Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:29 01.07.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Без думи  
Автор Nayany (free)
Публикувано30.01.09 15:41



Здравейте,нямам намерение да коментирам или изказвам мнение по отношение на брокерите в Бг.Просто искам да разкажа.............
И така: преди около 2-3 седмици решихме да продаваме жилището си.Както си му е реда: пуснахме обяви,в интернет,вестици,разлепихме някоя и друга навън.
И се почна:)):
1.Зъъън,ало имате обява ит.н. Ще дойдем на оглед.
Аз: Заповядайте.
Идва:
-Ауууу много хубаво жилище!
-О,благодаря.
Почва вадене на около 4 папки и листовки.....
-Такаааааа, сега ще Ви дам едни много важни неща (потупва папките),благодарение на които ще се научите как да продавате жилището си(гледам тъпо) и то за кратък срок(надежда ме облива)....
-О,интересно ще ми бъде:)
-Еми,разбира се,продажбата на имоти изисква много неща(?),усилия(?) и умения.Затова сега ще си седнем с Вас и ще си поговорим,а Вие после ще си прочетете цялата информация в тази папка(поглеждам часовника и се сещам ,че имам домашно от курса ми по чужд език.
-Така: значи първо само ние ще предлагаме жилището Ви.Т.е екслузив!
-А,не моля Ви,ние не искаме,за сега ще опитаме така,и ако решим по-нататък ще се спрем на някоя агенция.
Тряс.......полуотворената вълшебна папка се затваря с отривист жест,любезната физиономия е заменена с ледено изражение и нервност.
-Вижте какво,както искате ,но да Ви кажа: първо цената на това жилище е много висока,второ не можете да го продадете, 3. няма да Ви дам папката( чудя се да се смея ли или да ревна)
-Довиждане и много ще се радвам (през зъби) да си продадете апартамента!

2 случай,след коментар само по телефона:
- Ние искаме цена да речем 150 лева(условно)
-Гледаме цена от агенцията 100 лева!!!
Звъня:
-Извинете,аз съм собственикът,каква е тази цена?
-Миииииии,такава за да сме на първа страница.
-??????????
-Моля Ви сменете я,държим да бъде обявена точно тази цена от 150 лева.
-Добре.
5 минути по-късно:
Цената,сменена на.........144 лева.
Мъжът ми,бесен звъни от мобилния,разговаря с нея 10 минути и ох ....слава на Бога: цената се връща в изначално обявено от нас състояние.
3 случай:
-Ало ,по повод жилището...
-Да.....
-Ще дойда с клиент.
-Добре.
Идват!!!!
От далече понамирисва цялата работа.2 с пазарски чанти,явно прибират се в къщи след огледа.
Ох и още и още и още.......
А само от 2 седмици го продаваме.........
Кажете ми само,кому е нужно това? Хитруване на дребно,злоба,надменност,грубост ,своеволие........
Има хора и хора,но има брокери и брокерки........и за да не кажете,че съм склонна да гледам само едната страна на монетата:

4 случай:
Брокер!
Идва,поглежда го,мълчаливо,дълго,но се усеща ,че е компетентен........
Обсъжда с мен желанието ни за какъв период да го продадем,обсъжда някои неуточнени неща по апартамента и ни дава някой и друг разумен съвет относно предприетият от нас метод на продажба( а по-точно да не го продаваме с повече от 4-5 агенции).Разказва за неговите методи на продажба и толкоз!!!!След 1 седмица този брокер звъни: Единствено и само за да ни пита какво е положението,да ни информира (ЗАбележете!!!!!!) за състоянието на пазара на недвижими имоти в момента,обажда се.....за да ни покаже,че не ни е забравил,че се грижи за клиента си!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
В нито един от разговорите не каза: само аз и никой друг/ цената е висока/апартамента е непродаваем/аз ще реша на каква цена.......
Беше много любезен и най-важното-беше поведение на един цивилизован,интелигентен и компетентен Европеец!!!!

Само да уточня:
всички брокери и брокерки бяха от известни и утвърдени агенции.
И после защо имаме такова мнение за брокерите.........
Да,но има надежда.........това момче .......

Редактирано от Nayany на 30.01.09 17:22.



Тема Re: Без думинови [re: Nayany]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано30.01.09 16:24



Между другото, аз също не мога да си обясня защо са тези договори за ексклузивно посредничество. Аз да не се женя за тази агенция ве, дейба?

Your future dream is a shopping scheme.


Тема Re: Без думинови [re: Nayany]  
Автор donald trump (дoбpяka)
Публикувано30.01.09 16:43



Така е..... За съжаление има много мърша, но пазарът ще я отсее.



