Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:21 02.07.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Правите ли разлика между брокер, агент и ....  
Автор indepcon (непознат )
Публикувано27.02.09 02:46



консултант по недижими имоти, или и трите дейности ги асоциирате с посредник при покупко-продажби на недвижими имоти. Тоест брокер.

Брокера работи в АНИ, взима комисион % за осъществена сделка, и е посредник в сделката
Агента по недвижими имоти -представлява или продавача или купувача, но никога и двете страни по сделката и взима % комисион. Може да работи самостоятелно, като фрилансър
Консултант по недвижими имоти е съветник на продавача или купувача, когато те биха желали да извършат сделка без посредник и работи с такси за консултации, които са фиксирани.

Разбира, се не става дума за България, но ако сте клиент и бихте искали да ползвате услуги на специалист в недвижимите имоти, и тези три варианти съществуваха на нашия пазар, кой вариант бихте избрали ?

Брокер, за който се предполага, че ще свърши цялата работа по сделката, но няма де сте единствения му клент и ще му заплатите % комисион
Агент, който ще работи единствено за вашите интереси и ще му заплатите % комисион за свършената работа

Консултант, който ще ви съветва, направлява и предпазва от грешки при желание самостоятелно да направите покупко-продажба на имот. Да речем, че консултантите предлагат най- евтини услуги.

Примерите са ми малко опростени, но ми е интересно да разбера, на българина,/ на който обикновенно акъл му не трябва, на него пари му дай, / какви услуги биха най-му се понравили и е навит да заплати.
Предварително благодаря за мнението Ви!





Тема В БГ няма такива животни....нови [re: indepcon]  
Автор Hani_G (ентусиаст)
Публикувано27.02.09 07:47



Ние тук не купуваме по няколко мола, че да ни трябва консултант. На мен лично не ми трябва нито брокер нито консултант нито агент, още повече, че тези лица ще те "консултират" единствено с идеята да гушнат нещо от теб. В БГ има само брокониери-рекетьори, гледащи само да гушнат двойната комисионна, а пък какво ти продават изобщо не им пука....



Тема Re: В БГ няма такива животни....нови [re: Hani_G]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано27.02.09 10:31



...чак сега разбрах защо тази партия се провали тотално...

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Правите ли разлика между брокер, агент и ....нови [re: indepcon]  
Автор CaнитapМодератор (napalmoff )
Публикувано27.02.09 10:42



Лично аз бих избрал консултант, на този етап от развитието на пазара.
Защо ли, ми защото 90% от брокерите са като 3-ма от постоянно пишещите тук брокери.
-Т.е за тях :
-Цените на НИ вечно ще се вдигат. открили са вечната далавера, и как всички да станем богати.
-За тях няма значение, какво ти продават и на каква цена. Важното е да ти го "пробутат", за да вземат комисионна. Не ти отсяват оферти, влачат те като простинал кон на огледи за жилища нямащи нищо общо с твоите критерии с надеждата да купиш нещо
-


Редактирано от Caнитap на 27.02.09 10:45.



Тема Re: Правите ли разлика между брокер, агент и ....нови [re: indepcon]  
Автор indepcon (непознат )
Публикувано27.02.09 15:59



За съжаление бизнеса с недвижими имоти в България е един от най-спекулативните през последните години.Навярно си давате сметка, че това време вече никога няма да се повтори, което означава, че в скоро време на пазара има голям шанс да се появят нови услуги свързани с обслужването му.

Всичките брокерски правила са измислени в началото на 90-те години, когато хората живееха като наблъскани сърдели, имаха нужда от жилища и бяха готови да плащат на тарикатите дето им ги намираха голем суми за " свършената работа".


Порочните практики се завъртат още в зората на създаването му, доразвиват се с времето и стават изключително спекулативни в апогея на бизнеса допреди няколко месеца, да речем.Още в самото начало, първите станали брокери са чули, прочели, казали са им,че се взимат проценти от сделките с недвижими имоти, но са пропуснали да се научат как се работи, какви умения и квалификации са необходими.
Нямаше интернет, нямаше развити телекомуникации, нямаше - бг мапс, нямаше ДОСТЪПНА ИНФОРМАЦИЯ, която в днешно време вече е факт.


Как ще устисквате безценната си информация за в бъдеще ? Чрез манипулации, тарикатлъци, умишлено подвеждане , неинформираност на хората? Ще започнете да закодирате офертите си, те и без това приличат на съченения сътворени от малоумници.

В този форум има достатъчно дърляне, така , че съм далече от мисалта да се включвам в общия хор, искам да знам тук пишещите професионалисти дали биха се съгласили да направят революция в бизнеса и да прадлагат нови услуги, различни от досегашните, като например / не сам го измислила аз /

Агент/ или както искате го наречете /, който ще предлага, рекламира, продава само оферти и имоти на собственици.Ако му цъфне купувач на вратата, не му взима пари
Същата схема да важи и за купувача.

Ще дадете ли шанс на хората, които искат да купат и продадът сами , без да им досаждате с " полезна информация"

Ще стигнете ли до заключението, че " услугата" която предлагате не си струва парите и какво ще направите по въпроса?

Пак повтарям, не искам да се заяждам, искам да разбера как виждате бъдещето на своята професия






Тема Re: Правите ли разлика между брокер, агент и ....нови [re: Caнитap]  
Автор absurt (вечно търсещ)
Публикувано27.02.09 16:29



Няма лошо да те консултира някой. Само че, той няма да ти намери имота. Или сам ще трябва да го търсиш, или да се обърнеш към фирма, където пак да си платиш.



Тема Re: Правите ли разлика между брокер, агент и ....нови [re: absurt]  
Автор CaнитapМодератор (napalmoff )
Публикувано27.02.09 16:33



Сега не е никакъв проблем да си намериш имот






Тема Re: Правите ли разлика между брокер, агент и ....нови [re: indepcon]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано27.02.09 16:47



Предлагането ще бъде според търсенето. Нищо ново под слънцето.



"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: Правите ли разлика между брокер, агент и ....нови [re: indepcon]  
Автор absurt (вечно търсещ)
Публикувано27.02.09 16:51



"Ще стигнете ли до заключението, че " услугата" която предлагате не си струва парите и какво ще направите по въпроса?"

Аз, в мойта професия, не бих стигнал до подобна мисъл, ако имам клиенти, които да ползват уменията ми. Не знам, ти как го виждаш за себе си?
Ако ти кажа, че твоята "услуга" не си струва парите, ще си търсиш ли друга работа?



Тема Re: Правите ли разлика между брокер, агент и ....нови [re: Caнитap]  
Автор absurt (вечно търсещ)
Публикувано27.02.09 16:54



В такъв случай, въпросът губи смисъл. Ако си намериш сам имот, за какво ще се обръщаш към брокер?



Тема Re: Правите ли разлика между брокер, агент и ....нови [re: absurt]  
Автор CaнитapМодератор (napalmoff )
Публикувано27.02.09 16:58



Май не схващаш не искам брокер, искам консултант. Брокера ще е заинтересован да купя, другия ще ме консултира дали да купя .

Наци, прозрачен си




Тема Re: Правите ли разлика между брокер, агент и ....нови [re: absurt]  
Автор indepcon (непознат )
Публикувано27.02.09 18:00



Не е съвсем така, ако на пазара съществуваха консултанти в смисъла на само такива.
Те консултират и продавачи и купувачи. Продавачите публикуват офертите си в техните сайтове, бидейки напълно наясно, че продават сами, а купувачите разглеждат офертите на продавачите, бидейки наясно, че купуват сами.
Консултанта е алтирнативен вариант на всеки, който е в правото си да продаде и закупи сам недвижим емот. На консултанта се заплаща как да намериш, закупиш или предложиш и продадеш имот.Плащаш им, да ти кажат ка и да ти помогнат, да го направиш.Затова не взимат комисион, а работят с такси за обслужване.

Пример: Аз имам за продажба апартамент в Младост, изконно мое право е да реша как да го продом. Решавам да го продам без пбокер или агент.Ползвам услугите на консултант / повечето се наричат независими консултанти/ който да ми направи независимо маркетингово проучване на каква цена бих могъл да продавам, как да напиша и подготвя офертата си, къде да я рекламирам, как да провеждам телефонни разговории , да организирам огледи,ако нямам време да се занимавам с изброеното да тук, той да го направи вместо мен срещу съответно твърдо възнаграждение.Ако той си свърши добре работата, отново вместо мен да организира и осъществи изповядването на сделката срещу твърдо запалащане. Тоест, мога да избирам услуги.....



