Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:18 28.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Искам да си купя къща някъде в БГ...  
Автор kosio.86 (непознат )
Публикувано18.02.09 00:05



Здравейте, живея в София, обаче искам да си взема някаква къща, в която да мога се чупя от време на време от цялата тази щумотевица и целия този шум тък.
Проблема, е че не знам в кой район да се насоча, от една страна не искам да е много далеч- час-два с кола, но от друга има и доста хубави райони в Бг, които обаче са на повечко време.
Предпочитам някоя къща(не много голяма), уредена в някое селце(без мъргави събратя там), където времето е замряло( в полож. смисъл) и може човек да се поразходи малко из природа и чист въздух.
Е ще се радвам да прочета мнения.





Тема Re: Искам да си купя къща някъде в БГ...нови [re: kosio.86]  
Автор Бapбapeлa (петата стихия)
Публикувано18.02.09 01:20



започваш да четеш обявите и гледаш освен всичко друго какво е положението с инфраструктурата .

в селата къща в състояние, без да се наложи ремонт едва ли ще намериш. там дето всичко е замряло, от къщата ти няма да остане нищо ако няма охрана, защото циганите бръзо надушват.



Тема Re: Искам да си купя къща някъде в БГ...нови [re: kosio.86]  
Автор for whom the bell tollsМодератор (napalmoff )
Публикувано18.02.09 09:30



Бих ти предложил искърското дефиле. Ако се разходиш има доста къщета с хубава панорама и без комшии. Индианците са навсякъде. От тях спасение няма




Тема Re: Искам да си купя къща някъде в БГ...нови [re: kosio.86]  
Автор dated (незапознат)
Публикувано18.02.09 10:54



Добре звучи.
В "замряло селце" ще видиш зор с поддръжката. Един пирон няма от къде да си купиш, да не говорим за тухли и керемиди. А къщата, малко или много ще иска поддръжка. И мургавите ще навестяват къщата, няма начин.

Много красиви места има, вярно, но ако са на голямо разстояние кой знае колко често ще можеш да ходиш до там. А не е работа да ходиш по задължение.

napalmoff (другите му имена не мога да запомня, много бързо се сменят) ти е дал добра насока.

По-далеч, но не по-малко добри места са селата около Боровец. В Долна баня, във вилната зона има СОТ и е сравнително защитено. Мястото е много хубаво, има всякакви магазини, но цените на имотите не са ниски. Предполагам и в целия район е така.

Като имаш мерак - хващай един пергел, очертавай с него по картата и започвай да питаш и отмяташ.



Тема Re: Искам да си купя къща някъде в БГ...нови [re: kosio.86]  
Автор 3aeka (пухкав)
Публикувано18.02.09 11:29



Вземи моето място и си направи от зглобяемите къщи . За 5 минути с колата си до града , а иначе е много тихо и спокойно . Индианци няма . А и от София си до Радомир за по - малко от час време /зависи от каде в София тръгваш - аз съм от люлин /.



Тема Re: Искам да си купя къща някъде в БГ...нови [re: kosio.86]  
Автор donald trump (дoбpяka)
Публикувано18.02.09 12:45



Много зависи какви пари можеш да отделиш, иначе в момента има много прилични къщи около София.



Тема Re: Искам да си купя къща някъде в БГ...нови [re: donald trump]  
Автор kosio.86 (непознат )
Публикувано18.02.09 22:46



Искърското дефиле ли?, ами да наистина е много красиво, обаче аз докато стигна до Своге, ми се замайва главата от завоите.., има наистина много хбави места, обаче не мога да пътувам примерно в петък 4 часа за да стигна по тъмно някъде.. някака си не е удобно, замислих се за района около Пловдив - Асеновград, нагоре малко към планината може би....

А колкото до въпроса, колко бих дал, ами то е ясно, че не може да се намери перфектната къща, обаче ако ми хареса някоя що годе спретната, със ток и вода, бих дал и 20000 лева. Сигурно им се вижда малко на някои, но това е за момента. Това ще е място където да избягам за няколко дни, а не да живея постоянно и наистина бих вложил в къщата, то е нормално да има винаги нещо за правене





Тема Re: Искам да си купя къща някъде в БГ...нови [re: kosio.86]  
Автор fortuna_ (заслужена)
Публикувано19.02.09 01:16



Асеновград си е бая далечко от София, ама виното им е трепач

Като природа и инфраструктура - село Тополово в този район си заслужава да проучи човек. Голямшко е, населено, но като цяло в този край с превес е турското население.
Пловдивско - градчето от селски тип Срелча щом ти харесва планински изглед, а има и минерален басейн .
От шоплука - градчето Елин Пелин, село Байлово също има приказна природа.
Според мен малкото градче е по-добре от селце, защото все пак е по-уредено и повечето живеят целогодишно. За такава вилна къща си е важно да имаш СОТ (или живия му еквивалент - разбрани съседи:) Също е добре дворът да е ограден с плътна ограда за да не се "заселват" бездомните животинки докато ви няма...иначе като идеш напролет - всеки път ще изхвърляш по 30-тина измрели малки кученца Иначе мургавите брюнети са навсякъде и обирите са нищо в сравненияе с възможността да се самонастани някое многолюдно семейство - и после отидоха 5 години да ги вадиш законно.



