Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:11 15.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Конюнктура, конюнктура, ама до време.нови  
Автор bipet (досаден)
Публикувано01.02.09 17:29



Когато на две страници се афишира, че най-голямата трудност, респективно най-голямото качество на един брокер е да бъде любезен, трябва да се замислим.
Защото на пет страници може да се изпише какво трябва да знае един строител конструктор и то само като наименования на наредби, правилници, нормативи. Без дори да се споменава за статика, динамика и други такива прости работи. Без да се споменава за програмни продукти. Сигурно брокерите пишат на Auto Cad, например. Когато ни съветват тук във форума. Защото в работата едва ли им се налага да пишат.
Обаче.
Същият този конструктор за една сграда от 1000 кв.м. ще вземе 5 000 Е хонорар, а брокера 60 000 х 0.3= 18 000 Е.
Това си е проблем на конструктора. Точно така. Ето да прочете тук и когото му кажат, я да драснеш една сградичка, да си иска адекватно заплащане или да ги препраща към брокерите. Да се опитат и те да свършат нещо. Таман после като падне сградата да се правят на адвокати. Комисиони да падат.
Ако се направи един списък с всички професии свързани с НИ и се определят местата по доходи и по квалификация ще излезе на първо място по доходи – брокер, на последно място по квалификация – брокер.
Я се замислете. Не се оставяйте в ръцете на конюнктурата. У вас да не би да ядете конюнктура.
Когато ви кажат искам 5 000 лв. комисиона, кажете – не давам, много е.
Когато ви кажат искам проект за 1000 лв., кажете-не може, малко е.
Всички свързани с НИ да сложат на масата подготовката и уменията си, за да седят там редом до огледите. Въобще няма да ви е чудно защо толкова искат да ни изгонят от клуба.

КРАЙНО ВРЕМЕ Е ДА СЕ УСЕТИМ, ЧЕ НЕ БОГОВЕТЕ СА ПОЛУДЕЛИ, А НИЕ САМИТЕ.
И да се забавляваме разбира се. Кой с каквото може в тази криза.



Тема Re: Конюнктура, конюнктура, ама до време. [re: bipet]  
Автор fortuna_ (заслужена)
Публикувано01.02.09 19:49



И тази тема трябва да се бодне най-отгоре! Трябва хората да се замислят за цената на собствения си труд за да преценят колко комисиони да плащат за измислен труд





Тема Re: Конюнктура, конюнктура, ама до време.нови [re: fortuna_]  
Автор spgufi2 (ентусиаст)
Публикувано01.02.09 20:22



Не най - отгоре, на всички билбордове на влизане в София, на всеки сто метра по пътищата на Родината. И отдолу да пише -

автор bipet - рано изписан.



Тема Re: Конюнктура, конюнктура, ама до време.нови [re: spgufi2]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано01.02.09 20:41



"bipet - рано изписан"
Отдавна не се бях кикотила с глас, ама ми се случи тази вечер!



"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: Конюнктура, конюнктура, ама до време.нови [re: yниKaлнa]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано01.02.09 21:25



Безсилие, а ?
Неприятно.



Тема Re: Конюнктура, конюнктура, ама до време.нови [re: bipet]  
Автор donald trump (дoбpяka)
Публикувано01.02.09 21:33



Абе човек, в другата ти тема ти бях споделил нещо относно състоянието ти, но сега съвсем затвърди това ми мнение. Но имаш и друг проблем - не можеш и да смяташ. Откъде я намери тази сграда за 60000, пък и нашата комисиона откога подскочи на 30%. Де бре, чак такива кожодери не сме.



Тема Re: Конюнктура, конюнктура, ама до време.нови [re: donald trump]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано01.02.09 22:09



Недей така бе човек !
Не може всичко да ви се сдъвче като на брокер. Ама добре:
18 000 Е е възнаграждение, а не комисионата. Дори комисионата не може да си сметнете !
Съвсем доскоро за ново строителство в София 1 000 Е за квадратен метър беше евтиния, та за сграда 1000 кв.м.:
Цена – 1 000 000 Е /също тема, ама с брокери какво да си приказваш/
Проектант конструктор – 1 000 кв.м. х 5 Е кв.м. = 5 000 Е
АНИ комисиона 6 % от цената 1 000 000 х 0.06 = 60 000 Е
Възнаграждение брокер 30% от комисионата ... писна ми !
Не е лесно с вас.
Сега, ако вземете да обяснявате – ти си луд, цените падат, или едва ли ще продадем цялата сграда ние, ще взема да ви отвъртя ...
Не, наистина. Възможно ли е да сте толкова тъ.. ?!?

Уцелила в десятката ! Питай я дали може да брой до 10. Аз не съм сигурен.
За теб ми стана ясно.



Тема Re: Конюнктура, конюнктура, ама до време.нови [re: bipet]  
Автор donald trump (дoбpяka)
Публикувано01.02.09 23:01



Не знам какво си искал да кажеш, но ето какво си написал

Същият този конструктор за една сграда от 1000 кв.м. ще вземе 5 000 Е хонорар, а брокера 60 000 х 0.3= 18 000 Е.

Това че не можеш да се изразяваш е лично твой проблем, а това какво можем ние си е лично наш.

Изобщо не ме интересува мнетието ти за мен, защото след достатъчно на брой премълчавания на лични обиди от твоя страна по мой адрес, не смятам че може да се води диалог с теб. Това е мнението и на по-голяма част от колегите.

По отношение на озорпирането на клуба от нас, мога само да кажа че си доста далеч от истината, но скоро ако нещата продължават в същият дух и това може да се случи.



Тема Re: Конюнктура, конюнктура, ама до време.нови [re: bipet]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано01.02.09 23:23



Искам името и адреса на архитекта... Това е просто глупост което ми говориш, пиши ми на бележки моля те за координатите му... Това е несериозно, хайде запознай се колко струва един архитектурен проект за сграда и тогава ми говори... защото цифрите които си написал тук са просто граничещи с фантастиката...

Никога не е късно да станеш за смях...



Тема Re: Конюнктура, конюнктура, ама до време.нови [re: bipet]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано01.02.09 23:33



Защо безсилие... твоето е безсилие, смешно е твоето старание с множество неуместни примери да покажеш, че нашите пари са незаслужени... Всеки работи за пари нали така??? Не мога да разбера и друго защо се напъваш с множеството глупости, които пишеш да обиждаш, хора които нито знаеш нито познаваш... Не си ли разбрал че е БЕЗСМИСЛЕНО!!! И друго незнам докога ще обиждаш колежката Уникална, просто не ти прилича да я нападаш непрекъснато замо затова, че жената е брокер и си върши работата.

Никога не е късно да станеш за смях...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.