Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:08 26.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Помощ или краста ?  
Автор bipet (досаден)
Публикувано01.02.09 13:35



Постоянно получаваме от няколко пишман брокери любезни покани – махайте се, престанете с вашите глупости и все от този род неща.
С какво право ?
Махайте се вие. Вие престанете с вашите глупости.
Някакви люде, обявили се за брокери, са узурпирали този клуб. И какво намираме - досадните безсмислици на леля Комисиона и компания за някакви проценти и брой комисиони. Когато съвсем се оплетат в желанието си някои да им подари малко пари, щото и те имали нужди, почват да съветват. Съветват за жилища, съветват да се махаме, съветват за живота, за всичко. Постоянно. Боже опази.
Не, че някои ги пита точно тях, ама те си дърдорят. И спорят, най-често с блестящият довод -„смешни сте“. Не знам кой.
Ако някой не почне да ръкопляска на „брокерското“ мнение, веднага го погват – махай се. Идиот, неудачник. Не знам кой.
Били оказвали помощ. Когато ги питаш посочете нещо конкретно, няма какво да кажат.

Тук било място да се оказва „помощ на нещастните хорица“ с проблеми с недвижими имоти. Именно. Само, че няма кои да го прави. Защото, ако това са няколкото „писатели“ тук, не ясно кой на кого оказва помощ. И това само защото не могат да различат комплекси от комплексни.
Мислят се за комплексни и кой каквото пита за НИ веднага почват с отговорите. Отговори от типа, аз мисля, че след като сте отхапали от сандвича, трябва да почнете да дъвчете и ооо, изненада – да глътнете храната. Може и да я изплюете, но това не е правилно. От личен опит го казвам.
Е, обърка ли сте се. Това са комплекси. Не ни товарете с тях. Направете си блог.
Съветвате, или си чешете епистоларната краста ?
Сакън, някои друг да не го прави. Ще го изядете, с тест... упс, с тежестите барабар.
Я се замислете и си съберете багажа. Питайте как може да изтриете „мненията“ си.
Ще светне форумчето !

Понеже ангажирате с глупостите си брокерското братство, нормалните брокери се чувстват лично засегнати.
Понеже е сигурно, че няма отърване от вас, маскирайте се като дилъри, така докато се разбере какво става ще си пишете на воля, без да маскарите професията.



Тема Re: Помощ или краста ?нови [re: bipet]  
Автор spgufi2 (ентусиаст)
Публикувано01.02.09 14:36



Не се напъвай толкова, ще вземеш да се изпуснеш. Като си неуспял другаде, се пробваш да блеснеш със словоблудства тук ?



Тема Re: Помощ или краста ?нови [re: bipet]  
Автор donald trump (дoбpяka)
Публикувано01.02.09 15:23



Навярно ще е от времето, ама съвсем оглупя!!!



Тема Re: Помощ или краста ?нови [re: donald trump]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано01.02.09 15:47



Оставете го човека, нека си пише. Сигурно няма други полета за изява.



Той сам определи писанията си като "още простотии", така че - да го оставим да си ги ръси!

Редактирано от yниKaлнa на 01.02.09 16:27.



Тема Re: Помощ или краста ?нови [re: bipet]  
Автор fortuna_ (заслужена)
Публикувано01.02.09 19:31



Съвсем точно си отразил картинката във форума и предложенията ти са много конструктивни - вместо да се правят тук на разпределители кой е и кой не е за този форум



Я се замислете и си съберете багажа. Питайте как може да изтриете „мненията“ си.Ще светне форумчето !Направете си блог.



Тема Re: Помощ или краста ?нови [re: fortuna_]  
Автор spgufi2 (ентусиаст)
Публикувано01.02.09 20:35



Този човек е светъл пример за това що за народ сме - прост и озлобен.



Тема Вие сте такива,нови [re: spgufi2]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано01.02.09 20:40



спор няма.
Но ние - не.