Тема Re: Искам да си купя къща някъде в БГ...нови [re: kosio.86]  
Автор dated (незапознат)
Публикувано19.02.09 08:57



Около Пловдив-
Дедево и Бойково
Гълъбово и Цар Калоян
Яворово
Донякъде - Руен

С 20 000 може, ама EUR - според мен.



Тема Re: Искам да си купя къща някъде в БГ...нови [re: kosio.86]  
Автор Пpacyнceн (грухтящ)
Публикувано19.02.09 09:57



Своге е на 40 км бе човек, стига се за по-малко от час спокойно каране. А има и влак, не е задължително да караш.

Но за 20 хиляди лева няма да намериш годна за обитаване къща никъде, може би само в някое съвсем замряло селце. И пак ще е порутена.

|

Тема Re: Искам да си купя къща някъде в БГ...нови [re: Пpacyнceн]  
Автор for whom the bell tollsМодератор (napalmoff )
Публикувано19.02.09 10:02



Има и за по 20. Проблема там обаче е незаконното строителство и липсата на вода. Иначе зашо чак до Своге. Искърското започва след нови искър. От там нантатък имаш Ромча, Владо тричков, Батулия, Реброво Томпсън абе хиляди къщета, ако говорим за вила обаче, а не за къща с целогодишен достъп .

Трябва да си отваряш очите на 12 обаче за документите




Тема Re: Искам да си купя къща някъде в БГ...нови [re: for whom the bell to]  
Автор Пpacyнceн (грухтящ)
Публикувано19.02.09 11:02



Да бе, ама са села с всичките последици на неуредено село. А и цените са по-високи, защото са по-близо до софия. Иначе навремето и ние от Владо Тричков тръгнахме, ама това, което се опитаха да ни пробутат услужливите брокери, бързо ни отказа



|

Тема Re: Искам да си купя къща някъде в БГ...нови [re: Пpacyнceн]  
Автор for whom the bell tollsМодератор (napalmoff )
Публикувано19.02.09 11:09



В отговор на:

ама това, което се опитаха да ни пробутат услужливите брокери, бързо ни отказа



Значи сме минали по един и същ път .
Цяла епопея мога да изпиша как и къде ме водиха по разни баири. Една усложлива брокерка ме набута с 500 лв. стоп капаро за къща с конструктивни дефекти. Обаждам се за обява за къша, то се оказва вила. Абе, какво да ти разправям точно на теб

Редактирано от for whom the bell tolls на 19.02.09 11:12.



Тема Re: Искам да си купя къща някъде в БГ...нови [re: kosio.86]  
Автор fortuna_ (заслужена)
Публикувано19.02.09 16:12



Гледам в Плевенския регион се продават съвсем прилични неща за 20 хил. лева
Виж това къще по снимките изглежда съвсем суити за почивна цел, при това е в градче - Долни Дъбник, има язовир на 8 км и почти дотам е Ботевградската магистрала:



А това тук ме изуми - за 15 000 лв. направо хотелче в същия район и вдясно след магистралата....бая гости ще могат да идват с преспиване докато между другото подържат малко и валячето с латекса или каквото там умеят




Тема Re: Искам да си купя къща някъде в БГ...нови [re: fortuna_]  
Автор kosio.86 (непознат )
Публикувано19.02.09 21:22



Интересни предложения, Благодаря. Но точно Плевенския регион го избягвам малко, защото там имам познати, които непрекъснато се оплакват от циганите...

Но гледам, че има и доста хубави предложения там, които са в моите финансови възможности.

По принцип не смятам, че е Асеновград е кой знае колко далеч от София, ПО магистралата до Пловдив е 1 час... Иначе знам какви са цените горе долу около София, гледал съм и в Елин Пелин и в другите наоколо, ама искат страшни цени за барачки...



Тема виж какво...нови [re: kosio.86]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано20.02.09 15:54



така няма да стане :)

Хващай се, като се постопли времето и всяка неделя - разглеждаш някое селце в избрана дестинация, що не и няколко, ако са на път.

