Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:55 12.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Първия фалит на строител завърши фаталнонови  
Автор Hani_G (ентусиаст)
Публикувано13.02.09 09:42



Направо ще копирам статията тук, има я в различни медии...

Кризата взе първата си жертва у нас

13 февруари 2009 / News.dir.bg

42-годишният Борис Йорданов, който се застреля вчера на паркинг пред банка в София, е строителен предприемач, затънал в дългове заради финансовата криза, пише вестник "Труд".
Изстрелът, убил Йорданов, проехтял в 11,40 ч. Мъжът захапал пистолета и натиснал спусъка, седнал в луксозен мерцедес.
“Боби беше мъж канара - разказа негов приятел. - Трудеше се от сутрин до вечер, строеше. Негова работа са 5 красиви кооперации в София и в Приморско. За да строи обаче беше взел кредити. Дължеше на хора и банки стотици хиляди левове. А продажбата на апартаментите замръзна, откакто се чу за световната финансова криза”.
Йорданов имал среща пред Първа инвестиционна банка на кръстовището на булевардите "Г.М. Димитров" и "Драган Цанков" вчера с кредитори, съобщиха криминалисти. Според тях самоубиецът е първата у нас жертва на кризата.


Мисля че фактите говорят сами за себе си и няма нужда да ги коментирам. Само мога да кажа, че това е началото.



Тема Re: Първия фалит на строител завърши фаталнонови [re: Hani_G]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано13.02.09 09:45



И защо непременно човек трябва да се гръмне, ако има кредити?

Your future dream is a shopping scheme.


Тема Re: Първия фалит на строител завърши фаталнонови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор Hani_G (ентусиаст)
Публикувано13.02.09 09:49



Ами лично на мен и теб ни е трудно да го разберем, но представи си че досега си бил богаташ, с коли, жени, имоти и всички екстри и изведнъж трпбва да станеш клошар, защото дължиш много повече отколкото притежаваш и отчащнието и безизходицата си казват думата. Освен това каквото и да работиш вбъдеще банката ще прибира не малка част от доходите ти цял живот, докато не се приеме адекватно законодателство. Но все пак е имало много начини да спаси поне нещо ООД, преписване на децата и роднините, явно е бил много отчаян човека.



Тема Re: Първия фалит на строител завърши фаталнонови [re: Hani_G]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано13.02.09 09:52



Е, то че клошар няма да стане, няма. Отделно, че всеки бизнес си носи рисковете и винаги можеш да очакваш и загуби, не само печалби. В крайна сметка няма как винаги да се побеждава.

Your future dream is a shopping scheme.


Тема Re: Първия фалит на строител завърши фаталнонови [re: Hani_G]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано13.02.09 10:03



"Мисля че фактите говорят сами за себе си и няма нужда да ги коментирам. Само мога да кажа, че това е началото."

Напротив, има нужда. Бих искала да чуя точно твоя коментар.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема не искам отговор!нови [re: Hani_G]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано13.02.09 10:17



И какъв е подтекста, за да публикуваш тук тази статия? Нима в момента изразяваш личното си злорадство? Нима искаш да използваш една лична трагедия, за да покажеш колко си велик в твоите пресказания? Ако е така, много жалко да теб и за хората, които ги радва този факт!
Елементарното ти разбиране, че строителният бизнес са коли и жени, ми е напълно достатъчен, за да си в графа "средностатистически"!
Не ми отговаряй!



Тема Re: Първия фалит на строител завърши фаталнонови [re: yниKaлнa]  
Автор Hani_G (ентусиаст)
Публикувано13.02.09 10:22



Ами коментара ми е че в подобна позиция са много строителни предпиемачи, които още на мускули стискат апартаментчетата си и държат нереални високи цени, в очакване на чудото, вместо да минимизират загубите пускайки ги на реалните им цени, те си ги стискат докато фалират. Нищо банката след това ще ги пусне на кой, колкото даде и ще срути пазара по-бързо отколкото очаквах. Мисля също така, че банките умишлено задържат положението, с което забавят във времето неизбежното - фалит на много предпиемачи, но рано или късно няма да могат да одържат положението и тогава цените ще се срутят като замак от карти за игра и точно в този момент, цените ще паднат под себестойност, защото банката ще иска да прибере каквото може, по-добре малко отколкото нищо. Тогава ще е най-добрия момент за покупка на жилище. Кога ще се случи това, не се наемам да прогнозирам, може да е след 2 месеца, може да е след 12, не знам, но знам че ще се случи, рано или късно, ако съвпадне и с изчерпването на валутните резерви на БНБ и бъде придрожено с фалити на банки, защото същите ще претърпят много загуби не само от фалити на бизнеси, но и от фалити на частни клиенти, ще стане още по страшно. От тази дупка пазара ще се измъкне след 3-5 години (оптимистичен вариант), зависимост от действията на новото управление, след което цените на някой жилища ще поемат бавно нагоре, други ще стагнират и ще продалжат да падат.