Тема Re: Помощ или краста ?нови [re: spgufi2]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано01.02.09 21:05



Плюс това очевидно страда от словестно разстройство... За 3 дни - 5 теми... (почти еднакви по смисъл, ама кой ти гледа!)

Комплекс на недоизслушан.



"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: Помощ или краста ?нови [re: yниKaлнa]  
Автор donald trump (дoбpяka)
Публикувано01.02.09 21:34



Точно в десетката!!!!





Тема Re: Вие сте такива,нови [re: jamie]  
Автор spgufi2 (ентусиаст)
Публикувано02.02.09 10:33



Ние - не, ти -да.



Тема Re: Помощ или краста ?нови [re: spgufi2]  
Автор fortuna_ (заслужена)
Публикувано02.02.09 18:10



Пример е! За непримиримост! И дай, Боже, повече такива люде да се срещат, че този народ много има да наваксва след матрицата!
Няма да ни изненадаш, ако и за Левски се изцепиш, че е бил прост и озлобен





Тема Re: Помощ или краста ?нови [re: yниKaлнa]  
Автор fortuna_ (заслужена)
Публикувано02.02.09 18:22



Плюс това очевидно страда от словестно разстройство... За 3 дни - 5 теми... (почти еднакви по смисъл, ама кой ти гледа!)

До тук в тази тема сме 3 на 3 дето ни "липсва поле за изява" при това един от нашите е със "словесТно разстройство"

Може да е хапнал нещо кофти месТесто - как мислиш?

Комплекс на недоизслушан.
Който има уши - чуваааа



Тема Re: Помощ или краста ?нови [re: donald trump]  
Автор fortuna_ (заслужена)
Публикувано02.02.09 18:24



Точно в десетката!!!!....през 3 мишени



Сори, не се сдържах на клишето



Тема Re: Помощ или краста ?нови [re: fortuna_]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано02.02.09 20:51



Ти май, освен между интелектуалец и интелигентен, не правиш разлика и между тема и постинг?

Аз написах "За 3 дни - 5 теми", момиче. Ела на себе си. От злост и отрова взе да бъркаш основни понятия.

Да, забелязваш правописни грешки. И? Както вече ти казах - не си правя труда да си пиша постингите и темите първо за проверка на правопис. Не съм го правила до сега, нямам и намрение да го правя в бъдеще. Ще ти оставя това дребно удоволствие - отвреме навреме да ИМАШ за какво да ме поправяш..



И побързай да ми пишеш още, защото съм на път да зачеркна и теб от списъка на хората, с които може да се дискутира КОНСТРУКТИВНО. Същества, които изпълзяват оттук-оттам периодически, само за да съснат някому - чиста загуба на време е човек да ти обръща внимание.

"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: Помощ или краста ?нови [re: yниKaлнa]  
Автор fortuna_ (заслужена)
Публикувано02.02.09 23:23



То и аз написах, че до тук "В ТАЗИ ТЕМА СМЕ 3 на 3" - Бипет, Джейми и аз от нашите и Тръмпи, Гупи и ти от вашите. Какви дни, какви теми, какви разлики, какви 5 лева, бе Уси?


Иначе не ми тежи да те поправям съвсем безкористно...ако прихванеш нещо все ще ти е от полза- ако не, здраве да е

Редактирано от fortuna_ на 02.02.09 23:24.



Тема Ще му се на Калнотонови [re: fortuna_]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано02.02.09 23:49



всички да са прости и съгласни - да му е широчко около вратлето и да си развява чалъмите


Дреме ти. Брокери набедени някакви, Доналдиньо и застраховки продава милия ...




Тема Re: Помощ или краста ?нови [re: fortuna_]  
Автор spgufi2 (ентусиаст)
Публикувано03.02.09 10:21



Ле-ле, тази фортунката съвсем е изтрещяла ! Левски не го закачай и не го сравнявай с някой, дето не е съвсем наред.