Ориентирай се за средните цени в района само, че да не губиш време по някакви места, които са ти над определените финанси.

Няма начин да разбереш как са хората и има ли мургави, ако не се разходиш из селото и не си поговориш с местните...



Тема Re: Искам да си купя къща някъде в БГ...нови [re: kosio.86]  
Автор CaнитapМодератор (napalmoff )
Публикувано20.02.09 15:58



В отговор на:

Интересни предложения, Благодаря. Но точно Плевенския регион го избягвам малко, защото там имам познати, които непрекъснато се оплакват от циганите...




Прав си пълно е с индианци.

Пък и Плеен си е далече да'ге .

Хелл, за мен е прав прави си разходки така ще съчетаеш полезното с приятното, и ако нещо ти хареса в селската къща знаят всичко




Тема Re: Искам да си купя къща някъде в БГ...нови [re: kosio.86]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано20.02.09 16:07



Ще ти пусна една оферта на личните, говорила съм със собственика вчера, актуална е... Аз го търсих за мои клиенти но тях не ги устройва....

Никога не е късно да станеш за смях...

[

Тема Re: Искам да си купя къща някъде в БГ...нови [re: kosio.86]  
Автор 3ъл_Дyx (вестоносец)
Публикувано21.02.09 22:33



Две неща запомни:

1.Всичко,отдалечено от морето,е провинция!
2.Истината винаги е на ЗАПАД !





Тема Re: Искам да си купя къща някъде в БГ...нови [re: kosio.86]  
Автор fortuna_ (заслужена)
Публикувано21.02.09 23:13



Ясно, Асеновград ти е на сърцето

Както вече ти казаха - палиш колата и оглеждаш на място - природа, инфраструктура, население... .Аз бих си приготвила и "обявки" от типа "Частно лице купувам къща в добро състояние, РЗП - до ...кв.м, двор до .....кв.м, ток, вода, (регулация ?), до 10-12 000 лв. тел.: ххххххх, плащам веднага в брой , без ксомисиони!". Лепваш ги на видно място - най-добре в местните кръчми - гаранция са най-доброто място за бърз обмен на местно инфо Мисля, че като имат реален купувач насреща, хората по-бързо реагират и ще получиш доста предложения . Айде успех от мен



Тема Re: Искам да си купя къща някъде в БГ...нови [re: 3ъл_Дyx]  
Автор fortuna_ (заслужена)
Публикувано21.02.09 23:17



Така де....на ЗАПАДНИЯ бряг на океана





Тема Re: Искам да си купя къща някъде в БГ...нови [re: fortuna_]  
Автор 3ъл_Дyx (вестоносец)
Публикувано22.02.09 14:29



На запад от София има предимно такива неща...Не е като океана,ама...става:

Редактирано от 3ъл_Дyx на 22.02.09 14:31.



Тема Re: Искам да си купя къща някъде в БГ...нови [re: 3ъл_Дyx]  
Автор fortuna_ (заслужена)
Публикувано22.02.09 22:59



Не се отваря линка ...поне при мен, ако има море, не е много на север и не трябва виза - значи става





Тема Re: Искам да си купя къща някъде в БГ...нови [re: fortuna_]  
Автор 3ъл_Дyx (вестоносец)
Публикувано23.02.09 21:20



Я пробвай сега:





Тема Re: Искам да си купя къща някъде в БГ...нови [re: 3ъл_Дyx]  
Автор fortuna_ (заслужена)
Публикувано24.02.09 00:27



Сега се отваря....и...почти на Запад идва локацията

От любопитство чекнах какво се продава в Пожарево - и само една оферта има, ако въобще може да се вярва на обявите, но поне има и цена някаква, та ето с какво може да се обзаведе човек като горд собственик в БГ срещу 85 000 еуро:


Ето и за малко сравнение какво къще може да се вземе срещу 90 000 щ.д. (към 67 500 еуро по груби сметки) малко по на ЗАПАД...на източния бряг на Океана обаче
:



3 спални, 2 бани, кухня(хладилник+печка+миялна), трапезария+дневна с пацио, 2 гаража, басейн, в близост до - престижно училище, шопинг-център, ресторанти и бърз достъп до магистралата И-95.....строена 2006 г., само не видях да има централен климатик....


Уф, размечтах се




Тема Re: Искам да си купя къща някъде в БГ...нови [re: fortuna_]  
Автор 3ъл_Дyx (вестоносец)
Публикувано25.02.09 02:54



Достатъчно дълго живях в къща като тази на втория линк.Не са ми интересни.Струват си,ама...ако не им знаеш дефектите.Аз като ги знам...с влизането намирам 10...и до там с интереса.

