Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:39 03.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Мнения по морален (може би) казус?нови  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано11.03.09 07:04



Брокер сте. Имате клиент с определено търсене. Показвате му няколко жилища. Той харесва доста едното (на друга агенция), би го купил, но казва, че иска да гледа още. Междувременно се появява друг клиент със същото търсене. Как бихте постъпили:

1. Завеждате и втория на същото жилище. (Риск да го хареса, да изпревари първия и после първият да не успее да избере друго жилище)

2. Задържате, преди да го заведете, показвате му други жилища. (Риск докато първият се мотае - жилището да бъде закупено от външни хора с друга АНИ - често явление, ако жилището е добро и изгодно)

3. Предупреждавате първия, че ще заведете друг човек на жилището, харесано от него, и има голяма вероятност той да го хареса също и да го изпревари. (Риск да бъдете обвинен от първия, че му оказвате натиск и го манипулирате)

Бих помолила за мнение на колеги, но тъй като, поради параноята на НВМодератора, тук останаха малко такива, бих чула и мнения на други хора. Поставете се на мястото на двамата клиенти поотделно?

Редактирано от yниKaлнa на 11.03.09 07:14.



Тема Re: Мнения по морален (може би) казус?нови [re: yниKaлнa]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано11.03.09 09:07



В правото съществува правилото "първият по време е първи по право". Мисля, че е удачно да му обясниш ситуацията с втория клиент, той да си решава.

Your future dream is a shopping scheme.


Тема Re: Мнения по морален (може би) казус?нови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано11.03.09 09:16



Благодаря. Случвало ми се е и друг път, първият най-често казва "Ама чакай, чакай, не му го показвай още, да говоря с жената... нека да видим още няколко неща..." и аз чакам, и апартаментът го купува друг...

А и много често първият, както вече писах, веднага си мисли, че го манипулирам и започва да ме гледа накриво (ако е случаен човек и не се познаваме). Неведнъж дори тук в клуба, някои ни обвиняват, че се опитваме да притискаме купувача със съобщения за конкуренция, които са лъжливи. Как клиентът може да знае дали конкурентът му е измислен или не?

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Мнения по морален (може би) казус?нови [re: yниKaлнa]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано11.03.09 09:29



Клиентът никак не може да знае дали конкурентът е измислен или не.

Your future dream is a shopping scheme.


Тема Re: Мнения по морален (може би) казус?нови [re: yниKaлнa]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано11.03.09 11:15



Поради факта, че твои колеги с лесна ръка злоупотребяват в подобна ситуация , описана по-горе от теб, вероятността клиентът да се съмнява наистина е голяма.Духът от бутилката е изпуснат, и дори да му казваш истината без грам да го лъжеш, той ще продължава да си мисили, че го мятаташ по върбите ....
Само си помисли, колко други брокери преди тебе са му разказвали подобна история, а пък той в последствие се е натъквал на информация, че апартамента, жилището или какъвто и да било там имотът, продължава да не е продаден.
Може би, ако го позволява неписаният регламент на професията, е най-добре да се борави с конкретна фактология и да се обясни риска, по начина, който тук си го представила.
Ако имотът е на хубаво място, в добро състояние, с изяснена собственост, т.е. представи фактологията в хронологичен ред и остави изводите за клиента. По същия начин обясни за другият си клиент и всички останали АНИ, които между времено продължават да правят огледи. Ако си максимално конкретна и боравиш с фактология, без изводи и обобщения, може ефекта и да е по различен.

Все си мисля, че в подобна ситуация, вместо да се съобщава крайния резултат на клиента е добре да му се даде достатъчно информация и фактология, чрез които ,той сам ще достигне до определени изводи.

Think Big & Kick Ass in Business and Life


Тема Re: Мнения по морален (може би) казус?нови [re: indepcon/s]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано11.03.09 11:23



Мисля, че трябва да се задълбочиш в написаното, преди да му отговаряш. Написах съвсем ясно трите възможни варианта, които не си коментирала изобщо. Някак пишеш общи и принципни положение, встрани от проблема. Разбираемо е - само брокерите са "вътре" в него... Бидейки НЕброкер - можеш просто да се поставиш на мястото на клиентите.

А проблемът е - ДА ЗАВЕДА ЛИ ВТОРИЯ КЛИЕНТ, ИЛИ ДА НЕ ГО ЗАВЕДА?? Туй е въпросът!! Дали е по-достойно за душата.............



Редактирано от yниKaлнa на 11.03.09 11:25.



Тема Re: Мнения по морален (може би) казус?нови [re: yниKaлнa]  
Автор CaнитapМодератор (napalmoff )
Публикувано11.03.09 11:33



Хич не е принципно. Недай си боже да отидеш на оглед. После ще ти счупят телефона да ти обяняват, как еди кой си е готов да даде парите, че даже и отгоре за супер офертата.
Малко нещата при вас са като автоджамбазите, дето всички коли от втора употреба са карани или от
-Пенсионер
-Домакиня
-Моряк
-дядо дето имрял и колата седяла в гаража.

Тия песни съм ги слушал от всички брокери, а 90% от жилищата които съм ги гледал още седят. Напук на Невероятния интерес на една жена от Пловдив, която иска да го купи за дъщеря си студентка, щото и е по изгодно отколкото да и плаща наема. Или английското семейство дето ще го купи за "инвестиция". Ма нали съм българин, съм ти по симпатичен и ти си длъжна да ме уведомиш.
Как пък едно припевче не спретнахте ново. Или поне куплетче






Тема Re: Мнения по морален (може би) казус?нови [re: yниKaлнa]  
Автор chorlavata (brunetka)
Публикувано11.03.09 11:41



Води и другия. И двамата да мислят, допитват, съветват колкото си искат. Който пръв каже "купувам", негов да е и със здраве даа си го ползва.



Тема Re: Мнения по морален (може би) казус?нови [re: yниKaлнa]  
Автор dated (незапознат)
Публикувано11.03.09 11:56



3. Предупреждавате първия, че ще заведете друг човек на жилището, харесано от него, и има голяма вероятност той да го хареса също и да го изпревари. (Риск да бъдете обвинен от първия, че му оказвате натиск и го манипулирате)

Няма начин да не си помисли, че го натискаш (все пак си е практика). Казваш му и да си решава.

1. Завеждате и втория на същото жилище. (Риск да го хареса, да изпревари първия и после първият да не успее да избере друго жилище)

Водиш втория бързо. Който изпревари. Може шансът да е на страната на втория и да купи, или пък късмет да извади първия - че не е купил...

2. Задържате, преди да го заведете, показвате му други жилища. (Риск докато първият се мотае - жилището да бъде закупено от външни хора с друга АНИ - често явление, ако жилището е добро и изгодно)

От къде на къде? Гледай си работата и собствения интерес, нали трябва да продаваш?

....................

Като е "морален казус" защо изпускаш продавача? Той пък бърза с продажбата... Нищо, че не ти е клиент.



Тема Re: Мнения по морален (може би) казус?нови [re: Caнитap]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано11.03.09 12:02



А проблемът е - ДА ЗАВЕДА ЛИ ВТОРИЯ КЛИЕНТ, ИЛИ ДА НЕ ГО ЗАВЕДА??



Всичко друго са дрънканици на хора с прекалено много свободно време. И лошо възпитание (в твоя случай)

"Винаги има поне още една гледна точка..."



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.