Тема Re: Ще му се на Калнотонови [re: jamie]  
Автор fortuna_ (заслужена)
Публикувано03.02.09 13:27



Да, бе, направо излязох от равновесие - да не мога да различа постинг от тема...постинг от постинг...тема от тема...или каквото там - все нищо не разбирам и не само аз, де





Тема Re: Помощ или краста ?нови [re: spgufi2]  
Автор fortuna_ (заслужена)
Публикувано03.02.09 13:28



Няма начин да бъде сравняван с теб, бре





Тема Re: Помощ или краста ?нови [re: fortuna_]  
Автор spgufi2 (ентусиаст)
Публикувано03.02.09 13:35



Остави ме мен, ама ти наистина ли мислиш, че този човек е редовен ?



Тема Re: Помощ или краста ?нови [re: spgufi2]  
Автор fortuna_ (заслужена)
Публикувано03.02.09 13:39



Какво за теб му е нередовното?



Тема Re: Помощ или краста ?нови [re: spgufi2]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано03.02.09 14:00



а на тебе дали ти идва на акъла идеята, че може и да се познаваме лично някои хора тук, и следователно да даваме преценки, много по-точни и обективни от твоите полюции?



Тема Re: Помощ или краста ?нови [re: fortuna_]  
Автор spgufi2 (ентусиаст)
Публикувано03.02.09 14:12



Не е ли достатъчно да прочетеш един от постингите му, за да разбереш колко е отвеян ?!



Тема Re: Помощ или краста ?нови [re: spgufi2]  
Автор fortuna_ (заслужена)
Публикувано03.02.09 15:06



Тебе кое повече те дразни в постингите му - че са грамотни или, че не остава нито едно "защо?" след написаното от него?



Тема Re: Помощ или краста ?нови [re: fortuna_]  
Автор spgufi2 (ентусиаст)
Публикувано03.02.09 15:20



Грамотни са. И отвеяни. Мисълта му скача, скача. Как се наричта тези хора, дето мисълта им скача така ? Освен това открива нови теми, които са повторение на вече до болка познати простотии, писани, дъвкани, непрекъснатото, изпепеляващо желание да ни няма някак, непрекъснато да се обясняваме като ученички, да отправя обвинения, които са абсолютно неверни и измислени. И не е вярно, че на остава нито едно "защо" след написаното от него , ето аз имам "защо", дето досега десетки пъти го написах, но никой не ми отговори, опитай ти - защо е тая злост и омраза към нас, та ние сме хора като всички останали, работим, печелим, щом има хора, които ни ползват, значи има нужда от нас ? Защо вие, няколкото души тук, се опитвате да говорите от името на всички ? За какво всъщност е борбата ви ? Да определите правилата, по които да работим, или да променим нещо в тях ? Защо се опитвате да сравнявате нашата работа и заплащане с това на когото и да било другиго ? Защо в темите които отваряте, винаги се случва така, че те в огромната си част съдържат обидни квалификации по наи адрес ? Ти имаш ли представа как се правят сделки с недвижими имоти и по - точно какво значи "сделка за половин час работа" ? Мога още, но първо ще видя дали ще ми отговориш .



Тема Re: Помощ или краста ?нови [re: spgufi2]  
Автор fortuna_ (заслужена)
Публикувано03.02.09 17:16



1. Докато не излезеш от призмата на "злост и омраза" винаги ще имаш много "защо?". Няма злост и омраза заради комисионите ви по простата причина, че всеки платец има възможност за избор да плаща или сам да се гърби!Има само несъгласие и непримиримост към РАЗМЕР на комисионите ви/ вложеното за заработването им според практиката към момента!
2. Разделението не е всички, а: ние - реални или потенциални платци (не-брокерите, непрофесионалистите) и вие - реални или потенциални бенефициенти (брокери, професионалисти)
3. Тези "ние" от т.2 не определяме , а конкретизираме с редица факти защо не сме съгласни с размера на комисионата и правилата ви. Не коментираме парите, които взимате (примерно от ЕС), а които плащаме от нашия джоб, където ни е канчето.
Едновременно с това сме съгласни, че сте необходими в случаите, когато клиентите нямат избран обект. Полезно е хората да имат реална представа за колко и какъв вложен труд плащат както при всички останали професии.
4. Ако нямам представа от сделки с НИ - излиза, че 10 години си връткам имотите без представа