За другото...нямах предвид точно Пожарево.Хубаво село е,но не вярвам да се сдобиеш там с нещо различно от нива.Просто останалото никой не е луд да го продава.





Тема Re: Искам да си купя къща някъде в БГ...нови [re: 3ъл_Дyx]  
Автор fortuna_ (заслужена)
Публикувано25.02.09 22:28



Хаха...то пълно и равно никъде нЕма ,бре, да нямаше термити при тебе, че загубваш интерес?

Ей, на първия линк , само от четене - без влизане се забелязва едно дефектче-гризанче....няма баня ...сигурно и канализация няма Та не вярвам да се сдобие човек с нещо различно от КРИВА нива



Тема Re: Искам да си купя къща някъде в БГ...нови [re: kosio.86]  
Автор ga_l (непознат)
Публикувано26.02.09 21:00



прочетох коментарите по темата и не съм съгласна за плевенския регион.аз вече живея на село и не заключвам никъде,вярно че индиянците ги има навсякъде но зависи дали им се позволява да крадът и при нас цените на къщите са много приемливи аз лично продавам имот апсилютно годен за живеене на нормална цена с готови документи до дунава и в селото има магазини,кабелна и интернет и само 2 цигански къщи които вечер не влизат в кръчма и не излизат от вкъщи.това исках да кажа.аз например отвикнах да нося ключове със себе си хем пътувам редовно





Тема Re: Искам да си купя къща някъде в БГ...нови [re: kosio.86]  
Автор Бaтe_Пeтky (тракторист)
Публикувано26.02.09 21:29



Не си купувай къща никъде.

От думите ти става ясно, че при теб водещо е желанието ти да си почиваш.
Просто си направи една елементарна калкулация с парите, които ще дадеш за къща колко пъти и на колко различни места можеш да отидеш, при това не само в БГ...

В 99% от случаите разходките "малко из природа и чист въздух" ще се превръщат в пропърти мениджмънт активитис и особено ако не си човек с еснафска нагласа, ще се посдухаш



Повечето хора, които правят тази крачка прекарват голяма част от времето си в ремонти и подобрения, докато един слънчев ден не намерят имота си разкостен, въпреки инсталираните ел. огради, СОТ и няколко застраховки.
После почват отначало и се успокояват с мисълта, че го правят за децата /да има къде да почиват и те един ден/.

В най-добрия случай децата като станеш на 60-65 ще ти подарят гайда и ще те пратят там завинаги... да вариш компоти и лютеница.
В по-лошия случай, децата ще станат идиоти и ще изиграят къщата на еврофутбол, което е много вероятно да ти докара сърдечна болест


Решението си е твое, но да не кажеш после, че не съм те предупредил





ФК Дядо Мраз ви поздравява


Тема Re: Искам да си купя къща някъде в БГ...нови [re: Бaтe_Пeтky]  
Автор Пpacyнceн (грухтящ)
Публикувано26.02.09 23:37



Аз също не разбирам много идеята за "вила", освен ако не е и с някакви инвестиционни цели. За парите, които човек ще набута в някаква къща, където само ще почива, може да пътува до различни места години наред.

|

Тема Re: Искам да си купя къща някъде в БГ...нови [re: Бaтe_Пeтky]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано27.02.09 00:06




Напълно се солидаризирам с теб! Може би защото съм си градско дете по природа... Не мога да си представя, че ще стана роб на някаква къща, и през почивните дни ще ходя там да я чистя (като че ли не чистя достатъчно в София!!!), да я копая и да засаждам домати, които я дадат 3 броя, я не... И да не ходя никъде другаде, защото "Отивам на вилата"...Нали пари съм дала за нея - как ще ходя по хотели разни, или ще пътувам по света, като си имам "На вилата"... Или сега е модерно да се казва "На ранчото"!

Ако пък я взимам за красота....доста парички ще ми струва, въпросната красота. Пък и красотата си иска съответното поддържане.

Разбира се - всичко зависи от това ЩО ЗА ЧОВЕК СИ. Откак работя тази работа, съм се убедила, че хората са ТОЛКОВА РАЗЛИЧНИ, колкото никога преди това не съм си представяла. Просто ГРАНДИОЗНО И НЕОПИСУЕМО различни!
Някои казват, че в това разнообразие била красотата на човешката порода...Ама аз май нещо не съм много съгласна.

"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: Искам да си купя къща някъде в БГ...нови [re: Пpacyнceн]  
Автор 3ъл_Дyx (вестоносец)
Публикувано27.02.09 02:04



У нас под "вила" обикновено се разбира селска къща.Място,до което се стига средно за два часа с кола,и където могат да се садят домати,краставици и картофи.

