Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:48 28.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Тема Re: Въпрос????нови [re: Mamarli]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано12.03.09 10:04



Естествено, че се работи с типови договори, само че адвокатът преди малко, ако не си прочела, ни обвини, че ползваме такива... Заради това се почувствах длъжна да му отговоря.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Въпрос????нови [re: yниKaлнa]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано12.03.09 10:05



С доста агенции съм работил, а две дори съм осъдил. Така бяха осрали подготовката по сделката, че едвам спасихме клиента си от сериозни финансови загуби. Да не говорим, че си бяха взели комисионната предварително и после направо бяха заебали нещата.
Що се отнася до това колко пари взимам за изготвяне на договори не мисля, че трябва да го коментирам тук. Но при всички случаи съм доста по-компетентен да изготвям правни договори (в това число да добавя или махна нещо специфично) от някой брокер.
И защо най-накрая не си признаете една проста истина - цялата ви "драма" идва от безумния страх да не би клиентите да се разберат без вас и вашата комисионна да отиде на кино. Затова са и всичките ви палячовски изпълнения -криене на имена, адреси, телефони, данни за имота и всякаква информация, която обикновено един нормален купувач (продавач) иска и трябва да знае.

С което не искам да кажа, че някъде не може да има 0,1% свестни брокери. Само дето аз не съм видял такава "бяла лястовичка".



Тема Re: Въпрос????нови [re: abettor]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано12.03.09 10:10



Нямаме драма. Никаква. В България има предостатъчно хора, които си правят сделките и без нас. Живи-здрави. И има стотици пъти повече хора, които ни ползват. Ако не беше така - нямаше да ни има.


Бих казала, че ВИЕ имате драма. Особено откак се оказа, че една АНИ може перфектно да свърши и вашата работа, или да се обърне към СВОЙ ДОВЕРЕН адвокат, а не всички клиенти задължително да плащат и на вас.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Въпрос????нови [re: Mamarli]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано12.03.09 10:12



Идеята е малко по-сложна.
Типовия договор не е лошо нещо.
Лошото нещо е, че голяма част от брокерите са без каквото и да е правно образование (всъщност не познавам брокер завършил право), ползват някакви бланки, трият, дописват...... и пишат гордо, че "защитавали интереса на клиента".
При продажба, може и да ползват адвокатска помощ, но съм сигурен, че "Уникалната" сама си съставя договорите за наем.
Триe, брише, копипейства и накрая е "защитила интересите ти". Лошо няма, за 400 лева трябва да се симулира някаква активност.
Само дето в 90% от техните договори (давам елементарен пример) ще видиш клаузата за едномесечно предизвестие за прекратяване на договора. Което значи, че твоите интереси (на наемателя) не само не са защитени, но и вече си прецакана.





Тема Re: Въпрос????нови [re: abettor]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано12.03.09 10:19



Дрън-дрън... И как мислиш, че наемодател в България ще се съгласи да подпише договор за наем без тази клауза??

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Въпрос????нови [re: arrvv]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано12.03.09 10:21



Нямам намерение да те убеждавам нищо, но последният договор за наем, който ми се наложи да изготвям, беше 14 страници.
Така искаха клиентите и настояха да се уточнят абсолютно всички "дребни" детайли.
При заверката на договора Нотариусът гледаше странно, но определено страните бяха доволни, което беше моята работа.
Разликата между адвоката и брокера е елементарна. Ако възникнат проблеми в наемното правоотношение аз гарантирам с името си, че договорът е добър и защитава изправната страна. На брокера му е през оная работа какво ще стане с наетото жилище, след като си получи парите.
Когато възникне проблем обикновено пострадалата страна търси адвокатска помощ и първият въпрос, който я питаме е "кой идиот те накара да подпишеш този ужасен договор".
Що се отнася до цените за адвокатските услуги си права. Има хора, които работят на принципа един клиент на месец, но да го доим яко. За съжаление познавам такива колеги.



Тема Re: Въпрос????нови [re: yниKaлнa]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано12.03.09 10:24



Знам че ти е дрън-дрън.
А как мислиш, че ще посъветвам клиента си наемател да подпише такъв договор, да ти плати 400 лева, да даде двойно повече пари за преместването си и да бъде изхвърлен след месец?
Всъщност си права за едно. На теб дългосрочни договори за наем не са ти изгодни. Така ще пропуснеш възможността да вземеш от още някой "потенциален наемодател" още 400 лева.


Апропо! Не е ли време да водиш някой на оглед?





Тема Re: Въпрос????нови [re: Mamarli]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано12.03.09 10:29



Уверявам те, че въпросната клауза защитава еднакво и твоите интереси. Животът в днешно време е доста динамичен и не би трябвало да се чувстваш задължена да останеш цяла година, или повече, в едно и също жилище, без да имаш никакъв начин да се измъкнеш безнаказано от него.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Въпрос????нови [re: abettor]  
Автор Mamarli (непознат )
Публикувано12.03.09 10:30



Имам наблюдението, че хората в Бг., може и на други места да е така, ама аз пряко впечатление само от тука имам, нямат навика да се обръщат към адвокати, или въобще към компетентни за дадена работа лица. За тва е такова положението. Хубаво е, че има и такива де, които знаят за какво става дума. За съжаление в много сфери, договорите се изготвят от не адвокати. Не казвам, че е правилно, просто такава е практиката тук. Аз лично съм работила във фирма, която се занимава с огромни проекти и понеже адвокатът е само един и е ясно, че не смогва, някои договори се пишат от...абе който има свободно време. И много ясно, след тва последствията не са приятни, ама тая практика си е факт. Та има кво още да се учиме;)



Тема Re: Въпрос????нови [re: abettor]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано12.03.09 10:30



Не, днес огледите ми започват в 12 часа. Ще забележиш по отсъствието ми... А твоята кантора май не е затрупана с посетители тази сутрин?



"Винаги има поне още една гледна точка..."


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.