Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:56 25.04.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема "Депозит" за апартамент?нови  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано11.02.09 15:31



Здравейте.
Имам въпрос, свързан с покупката на апартамент. Работя с агенция за недвижими имоти и си харесах чрез тях апартамент. За да задвижим преговорите за цена, те ми сикат депозит или гаранционна сума и аз не мога да го разбера, с която един вид давам гаранция, че намеренията ми да купя това жилище за сериозни, като изрично ми заявват, че с нея не капарирам апартамента. Притеснява ме факта, че не могат да ми обяснят, как определят размера на тази сума. Казват ми сума, която е по-висока дори от тяхната комисионна в случая. Също така не ми дават гаранция, че ще ми я върнат, ако не ми постигнат исканията. Нормално ли е да се искат такава гаранция? Как се определя сумата й? С какво основание могат да не ми върнат парите?
Благодаря предварително за помощта.



Тема Re: "Депозит" за апартамент?нови [re: Mutzka]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано11.02.09 15:38



Доколкото установих от дискусиите тук, агенцията си взема комисиона при сключване на предварителния договор, в който момент примерно ти си даваш и капарото на продавача.
Дотогава какво има да се плаща и към кого са ти сериозни намеренията?
Дотук нещата, както си ги описала, звучат като измекярщина.

Your future dream is a shopping scheme.


Тема Re: "Депозит" за апартамент?нови [re: Mutzka]  
Автор dated (незапознат)
Публикувано11.02.09 15:50



А в договора ти с агенцията какво пише?
Там има ли я тази сума и кога се дължи?



Тема Re: "Депозит" за апартамент?нови [re: dated]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано11.02.09 15:52



Договор с агенцията не съм подписвала. Единствено, което съм подписвала до момента е документа за ходене на огледи, където се задължавам да не ги "прескачам" един вид, ако нещо си харесам. Там никъде не става въпрос за каквито и да е суми. Евентуално ще подпиша нещо, ако дам тази сума като гаранция. Ама какво, никой не ти казва.

Редактирано от Mutzka на 11.02.09 15:53.



Тема Re: "Депозит" за апартамент?нови [re: Mutzka]  
Автор fortuna_ (заслужена)
Публикувано11.02.09 16:02



НЕ ПОДПИСВАЙ НИЩО С АГЕНЦИИТЕ И НЕ ПЛАЩАЙ НИЩО!
Продавачи много сега, купувачите са дефицит и няма да те изтърват като клиент и без комисиона даже, защото ще си я вземат от продавача!

А това с "депозита" е някаква нова обикновена, без никакъв дизайн, форма на изтупване на балъци - какво им вземаш да ползваш временно, че да го гарантираш с депозит? Няма как да ти го ценообразуват този "депозит", нито комисионата им



Редактирано от fortuna_ на 11.02.09 16:09.



Тема Re: "Депозит" за апартамент?нови [re: fortuna_]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано11.02.09 16:05



Такова ми е намерението по принцип, но те твърдят че е стандартна процедура и че иначе няма да преговарят с продавача за намаляне на цената.



Тема Re: "Депозит" за апартамент?нови [re: Mutzka]  
Автор fortuna_ (заслужена)
Публикувано11.02.09 16:11



Да ти посочат законно основание за твърдението си и за процедурите, дето им викат "стандартни" - по кой стандарт, аджеба

Така утре и в магазина може да ти поискат депозит от 10 000 евра, че ще си купиш хляб



Тема Re: "Депозит" за апартамент?нови [re: Mutzka]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано11.02.09 16:12



Мисля, че те изнудват. Изнудвай и ти.



Your future dream is a shopping scheme.

Тема Re: "Депозит" за апартамент? [re: Okaян яcтpeб]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано11.02.09 16:22



Благодаря, значи не съм параноичка





Тема Re: "Депозит" за апартамент? [re: Mutzka]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано11.02.09 16:24



Изобщо не си, просто имаш "здрав разум".



Your future dream is a shopping scheme.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.