Това не е вила.Вилата е хоби.И като всяко хоби,то може да бъде евтино или скъпо,луксозно или не чак толкова.Някои хора имат за хоби колекционирането на стари Ферарита,други колекционират пощенски марки и сапуни.
Ако не възприемате вилата като хоби,по-добре не се занимавайте с вили.Места за почивка-бол.



Тема Re: Искам да си купя къща някъде в БГ...нови [re: 3ъл_Дyx]  
Автор Пpacyнceн (грухтящ)
Публикувано27.02.09 09:41



Честно казано не го разбирам като хоби. Не и когато всичкото ти свободно време и пари отиват за да поддържаш някаква селска къща, където уж ходиш да си почиваш. (Ако си надиплил пачките и покупката и поддръжката не са ти проблем, друг въпрос)

И не мисля че за повечето хора у нас е нещо подобно на колекционирането на стари фераритa. Просто чипът им е повреден и решението за вила се свежда до "ще ми излезе по-евтино да почивам", "ще оставя нещо на децата" и "ба, ко ще й гледам на страната/чужбината, хора, къщи, салтанати".

Като никога, тоя път с две ръце се съгласявам с гу-жа Уникална


Редактирано от Пpacyнceн на 27.02.09 09:42.



Тема Re: Искам да си купя къща някъде в БГ...нови [re: Бaтe_Пeтky]  
Автор Hani_G (ентусиаст)
Публикувано27.02.09 09:52



Бaтe_Пeтky, добре казано, споделям мнението ти, хахаха разсмя ме много ! Браво :)



Тема Re: Искам да си купя къща някъде в БГ...нови [re: Бaтe_Пeтky]  
Автор CaнитapМодератор (napalmoff )
Публикувано27.02.09 09:54



Бате_Петку, ти май си единствения който обедини всички в тоя форум .

П.П. Дължиш ми една клавиатура, залята с кафе






Тема Re: Искам да си купя къща някъде в БГ...нови [re: Caнитap]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано27.02.09 11:38



Да, защото всички сме "градски чеда" и ни се струва безумие да инвестираме в нещо, дето я ти достави някакъв кеф, я не.
Единствено оправдавам подобна инвестиция, ако е хоби по посочения по-горе начин.

Your future dream is a shopping scheme.


Тема Re: Искам да си купя къща някъде в БГ...нови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор Hani_G (ентусиаст)
Публикувано27.02.09 11:44



Не само защото сме градски чеда, има и един важен фактор - престъпността, и най-вече циганите. Могат да се самонастанят, да ти оглозгат къщата, ел. инсталации, дограми, керемиди, всичко което може да се открадне ще ти го откраднат, да не говорим че могат да ти навъртят огромни сметки за ток. За мен този вид дребна престъпност срещу които сме безсилни също е важен фактор, за некупуването на такъв имот.



Тема Re: Искам да си купя къща някъде в БГ...нови [re: yниKaлнa]  
Автор Dzoro (tipster)
Публикувано27.02.09 12:18



Брокониерите, нали щяхте да спирате да пишете??? Скоро щяхме да ви правим 40-..

Became she, what she became!



Тема Re: Искам да си купя къща някъде в БГ...нови [re: Dzoro]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано27.02.09 12:19



Айде стига де, тъкмо почна да тече някакъв нормален разговор и ще се намери някой да изплющи някое *автоцензура*

Your future dream is a shopping scheme.


Тема Re: Искам да си купя къща някъде в БГ...нови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор Dzoro (tipster)
Публикувано27.02.09 12:32



Брат, брокерите постъпват като византийци! А както знаем от историята, византийците се гонят до дупка! И никакви дарове и бракове по сметка не помагат!... Срамота...Един бойкот не могат да направят акто хората!!!

Became she, what she became!



Тема Re: Искам да си купя къща някъде в БГ...нови [re: Dzoro]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано27.02.09 12:51



А кой ти е казал че правим бойкот, просто нещо не си в час както винаги... като ти чета писанията направо си умирам от смях колко си безсилен в злобата си... Ама то ти е простено... Колко и да си циничен не обиждаш никой, просто си правиш автопортрет на личността...
А колко до вилата...аз например имам две, лично на мен ми доставя огромно удоволствие да ходя там, по простата причина че се намира между река и гора и наистина зарежда... Едно е да си си в къщи и да правиш каквото си поискаш, друго е да ходиш по хотели и мотели и да се съобразяваш с чужди хора.

Никога не е късно да станеш за смях...