Тема Re: Правите ли разлика между брокер, агент и ....нови [re: Caнитap]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано27.02.09 18:06



Не съм съгласна с теб... вземеш ли си консултат какво ще те консултира... какви ще цените на имотите след пет години ли??? Разберете нещо... България не е като другите страни, интересно но тук нещата са по различни... не само в имотите въобще... И консултант по-добре ли ви звучи от брокер... и аз незнам как може да се доверявате на прогнози... за мен това е бля бля... И второ консултант ще ви води ли на огледи, ще вади ли документи, ще върши ли черната работа по сделката, която вие така или не искате или не можете да я видите... но далеч съм от мисълта да изпадам в спорове никому ненужди... има една истина, който иска ползва услугите на АНИ, който не иска върши всичко сам... И просто се чудя защо има въобще спорове..
И един последен въпрос към теб... ти можеш ли да прогнозираш какво ще е данъчното облагане и закони след 2-3 години???

Никога не е късно да станеш за смях...

[

Тема Re: Правите ли разлика между брокер, агент и ....нови [re: indepcon]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано27.02.09 18:20



и твърдото възнаграждение според теб колко трябва да бъде?

Никога не е късно да станеш за смях...

[

Тема Re: Правите ли разлика между брокер, агент и ....нови [re: indepcon]  
Автор donald trump (дoбpяka)
Публикувано27.02.09 18:21



Според мен няма да имаш проблем с намирането на такава услуга, но реално няма да ти излезе по-евтино. Повечето клиенти които са имали нещо против размера на нашите комисиони, винаги са се връщали за нови услуги, но без претенции. Просто въпрос на начин на обслужване.



Тема Re: Правите ли разлика между брокер, агент и ....нови [re: arrvv]  
Автор indepcon (непознат )
Публикувано27.02.09 18:55



В другите страни, където нещата не са като в България, консултантите са професионалисти, които не правят прогнози. Маркетинг проучвателите правят прогнозите. На тукашния пазар всеки един лесно се именува - брокер, агент, консултант, адвайзар / съветник/, но зад всяко едно наименование стои идеята да се вземе % от продажната цена т.е.брокер.
Заради динамиката и спекулациите в бизнеса, никой нямаше сметка да предложи на клиентите си алтернативни варианти, било то продавачи или купувачи. Номера бе, да ги оставите с впечатление и продължавате неистово да ги убеждавате, колко сложна и трудна е тази професия.
Причината , поради която отворих темата тук е факта, че спекулата свърши,пазара мина през хаотичният си период на манипулативни продажби и се навлиза в нов етап т.е. върви се към развитие, което най-малко вие при трябвало да подценявате.

Бих искала да коментираме какви алтернативни варианти виждате за вбъдеще, а и нямам нищо напротив да обсъдим и колко струват услугите свързани с моята професия - проучвания и анализи в сверата на недижимите имоти, не само в България!Защото за намиране на имот и изваждането но 5-6 документа, заплащането е прескъпо.
Поне аз го намирам за такова, но ако имате желание бихме могли да изкоментираме " нещата от кухнята на професията брокер. Бас държа, че няма да ви хареса! "Хората дори не могат да различат другите вид дейности в недвижимите имоти, които не са свързани с брокеруването..
Съвсем наясно съм как се правят сделки в страната, а тънките тарикатски номера са ми до болка познати.Които ги могат се наричат професионалисти



Тема Re: Правите ли разлика между брокер, агент и ....нови [re: indepcon]  
Автор absurt (вечно търсещ)
Публикувано27.02.09 19:06



И сега има консултанти. Какво ти пречи да си наемеш? Адвокати,оценители и какви ли не специалисти- много.
Ама да плащам на някого, за да ми каже къде да чета, че да си намеря имот, как да напиша оферта, къде да рекламирам / ти нали каза, че трябва да е в неговия сайт/, че и как да говоря по телефон. Да не съм дебил?
Като отвориш вестника, не можеш ли да видиш как вървят цените в Младост? Или не можеш да четеш?
Ей това не мога да го разбера, като са въвели някаква простотия в УСА- та, давай и ние да го направим.........





Тема Re: Правите ли разлика между брокер, агент и ....нови [re: indepcon]  
Автор absurt (вечно търсещ)
Публикувано27.02.09 19:52



"а и нямам нищо напротив да обсъдим и колко струват услугите свързани с моята професия - проучвания и анализи в сверата на недижимите имоти, не само в България!Защото за намиране на имот и изваждането но 5-6 документа, заплащането е прескъпо. "

Така кажи- не знаех, че имало и такава професия! Пише се "сФера", това за сведение.
Колко да ти платя, за да прегледаш "Софийски имоти" и да видиш средната цена там? Да ми кажеш как да съчиня три реда реклама и как да говоря по телефона?

Ако ми трябва адвокат, архитект и водопроводчик, и ми ги намериш, колко ще ми вземеш? Услугите им ще влизат ли в цената ти?
Дай примерна оферта.
Ще ми търсиш ли имот, или това не влиза в задълженията ти?



Тема Re: Правите ли разлика между брокер, агент и ....нови [re: absurt]  
Автор indepcon (непознат )
Публикувано27.02.09 20:49



Не, най- вероятно не си дебил, по-скоро само лошо възпитан , а добрия тон със сигурност не е в стила ти..


Знаеш всичко, можеш всичко и не плащаш за нищо.Да съм споменала, че не трябва да е така? Изборът си остава твой, къде , кога е как да не ползваш услугите на някой си от изброените по- горе. Все пак ти благодаря мнението.






Тема Re: Правите ли разлика между брокер, агент и ....нови [re: absurt]  
Автор indepcon (непознат )
Публикувано27.02.09 20:51



Предварително се извинявам за допуснатите правописни грешки до момента и за напред.
Все пак само някой хора са безгрешни, другите не са!





Тема Re: Правите ли разлика между брокер, агент и ....нови [re: indepcon]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано27.02.09 21:11



Причината , поради която отворих темата тук е факта, че спекулата свърши,пазара мина през хаотичният си период на манипулативни продажби и се навлиза в нов етап т.е. върви се към развитие, което най-малко вие при трябвало да подценявате.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
А кой ти е казал че съм доволна от хаотичния пазар...напротив лично аз предпочитам новия етап... Ако искаш да коментираме, давай ще ми бъде приятно да разбера твоето мнение за нещата...

Никога не е късно да станеш за смях...

[

Тема Re: Правите ли разлика между брокер, агент и ....нови [re: arrvv]  
Автор CaнитapМодератор (napalmoff )
Публикувано27.02.09 21:29



Пак го извъртате, не след 5 години. Наемам го да ми каже сега колко мога да си продам имота, или дали цената Х за жилището У е нормална . Всъщност пусналия темата е отговорил съвсем правилно как и за какво ти е консултант






Тема Re: Правите ли разлика между брокер, агент и ....нови [re: absurt]  
Автор CaнитapМодератор (napalmoff )
Публикувано27.02.09 21:34



Наци, я да попитам цените в Софийски имоти нормални ли са и с колко са завишени






Тема Re: Правите ли разлика между брокер, агент и ....нови [re: Caнитap]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано27.02.09 21:46



Пак се изказваш неподготвен... какво значи завишени цени... имаш основа на която да прецениш за колко пари да си продадеш имота, ако искаш бързо сваляш цената ако не бързаш го рекламираш на средната цена, а ако искаш да спечелиш го пускаш на по-висока... Аз незнам защо всичко минава през твоя поглед, има хора с пари които търсят качество и са готови да платят повече за да вземат нещо хубаво, има хора ограничени във финансите... Значи направо звучи смешно, ти си съгласен да платиш на консултант, който всичко се базира на приказки, а отричаш брокера който поне ти върши работа..
И не ми отговори на въпроса...

Никога не е късно да станеш за смях...

[

Тема Re: Правите ли разлика между брокер, агент и ....нови [re: arrvv]  
Автор indepcon (непознат )
Публикувано27.02.09 21:58



Хаотичният и спекулативен пазар няма регламент и носи , да го наречем неестествени доходи на брокера, който работи в него.

Ако пазарът стане по-развит и премине в новата си фаза, маниера на работа и кунюктурата ще се промени. Ще се появят нов вид дейности, които ще предложат алтелнативни варианти на клиентите.
Давам пример:

Спекулативен пазар - много динамичен-продаваш бързо и купуваш бързо, манипулативен- ако не купиш сега и веднага, ще изпусниш страшен имот,
Кой може да ти свърше работа ? Само брокер- сега и веднага !

Простичко го наричам, един по-друг пазар, на който има хиляди обяви за жилища, хиляди брокери, които предлагат оферти и малко купувачи, които купуват.

Как с предишния манталитет на работа при нови условия на пазара ще заработите ?

Ще се трепате за клиенти?Ще намалите комисиона ? Ще измислите нови правила ?

Какво ще стане със собствениците, които са ви дали имотите си за продажба, а те не се продават с месеци ?Дали тези собственици, ще потърсят други начини да предложат имотите си ?

Какво ще се случи, ако 50 брокера търсите имот на един купувач? / дали ще е като в спекулативния пазар, на един имот да водите 10 клиента и да го продадете на този, който дава най-много пари за него/

Нека коментираме подобни въпроси, ако желаете разбира се !



Тема Re: Правите ли разлика между брокер, агент и ....нови [re: indepcon]  
Автор indepcon (непознат )
Публикувано27.02.09 22:34



Да поясна отново....

