една дума - ипотекираните ипоти не са проблем.
2. Идеални части и съсобственици е едно и също. Тук зависи от цената. Принципно не искам имот, в който още някой има 1/2. Проблемът е, че при една съдебна делба има огромна вероятност да бъда прецакан. Но, ако цената е ниска, купувам.
3. Имоти с проблеми в регулацията, реституционни права или въобще някакви вписани искови молби ще оценя като крайно рискова инвестиция. Бих оценил и приел риска, но цената трябва да е не-повече от 1/3 от действителната пазарна. Иначе няма да се занимавам.

Редактирано от abettor на 17.03.09 14:06.



Тема Re: Бихте ли купили проблемен имот? [re: Caнитap]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано17.03.09 13:50



Що бе, живеем в (уж) демократична държава - ако дадена банка те е прецакала, що да не й кажеш името. Особено пък ако имаш основателна причина.

Между другото, малко ОФФ, ама някой дали има идея по въпроса дали в обозримо бъдеще българи ще могат да вземат кредити от не-български банки, имам предвид от чужбина, където лихвите са 3-4 пъти по-ниски? Щото чакам този момент и с голям мерак ще отида да покажа мазен среден пръст на шефа на банката, която ми дере 3 кожи в момента





Тема Re: офф......нови [re: Blake]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано17.03.09 14:28



Извинявам се, че разводнявам темата!

Миналата седмица видях договор с банка, в която пишеше, че при закупуване на апартамент с банково финансиране, купувача няма право да отдава имота под наем и да прави ремонти в жилището без съгласието на банката, която е финансирала 40% от стойността на имота!

Блейк, опитай да предоговориш лихвата - сигурно си го опитал, де...извинявай! При мен и при няколко приятели се получи

.... даже някаква такса от 10 евро годишно за обслужване на сметката ми бяха начислили, без да я има в договора ми - и нея ми свалиха, дори за две години назад!



Тема Re: офф......нови [re: svestna]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано17.03.09 16:28



Демек, искаш да кажеш, че банката ще се съгласи да ми направи лихвата от 11,4% на 4% ли?

(тук е мястото дружно да се посмеем)

Въпроса е принципен - все още съм в състояние да си плащам изрядно вноските, без да се притеснявам за останалите разходи на семейството, но нашите лихви са меко казано престъпно високи.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.