[

Тема Re: Искам да си купя къща някъде в БГ...нови [re: arrvv]  
Автор Dzoro (tipster)
Публикувано27.02.09 12:55



:)))
Простено ти е!
Носят се легенди за колежките от ВМЕИ



Became she, what she became!

Тема Re: Искам да си купя къща някъде в БГ...нови [re: Hani_G]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано27.02.09 12:59



Смайваш ме... като човек те слуша веднага ще се сети че си симпатизант на ДСБ.
Момченце, в България има села където няма цигани и няма разбити къщи, ти какво като си в чужбина мислиш че ние сме някакви аборигени и при нас е всичко най-лошо. Съжалявам но си обичам страната и не мога да позволя, някой който е избягал оттук да дава съвети и да говори само лоши неща за България...

Никога не е късно да станеш за смях...

[

Редактирано от arrvv на 27.02.09 13:01.



Тема Re: Искам да си купя къща някъде в БГ...нови [re: Dzoro]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано27.02.09 13:01



Пиле, това пък откъде го измисли...никога не съм била, не съм и няма да бъда инженер.... Проумей го... Аз съм брокер



Никога не е късно да станеш за смях... [

Тема Re: Искам да си купя къща някъде в БГ...нови [re: arrvv]  
Автор Gofy (искам да знам)
Публикувано27.02.09 17:29



Бърка те със svestna





Тема Re: Искам да си купя къща някъде в БГ...нови [re: Hani_G]  
Автор 3ъл_Дyx (вестоносец)
Публикувано27.02.09 19:35



Айде стига с тия цигани...Вилата ми е на 10 мин от София и до сега е разбивана само веднъж-от съседката,която после прибраха в лудницата.Това и беше манията на жената-да разбива къщи.Нищо не е взела от нито една,за сметка на това разби поне 10 преди да я приберат.



Тема Re: Искам да си купя къща някъде в БГ...нови [re: 3ъл_Дyx]  
Автор Hani_G (ентусиаст)
Публикувано27.02.09 19:53



Ама вилата ти на 10 мин от София, колко струва? Защото и Бояна и Банкя са на 10 мин от София, а там къщите са по над половин милион евро (за сега). Човека отворил темата ти говори за къща с цена до 10000 евро че и по-малко, а такива къщи не са на 10 мин. от София повярвай ми. Къщите които могат да се купят на тази цена са много много застрашени от ромската напаст. Чувал съм ще ако не ходиш често да си наглеждаш имота, ще завариш само основите и бетонните колони, всичко останало ще е изчезнало. Така че не умаловажавайте този факт, а примера с къщата ти на 10 мин от София не е релевантен, защото ценовия сегмен е много по-различен, къщите в Манхатън също не са застрашени от циганските набези, затова и цените им не са под 10000 евро. :)



Тема Re: Искам да си купя къща някъде в БГ...нови [re: Hani_G]  
Автор CaнитapМодератор (napalmoff )
Публикувано27.02.09 21:34



Чувал съм ще ако не ходиш често да си наглеждаш имота, ще завариш само основите и бетонните колони, всичко останало ще е изчезнало

Не позна, та там има най-мног джилезо






Тема Re: Искам да си купя къща някъде в БГ...нови [re: yниKaлнa]  
Автор Бaтe_Пeтky (тракторист)
Публикувано28.02.09 09:41



Понеже стана дума за вили, красоти и други фундаметални аспекти от битието, а и понеже наближава 8 Март не мога да се сдържа да не се опитам да обединя гореупоменатото в един кратък разказ, който горещо препоръчвам да бъде прочетен на намалена лампа, вместо приказка за лека нощ....

И такаааа...

Представете си патриотично настроения и застаряващ военен стар.сержант Найденов...
Тази година не е наряд и ще си бъде "на вилата" за празника...За Осми март... Вярно, че е забравил да купи мартеници за г-жа Найденова и келешите предната седмица, но сега съществуват всички предпоставки да изкупи този грях...пък и всички останали.
От всичко на света, стар`жант Найденов най-много някога обичал банкетите. С особено умиление си спомня за едновремешните 8-мо мартенски банкети в службата, които му предостявяли възможността да изяде поне 11 кебапчета, гарнирани с боб, лук и лютеница. После да цокне от винцето, собствено производство на самия подполковник Козовски, да потанцува с някоя от планшетистките, да натисне в клозета чистачката и накрая, докато повръща из двора на поделението, да открие с изненада колко много винкел за крадене е останал....
Тези времена са отминали...
Но си представете, че вече е 8 ми и надникнете в спалнята на стар`жанта Найденов.
Отворил очи преди минути, старшината вече налазва г-жа Найденова..
Запретва леко завивката и се мята върху похъркващата съпруга...
- Стига бре, Найдене! - изхриптява тя гърлено - Друг път!!!!
- Няааамааа Друууг пъъъъът...осми Март е! На вилата сме и децата спят



ФК Дядо Мраз ви поздравява


Тема Re: Искам да си купя къща някъде в БГ...нови [re: 3ъл_Дyx]  
Автор Бaтe_Пeтky (тракторист)
Публикувано28.02.09 09:54



Да.