Представете си, след три месеца, поради намаляване на продажбите, някоя си фирма реши да предложи нова вид услуги на продавачи и купувачи. Във въпросната фирма работят 5 чавека консултанти:
- един юрист, един архитект, един инженер, един маркетолог, и едно момче за всичко .
Тяхната дейност се състои в даване на консултации на частни лица, които сами искат да продадът имота си.
Маркетологът прави маркетингово проучване на пазара / което със сигурност няма да е от " Софийски имоти "/ за да консултира клиента си, на каква цена може да продаде. Маркетолога е наясно с цялата конюктура, кога и колко се продава, кой и как продава т.е обърнал е навън с хастара всичките оферти на агенцийте, знае им номерата и сформира цената на своя си клиент.Дали ще го излъже ? Защо да го лъже ? Клиента му заплаща да му сформира цена, а маркетолога иска клиента му да е доволен. Защо ? Защото продавачи колко щеш и утре ще доведе нов клиент!
След като приключи с цената, ще подготви офертата на продавача. Ще прати момчето за всичкио да му заснеме имота, десет пъти по-добре отколкото, ако брокера го щракне с телефона си, ще оформи офертата текстово, ще подготви снимковия материал, няма да му се налага да послъгва / защо му е??, неговият клиент му плаща да му я направи добре / след това ще я публикува в 10 те най- големи портала за недвижими имоти и на всички други подходящи места за реклама.

Така, започват телефонните обаждания! Момчето за всичко отговаря на всяко едно от тях, налага се оглед, момчето води клиента на оглед ,
Стига се до сделка!
Юриста подготвя всички документи на продавача, момчето тича по общини в едно с продавача да извади всички необходими останали такива
включват се инжинера и архитекта - при нужда да речем /ново строителство/ и сделката вземе да стане !

и всички те са ги консултирали срещу определени суми, би могло да предложат услугите си поотделно дори.

Ако ползваш пълният пакет консултантски услуги и той струва 1000 лева, независимо от размера на имота и продажната му цена , къде би отишъл потенциален клиент:

При брокера- който ще му вземе процент + парите които трябва да плати на собствения си адвокат или при консултанта който ще му свърши същата работа.

Или вие смятате, че архитекти, инженери и адвокати ще мрат от глад по време на книза ?



Тема Re: Правите ли разлика между брокер, агент и ....нови [re: indepcon]  
Автор donald trump (дoбpяka)
Публикувано27.02.09 22:59



Чета и се чудя кое е вярното. 1. Никога не си ползвала брокери. 2. Опарила си се от некомпетентни колеги, които са работили докато ти вземат парите.

Това, което предлагаш може да се направи, но ефекта би бил отрицателен за клиента, защото работата ще се върши от много хора и няма никаква гаранция за качеството. В крайна сметка цената ще е доста по-висока, защото ще се плаща на много хора, а понякога и няколко пъти за една услуга. Всичко това е видно и от комбинацията брокер+собствен адвокат.

Това, което ти предлагаш за малката фирма при мен го върши един човек. Просто си даваш заявката и изискванията и брокера се грижи изцяло за теб. Ако исканията са ти нереални, той веднага ще ти каже. Цената също се договаря.

Това, което предлагаш в предният си пост - 50 брокера да се занимават с теб е пълна тъпотия - просто никой няма да те вземе насериозно.



Тема Re: Правите ли разлика между брокер, агент и ....нови [re: donald trump]  
Автор indepcon (непознат )
Публикувано27.02.09 23:37



В твоята фирма брокерите са нещо като 5 в 1 ?

Една невероятно добра комбинация ?

Не знаех, че са толкова образовани ....

Когато отидеш в болница, всички са лекари. Но се събира лекарски съвет за да ти определи диагнозата, след допитване един с друг.

И да направя разграничението:

в нормалните държави, за да се позиционира правилно един имот за продажба, е необходимо да има екип от разбирачи, които да изготвят стратегия, как, кога, защо да се продава.Става дума за страните с развити пазари на недвижими имоти.
Едни се занимават с рекламата, други с маркетинга, трети с продажбите, четвърти със следпродажбени услуги, пети с управлението на имоти.
Трудно ще намериш човек -оркестър, който изключително качествено да те обслужи сам за комисион 3+3 %

Как обаче е в България ? " Търсим брокер на недвижими имоти, ентусиазиран, амбициозен, приветлив, конимукативен, манипулативен, който да говори много, на да не казва важното, може и без опит??????? Заплащане 1000 лева"
Ако аз прочета тази обява, да речем от твоята агенция, как ще ме убедиш, че твоя брокер е 5 в 1 ще ме обслужи без проблеми и то изключително качествено, бъдейки перфектен във всеки един аспект на моята покупка???


На кадърни брокери никога не съм попадала да ме "обслужват качествено", по простата причина, че ми се налага да комуникирам с тях по много поводи, и
да се хващам за главата всеки път вследствие на идиотизмите им.
Заниманията ми в недвижимите имоти са свързани основно с инвестиции , маркетингови анализи и проучвания на Европейски пазари.С други думи, имагинерен труд, който дори безплатно като го предложа на повечето брокери, не би им свършил работа, по простата причина, че те си имат собствени правила и източници на информация.

Моята питанка и интереса ми е , усещат ли необходимост да променят маниера си на работа, защото се задават времена, които ще са даста по-различни ....

Редактирано от indepcon на 28.02.09 00:11.



Тема Re: Правите ли разлика между брокер, агент и ....нови [re: donald trump]  
Автор CaнитapМодератор (napalmoff )
Публикувано27.02.09 23:49



Неа'м нерви бе човеко, все една и съща песен. Колко сме велики, как вършим работа за клиента.
Вдигаме 5 телефона висим на една опашка в нотариата бъркаме се 5 кинта.

Мисля, че мнението е много правилно. Ще го синтезирам с две думи. Който не се промени отпада от пазара



Вие продължавайте да си пеета тази песен колко сте велики, и как без вас сделка не може да стане.

Редактирано от Caнитap на 27.02.09 23:53.



Тема Re: Правите ли разлика между брокер, агент и ....нови [re: arrvv]  
Автор CaнитapМодератор (napalmoff )
Публикувано27.02.09 23:51



Неподготвена се изказваш ти. Направо се чудя ако не сте в роднински връзки с Тръмп, как още те търпи :

В отговор на:

какво значи завишени цени.




Всички цени в момента са завишени, колкото и да го отричате и няма сделка която да е станала на обявената цена. Това е единствения истински съвет който получих от брокерката която ми продаде жилището.


В отговор на:

имаш основа на която да прецениш за колко пари да си продадеш имота




А сега ми цитирай тая основа за 5 квартала.
Една и съща сграда се продава с разлика около 300 евро. Кое е основата?
А скрита цена за същата (скрита значи като отидеш при собственика е с още 100 евро надолу)

В отговор на:

Аз незнам защо всичко минава през твоя поглед, има хора с пари които търсят качество и са готови да платят повече за да вземат нещо хубаво,




Балъците отдавна измряха, а руските милионери не купуват в България. И въобще няма човек готов да даде шапка пари защото е баровец за нещо което струва шепа пари. Ще отиде и ще си купи това което е за шапка пари, защото така ще покаже благосъстояние


В отговор на:

Значи направо звучи смешно, ти си съгласен да платиш на консултант, който всичко се базира на приказки, а отричаш брокера който поне ти върши работа..




Консултанта ще даде мнение, брокера ще се опита да ме набута. И стига глупост за брокера който върши работа. Едно удостоверение за тежести, и една среща не е работа да плащам на невъзпитани селянки които още преди да ме познават ми говорят на "ти". Или ми вадят справката за тежести половин ден след мен.

Ето отговарям ти на въпроса, вашата работа не струва 3 %. Черна работа... Ще ми извади ли документи???
Стига сте ми говорили приказки от 1001 нощ.
Едно удостоверение за тежести вадите това ви е цялото вадене на документи. ДРУГИТЕ СЕ ВАДЯТ ЛИЧНО, ИЛИ ОТ НОТАРИАЛНО УПЪЛНОМОЩЕНО ЛИЦЕ.

И темата е Правите ли разлика между брокер, агент и ....

консултант по недижими имоти


А не дали искам или дали ще платя. Е това ви е искривеното мислене на брокерите. Парите са си мои ще плащам на който и за каквото искам. Разберете парите са на клиента, това че купува жилище, не значи че вие имате право да гледате или да му бъркате в джоба. Искам да ползвам консултант, ще ползвам такъв




Тема Re: Правите ли разлика между брокер, агент и ....нови [re: Caнитap]  
Автор donald trump (дoбpяka)
Публикувано28.02.09 00:50



Знаеш ли колко малко хора могат да ме изкарат от нерви!!! Да велик съм и доста хора са го признали. Това че разбирате само от 3+3 показва крайната ограниченост на възгледите ви. А кой ще остане на пазара можеш да попиташ синоптика в този форум, той е най-вещ в занаята. А песента ще си я пеем, защото води до резултати, ама няма кой да повярва в това. Пък и не ми се сърди, ама вече и не искам да ви убеждавам.

