Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:46 05.07.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема издаване на Aкт16нови  
Автор Stanoeff (непознат )
Публикувано02.02.09 00:52



Здаравейте,
Искам да попитам кой издава т.н. Акт 16 за един строеж - аз очаквам това да е стройтеля-т.е. от него да го получа, той казва че го изготвя Общината , а ми казаха че ДНСК го издава ...
В крайна сметка като се замисля тези 3 субекта са свързани по някакъв начин....

И все пак кой го издава ( и въз основа на какво )?

Благодаря !



Тема Re: издаване на Aкт16нови [re: Stanoeff]  
Автор Cтpeйнджъp (змийче усойче)
Публикувано02.02.09 01:01



А каква категория е обекта?



Тема Re: издаване на Aкт16нови [re: Stanoeff]  
Автор naci ()
Публикувано02.02.09 08:10



Удостоверението или разрешението за ползване. В миналото този документ беше популярен като Акт 16. Той се издава, след като се установи, че строителството е напълно съобразено с одобрения инвестиционен проект.
Удостоверението за ползване на жилищните сгради от т. нар. четвърта и пета категория се издава от общината. За жилищните здания над 15 метра, момента попадат в трета категория и се въвеждат в експлоатация от Дирекцията за национален строителен надзор (ДНСК).
Протоколът за установяване годността за ползване на строежа се съставя от определените лица с назначаване на приемателна комисия. Комисия, назначена със заповед на възложителя, съставя протокол за проведена 72-часова проба при експлоатационни условия. Подобен документ се изготвя, в случай че се изисква според действащата нормативна уредба. В него се обозначават резултатите от извършена 72-часова проба при експлоатация на монтирани съоръжения, инсталации, апаратура и др. Идеята е да се оценят техническите параметри, проектната мощност и качеството на обекта, да се види дали са спазени хигиенните изисквания, мерките по пожарната безопасност и др. Така се

доказва, че строежът няма недопустими отклонения

Знай си границата на тъпотата


Тема Re: издаване на Aкт16нови [re: naci]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано02.02.09 08:37



Не трябваше да отговаряш, колега. Напълно отнемаш възможността на любимците ни да рИват, че не сме компетентни и не отговаряме на конкретни въпроси!



Извинявам се на човека, задал въпроса. Разреших си разводняване на темата с елементи от "кухнята" на нашия клуб. Надявам се това да не Ви е попречило да се информирате от отговорите на колегата, и на останалите, които, вярвам, ще постъпят оттук нататък.

"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: издаване на Aкт16нови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор Stanoeff (непознат )
Публикувано02.02.09 09:28



ами става дума за жилищна сграда - 1 етаж магазини, 2 и 3 апартаменти, 4-ти - мансарда



Тема Re: издаване на Aкт16нови [re: naci]  
Автор Stanoeff (непознат )
Публикувано02.02.09 09:37



Значи до колкото се ориентирам става дума за сграда 4-5 категория в мо я случай... а общината за да издаде този документ какво изисква от т.н. строител... той внася там книижа някакви предполагам... кой са те......

питам за да знам какво да говоря на срещата с моя злополучен строител който 2 ра година не може да ми даде проклетия акт 16. ту документите били в днск, ту чакал общината да ги издаде ..(а се оказа 4е там има само плановете и разрешението за строеж... никакви други документи)

та така ...

благодаря на отговорилите



Тема Re: издаване на Aкт16нови [re: Stanoeff]  
Автор naci ()
Публикувано02.02.09 10:18



Спестих ти малко пари.Да правилно се ориентираш.Попитай го защо, не е внесъл документите.Кой бави,защо,ама писменно.
1. писмено искане от възложителя или упълномощено от него лице с посочен адрес и телефон за връзка;
2. окончателен доклад на лицето, упражняващо строителен надзор, към който се прилагат:
- разрешение за строеж (акт за узаконяване);
- протокол за определяне на строителна линия и ниво, с резултатите от проверките на
достигнатите контролирани нива дъно, фундаменти, цокъл, корниз и било;
- констативен акт за установяване годността за приемане на строежа - Образец 15 от Наредба № 3/2003 г.;
- документ от Агенцията по кадастъра за предадена екзекутивна документация, ако такава е необходима;
- заверена заповедна книга;
3. документ за собственост или документ за учредено право на строеж в чужд имот, или документ за право да се строи в чужд имот по силата на специален закон;
4. договори с експлоатационните дружества (Електроразпределение, ВиК, БТК и др.) за присъединяване към мрежите на техническата инфраструктура.
Ето ти книжата.

Знай си границата на тъпотата


Тема Re: издаване на Aкт16нови [re: yниKaлнa]  
Автор naci ()
Публикувано02.02.09 10:21



Човека,не е длъжен да следи простотийте ни.Разни псевдо всезнайковци,дето да го метнат у "коловозо".Все пак това му е жилището.

Знай си границата на тъпотата


Тема Re: издаване на Aкт16нови [re: naci]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано02.02.09 15:51



Знам, знам, затова му се и извиних.



"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: издаване на Aкт16нови [re: naci]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано02.02.09 18:47



Браво бе naci. Ще те взема инвеститор. Не знам дали знаеш, имаше такава професия навремето. Имаш съвсем малко грешки.
Евала, добра справка си направил. Как можахте да се натресете баш на любимата ми материя.

А, знаеш ли дали Мария Радмилова е специалистка ?
www.segabg.com/online/article.asp?issueid=2618§ionid=17&id=0001901 –
в. Сега Из дебрите на Акт 14, Акт 15, Акт 16...
Защо не си направи труда да събереш изречението „Така се

доказва, че строежът няма недопустими отклонения“ на един ред, ами го копипейстна от статията на жената, така, както и аз го направих току що.
Жалка история. Кого лъжете ?

Голям мерак имате за този клуб.
Вие май сте ме взели прекалено на сериозно, но да си правите труда чак с такава сценка ?!?
Невероятно.
Само като си помисля, че може би сте правили среднощен консилиум лошо ми става.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.