Аз например навремето имах един съсед, чието хоби беше да оправя всеки викенд дистрибутурната капачка на Москвича си...
Един от онези съседи, които носят от онези уникални "анцузи", специално скроени при всяко клякане да разкриват до 2/3 от задника на притежателя си...

Когато не оправяше Москвича, плакнеше бидони от зеле на терасата.

Когато не плакнеше на терасата, плакнеше ги в банята...
Когато изобщо не се занимаваше с бидоните си, се връщаше при Москвича...




Много е вероятно да имаше вила, но да не може да стигне до там, тъй като Москвича постоянно беше развален....

ФК Дядо Мраз ви поздравява


Тема Re: Искам да си купя къща някъде в БГ...нови [re: Бaтe_Пeтky]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано28.02.09 10:23



Много добро!



Your future dream is a shopping scheme.

Тема Re: Искам да си купя къща някъде в БГ...нови [re: Бaтe_Пeтky]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано28.02.09 10:29



Аааааааа, чакай малко. Тези с развалените москвичи обикновено ползват автобуси до вилата. Ярък спомен от детството - баба ми и дядо ми си имаха някакво вилно местенце на 10 км от града. Ходеха си там, дядо ми повече да зяпа и нищоправи, баба ми да си сади цветята и да си бере ягодите и ме водеха с тях да се катеря по дърветата през лятната ваканция и изобщо да си правя каквото си искам.
Понякога се налагаше да ползваме автобус от града до това място и са ми незабравими спомените за пътуващите, за които имах чувството, че сигурно са с по шест ръце поне, иначе как ще се пренесат всички тези лопати, мотики, кофи, чанти с чесън, лук, някакви други бучиниши ...
Тъй че начин има, стига човекът силно да желае.



Your future dream is a shopping scheme.

Редактирано от Okaян яcтpeб на 28.02.09 10:30.



Тема Re: Искам да си купя къща някъде в БГ...нови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор Бaтe_Пeтky (тракторист)
Публикувано28.02.09 12:43



абе не съм го анализирал чак до там комшията, обаче е сигурно, че щеше да пътува с рейс само при положение, че той кара рейса...недоверчив беше...един такъв...Тва е все едно да остави на жена си да претака зелето



ФК Дядо Мраз ви поздравява


Тема Re: Искам да си купя къща някъде в БГ...нови [re: Бaтe_Пeтky]  
Автор 3ъл_Дyx (вестоносец)
Публикувано28.02.09 22:23



Явно си далеч от идеята за "вила".Както вече писах,за повечето хора "вила" е всяка къща на село.Има и друг тип хора,светът не се изчерпва само с тези.





Тема Re: Искам да си купя къща някъде в БГ...нови [re: 3ъл_Дyx]  
Автор Бaтe_Пeтky (тракторист)
Публикувано01.03.09 11:14



за статистиката значение има само представителната извадка



ФК Дядо Мраз ви поздравява


Тема Re: Искам да си купя къща някъде в БГ...нови [re: Пpacyнceн]  
Автор KSANDOR (непознат )
Публикувано26.05.09 15:57



Аз също съм за Искърското Дефиле .Къщичка с гараж и прекрасна панорама в близост до пътя така че да мога да отида и на коледа .
Намираш мила баба която да се грижи за двора ,да го коси 2 пъти в годината и да събира гроздето от асмите .А ти идваш събота и неделя с приятели ,барбекюта ,винце почиствате в нделя след обяд и си тръгвате .
Сот,аларма задължително ,но най добрия сот е съседа .Никога не обиждай съседа ,кани го чат пат да пиинете по винце ,не бъди надменен и не дръж скъпи вещи в къщата.
Ето го и моето предложение като не се втелясвайте на цената тя е променлива величина .

http://www.imoti.net/-%EF%F0%EE%E4%E0%E6%E1%E8--%CA%FA%F9%E0-%D1%EE%F4%E8%FF-%EE%E1%EB%E0%F1%F2-%F1-%D2%EE%EC%EF%F1%FA%ED--anno1028137.html



Тема Re: Искам да си купя къща някъде в БГ...нови [re: Caнитap]  
Автор KSANDOR (непознат )
Публикувано26.05.09 15:59