Редактирано от donald trump на 28.02.09 01:04.



Тема Re: Правите ли разлика между брокер, агент и ....нови [re: indepcon]  
Автор donald trump (дoбpяka)
Публикувано28.02.09 01:00



Да, образовани сме и си вършим работата перфектно. Никога не предлагам твърда заплата, а само процент. Твърдата заплата развръщава. За който аспект от дейноста ни нямаме специалист, ползваме външни услуги и си плащаме добре. Идеята е като те поеме определен брокер, той изцяло да се занимава с твоят въпрос от началото до краят и дори след това. За рекламата се грижи отделен човек.
Що се касае до метода на работа, той е доста по-различен от повечето агенции и не бих го променил. А за времената ще видим.



Тема Re: Правите ли разлика между брокер, агент и ....нови [re: Caнитap]  
Автор indepcon (непознат )
Публикувано28.02.09 01:18



""""""А кой ти е казал че съм доволна от хаотичния пазар...напротив лично аз предпочитам новия етап... Ако искаш да коментираме, давай ще ми бъде приятно да разбера твоето мнение за нещата...""""""""""""

Новият етап, който се задава по нашите земи, ще му викат след около не по- малко от три години "забележителен напредък в развитието на пазара за недвижими имоти" и практически ще се изразява в няколко, може би, значителни промени:

-вследствие от кризата, която е факт, повечето от големите агенции в страната, ще се опитат да наложат нов регламент в бизнеса. До този момент не го направиха, защото имаха сметка от " хаоса " за да натрупат заначителни печалби.С други думи- хляб имаше за всички, ако едни лапаха парчета от баницата, други обираха трохите
-ще предприемат маркетингови стратегии, свързани основно с ухажването на купувачите
- ще облекчат " заплащанията ", демек % комисион от купувачите / не отварям темата, кой плаща комисиона, понеже винаги все купувача го е плащал/, въпрос на маркетингова стратегия
- ще поведат нова политика спряма продавачите
- ще свият разходите, но ще наблегнат на качеството
- яростно ще се борят за правила в бизнеса, сега правилата вече им трябват, защото купувачите са малко, и няма да си оставят трохите си на малките агенции
- не изключвам обединяване на по-големите агенции, драстични опити за затваряне и монопол на пазара. Ще използват ФИАВСИ и всички останали институции, които са оторизирани да лицензират. Ако не сте чули, да ви кажа, че дори в момента се изготвя общ правилник по който всички агенции за недвижими имоти в ЕС ще работят според едни и същи изисквания.
- ще наложат изисквания за професионалистите в бранша, не пожелателни, както е към момента, а задължителни- Познаване на ЗУТ, ЗС, и т.н
-с други думи ще се сложи ред, угоден за големите играчи

Какво ще се случи с хилядите агенции и брокери в страната. За съжаление няма да оцелеят повечето от тях. Аз не отричам, че има професионалисти в бранша, но съотношението им към останалите не такива е огромно.

Примитивизма в бизнеса ще поизчезне.
Глемите ще се опитват да пооправят реномето и да възвърнат доверието в професията, а както ви е известно " нов бардак със стари такова не се прави "

В най-голяма криза в момента са :
- жилищни имоти
- ваканционни имоти

Комършала, само бере душа, но това е защото кредитите там са други

Тарикатлъците ще позачезнат, имам в предвид онези от 90-те години, колкото по-рано го осъзнаете, толкова по- добре. Не забравяйте бясното развите на интернет!Нови услуги свързани с градоустройство и кадастър, с други думи - информация, информация, информация- която вие твърдите, че продавате в едно с всички ваши услуги

Ще се появят бизнеси в алтернатива и купувачи и на продавачи / те ще дойдат от по-малките агенции, които всячески ще се опитат да оцелеят/

Мойто лично мнение е, че купувача ще намаже от " вятъра на промяната"

А за синоптик да съм не съм, но имам претенции да виждам по-далече от носа си. Но понеже вие тичате по огледи и си предавате информацията като развален телефон един на друг, още не искате да се събудите и да разберете, че времената се променят

Редактирано от indepcon на 28.02.09 01:30.



Тема Re: Правите ли разлика между брокер, агент и ....нови [re: Caнитap]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано28.02.09 01:31



Споко бе момче, ле леееееееее каква тирада, пази си нервите, това е обикновен диалог, каво се пениш...
Виж само едно ще ти кажа, една сделка не е във вадене на удо за тежести, но щом ти казваш... така да е...
Безсмислено е да спорим...
Ти не разбираш моята работа, аз неразбирам твоята, но и от двамата ни има нужда нали...
Не мога да разбера какъв ти е проблема та така се нервиш...



Никога не е късно да станеш за смях... [

Тема Re: Правите ли разлика между брокер, агент и ....нови [re: donald trump]  
Автор CaнитapМодератор (napalmoff )
Публикувано28.02.09 01:32



Знаеш ли колко малко хора могат да ме изкарат от нерви!!! .

Ако съм те изкарал, не беше това целта ми



Да велик съм и доста хора са го признали.

Ми хубаво леж си на старите лаври

А кой ще остане на пазара можеш да попиташ синоптика в този форум, той е най-вещ в занаята.

И без да си вещ се вижда. Остават големите. Вие сте история . Тя униКална първа се изплаши

С две думи няма вечна далавера.
А дали аз виждам повече от 2 Х 3% не е важно. Аз съм инцидентен фактор на пазара на НИ.
Другата продажба/покупка я виждам при нормално стечение на обстоятелствата след мин 5 г. Задай си въпроса обаче какво правят на нашия пазар Ера, реалмакс и др. И защо вашите колеги отиват натам.

Както и да е сбогом на хаотичния пазар. Идва реда а той обикновено е свързан с диктатура




Тема Re: Правите ли разлика между брокер, агент и ....нови [re: indepcon]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано28.02.09 01:45



Сори но ти нещо май не можеш да разбереш... Аз мога да говоря единствено от моята гледна точка и от моя начин на работа... Не казвам че съм перфектна или че не греша, човек съм, но се старая клиентите да са доволни... Първо пак ти казвам, върша работа не за петима но поне за 3... в смисъл, клиента идва /собственика/, сядаме и говориме какво предлага, колко бързо иска да го продаде /дали е притиснат във времето от кредити и т.н./, обсъждаме цената и започваме рекламата и огледите на апартамента. Документите са проверени, в смисъл най-важна е собствеността, след това всичко останало. Започваме с огледите, намираме клиент, договора се предоставя както на купувача, така и на продавача, да бъде разгледан и удобрен. Юриста на фирмата е намесен само ако има нещо което не е в ред или някакви особени изисквания от страна на клиентите. Аз дотука не виждам защо трябва да има няколко човека за да се справят с това... Още повече че нашата фирма не се занимава с 500 оферти, ние рекламираме и работиме, предимно наши оферти... на наши клиенти..
Виж аз съм съгласна че трябва нещо да се промени, защото пак казвам има доста неуредици, но затова е пазара, да отсява некадърните..
А това което гледаш в обявите за работа, повярвай няма нищо общо с реалността, просто това е примамка...минала съм по този път...



Никога не е късно да станеш за смях... [

Тема Re: Правите ли разлика между брокер, агент и ....нови [re: Caнитap]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано28.02.09 01:47



Направо се чудя ако не сте в роднински връзки с Тръмп, как още те търпи :

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Кой Тръп ли, ама ти незнаеш ли... ние с него сме еднояйчни близнаци....



Никога не е късно да станеш за смях... [

Тема Re: Правите ли разлика между брокер, агент и ....нови [re: indepcon]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано28.02.09 07:17



Възрастният човек вижда повече...

Напълно излишно е някой, облечен с права и възможности, да се явява тук "от небето" и да запява стара песен с нов...ник. Фактът, че колегите са пристрастени към работата си, обичат я и са готови да се палят и дискутират по въпроси, които външно изглеждат прилични, но всъщност са манипулативни и провокативни, говори ОТЛИЧНО за самите тях, брокерите. И прави подобни постъпки на подобни провокатори още по-неетични...

Нейсе. Етичността е едно фино качество, което много малко хора притежават.... А има една групичка, която едва ли е и чувала за него.


"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Правите ли разлика между брокер, агент и ....нови [re: Caнитap]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано28.02.09 08:09



"Аз съм инцидентен фактор на пазара на НИ. "






"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: Правите ли разлика между брокер, агент и ....нови [re: indepcon]  
Автор donald trump (дoбpяka)
Публикувано28.02.09 10:03



Права си в много отношения, а част от нещата са вече факт. Разбира се по-голяма част са все още пожелателни, но процесът върви.

