Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:57 27.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: Мнения по морален (може би) казус?нови [re: yниKaлнa]  
Автор Tweeg ()
Публикувано14.03.09 15:58



За мен би трябвало в момента, в който първият клиент е поискал да гледа още да си изясните отнощенията. Да му обясниш, че ако се появи друг клиент ще му предложиш имота. Ако първия клиент поиска да го уведомиш при подобна ситуация - ще го уведомиш. Във всеки случай не можеш да пренебрегваш по какъвто и да е начин втория си клиент.

За мен правилното поведение е 1).



Тема Re: А МОРАЛЪТ НА КЛИЕНТИТЕ !!!!!!!!!!!!нови [re: Caнитap]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано14.03.09 17:17



Ти, очевидно, разбираш от граматика точно толкова, колкото и от литература.

Имам предвид анализи на прочетен текст.

Ми да си направят клуб и да се жалват и те!

Къде тук видя и намек, че този клуб е НАШ? Написаното значи ни повече, ни по-малко, че проектантите трябва (според мен) да си направят клуб и в него да се жалват И те. Тоест - да се жалват КАТО НАС. А не да си НАПРАВЯТ КЛУБ като нас.

Дай Боже някъде да не се наложи да тълкуваш и Библията...

Клуб "Недвижими имоти" е на всички. Всеки може (или поне - трябва да може) да влезе в него и да напише каквото иска, с каквито букви иска - стига да не е цинизъм или подстрекателство към престъпление. Да се жалва от някого или да хвали някого. ВСЕКИ. А не само ВИЕ, които се чувствате привилегировани да критикувате брокерите колкото ви се ще, съвсем субективно. А когато някой от нас, също така субективтно, се жалва от клиент - стой та гледай реакции!!!

(Граматическите ти нововъведения ще отмина с мълчание)

Учителка съм била. По ...... брех, щях да издам за малко на какъв инструмент свиря, но няма да го направя. И не е флейта. (казвам го, за да парирам сигурните коментари оттук нататък).

"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: Мнения по морален (може би) казус?нови [re: Tweeg]  
Автор Kalina1 (новак)
Публикувано15.03.09 20:45



Нали нямаш договор? Според мен ако първият ти клиент не е капарирал апартамента, всеки следващ който ти се появи като купувач има първо право.



Тема Re: Мнения по морален (може би) казус?нови [re: Kalina1]  
Автор Tweeg ()
Публикувано15.03.09 20:51



Дори и да има договор това какво променя?

Не може за това че някой се чуди какво да прави, останалите да стоят и да го чакат. Ако го е капарирал - ОК. Негов си е за определен период, ама той се чуди.



Тема Re: Мнения по морален (може би) казус?нови [re: Tweeg]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано15.03.09 21:24



Технически е точно така.

Обаче, я си признай, ако си на мястото на първия, ДОРИ и да те предупредя, че ще водя друг клиент - няма ли просто да ти докривее, че не те имам за привилегирован клиент, а бързам да си вържа сделката?

Аз МОЖЕ БИ бих си сменила брокера, ако ми погоди такъв "номер", макар, че ще осъзнавам, че е бил прав да си гони интереса...

Емоционално някак ще ми е неприятно.

"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: Мнения по морален (може би) казус?нови [re: yниKaлнa]  
Автор donald trump (дoбpяka)
Публикувано15.03.09 22:19



Еми много социално взе да го даваш. Единствено, ако ти е много редовен клиент от части бих се съгласил. В крайна сметка това е бизнес.



Тема Re: Мнения по морален (може би) казус?нови [re: yниKaлнa]  
Автор Tweeg ()
Публикувано15.03.09 23:04



Ти като идеш в магазина да си купиш сирене и някой пред теб се чуди - да купи ли, да не купи ли, какво прави продавача?



Тема Re: Мнения по морален (може би) казус?нови [re: Tweeg]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано15.03.09 23:28



Зависи. Ако си в Европа - продавачът чака този, който е наред, да реши. В българската Европа реакцията е: "Айде, докога ше се моташ, ако не купуваш - дрЪпни се да мине следващия!"



"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: Мнения по морален (може би) казус?нови [re: Tweeg]  
Автор Gofy (искам да знам)
Публикувано15.03.09 23:30



Все пак имота не е сирене и сравнението е неуместно в този смисъл. Защото следващата бучка сирене е от същия казан


А за апартамент мисля, че може да се почака един, два дни.
Сигурно е, че втория няма да извади 50000 евра и да го плати на момента, нали?



Тема Re: Мнения по морален (може би) казус?нови [re: yниKaлнa]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано16.03.09 06:59



Още от самото начало знаех отговора на този въпрос.
Чудя се защо никой не го казва.
Отговорът е 14.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.