Аз също съм за Искърското Дефиле .Къщичка с гараж и прекрасна панорама в близост до пътя така че да мога да отида и на коледа .
Намираш мила баба която да се грижи за двора ,да го коси 2 пъти в годината и да събира гроздето от асмите .А ти идваш събота и неделя с приятели ,барбекюта ,винце почиствате в нделя след обяд и си тръгвате .
Сот,аларма задължително ,но най добрия сот е съседа .Никога не обиждай съседа ,кани го чат пат да пиинете по винце ,не бъди надменен и не дръж скъпи вещи в къщата.
Ето го и моето предложение като не се втелясвайте на цената тя е променлива величина .

http://www.imoti.net/-%EF%F0%EE%E4%E0%E6%E1%E8--%CA%FA%F9%E0-%D1%EE%F4%E8%FF-%EE%E1%EB%E0%F1%F2-%F1-%D2%EE%EC%EF%F1%FA%ED--anno1028137.html



Тема Re: Искам да си купя къща някъде в БГ...нови [re: kosio.86]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано26.05.09 17:01



За 20'000 лв. можеш да си купиш голяма каравана в превъзходно състояние, оборудвана с всичкно необходимо, много по-добре от повечето къщи у нас.

С едната разлика, че караваната можеш да я преместиш, а къщата - НЕ.

И ще си свободен да отидеш навсякъде, където стига пътя, по който си поел.

Къща има смисъл да се купува единствено, ако ще е за постоянно обитаване.
Всичко друго ще си е едно дарение за рахатлъка на мургавият избирател!



Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.

Тема Re: Искам да си купя къща някъде в БГ...нови [re: 3aeka]  
Автор kitna (непознат )
Публикувано26.05.09 17:32



И аз съм от Люлин , ама съм грамотен........





Тема Re: Искам да си купя къща някъде в БГ...нови [re: kosio.86]  
Автор matio333 (непознат )
Публикувано02.06.09 20:40



Виж това предложение,къщата е моя в с.Бабек ,38км. северно от Пловдив ,във розовата долина.Тишина,спокойствие ,асфалт,ток,вода,целогодишен достъп.На 2 етажа,РЗП 80кв.м. със двор 800кв.м. в близост до Павел Баня.
Двора граничи с гори и розови градини.Не съм брокер,и не мога да я хваля (трябва да се види). Гарантирано няма индианци в района.Селцето е тихо,има река,язовири и добри хора.Не мога да я поддържам ,за това реших да я продам.
Ако се интересуваш пиши на имейл mat56@abv.bg за да ти пратя снимки и повече информация.

Редактирано от matio333 на 02.06.09 20:41.



Тема Re: Искам да си купя къща някъде в БГ...нови [re: kitna]  
Автор бaбa 3aйka ((бившия Заек))
Публикувано03.06.09 09:01



Бабина душица .

Че кой , чедо ти е казал , че си неграмотно ?



Тема Re: Искам да си купя къща някъде в БГ...нови [re: kosio.86]  
Автор Hoй (библейския)
Публикувано04.06.09 13:50



Ха, а оферти за землянки намират ли се?
Верно ми се ще нещо такова , хем скрито-покрито от индианци, хем и уроки да не го хваща, а и като си надъня музиката - на никого да не преча.


Ееееееееееееех, колко ли ще излезне една землянка с всички екстри?

All rights reserved

Тема Re: Искам да си купя къща някъде в БГ...нови [re: KSANDOR]  
Автор napalmoff (тунингован)
Публикувано05.06.09 12:13



Tоя боклук съм го гледал.

Вкопан приземен етаж, без външна хидроизолация, без вътрешна връзка между етажите ламината вече се е надул.

Покрива вече е протекъл. Под самите греди са сложили санитарна вата (която се е напоила), и са я затворили с гипс-картон (който се е раздул)
Идеята е била ремонт пролетта (миналата година ) и бърза продажба лятото.
Да ама не!!! Седи вече цяла година




Няма централен водопровод, а само така наречения "собствен водоизточник"

Собственик е Брокера от снимката

Можеш насила да закараш коня си до реката, но не можеш насила да го накараш да пие.

Редактирано от napalmoff на 05.06.09 12:22.



Тема Re: Искам да си купя къща някъде в БГ...нови [re: fortuna_]  
Автор 3ъл_Дyx (вестоносец)
Публикувано11.06.09 00:24



Между другото...Пожарево ще има пречиствателна станция в следващата една година.Което ще рече,че поетапно ще се прави и канализация...



Тема Re: Искам да си купя къща някъде в БГ...нови [re: kosio.86]  
Автор valdes13 (непознат )
Публикувано20.07.09 10:37



Имам конкретно предложение, пиши на лични.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.