Що се отнася за синоптика, тук визирах друг човек-



Тема Re: Правите ли разлика между брокер, агент и ....нови [re: indepcon]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано28.02.09 10:27



Твоят агент/ консултант си има име и то е брокер.
Услугата е една – тази на брокер недвижими имоти. Това, че услугата включва елементи от различни дейности показва само едно – това е комплексна услуга. Както повечето услуги в съвременния свят.
Услугите на брокера могат да бъдат много ценни. Когато 15 години се занимаваш с продажба на имоти, всичко ти минава през главата. Неизбежно се сблъскваш със всички проблеми по пътя на една сделка. Ако се налага по този път всеки специалист решава своите проблеми - градоустроиствени, правни и т.н. и т.н. Само брокера е навсякъде и само той може да сглоби цялата картинка. И най-важното познава пазара.
Е, за да ни е по приятно може да го кръстим консултант. Трябва да се има предвид, обаче, че консултациите са скъпо нещо. И безотговорно по закон.
Не е ли логично, че когато всеки работи своята част от пъзела, някои трябва да го сглоби. Това безспорно са брокерите, тяхната м... /тук имам предвид „тяхна милост“, да не си мислите глупости/ . Отричането на очевидното е твърде по брокерски, защо да го правим. Без „водещ“ на сделката, трудно става добра сделка.
Дори продавач-купувача да е с IQ = 180 , може въобще и да не чувал за прословутия акт 16 примерно. Той човека, си прави по един акт и си мисли, че е напълно достатъчно, пък които иска да си го дели на 16 части. И една прекрасна сутрин може да се събуди с лепната на вратата обява, че след 10 дена му бутат сградата. Съвсем законно, естествено.
Здравият разум подсказва, че сделка за покупко – продажба на НИ между физически лица е добре да мине през брокер. За физическите лица обикновено стойността на тези сделки е „стойността на живота им“ и всяко лековато отношение може да има трагични последици.
Всъщност наистина има много детайли за чистене при брокерската работа. Опитният брокер би трябвало веднага да оцени, че една сделка е „чиста“ и следователно лесна и не трябва да дере по 2 кожи. Факт е, че дори опитният брокер не може веднага да оцени, че една сделка може много да се закучи и одраната от един клиент кожа да се присади на друг. Очевидно намирането на „кантара“ за тази услуга не е лесна работа.

Има, обаче някакъв проблем при тези брокери, защото има някакъв нихилизъм от клиентите към брокерите. Май има такъв и от брокерите към клиентите.
Нашите, клубни брокери успяха досега да стигнат до едно единствено обяснение за този проблем – българската простотия. Сега сме на път да изхвърлим бебето заедно с мръсната вода. Това разбира се няма да стане, просто ще се родят по свестни бебета, които ще си вършат работата.

Между другото си мисля, че „големите“ нямат място в сегмента покупко – продажба на НИ между физически лица. Ако малките „устискат положението“ ще е само от полза за клиентите.

Аз даже си мисля така – квалифицирания клиент си намира квалифициран брокер. Защото когато някои си купуват телевизор проучват всичко – LCD, плазми, HD и какво ли не. И в крайна сметка си включват SONY-то за 5 бона в дигитален сигнал. Щото не са се консултирали с ... брокер.

Пак между другото, ако личният ти лекар е свестен ще види, че очите ти нещо изпъкват и ще те прати където трябва, а ако чакаш да се сблъскаш със специализираният лекар, може и да не дочакаш.



Тема Re: Правите ли разлика между брокер, агент и ....нови [re: indepcon]  
Автор dated (незапознат)
Публикувано28.02.09 10:42



Това с използването на "консултант" го правя вече доста години.
Кавичките са, защото не знам дали се явява точно консултант, доверен или личен брокер или нещо друго.

Става въпрос за доверие. Независимо дали сделката е през АНИ или не. Аз, като неразбиращ, трябва да разчитам на съветите на знаещ и можещ човек. И не мога да се доверя на брокер, който виждам за пръв път и после никога няма да срещна. Все пак агенциите са около 5000, не знам коя как работи и доколко е коректна. А и не ми е работата да знам.

Затова - човек, на когото вярвам, пак брокер... Ако той каже, че допълнително има нужда от адвокат или инженер ще го послушам.

До сега съм се обаждал на въпросния човек доста пъти по различни поводи. Плащал съм му два пъти. През 2004 г. - 270 лв. за да дойде на 1 оглед с мен и да прегледа документите по сделката. През 2006 г. - 350 лв. за да подготвим документи за продажба и да се уговори с нотариус.

През октомври 2008 г. се договорихме да направим 1-2 или повече огледа, да провери документите на продавача и да помага с каквото трябва - 500 лв. Но до сделка не се стигна, на оглед не съм ходил с него и не съм плащал нищо.



Тема Re: Правите ли разлика между брокер, агент и ....нови [re: dated]  
Автор donald trump (дoбpяka)
Публикувано28.02.09 11:12



Напълно съм съгласен с мнението ти, както и това на bipet. Разковничето се крие точно в "доверието" и неговото опазване. А цена, както винаги съм казвал се договаря.





Тема Re: Правите ли разлика между брокер, агент и ....нови [re: indepcon]  
Автор absurt (вечно търсещ)
Публикувано28.02.09 11:54



Твой цитат:
"Или вие смятате, че архитекти, инженери и адвокати ще мрат от глад по време на книза "?

Тъй като влизам в кръга на изброените от теб специалности, ще се опитам да ти обясня накратко.
Ако можехме да печелим прилично в предлаганото от теб съдружие, да сме го реализирали отдавна. Но, не става. Само с консултации пари не се изкарват. А за истинска работа, споменатите от теб специалности, имат високи тарифи.Всъщност, ти предлагаш един екип от висококвалифицирани специалисти да получи 1000лв. от една сделка, която може да продължи с месеци.
Точно затова са се появили агенциите- те вършат основната работа, а от нас искат консултацията. И ни плащат за нея.
Реално погледнато, ти си търсиш място във веригата, но не мисля, че ще спечелиш, ако се вклиниш в ресора на агенциите. Твоята ниша е при хората, неползващи брокери. Стига да решат, че има за какво да ти платят.
Затова те питах, какво включва офертата ти.
И последно, съвсем добронамерено. Идея си нямаш колко излиза поддържането на офис и персонал от 5 души- наеми, телефони, консумативи, заплати и осигуровки.





Тема Re: Правите ли разлика между брокер, агент и ....нови [re: absurt]  
Автор indepcons (непознат )
Публикувано28.02.09 15:23



Извинявам се за синоптика, наистина помислих, че визираш мен.

Не успях да се логна с моя си никнейм и парола, затова се регистрирах наново и сложих едно "С" накрая.

Защо си мислиш, че архитектурни и проектански бюра, адвокатски кантори и офисите на нотариусите струват по малко като разход.Или те не плащат заплати и осигуровки, камо ли телефони.

И защо си мислиш, че ако се появят такива, да ги наречем условно , независими консултанти, като алтернативни варианти за клиентите ви, те ще ползват само вашите услуги.

Ако тези условно наречени консултанти предлагат няколко услуги и тези услуги са на разумни цени, хората ще ги плащат.

Да ти дам пример, пък ти ми отговори, е ли възможно в един по-различен пазар за недвижими имоти, от този, на който вече му се вижда края, да се предложат алгернативни услуги на клиентите ти ви от друг вид специалисти?

Връщам се на на, условно наречения ,офис на независимите консултанти:

Юриста предлага правни услуги на всички свои клиенти- не само, на продавачите или купувачите, които ще дойдат при него, но и на всички останали, които се нуждаят от правен съвет по повод на своя имот-съсобственост, проблеми със съсобственици и т.н , взима за едната си консултация 100 лева./ във времето, когато по-голяма част от агенциите ще са зачезнали от пазара, и естествено ще има скъпи юристи за богати клиенти и обикновени юристи за средния клас клиенти, т. е цените в услугите им ще бъдат таргетирани./ Защо юриста ще стане консултант - няма да има толкова много продажби, няма да има много агенции да обслужва, няма да има десет сделки на ден. Ще вземе 100 лева или ще мре от глад? Отговора дайте вие .

Архитекта- ще дава консултации на всички ваши клиенти, които искат да купят имот и евентуално да го преустроят, достроят или надстроят.И в зависимост от неговата независима консултация, те ще решат дали ги устройва да закупят / няма де е като при брокера - " ама как бе , тоя балкон след акт 16 си го усвояваш и си го правиш спалня, буташ тая стена и правиш още една стая за детето, кухнята ти е малка , ама никакъв проблем, ето тука затваряш коридора, присъединяваш тази част към кухнята и готово!"Заплаща му 100 лв. Защо архитекта ще стане консултант? Защото няма да му възлагат проекти за изработване, понеже няма да има бум в строителството.Какво ще направи архитекта, ще вземе 100 лева или ще умре от глад ? Вие кажете !

Инженера - ами ще направи инспекция на имота. Дали всичко му е наред, тухла ли е това, пруски свод ли е, стените от гипсокартон ли са , ще прецени сградата в какво състояние е / как е сега - брокер :
тази сграда е стара, но тя е по-добра от новото строителство, ако брокера продава ново строителство - абе новото си ново , баш тоя строител е много
надежден, айде купувайте !/ плаща на инженера 100 лева консултация.Защо инжинера ще започне да дава консултации, ами защото няма да има строителни обекти за които да отговаря.Ще мре ли от глад ?

