Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:19 23.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Тема Въпрос????нови  
Автор Mamarli (непознат )
Публикувано11.03.09 12:13



Здравейте, имам едно питане, но не можах да намеря информация по въпроса и реших да попитам първо тук. Та, в момента си търся нов апартамент под наем, не ми е спешно и си разглеждам по сайтовете за имоти. Ако нещо ми хареса звъня и така. Това, което не разборам когато ми обясняват условията е защо точно, трябва да плащам половин наем на брокер от агенция. Разберете ме правилно, разбирам за депозита, дори и за няколко месечен наем напред, но защо при положение, че не съм използвала услугите на агенция или на отделен брокер, се изисква да платя? И точно за какво плащам? Съвсем сериозно, някак не мисля, че едно развеждане из чужд апартамент струва 400 кинта, а времето, което човека е отделил, за да ме разведе също не мисля, че отговаря на тази цена. И така...:)



Тема Re: Въпрос????нови [re: Mamarli]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано11.03.09 13:24



Ежедневно ни се случва да плащаме стоки и услуги, които ни се виждат несправедливо скъпи. Надценки на лекарства, хранителни стоки, отопление, електричество, комисиони на банки... За да внеса 1 лв такса за компютърна справка на имот, плащам още 2 лв(!!) такса на банката - два пъти повече! Плащаме, защото така е прието и нямаме избор.

Вие поне имате избор. Потърсете по-внимателно - може би ще попаднете на обява на частно лице и така няма да се налага да платите комисиона на агенция. А тя се плаща за посредническите услуги. Които включват не само разходка до апартамента, а и изготвяне на договор за наем, защитаващ (доколкото това е законно възможно) интересите Ви. А това не е малко...

Размерите на въпросната комисиона са общоприети. Всички спазваме общоприетите принципи. Поне така е редно.

Пазете се да не попаднете на някоя от големите агенции - те вече искат ЦЯЛ НАЕМ като комисиона.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Въпрос????нови [re: yниKaлнa]  
Автор Mamarli (непознат )
Публикувано11.03.09 14:21



Аз виждам нещата така: имам апартамент, който искам да дам под наем, отивам в агенция, която ми предоставя всички изброени от Вас услуги и съответно си плащам за това. Също така, подозирам, че с изготвянето на договора агенцията ще защитава мойте, а не на наемателя интереси. Аз обаче, като наемател, не използвам услугите на агенцията, съответно тя не защитава мойте интереси, а и не използвам нейните услуги. Нали така? Какво точно плащам? Това ми е въпросът. Ясно е, че в крайна сметка ще платя, щото всички агенции така работят. Искам само да подчертая, за да не стават грешки, че нямам нищо против да си платя на агенцията, ако съм отишла те са ми помогнали в намиране избор и т.н., ама ми е странно, ако съм си ровила сама. И ако наемодателя е клиент на агенцията, не е ли редно той да заплати труда на хората, които са му намерили наемател? Ако и наемателя е клиент, разбирам плащането 50:50, но иначе? И така:)



Тема Re: Въпрос????нови [re: Mamarli]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано11.03.09 14:26



Абе на всички ни е странно (ако разгледаш темите отпреди месец някъде)... Само на господа брокерите не им е... ама да не почваме отново, че тъкмо малко се умири ситуацията в клуба





Тема Re: Въпрос????нови [re: Mamarli]  
Автор donald trump (дoбpяka)
Публикувано11.03.09 14:48



Ами като не искаш да платиш на агенцията, тя няма да ти защитава правата. В крайна сметка ще получиш договор, който е в полза само на наемодателя. Рискуваш някои скрити в договора клаузи и съответно проблеми след време с наемодателя. Това че наемодателя е клиент на агенцията не променя нищо.



Тема Re: Въпрос????нови [re: donald trump]  
Автор Mamarli (непознат )
Публикувано11.03.09 14:59



Вижте сега, не се заяждам, питам само щото не ми е ясно. Скрити клаузи в договорите винаги може и ще има, не падам от небето. И точно това казвам и аз....не искам да ми защитава правата, за това не виждам защо да плащам. То, че ще платя е ясно, само един е въпроса. Не искам да засягам нито брокери нито никой. Ама толкова ли е сложно някой да ми обясни за какво са тея 50% при споменатите от мене ситуации. Да, очаквам договора, наема, условията и т.н. да се в полза на наемодателя при положение, че той е клиента. Това е ясно! И? Аз пак не зная защо плащам:)
Потърсих по-стари теми по тоя въпрос, за да не се повтарям, ама явно не ми се е получило, за което се извинявам:)

П.С. Не се сърдете, просто търся отговор, защото не намерих никъде такъв!



Тема Re: Въпрос????нови [re: Mamarli]  
Автор donald trump (дoбpяka)
Публикувано11.03.09 15:11



Абсолютно искрен съм и не се заяждам. При положение, че наемодателя е наш клиент и ти не искаш да ползваш нашите услуги - няма проблем. А ако ги ползваш - получаваш освен огледа, договор с изравнени права и задължения, със съответните реквизити към него.
Разбира се всичко това е валидно, ако наемодателя е наш клиент, тоест обявата не е само за частни лица.



Тема Re: Въпрос????нови [re: Mamarli]  
Автор CaнитapМодератор (napalmoff )
Публикувано11.03.09 15:25



Що, щото си благороден елен, който бракониерите искат да отстрелят.
П.П. Логичен отговор от брокер няма да получиш, освен, че не им уважаваш "труда"




Тема Re: Въпрос????нови [re: Caнитap]  
Автор donald trump (дoбpяka)
Публикувано11.03.09 15:54



Благородните елени ги обстрелват в агенция "Запад". Там ем ще си платиш комисионата, ем сам ще си ходиш на оглед. Ако пък не го харесаш 10 лв. за разходи. Ето ти точен пример на максимата "Квито клиентите - такива и агенциите".



Тема Re: Въпрос????нови [re: Caнитap]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано11.03.09 16:33



Що, щото си благороден елен, който бракониерите искат да отстрелят.
П.П. Логичен отговор от брокер няма да получиш, освен, че не им уважаваш "труда"

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Май пак започна да се заяждаш и да нарушаваш добрия тон... Ной-вече се дразня че ти си един от основните хора тук, който дели форума на две части... наглите брокери и ние защитниците на правата на човека...



Никога не е късно да станеш за смях... [


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.