Сделка за 30 мин.:
Обаждане от клиент с търсене - 5 мин.
Обаждане от брокер на обява от собственик да вземе адреса - 5 мин.
Обаждане на клиента с предложението - 5 мин.
Води наемателя, в чиято кола е багажът му. Клиентът харесва жилището, аз харесвам клиента, брокерът си прибира комисионата - 15 мин. и ни зарязва да се разбираме и си подписваме подробностите.
5. За десетките ти писания - я, напиши само веднъж, че Слънцето изгрява всяка сутрин и няма да има неразбрали, май?
6. Като прибавим нетърпимостта ви към Ай-пи-та с основателни мнения, различни от брокерския мит - доста още трябва скача мисълта на Бипет



Тема Re: Помощ или краста ?нови [re: fortuna_]  
Автор spgufi2 (ентусиаст)
Публикувано04.02.09 10:24



Има само несъгласие и непримиримост към РАЗМЕР на комисионите ви/ вложеното за заработването им според практиката към момента!
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Сделка за 30 мин.:
Обаждане от клиент с търсене - 5 мин.
Обаждане от брокер на обява от собственик да вземе адреса - 5 мин.
Обаждане на клиента с предложението - 5 мин.
Води наемателя, в чиято кола е багажът му. Клиентът харесва жилището, аз харесвам клиента, брокерът си прибира комисионата - 15 мин. и ни зарязва да се разбираме и си подписваме подробностите.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
И ти като Блейк се опитваш да определяш цена на моя труд ? На кое отгоре, кой ти каза, че можеш? А това със 30-те минути е толкова абсурдно и тъпо, че няма нужда от повече коментар, ама щом ти харесва, поддържай си тезата, запознатите знаят колко е абсурдна.



Тема Re: Помощ или краста ?нови [re: spgufi2]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано04.02.09 11:39



уффф, изтърках се вече... никой не се опитва да определя нищо, просто ЧЕТИ ВНИМАТЕЛНО!!!

несъгласие и непримиримост към РАЗМЕР на комисионите ви/ вложеното за заработването им според практиката към момента!

Някъде нещо да СЕ ОПРЕДЕЛЯ??? Някъде да пише, че трябва да взимаш 100, 500 или 2000 лева?

Разбери най-накрая - никой нищо не ти определя, просто казваме, че текущото плащане НЕ ОТГОВАРЯ на текущата услуга.



Тема Re: Помощ или краста ?нови [re: Blake]  
Автор spgufi2 (ентусиаст)
Публикувано04.02.09 11:43



Вярно е, че се изтъркахте, докога ще питам - кои сте вие, че да казвате кое отговаря и кое - не ? В твоята работа аз ли да определя колко ти струва труда ?



Тема Re: Помощ или краста ?нови [re: spgufi2]  
Автор Пpacyнceн (грухтящ)
Публикувано04.02.09 11:46



Естествено бе, Глупи, пазарът (тоест клиентът) определя колко струва едно нещо. Ти ако искаш можеш и хиляда лева на секунда да си определиш, разбира се, но ако искаш да участваш на пазара, е желателно да се съобразиш с реалностите и да определиш цена, която някой би ти платил. Досега по ред причини хората се съгласяваха да плащат на брокери тлъстите им комисиони, ноооо както казвахме в училище "умря Марко". Така че скоро дори и ти ще загрееш



|

Тема Re: Помощ или краста ?нови [re: Пpacyнceн]  
Автор spgufi2 (ентусиаст)
Публикувано04.02.09 11:48



Грухи, пазарът определя цените на имотите, цената на моя труд ще си го определя аз, не ти и останалите философи тук.