Маркетолога- дошъл е продовач или купувач, единия иска да продаде, другия иска да купи.
Продавача- обяснява си човека имота, защо иска до го продаде, колко иска да му вземе и ако ще го продава, как да осъществи продажбата.Сяда маркетолога, мисли, нали това му е работата, и:
-сформира му цената
-подготвя офертата за реклама
-изготвя рекламна стратегия
-запознава момчето с офертата / момчето за всичко може и да е някой бивш брокер / и му дава задача какво да прави насетне. заплаща 200 лева, 100 за маркетолога и 100 лева на момчето за всичко.Същото важи за купувача.Момчето за всичко се занимава с телефонни обаждания, ходене на огледи, вадене на докумнети от общината.
Маркетолога- ще рабти ли за 100 лева на консултация , ще работи , защото няма да има външни инвеститори, на които да е необходим, няма да има и вътрешни такива . Е, мога да ви кажа със сигурност, че няма да мра от глад, а ще търся алтернатива и последното нещо, което ще направя е да се огледам за работав Агенциите за недвижими имоти. Опазил ме господ! Макар, че понеже сме в една сфера на пазара, би трябвало да се наричаме колеги.

Момчето за всичко или условно да го наречем брокера - Кажете какво ще прави той ?

Колко е сумата до тук: 600 лева, умножете я дааже по 2 = 1200 лева. Направете я 2000 лева дори .

Ако клент закупи апартамент от АНИ , да речем за 70 000 евро и плати 2,5 % комисион = 1750 евро или 3421 лева.

Ако сте чували и знаете какво е регулиран пазар за недвижими имоти, а не спекулативен, при всички случаи ще ви светне за що иде реч.

На пазара в момента няма аналог на гореописаните услуги, по простата причина, че пазара нямаше условия да създаде подобен вид услуги. И понеже тук, уж, коментираме, бъдеща пазарна ситуация, вие май не схващате за какво ви говоря.

А то е :

- заплащането, което взимате в момента не отговаря на услугата, която предлагате. Вашата услуга се заплаща скъпо, когато хората нямат избор.Нещо, като да имаш само един мобилен оператор за страната.Появят ли се повече, запчва дружна конкуренция.

- как виждате бъдещите промени в своята професия

Така, че споко няма да ставам брокер!

Редактирано от indepcons на 28.02.09 15:36.



Тема Re: Правите ли разлика между брокер, агент и ....нови [re: indepcons]  
Автор donald trump (дoбpяka)
Публикувано28.02.09 16:45



Всичко е много хубаво, но за съжаление ще си остане само в твоите представи. Имам чувството че скоро си чела 1984 на Оруел и си под въздействието и. Не те убеждавам, но това което мислиш че може да стане е абсолютно неприложимо поне за България в близките 20години, да не кажа никога. Причините за това са много и не са само в балканският ни манталитет.



Тема Re: Правите ли разлика между брокер, агент и ....нови [re: donald trump]  
Автор indepcons (непознат )
Публикувано28.02.09 17:22



Ами те и Моловете не бяха приложими преди 10 години, но им дойде времето.

Не знам защо ми се струва, че в бизнеса с недвижими имоти динамиката е забележителна.

Основно съм нахвърлила идеята, може да не се осъществи по същия начин, но мисълта ми е в това, че ще изкочат алтелнативни варианти!

А наистина някой трябва да води сделката, ако не я води току виж клиента се отказал и си намерил по-добър имот!



Тема Re: Правите ли разлика между брокер, агент и ....нови [re: indepcons]  
Автор donald trump (дoбpяka)
Публикувано28.02.09 17:49



Има една реклама - новото здравно осигуряване - дал бог живот и здраве.



Тема Re: Правите ли разлика между брокер, агент и ....нови [re: indepcon]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано28.02.09 20:57



Хайде моля те, да поясниш какво значи тарикатлъци? Защо си мислите че сме опрели пистолет на клиентите и диктуваме условията, едно не можете да разберете ние сме посредници, а не страна от покупко-продажбата... И друго по принцип предлагаме и доста други услуги, например наеми, управление на имоти и т.н. Доста пъти и заместваме юристите, защото човека от село търчи при адвокат за всяко нещо, а има елементарни неща които мога да съм им
в помощ и услугата влиза в процент комисионна...
Не е моя работа да разделям имоти
Не е моя работа да събирам наследници и да разговарям с тях
Не е моя работа да тичам и да озаконявам къщи и т.н.
И още доста неща не са моя работа но..
Но го правя...

Никога не е късно да станеш за смях...

[

Тема Re: Правите ли разлика между брокер, агент и ....нови [re: indepcons]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано28.02.09 21:58



А защо хората да нямат избор???
Имаш разбира се... сядаш четеш вестници, списания, ровиш се по нета и си намираш обект от собственик, звъниш и си правиш сделка...
Вие едно не можете да разберете, че за да достигне информацията до вас, ние сме свършили доста работа за да ви я предоставим
Огледи, снимки, преговори със собственика, много пъти сме успявали да предоставим този имот на реалната цена за момента, а не това което е търсил собственика...
Исам да си направиш една груба сметка, значи аз рекламирам около 50 оферти продажби, повечето са извън София, значи за да си купиш къщата, аз съм ходила до там, говорила съм със собственика, видяла съм документите, помогнала съм ако има нередностии и съм ти предоставила рекламата на този имот... Това все пак е труд нали?
Аз например не мога да поема повече от тези оферти, защото просто човека си има капацитет на полезно действие, ако са повече винаги нещо куца и не можеш да обърнеш нужното внимание... Но само да ти ги предоставя съм загубила поне една седмица в разговори огледи и т.н. да не говорим за сметки за телефон...
Така че е много повърхностно да се говори че работата ни е само да пуснем реклама и да чакаме...
Но ти ако пожелаеш можеш да си купиш имота и сама без посредник, вършиш цялата тази работа обаче сама....



Никога не е късно да станеш за смях... [

Тема Re: Правите ли разлика между брокер, агент и ....нови [re: indepcons]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано28.02.09 22:59



Апропо: " Моловете не бяха приложими преди 10 години, но им дойде времето. "

Да, но не. На Моловете времето им мина още преди да е дошло. Заедно със същата криза, която, според теб, санитарю, и компанията ти, ще унищожи и нас. И която, пак според вас, е била "прогнозируема". Тия нещастници, дето разровиха дупки за милиони за нове молове, и си останаха с дупките - дали са били по-глупави от вас, та не са си направили прогнозите?



"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: Правите ли разлика между брокер, агент и ....нови [re: indepcons]  
Автор absurt (вечно търсещ)
Публикувано28.02.09 23:16



Голяма каша ти е в главата и прекалено розови са ти очилата. Не съм брокер, адвокат съм. И сега взимам 100лв. за консултация- между две дела. Търсят ме брокерите да им прегледам документите, да им разясня нещо, но проверките си правят те. По толкова взимат и хората от другите специалности, но това не им е работата. И не мисли, че като намалее строителството, ще останем без работа, че да чакаме някой заблуден купувач да влезе в офиса.
Според мен, един ден трудов стаж нямаш, щом можеш да сравниш постъпленията от виртуалния си офис с тези на специалистите, които си решила да цАниш за консултации.
Като раздадеш по сто лева, с какво ще си платиш консумативите, наема, осигуровките, рекламите- че нали се каниш "момчето за всичко" да го играе брокер.
Всичко това, което си мислиш, че брокерите изсмукват от пръстите си, когато обясняват, ние предварително сме консултирали. И са ни платили.
Говоря за сериозните фирми, не за измислените- събрали мекащи индивиди от кол и въже.
Не всичко, което хвърчи, се яде.........



Тема Re: Правите ли разлика между брокер, агент и ....нови [re: yниKaлнa]  
Автор Пpacyнceн (грухтящ)
Публикувано28.02.09 23:17



"Тия нещастници, дето разровиха дупки за милиони за нове молове, и си останаха с дупките - дали са били по-глупави от вас, та не са си направили прогнозите?"

По-алчни със сигурност, вероятно и по-глупави. Няма нужда да си финансов гений, за да предвидиш развитието на нещата. Хората говореха за предстоящия крах по форуми и блогове още от 2006-а (не български форуми и блогове естествено). Само че нашите велики предприемачи под интернет разбират abv.bg, а като им поискаш елекронна поща ти дават www.moiatasupervelikafirma.hit.bg. Чакай от такива хора да се осведомяват за нещата от англоговорящи канали.

|

Тема Re: Правите ли разлика между брокер, агент и ....нови [re: Пpacyнceн]  
Автор absurt (вечно търсещ)
Публикувано28.02.09 23:28



Що за комплексарщина те тресе?
Ние не сме се осведомили от англоговорящите канали, а предприемачите от белите страни, начело със САЩ, не разбират английски ли, или са се осведомявали от албанските канали, че се сгромолясаха и повлякоха целия свят?





