Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:38 30.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Правите ли разлика между брокер, агент и ....нови  
Автор indepcon (непознат )
Публикувано27.02.09 02:46



консултант по недижими имоти, или и трите дейности ги асоциирате с посредник при покупко-продажби на недвижими имоти. Тоест брокер.

Брокера работи в АНИ, взима комисион % за осъществена сделка, и е посредник в сделката
Агента по недвижими имоти -представлява или продавача или купувача, но никога и двете страни по сделката и взима % комисион. Може да работи самостоятелно, като фрилансър
Консултант по недвижими имоти е съветник на продавача или купувача, когато те биха желали да извършат сделка без посредник и работи с такси за консултации, които са фиксирани.

Разбира, се не става дума за България, но ако сте клиент и бихте искали да ползвате услуги на специалист в недвижимите имоти, и тези три варианти съществуваха на нашия пазар, кой вариант бихте избрали ?

Брокер, за който се предполага, че ще свърши цялата работа по сделката, но няма де сте единствения му клент и ще му заплатите % комисион
Агент, който ще работи единствено за вашите интереси и ще му заплатите % комисион за свършената работа

Консултант, който ще ви съветва, направлява и предпазва от грешки при желание самостоятелно да направите покупко-продажба на имот. Да речем, че консултантите предлагат най- евтини услуги.

Примерите са ми малко опростени, но ми е интересно да разбера, на българина,/ на който обикновенно акъл му не трябва, на него пари му дай, / какви услуги биха най-му се понравили и е навит да заплати.
Предварително благодаря за мнението Ви!





Тема В БГ няма такива животни....нови [re: indepcon]  
Автор Hani_G (ентусиаст)
Публикувано27.02.09 07:47



Ние тук не купуваме по няколко мола, че да ни трябва консултант. На мен лично не ми трябва нито брокер нито консултант нито агент, още повече, че тези лица ще те "консултират" единствено с идеята да гушнат нещо от теб. В БГ има само брокониери-рекетьори, гледащи само да гушнат двойната комисионна, а пък какво ти продават изобщо не им пука....



Тема Re: В БГ няма такива животни....нови [re: Hani_G]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано27.02.09 10:31



...чак сега разбрах защо тази партия се провали тотално...

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Правите ли разлика между брокер, агент и ....нови [re: indepcon]  
Автор CaнитapМодератор (napalmoff )
Публикувано27.02.09 10:42



Лично аз бих избрал консултант, на този етап от развитието на пазара.
Защо ли, ми защото 90% от брокерите са като 3-ма от постоянно пишещите тук брокери.
-Т.е за тях :
-Цените на НИ вечно ще се вдигат. открили са вечната далавера, и как всички да станем богати.
-За тях няма значение, какво ти продават и на каква цена. Важното е да ти го "пробутат", за да вземат комисионна. Не ти отсяват оферти, влачат те като простинал кон на огледи за жилища нямащи нищо общо с твоите критерии с надеждата да купиш нещо
-


Редактирано от Caнитap на 27.02.09 10:45.



Тема Re: Правите ли разлика между брокер, агент и ....нови [re: indepcon]  
Автор indepcon (непознат )
Публикувано27.02.09 15:59



За съжаление бизнеса с недвижими имоти в България е един от най-спекулативните през последните години.Навярно си давате сметка, че това време вече никога няма да се повтори, което означава, че в скоро време на пазара има голям шанс да се появят нови услуги свързани с обслужването му.

Всичките брокерски правила са измислени в началото на 90-те години, когато хората живееха като наблъскани сърдели, имаха нужда от жилища и бяха готови да плащат на тарикатите дето им ги намираха голем суми за " свършената работа".


Порочните практики се завъртат още в зората на създаването му, доразвиват се с времето и стават изключително спекулативни в апогея на бизнеса допреди няколко месеца, да речем.Още в самото начало, първите станали брокери са чули, прочели, казали са им,че се взимат проценти от сделките с недвижими имоти, но са пропуснали да се научат как се работи, какви умения и квалификации са необходими.
Нямаше интернет, нямаше развити телекомуникации, нямаше - бг мапс, нямаше ДОСТЪПНА ИНФОРМАЦИЯ, която в днешно време вече е факт.


Как ще устисквате безценната си информация за в бъдеще ? Чрез манипулации, тарикатлъци, умишлено подвеждане , неинформираност на хората? Ще започнете да закодирате офертите си, те и без това приличат на съченения сътворени от малоумници.

В този форум има достатъчно дърляне, така , че съм далече от мисалта да се включвам в общия хор, искам да знам тук пишещите професионалисти дали биха се съгласили да направят революция в бизнеса и да прадлагат нови услуги, различни от досегашните, като например / не сам го измислила аз /

Агент/ или както искате го наречете /, който ще предлага, рекламира, продава само оферти и имоти на собственици.Ако му цъфне купувач на вратата, не му взима пари
Същата схема да важи и за купувача.

Ще дадете ли шанс на хората, които искат да купат и продадът сами , без да им досаждате с " полезна информация"

Ще стигнете ли до заключението, че " услугата" която предлагате не си струва парите и какво ще направите по въпроса?

Пак повтарям, не искам да се заяждам, искам да разбера как виждате бъдещето на своята професия






Тема Re: Правите ли разлика между брокер, агент и ....нови [re: Caнитap]  
Автор absurt (вечно търсещ)
Публикувано27.02.09 16:29



Няма лошо да те консултира някой. Само че, той няма да ти намери имота. Или сам ще трябва да го търсиш, или да се обърнеш към фирма, където пак да си платиш.



Тема Re: Правите ли разлика между брокер, агент и .... [re: absurt]  
Автор CaнитapМодератор (napalmoff )
Публикувано27.02.09 16:33



Сега не е никакъв проблем да си намериш имот






Тема Re: Правите ли разлика между брокер, агент и .... [re: indepcon]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано27.02.09 16:47



Предлагането ще бъде според търсенето. Нищо ново под слънцето.



"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: Правите ли разлика между брокер, агент и .... [re: indepcon]  
Автор absurt (вечно търсещ)
Публикувано27.02.09 16:51



"Ще стигнете ли до заключението, че " услугата" която предлагате не си струва парите и какво ще направите по въпроса?"

Аз, в мойта професия, не бих стигнал до подобна мисъл, ако имам клиенти, които да ползват уменията ми. Не знам, ти как го виждаш за себе си?
Ако ти кажа, че твоята "услуга" не си струва парите, ще си търсиш ли друга работа?



Тема Re: Правите ли разлика между брокер, агент и .... [re: Caнитap]  
Автор absurt (вечно търсещ)
Публикувано27.02.09 16:54



В такъв случай, въпросът губи смисъл. Ако си намериш сам имот, за какво ще се обръщаш към брокер?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.