Тема Re: Помощ или краста ?нови [re: spgufi2]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано04.02.09 11:50



кои сте вие, че да казвате кое отговаря и кое - не

И това го казах вече -найсе пъти - ние сме хората, дето ти дават парите, съответно можем да имаме мнение по въпроса дали са малко или много.

В твоята работа аз ли да определя колко ти струва труда ?

Не, но това не ти пречи да кажеш "Еййй, тоя Блейк колко много пари иска!!!", нали. За разлика от тебе обаче, аз ще ти кажа "Искам толкова пари, защото това ти струва А лв., онова - Б лв, а третото - В лв.". Ако си съгласен - плащаш, ако не си - не. А от тебе освен "Толкова ми струва труда и точка по въпроса" друго не чух.



Тема Re: Помощ или краста ?нови [re: spgufi2]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано04.02.09 11:51



Както казах - свободен си да определяш собствената си цена, нооо после не се сърди и оплаквай, че някой не иска да ти я плати (т.е. "прескача" те).



Тема Re: Помощ или краста ?нови [re: Blake]  
Автор spgufi2 (ентусиаст)
Публикувано04.02.09 11:53



Да си чул да се оплаквам ? Ти ревеш, че взимам пари от хора, чийто защитник се явяваш, аз и клиентите ми нямаме никакви оплаквания едни от други.



Тема Re: Помощ или краста ?нови [re: spgufi2]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано04.02.09 11:56



Да, съгласих се, той сигурно и д-р Менгеле е имал доволни пациенти





Тема Re: Помощ или краста ?нови [re: Blake]  
Автор spgufi2 (ентусиаст)
Публикувано04.02.09 12:12



Дали можеш да измислиш по - несполучлив пример ?



Тема Re: Помощ или краста ?нови [re: spgufi2]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано04.02.09 12:17



що? кое му е несполучливо? И най-смотания фризьор си има доволни клиенти, както и най-смотания певец си има фенове. Логично е и най-смотания брокер да има поне един доволен клиент. Това, че имаш клиенти, нищо не говори за това колко професионално работиш. Въпрос на гледна точка!!!



Тема Re: Помощ или краста ?нови [re: Blake]  
Автор spgufi2 (ентусиаст)
Публикувано04.02.09 12:37



Все пак 18 години ?



Тема Re: Помощ или краста ?нови [re: spgufi2]  
Автор Пpacyнceн (грухтящ)
Публикувано04.02.09 13:30



Вас човек ви ползва само по веднъж и се обажда по обява, без да се интересува от брокера. Обаждам се на обява за имот Х, който ме интересува, а не защото ме интересува брокерът Х. Съответно единственото, което беше нужно през тия 18 години, за да успяваш да излъжеш клиенти, беше да публикуваш обяви за имоти, които ги интересуват. Това че не ставаш и за чеп за зеле няма значение, защото така или иначе повечето хора купуват имот веднъж на много години. Така че вие си ги прекарвате и изобщо не ви интересува дали са доволни. Който успява да лъже най-добре и да пуска най-много фалшиви обяви "за зарибявка", той има и най-много клиенти. Такъв е вашият бизнес, затова и на нас ни се повдига от него и смятаме, че сте безполезни и само пречите. Сега изясни ли ти се?



|

Тема Re: Помощ или краста ?нови [re: Пpacyнceн]  
Автор spgufi2 (ентусиаст)
Публикувано04.02.09 17:43



Грухчо,Грухчо, стой си с омразата и с невежеството, твой избор си е.



Тема Re: Помощ или краста ?нови [re: spgufi2]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано05.02.09 01:02



както винаги, безкрайно аргументирано мнение, изпълнено с професионализъм и коректност






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.