Тема Re: Правите ли разлика между брокер, агент и ....нови [re: arrvv]  
Автор indepcons (непознат )
Публикувано28.02.09 23:47



Не е моя работа да разделям имоти
------------------------------------------------------
Доколкото ми е известно, разделянето на имоти става по два начина: доброволно и чрез съдебна делба. Едното става при нотариус, другото в съда.
Ти как точно ги разделяш?

Не е моя работа да събирам наследници и да разговарям с тях
-----------------------------------------------------------------------------------------

Най-вероятно ги прозвъняваш, събираш в офиса, и след това договаряш параметрите на сделката обсъждайки предварително написания от теб предварителен договор за покупко-продажба на имот/ право на строеж?

Не е моя работа да тичам и да озаконявам къщи и т.н.
--------------------------------------------------------------------------------

Узаконяването на съществуващ строеж /виж паследни промени ЗУТ, чл.225/е леко невъзможно към момента ... освен ако нямаш предвид удостоверения за търпимост. Или събираш комисията по въвеждане на обект в експлоатация?Ти как ги узаконяваш? Вършиш работата на ДНСК?

И още доста неща не са моя работа но..
-----------------------------------------------------------------

А кое по-точно е твоята работа?Нали затова са големите спорове в този форум!



Тема Re: Правите ли разлика между брокер, агент и ....нови [re: indepcons]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано28.02.09 23:50



Не е ли време вече да смениш фалшивия ник и да си говориш от собствено име, а не като някой партизанин в нелегалност?



"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: Правите ли разлика между брокер, агент и ....нови [re: indepcons]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано28.02.09 23:58



А като става по до доброволна делба ти какво си мислиш, че се обаждаш и то става... не... отиваш, подаваш молба, носиш документи, следиш да мине общинския съвет, срокове за обжалване и т.н. това отнема около 3месеца, Нотариуса е последната институция а преди това???
Не е моя работа това да го правя нали...
Като има 19 наследници на имот ти как мислиш че става комуникацията, не е ли редно те да се разберат а не аз да се занимавам...
Узаконяване на къщи по селата е доста гадна работа, трима свидетели, нотариус, после наново с документи и т.н. Говоря за старо строителство....
Пак моя работа ли е...

Моята работа е да продавам имот с готови документи за продажба, да го рекламирам, да правя огледи и да организирам самата сделка.

Никога не е късно да станеш за смях...

[

Тема Re: Правите ли разлика между брокер, агент и ....нови [re: yниKaлнa]  
Автор Hani_G (ентусиаст)
Публикувано28.02.09 23:59



Това с фалшивите никове са похвати на пишман-брокерчетата тук, така че леко си объркала адреса, лелче. Отивай да готвиш, остави имотите, защото нищо не разбираш от тази тематика, жалко че за толкова години нищо не си поприхванала... :)



Тема Re: Правите ли разлика между брокер, агент и ....нови [re: absurt]  
Автор indepcons (непознат )
Публикувано01.03.09 00:00



И сега взимам 100лв. за консултация- между две дела. Търсят ме брокерите да им прегледам документите
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Правих предположения за времето, когато брокерите няма да те търсят толкова често.

Голяма каша ти е в главата и прекалено розови са ти очилата.
--------------------------------------------------------------------------------------

Нямам такива наблюдения за себе си


И не мисли, че като намалее строителството, ще останем без работа, че да чакаме някой заблуден купувач да влезе в офиса.
------------------------------------------------------------------------------------------------

Не като намалее строителството, а като намалеят сделките с недвижими имоти.

Според мен, един ден трудов стаж нямаш, щом можеш да сравниш постъпленията от виртуалния си офис с тези на специалистите, които си решила да цАниш за консултации.
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Трудов стаж имам достатъчно и то все в сФерата на недвижимите имоти.
Идеята ти за виртуален офис ми допада!
Все още не съм решира да се цаня за консултации, но ако остана без работа ще помисля по въпроса.

Не съм брокер, адвокат съм.
---------------------------------------
Нима ?



Тема Re: Правите ли разлика между брокер, агент и ....нови [re: Hani_G]  
Автор indepcons (непознат )
Публикувано01.03.09 00:03



Това с фалшивите никове са похвати на пишман-брокерчетата тук, така че леко си объркала адреса, лелче. Отивай да готвиш, остави имотите, защото нищо не разбираш от тази тематика, жалко че за толкова години нищо не си поприхванала... :)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Нямам си на идея за какви фалшиви никове ми говориш!

Простотията ти отива безпорно, само ще те помоля да не ме обиждаш на брокер, става ли ?



Тема Re: Правите ли разлика между брокер, агент и ....нови [re: indepcons]  
Автор Hani_G (ентусиаст)
Публикувано01.03.09 00:06



Това беше адресирано до леля Уникална, тя е брокерка, хахах то вече да те нарекат брокер е обида :)



Тема Re: Правите ли разлика между брокер, агент и ....нови [re: indepcons]  
Автор absurt (вечно търсещ)
Публикувано01.03.09 00:24



Имаш проблем- не вникваш в написаното. Ще се опитам да ти обясня, за да не изпадаш в ролята на дървен философ.
Подзащитните ми, които представлявам в съда, не ме наемат да им купувам или продавам имоти. На адвокатът мястото му е в залата, не в консултантски офис "Рога и копита". Дали ще консултирам брокери, или не- няма да се отрази фатално на статуса ми.
Ти можеш да се цАниш за каквото решиш, стига да има кой да те наеме.
Писах ти, че мен и другите специалисти не можеш да цАниш.
Схващаш ли разликата?





Тема Re: Правите ли разлика между брокер, агент и ....нови [re: Hani_G]  
Автор indepcons (непознат )
Публикувано01.03.09 00:25



Това беше адресирано до леля Уникална, тя е брокерка, хахах то вече да те нарекат брокер е обида :)
------------------------------------------------------------------------------------------------------

Приеми моите извинения тогава!

Въпросната госпожа Уникална или ме бърка с някой, или иска да остави аудиторията с впечатление, че съм този някой. Тя манипулацията е в кръвта им!



Тема Re: Правите ли разлика между брокер, агент и ....нови [re: absurt]  
Автор indepcons (непознат )
Публикувано01.03.09 00:33



Имаш проблем- не вникваш в написаното. Ще се опитам да ти обясня, за да не изпадаш в ролята на дървен философ.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Примера го дадох , като алтернативен вариант, на вашата услуга в едно по-далечно бъдеще. Не задължително да бъде по начина, по който го описах.
Аз коментирам идеята - алтелнатива!И никъде не съм писала, че не си прав!

Ти можеш да се цАниш за каквото решиш, стига да има кой да те наеме.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
нали споменах, че ще помисля по въпроса, ако остана без работа


Писах ти, че мен и другите специалисти не можеш да цАниш.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Щом казваш......



Тема Re: Правите ли разлика между брокер, агент и ....нови [re: arrvv]  
Автор indepcons (непознат )
Публикувано01.03.09 01:12



Вие едно не можете да разберете, че за да достигне информацията до вас, ние сме свършили доста работа за да ви я предоставим.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ами точно в това е проблема, че ако не бяхте толкова много, информацията щеше да стига директно до купувача. Защо не оставяте продавача намира, когато реши да продава сам?
Да ти кажа ли защо? Защото непрекъснато си търсите оферти досаждайки на хората. Ако някой собственик е искал да продаде имота си чрез АНИ той е щял да го направи. Така, че "че за да достигне информацията до вас, ние сме свършили доста работа за да ви я предоставим" Ами да , произвели сте стоката си, както градинаря произвежда, домати и сладкаря прави торти.

Но само да ти ги предоставя съм загубила поне една седмица в разговори огледи и т.н. да не говорим за сметки за телефон
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
ами произвеждаш си стоката


Но ти ако пожелаеш можеш да си купиш имота и сама без посредник, вършиш цялата тази работа обаче сама
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Сега обяснявам каква работа ще свърша сама, ако реша да си купя имот.

Ако реша да си закупя имот, ще използвам всичките ви "професионални хитрини" не защото съм лош човек, или искам да ви прецакам, а защото, за съжаление няма как да направя така, че да не ми пречите.

Ще си публикувам обява, ваш стил, във всички възможни места за реклама- сайтове, цялата Резон Медия груп исие, форуми, ще залепя листчета по спирките, ще си напрвавя флаери и ще ги напускам по всички места в района, където искам да закупя имот.С други думи, ще клиширам вашите " набирателни обяви " ,та като тръгнете да четете вестници, да ме асоциирате с " набирателните карета", да избегна досадните обаждания от вас. Ще си отделя две съботи и недели за тази цел. И собственика, като отвори вестника и иска да си даде имота за продажба, ще се развъни на всичките обяви, и ега попадне и мен.Ако обаче агенция ми се обади и ми предложи имот, ще кажа едно " Колешке, агенция сме " за да не ми се обадите утре пак!