По морето осовено южното не ми се мисли, какво ще става, според мен там ще е най-голямото шоу, същото важи и за някой зимни курорти.



Тема Re: не искам отговор!нови [re: svestna]  
Автор Hani_G (ентусиаст)
Публикувано13.02.09 10:36





Подтекста е да ви дам доказателство, за мойте мрачни и черногледи прогнози. Злорадство!? Както виждаш от снимката съм го предрекъл тук вчера още, в инвестора и в имоти-те, съм го предрекъл още преди месеци. Просто това е нещо което се случва навсякъде по света, в Германия преди два месеца се самоуби един милиардер, които далеч не беше напълно фалирал, човека се хвърлил пред влака. Елементарното ми разбиране е на база познанство на инвеститори, за които цитирам "в цената на имотите влизат почивките, любовниците колите обучението на децата в чужбина", та за тях това всичкото се калкулира в цената на НИтата. Копирам ти мнението ми от един друг форум защото не ми се пише два пъти едно и също.


Спокойно бе хора, това е нещо нормално в Германия преди 2 месеца се самоуби един милиардер (!!!) и далеч не беше фаллирал напълно, хвърлил се пред влака човека. 1987 са се самоубивали банкери, хвърляли са се от офисите си, преди това по време на великата депресия е било още по страшно, имало е много много самоубийства. В Германия по време на хиперинфлацията също са се самоубивали маса хора. Нищо ново под слънцето, ама вие като не сте чели книги и за вас това е нещо ново. В ЕС (трябва да се въведе рано или късно и в БГ, задължително условие на ЕС е) има така наречения частен фалит, където колкото и дългове да имаш след 6 години излизаш чист и почваш на ново. Има много примери за милионери фалирали и после станали отново такива, човек не трябва да се предава, каквото и да се случва. А въпросния е станал жертва на собствената си алчност и глупост и на медийните и брокерски бълвочи, които ни заливаха няколко години и също и на алчността на баките. Как разбрахте, че е строител? Вчера някъде четох, че междуфирмената задлъжнялост в строителството има чудовищни размери, въпрос на време е да се почнат масови фалити, а може би и нови самоубийства. Банките според мен за сега изчакват да ги обявяват публично и протакат във времето тези фалити, защото като почнат ще трябва да отпишат доста парички и се почва със загубите, също така ще станат горди собственици на кутийки, недовършени строежи, дупки, определен брой мерцедеси, кайени, бмв-та аудита и др.

Шоуто започва, това е начина в БГ да се научите да правите бизнес, по трудния начин.



Можеш да си спестиш обвниненията, че изпитвам задоволство от случилото се, защото не е така !!! Просто това за мен са нормални неща, ставали са и стават постоянно, просто в БГ още не сте ги виждали. Нямам какво повече да кажа по темата, мисля че и отделих достатачно внимание.

Лек ден на всички и много сделки днес

Редактирано от for whom the bell tolls на 17.02.09 13:37.



Тема Re:До Модератора!нови [re: Hani_G]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано13.02.09 10:48



Ето сега г-н Модератор, имате шанса да приложите вашите нови правила в тази тема! Или я заключете, или я изтрийте! Защо ли? Защото предполагам, че този клуб не бихте искали да се превръща в място, където една трагедия да се използва за назидание! Допуснете за миг, че някой може да познава този човек!

Много добре знаете, че съм брокер! Сега имате възможност да докажете, че сте безпристрастен!



Тема Re: не искам отговор!нови [re: Hani_G]  
Автор spgufi2 (пристрастен)
Публикувано13.02.09 10:58



Не мога да повярвам ! Да злорадстваш, да се гавриш с нечие чуждо нещастие, как се наричат такива хора като теб ?! Отдавна казвам, че незнайно защо на тази крехка възраст си толкова озлобен хлапак, който си мисли, че всичко знае и може ! Не мойто момче, дано не се гордеят с теб мама и тате ! Не са те научили на основни неща , за да те подготвят за живота. Жалко. За тях.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.