Тема Re: Без думинови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор donald trump (дoбpяka)
Публикувано30.01.09 16:45



Единствено и само за да те прецакат като собственик. Има клауза, че и дори сам да си го продадеш им дължиш комисиона. А има и клауза че договорът се подновява, ако не се обадиш след изтичане на срока. Просто вълчи капан.



Тема Re: Без думинови [re: donald trump]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано30.01.09 16:46



Ужасно е направо.

Your future dream is a shopping scheme.


Тема Молбанови [re: Nayany]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано30.01.09 18:21



Бихте ли написали името на първата агенция? (с ексклузивните права)

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Молбанови [re: yниKaлнa]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано30.01.09 18:31



А защо да го прави?

Your future dream is a shopping scheme.


Тема Re: Молбанови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор dated (незапознат)
Публикувано30.01.09 18:48



За да се види дали темата е реална, мисля.
Аз също не мога да повярвам, че известни и реномирани агенции използват описаната от donald trump фатка.



Тема Re: Молбанови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор donald trump (дoбpяka)
Публикувано30.01.09 19:47



Точно това трябва да се направи и точно тук е мястото за да могат да разберат нашите клиенти кой ги мами от кого да се пазят. Аз много добре знам какво пише в тези договори и какво се случва, когато те получат екскулзивни права върху даден имот. Най-малкото имота няма да се рекламира и само те ще знат че се продава, защото комисионната им е сигурна



Тема Re: Молбанови [re: dated]  
Автор donald trump (дoбpяka)
Публикувано30.01.09 19:51



Не само че е реална ситуацията, която се описва, ами е доста честно прилагана особено в последно време и то основно от 3 от най-големите агенции. Между другото в последно време те повишиха и цената за услугата при отдаване под наем - вече стойността на един наем.



Тема Re: Без думинови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор Highway to hell (napalmoff )
Публикувано31.01.09 08:21



Между другото, аз също не мога да си обясня защо са тези договори за ексклузивно посредничество.

Как защо, за да вземат комисионната те, не някой друг






Тема Re: Без думинови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор spgufi2 (ентусиаст)
Публикувано31.01.09 11:20



Понеже мисля, че с теб може да се комуникира нормално, ще се опитам да ти обясня защо един имот трябва да се предлага само от една агенция, макар да съм го правил няколко пъти досега. Причините са няколко :
- потенциалният клиент, който търси сам, или чрез брокера си някакъв имот, ще са обади там, където намира в реклама имот, който вероятно отговаря на неговите изисквания
- ако имота се предлага само от една АНИ, той ще бъде рекламиран, обясняван и показван от брокерите на тази АНИ, те няма нужда да влизат в някакво благородно соц. съравнование с колегите си
- ако имота се предлага от повече АНИ, се започва една борба за клиенти, която понякога не е съвсем коректна - сваля се цената с малко, за да се излезе по - напред в рекламата, променя се квадратурата, етажа
- когато собственика на имота е делегирал ексклузивни права на АНИ, не се занимава с огледи, той ще бъде извикан само при реален интерес и желание за покупка
- когато имота му се рекламира от няколко АНИ, собственика се скъсва да ходи да отваря и показва имота, да отговаря на непрекъснати позвънявания от колеги и клиенти
В моята АНИ няма нито един имот, който да го има за продажба и в други АНИ, като по този начин и мотивацията на брокерите е по - силна, те знаят, че имота ще бъде продаден от тях. Разбира се, договорите за правата по продажбата сме ги сключили с хора, които ни познават, или пред които сме препоръчани, не е здравословно да сключиш договор с АНИ, в чиято коректност и професионализъм не си сигурен.



Тема Да си чувалнови [re: spgufi2]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано31.01.09 12:14



за конкуренция? Или все още я наричаш "социалистическо съревнование" по навик?
Виж, това че във вашия бранш конкуренцията е непочтена говори за нищожния ви морал и професионализъм...
Така става когато в една "професия" няма ценз. "Професионалистите" обикновено са всякаква измет, неспособна да работи друго.




Тема Re: Да си чувалнови [re: jamie]  
Автор spgufi2 (ентусиаст)
Публикувано31.01.09 12:44



Сладур, харесваш ми все повече.



Тема Re: Молбанови [re: yниKaлнa]  
Автор Nayany (free)
Публикувано31.01.09 14:31



Реални са ситуациите.Не исках да пиша агенциите,защото смятам,че не агенцията допринася за имиджа(или липсата на такъв) на брокерите,а точно обратното и факта,че някой некоректен брокер е от дадена агенция,не означава,че агенцията е калпава:)
Но нямам какво да крия или да се притеснявам:
1 случай: Ремакс
2.случай Валер
3. случай честно казано не ги запомних
4 случай (забележете) пак агенция Валер,но от друг офис:)))



Тема Re: Молбанови [re: Nayany]  
Автор donald trump (дoбpяka)
Публикувано31.01.09 14:45



В случая не си прав. Брокерите действат по точно определен начин. Това е политика на фирмата. Преди години, когато работех, като обикновен брокер, всяка сутрин ми се повтаряше, че сделка трябва да има на всяка цена и с всякакви средства.



