Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:20 02.07.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Правите ли разлика между брокер, агент и ....нови [re: indepcon]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано27.02.09 21:11



Причината , поради която отворих темата тук е факта, че спекулата свърши,пазара мина през хаотичният си период на манипулативни продажби и се навлиза в нов етап т.е. върви се към развитие, което най-малко вие при трябвало да подценявате.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
А кой ти е казал че съм доволна от хаотичния пазар...напротив лично аз предпочитам новия етап... Ако искаш да коментираме, давай ще ми бъде приятно да разбера твоето мнение за нещата...

Никога не е късно да станеш за смях...

[

Тема Re: Правите ли разлика между брокер, агент и ....нови [re: arrvv]  
Автор CaнитapМодератор (napalmoff )
Публикувано27.02.09 21:29



Пак го извъртате, не след 5 години. Наемам го да ми каже сега колко мога да си продам имота, или дали цената Х за жилището У е нормална . Всъщност пусналия темата е отговорил съвсем правилно как и за какво ти е консултант






Тема Re: Правите ли разлика между брокер, агент и ....нови [re: absurt]  
Автор CaнитapМодератор (napalmoff )
Публикувано27.02.09 21:34



Наци, я да попитам цените в Софийски имоти нормални ли са и с колко са завишени






Тема Re: Правите ли разлика между брокер, агент и ....нови [re: Caнитap]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано27.02.09 21:46



Пак се изказваш неподготвен... какво значи завишени цени... имаш основа на която да прецениш за колко пари да си продадеш имота, ако искаш бързо сваляш цената ако не бързаш го рекламираш на средната цена, а ако искаш да спечелиш го пускаш на по-висока... Аз незнам защо всичко минава през твоя поглед, има хора с пари които търсят качество и са готови да платят повече за да вземат нещо хубаво, има хора ограничени във финансите... Значи направо звучи смешно, ти си съгласен да платиш на консултант, който всичко се базира на приказки, а отричаш брокера който поне ти върши работа..
И не ми отговори на въпроса...

Никога не е късно да станеш за смях...

[

Тема Re: Правите ли разлика между брокер, агент и ....нови [re: arrvv]  
Автор indepcon (непознат )
Публикувано27.02.09 21:58



Хаотичният и спекулативен пазар няма регламент и носи , да го наречем неестествени доходи на брокера, който работи в него.

Ако пазарът стане по-развит и премине в новата си фаза, маниера на работа и кунюктурата ще се промени. Ще се появят нов вид дейности, които ще предложат алтелнативни варианти на клиентите.
Давам пример:

Спекулативен пазар - много динамичен-продаваш бързо и купуваш бързо, манипулативен- ако не купиш сега и веднага, ще изпусниш страшен имот,
Кой може да ти свърше работа ? Само брокер- сега и веднага !

Простичко го наричам, един по-друг пазар, на който има хиляди обяви за жилища, хиляди брокери, които предлагат оферти и малко купувачи, които купуват.

Как с предишния манталитет на работа при нови условия на пазара ще заработите ?

Ще се трепате за клиенти?Ще намалите комисиона ? Ще измислите нови правила ?

Какво ще стане със собствениците, които са ви дали имотите си за продажба, а те не се продават с месеци ?Дали тези собственици, ще потърсят други начини да предложат имотите си ?

Какво ще се случи, ако 50 брокера търсите имот на един купувач? / дали ще е като в спекулативния пазар, на един имот да водите 10 клиента и да го продадете на този, който дава най-много пари за него/

Нека коментираме подобни въпроси, ако желаете разбира се !



Тема Re: Правите ли разлика между брокер, агент и ....нови [re: indepcon]  
Автор indepcon (непознат )
Публикувано27.02.09 22:34



Да поясна отново....