А някой друг път ще ти кажа, защо няма да се изкуша да чуя вашта оферта, която ми предложите за имота дето търся



Тема Re: Правите ли разлика между брокер, агент и ....нови [re: absurt]  
Автор Пpacyнceн (грухтящ)
Публикувано01.03.09 13:21



Наци, стига ръси глупости. Предприемачите по белия свят не са повлекли нищо. Съвсем друго се сгромоляса, но ни продължавай да четеш "Телеграф" и то по диагонал.

|

Тема Re: Правите ли разлика между брокер, агент и ....нови [re: indepcons]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано01.03.09 13:30



Действай, дано ти стигне времето и нервите....Напротив поне ще видиш нашата работа отвътре и тогава ще говорим...

Никога не е късно да станеш за смях...

[

Тема Re: Правите ли разлика между брокер, агент и ....нови [re: indepcons]  
Автор absurt (вечно търсещ)
Публикувано01.03.09 15:07



Твоята работа излиза като "стани, за да седна". Искаш да вземеш работата на агенциите. В същото време, "консултираш" аудиторията как да не се обръща към никого в търсенето на клиент. Т.е., режеш клона на който искаш да се разположиш.
Много си забавна.......





Тема Re: Правите ли разлика между брокер, агент и ....нови [re: Пpacyнceн]  
Автор absurt (вечно търсещ)
Публикувано01.03.09 15:15



Не четеш, драги, не четеш. Ако предприемачите на запад се бяха осведомили за ситуацията от англоговорящите канали, вместо да четат "Телеграф" по диагонал, нямаше да позволят раздуването на балона, от там- проблемите с ипотеките, от там- кризата.........


Какво значи Наци?



Тема Re: Правите ли разлика между брокер, агент и ....нови [re: absurt]  
Автор Пpacyнceн (грухтящ)
Публикувано01.03.09 16:55



Брей, много благородни били тия предприемачи бе. Ще спрат да строят, за да не раздуят балона ли? Всеки лапа, докато може, накрая винаги остава някой прецакан.

"Какво значи Наци?"

Това и аз се чудя, надявах се ти да ми обясниш. Нали с такъв ник беше, преди да те баннат.

|

Тема Re: Правите ли разлика между брокер, агент и ....нови [re: Пpacyнceн]  
Автор absurt (вечно търсещ)
Публикувано01.03.09 17:16



Голяма параноя ви друса тука,ей! Ако са ме баннали, трябва да е било преди три години, затова не помня.......


Като гледам, нищо не се е променило- пак си играете на развален телефон.



Тема Re: Правите ли разлика между брокер, агент и ....нови [re: Пpacyнceн]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано01.03.09 18:24



Прасчо, няма начин това да е Наци. Стил, правопис, разбирания... Бъди малко по-наблюдателен. Ако можеш. Нали вашата група сте по наблюденията, анализите и прогнозите?



Поздрави на Йори!

"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: Правите ли разлика между брокер, агент и ....нови [re: yниKaлнa]  
Автор Пpacyнceн (грухтящ)
Публикувано01.03.09 18:33



Наци правописа си мени, ама нрава си не

Или е той, или е спгуфи, чак толкова не съм задълбавал да им следя правописа.

|

Тема Re: Правите ли разлика между брокер, агент и ....нови [re: Пpacyнceн]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано01.03.09 18:39



Вашата групичка май в нищо не се задълбава достатъчно... Само в плюене по брокерите!



"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: Правите ли разлика между брокер, агент и ....нови [re: Пpacyнceн]  
Автор CaнитapМодератор (napalmoff )
Публикувано01.03.09 18:46



В отговор на:

Това и аз се чудя, надявах се ти да ми обясниш. Нали с такъв ник беше, преди да те баннат.




Наци няма бан, и не е баннван . Сам реши да си смени ника, не го знам защо. Подозирам го и в нова регистрация




Тема Re: Правите ли разлика между брокер, агент и ....нови [re: Caнитap]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано01.03.09 18:55



ПОДОЗИРАШ го?? Не си сигурен? Че за какво си модератор тогава???



"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: Правите ли разлика между брокер, агент и ....нови [re: Пpacyнceн]  
Автор absurt (вечно търсещ)
Публикувано01.03.09 21:10



Тоя Наци ви е взел страха, май!
Съжалявам, че не го познавам. А ти чукни на ника ми и виж кога съм се регистрирал. Елементарно, Уотсън! Така ще спиш спокойно....





Тема Re: Правите ли разлика между брокер, агент и ....нови [re: absurt]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано02.03.09 02:00



Към модератора:
тук присъстващите брокери на недвижими имоти са развили чувство на параноя.

Непрекъснато бивам набеждавана, че съм този или онзи, и както вече споменах, професионалистите в бранша смятат , че организирам комплот срещу тях./ ако все пак нещо съм се объркала, че е така, предварително съжалявам/

Вид престъпление било,че съм се регистрирала вчера, макар да обясних любезно
на присъстващите във форума, че от дълго го чета, преди години ползвах този форум, но вече не си помня нито ника нито паролата.
Затова се регистрирах наново.На следващия ден не успях да влезна в системата, и се регистрирах със С накрая.

Тъй като това е форум за взаимопомощ, а не говорилня за дърляне , прециних, че бих могла да бъда полезна с опита си наповечето четящи тук ,решили да купят или продаддът имот.Работя в областта на недвижимите имоти от дълги години, но не съм брокер.Лично аз съм забелязала, че хората не са наясно с другите видове професии в този бизнес, и чуят ли за продажби на имоти, веднага се сещат за брокери.Брокерите, пък не ни обичат, защото ние работим през по-голямото време с тях и имаме поглед върху работата им.Най-вероятно ще продължат да разводняват темите, и да се заяждат, особенно ако усетят, че те стават много по сериозни.

Към брокерите: нямам за цел да се заяждам с вас напразно.Попитах ви как си представяте бъдещето в професията си, дали искате да промените маниерите си на работа, но вместо това вие решихте, че аз съм някой си друг, който иска даже да ви седне на мястото.Много внимателно прочетох повечето ви постинги и стигнах до заключението, че сте главно тук за да убеждавате и съветвате хората в няколко неща:
1. Как е престъпно да НЕ заплати комисион
2. Колко е опасно да се купи или продаде без брокер
3. От кои страни, как и по колко си разделят страните вашият комисион.
4. Колко много неща се вършат по една сделка и колко скъпо струват офисите и телефоните.
И всичко описано по-горе на фона на сеирджийско дърляне.
Не намерих конструктивен диалог с нуждаещите се от вашите съвети, а по коро системно наплашване, че ако не направят незнам що си, ще им се случи еди какво си.

Понеже усетих манипулативния отенък в повечето от постовете тук си направих труда да пиша в този клуб.

Към всички останали читатели в клуба:

Наистина ли смятате, че теми като: начини да продадеш или купуш имоти без посредник, подготовка на документи за сделки, проблемни имоти, имоти в строеж, цени и тенденции на пазара , могат да ви бъдат полезни .Ако това е така, нека го правим заедно.



Тема Re: Правите ли разлика между брокер, агент и ....нови [re: indepcon/s]  
Автор absurt (вечно търсещ)
Публикувано02.03.09 16:23



Не знам защо , отговаряйки на мен, се обръщаш към модератора и продължаваш монолога си към брокерите?
За мен е ясно, че никога не си упражнявала свободна професия, затова не разбираш какво е нужно при рекламирането й. Разбира се, че всеки ще изтъкне необходимостта от ползването на услугите му.



Тема Re: Правите ли разлика между брокер, агент и ....нови [re: Пpacyнceн]  
Автор spgufi2 (пристрастен)
Публикувано02.03.09 17:35



Грухи, грухи и ти ли ме виждаш навсякъде ?! А в съня си ?



Тема Re: Правите ли разлика между брокер, агент и ....нови [re: spgufi2]  
Автор CaнитapМодератор (napalmoff )
Публикувано02.03.09 17:40








Тема Re: Правите ли разлика между брокер, агент и ....нови [re: Caнитap]  
Автор spgufi2 (пристрастен)
Публикувано03.03.09 10:37



Аз, да. Забавлявам се като чета , не може ли понякога да се обадя ?



Тема Re: Правите ли разлика между брокер, агент и ....нови [re: absurt]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано04.03.09 00:23



Не знам защо , отговаряйки на мен, се обръщаш към модератора и продължаваш монолога си към брокерите?
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Не съм отговорила на теб, а се обръщам към модератора, понеже този клуб е за взаимопомощ и би следвало основната му дейност да визира "помощ"
За монолога към брокерите, обаче се абсолютно прав, по им изнася да се джавкат и правят на глухи...затова си взимам забележка!

За мен е ясно, че никога не си упражнявала свободна професия, затова не разбираш какво е нужно при рекламирането й.
------------------------------------------------------------------------------------------------------

По-горното не би трябвало да значи, че на тези дето плащат всеки месец , не разбират от реклама?

Think Big & Kick Ass in Business and Life



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.