Представете си, след три месеца, поради намаляване на продажбите, някоя си фирма реши да предложи нова вид услуги на продавачи и купувачи. Във въпросната фирма работят 5 чавека консултанти:
- един юрист, един архитект, един инженер, един маркетолог, и едно момче за всичко .
Тяхната дейност се състои в даване на консултации на частни лица, които сами искат да продадът имота си.
Маркетологът прави маркетингово проучване на пазара / което със сигурност няма да е от " Софийски имоти "/ за да консултира клиента си, на каква цена може да продаде. Маркетолога е наясно с цялата конюктура, кога и колко се продава, кой и как продава т.е обърнал е навън с хастара всичките оферти на агенцийте, знае им номерата и сформира цената на своя си клиент.Дали ще го излъже ? Защо да го лъже ? Клиента му заплаща да му сформира цена, а маркетолога иска клиента му да е доволен. Защо ? Защото продавачи колко щеш и утре ще доведе нов клиент!
След като приключи с цената, ще подготви офертата на продавача. Ще прати момчето за всичкио да му заснеме имота, десет пъти по-добре отколкото, ако брокера го щракне с телефона си, ще оформи офертата текстово, ще подготви снимковия материал, няма да му се налага да послъгва / защо му е??, неговият клиент му плаща да му я направи добре / след това ще я публикува в 10 те най- големи портала за недвижими имоти и на всички други подходящи места за реклама.

Така, започват телефонните обаждания! Момчето за всичко отговаря на всяко едно от тях, налага се оглед, момчето води клиента на оглед ,
Стига се до сделка!
Юриста подготвя всички документи на продавача, момчето тича по общини в едно с продавача да извади всички необходими останали такива
включват се инжинера и архитекта - при нужда да речем /ново строителство/ и сделката вземе да стане !

и всички те са ги консултирали срещу определени суми, би могло да предложат услугите си поотделно дори.

Ако ползваш пълният пакет консултантски услуги и той струва 1000 лева, независимо от размера на имота и продажната му цена , къде би отишъл потенциален клиент:

При брокера- който ще му вземе процент + парите които трябва да плати на собствения си адвокат или при консултанта който ще му свърши същата работа.

Или вие смятате, че архитекти, инженери и адвокати ще мрат от глад по време на книза ?



Тема Re: Правите ли разлика между брокер, агент и .... [re: indepcon]  
Автор donald trump (дoбpяka)
Публикувано27.02.09 22:59



Чета и се чудя кое е вярното. 1. Никога не си ползвала брокери. 2. Опарила си се от некомпетентни колеги, които са работили докато ти вземат парите.

Това, което предлагаш може да се направи, но ефекта би бил отрицателен за клиента, защото работата ще се върши от много хора и няма никаква гаранция за качеството. В крайна сметка цената ще е доста по-висока, защото ще се плаща на много хора, а понякога и няколко пъти за една услуга. Всичко това е видно и от комбинацията брокер+собствен адвокат.

Това, което ти предлагаш за малката фирма при мен го върши един човек. Просто си даваш заявката и изискванията и брокера се грижи изцяло за теб. Ако исканията са ти нереални, той веднага ще ти каже. Цената също се договаря.

Това, което предлагаш в предният си пост - 50 брокера да се занимават с теб е пълна тъпотия - просто никой няма да те вземе насериозно.



Тема Re: Правите ли разлика между брокер, агент и .... [re: donald trump]  
Автор indepcon (непознат )
Публикувано27.02.09 23:37



В твоята фирма брокерите са нещо като 5 в 1 ?

Една невероятно добра комбинация ?

Не знаех, че са толкова образовани ....

Когато отидеш в болница, всички са лекари. Но се събира лекарски съвет за да ти определи диагнозата, след допитване един с друг.

И да направя разграничението:

в нормалните държави, за да се позиционира правилно един имот за продажба, е необходимо да има екип от разбирачи, които да изготвят стратегия, как, кога, защо да се продава.Става дума за страните с развити пазари на недвижими имоти.
Едни се занимават с рекламата, други с маркетинга, трети с продажбите, четвърти със следпродажбени услуги, пети с управлението на имоти.
Трудно ще намериш човек -оркестър, който изключително качествено да те обслужи сам за комисион 3+3 %

Как обаче е в България ? " Търсим брокер на недвижими имоти, ентусиазиран, амбициозен, приветлив, конимукативен, манипулативен, който да говори много, на да не казва важното, може и без опит??????? Заплащане 1000 лева"
Ако аз прочета тази обява, да речем от твоята агенция, как ще ме убедиш, че твоя брокер е 5 в 1 ще ме обслужи без проблеми и то изключително качествено, бъдейки перфектен във всеки един аспект на моята покупка???


На кадърни брокери никога не съм попадала да ме "обслужват качествено", по простата причина, че ми се налага да комуникирам с тях по много поводи, и
да се хващам за главата всеки път вследствие на идиотизмите им.
Заниманията ми в недвижимите имоти са свързани основно с инвестиции , маркетингови анализи и проучвания на Европейски пазари.С други думи, имагинерен труд, който дори безплатно като го предложа на повечето брокери, не би им свършил работа, по простата причина, че те си имат собствени правила и източници на информация.

Моята питанка и интереса ми е , усещат ли необходимост да променят маниера си на работа, защото се задават времена, които ще са даста по-различни ....

Редактирано от indepcon на 28.02.09 00:11.



Тема Re: Правите ли разлика между брокер, агент и .... [re: donald trump]  
Автор CaнитapМодератор (napalmoff )
Публикувано27.02.09 23:49



Неа'м нерви бе човеко, все една и съща песен. Колко сме велики, как вършим работа за клиента.
Вдигаме 5 телефона висим на една опашка в нотариата бъркаме се 5 кинта.

Мисля, че мнението е много правилно. Ще го синтезирам с две думи. Който не се промени отпада от пазара



Вие продължавайте да си пеета тази песен колко сте велики, и как без вас сделка не може да стане.

Редактирано от Caнитap на 27.02.09 23:53.



Тема Re: Правите ли разлика между брокер, агент и .... [re: arrvv]  
Автор CaнитapМодератор (napalmoff )
Публикувано27.02.09 23:51



Неподготвена се изказваш ти. Направо се чудя ако не сте в роднински връзки с Тръмп, как още те търпи :

В отговор на:

какво значи завишени цени.




Всички цени в момента са завишени, колкото и да го отричате и няма сделка която да е станала на обявената цена. Това е единствения истински съвет който получих от брокерката която ми продаде жилището.


В отговор на:

имаш основа на която да прецениш за колко пари да си продадеш имота




А сега ми цитирай тая основа за 5 квартала.
Една и съща сграда се продава с разлика около 300 евро. Кое е основата?
А скрита цена за същата (скрита значи като отидеш при собственика е с още 100 евро надолу)

В отговор на:

Аз незнам защо всичко минава през твоя поглед, има хора с пари които търсят качество и са готови да платят повече за да вземат нещо хубаво,




Балъците отдавна измряха, а руските милионери не купуват в България. И въобще няма човек готов да даде шапка пари защото е баровец за нещо което струва шепа пари. Ще отиде и ще си купи това което е за шапка пари, защото така ще покаже благосъстояние


В отговор на:

Значи направо звучи смешно, ти си съгласен да платиш на консултант, който всичко се базира на приказки, а отричаш брокера който поне ти върши работа..




Консултанта ще даде мнение, брокера ще се опита да ме набута. И стига глупост за брокера който върши работа. Едно удостоверение за тежести, и една среща не е работа да плащам на невъзпитани селянки които още преди да ме познават ми говорят на "ти". Или ми вадят справката за тежести половин ден след мен.

Ето отговарям ти на въпроса, вашата работа не струва 3 %. Черна работа... Ще ми извади ли документи???
Стига сте ми говорили приказки от 1001 нощ.
Едно удостоверение за тежести вадите това ви е цялото вадене на документи. ДРУГИТЕ СЕ ВАДЯТ ЛИЧНО, ИЛИ ОТ НОТАРИАЛНО УПЪЛНОМОЩЕНО ЛИЦЕ.

И темата е Правите ли разлика между брокер, агент и ....

консултант по недижими имоти


А не дали искам или дали ще платя. Е това ви е искривеното мислене на брокерите. Парите са си мои ще плащам на който и за каквото искам. Разберете парите са на клиента, това че купува жилище, не значи че вие имате право да гледате или да му бъркате в джоба. Искам да ползвам консултант, ще ползвам такъв





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.