Тема Re: Молбанови [re: Nayany]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано31.01.09 15:58



Аз веднага ще ти кажа с кои колеги не работя, просто това са хора в които нито мога да бъда сигурна, а и по някакав начин са показали че са некоректни
1. Валер - много оферти фантоми, които не съществуват... само си дрънкаме по телефоните...
2. Олимп - с техните договори направо се излагат, просто това не е начина за печелене на доверие и взаимна работа... А и би следвало като те карат да подписваш договор като клиент поне да бъдеш предупреден затова по телефона, а не да ти го навират на самия оглед. Ако откажеш да го подпишеш не те водят на оглед и язък за разкарването...
3. Адрес - една колежка от Адрес имаше единствената цел да прескача колегите, които са я завели на огледи.
4. Севан - колегата работи като колежката от Адрес
5. Сандърс Корект - една колежка оттам със самочувствие на Мадона, направо ми скъса нервите на мен и моя клиент... Въртене сукане и накрая провал...
Има и други но в момента не мога да се сетя... да не говорим за домашните брокери /не всички, но по-голямата част/, които са толкова трагични и смешни някой път, че чак ми става жал за техните клиенти...
Но действително е да работиш с определен брой агенции по простата причина че тогава имаш поглед върху нещата и някак контролираш тяхната работа.

Никога не е късно да станеш за смях...



Тема Re: Молбанови [re: arrvv]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано31.01.09 17:43



Ех, колежке, де да можеше да се работи "с определен брой агенции"... А жилищата, които се предлагат само от "непризнатите" от теб агенции? А са реални? И клиентът ги е видял в нета сам, и ти е поръчал да го заведеш на оглед? Работиш с всички, колкото и да скърцаш със зъби...

Колкото до "черния списък" - чудя се за малкия брой, който си посочила. Аз "от воле" бих ти изброила поне 15 агенции, които са ми късали нервите. Колко от тях са ИСТИНСКИ агенции - не знам. Но, както вече написах, често и те държат хубави обекти. В тези случаи ние сме дори още по "прецакни" от клиентите, защото сме ПРИНУДЕНИ да им ходим по гайдите, често - да им вършим работата, за да приключи сделката както трябва и в интерес на нашия клиент!

(С някои от твоите оценки за посочените от теб АНИ не съм съгласна и това показва доколко нещата са относителни)

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Молбанови [re: yниKaлнa]  
Автор Dzoro (tipster)
Публикувано31.01.09 18:05



И клиентът ги е видял в нета сам, и ти е поръчал да го заведеш на оглед?

Възникват два въпроса, на които може би няма да получа отговор:
1. Дали не пробутваш на клиентите, които са ти поръчали да им търсиш апартамент, само оферти, където комисионната ти е 3%+3%?
2. Обосновката, че комисионната ви е висока, понеже вършите "страшно много работа" по намирането на подходящата оферта, се разбива "на пух и прах". Нормална комисионна(3%) ли ще му вземеш, след като работата ти се свежда до "ескурзоводни" услуги?

И да, отговорът вече сме го чували... злобчо...

Became she, what she became!

Редактирано от Dzoro на 31.01.09 18:06.



Тема Re: Молбанови [re: Dzoro]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано31.01.09 18:32



На мен, ако бях ТИ, би ми възникнал друг въпрос: "Абе тия хора луди ли са? Не стига, че си търсят сами офертите, не стига, че ги снасят на брокера си и той само им урежда огледите, ами продължават да работят с АНИ и СИ ПЛАЩАТ ПЪЛЕН ПРОЦЕНТ!! Светът е пълен с ненормалници!!"

Ми да, представи си. "Нормалниците" са само тук, в клуба. 5-6 души. А ненормалниците са всички други, по чиято поръчка само преди няколко месеца се висеше по 3-4 часа пред службата по вписване, и опашката беше 99% от брокери, натоварени от НЕНОРМАЛНИЦИ да им свършат работата и съответно да си получат парите.



А по твоите въпроси - какво пробутвам на клиентите си е лично моя работа. Дали са доволни - личи след сделката.

Доволен ли си от отговора? Написах го такъв, за да ти дам хляб да посъскаш още малко!

Редактирано от yниKaлнa на 31.01.09 18:56.



Тема Re: Молбанови [re: Dzoro]  
Автор naci ()
Публикувано01.02.09 08:17



Период на наемане


Професионален екскурзовод на български език


Професионален екскурзовод на руски език


Професионален екскурзовод на английски език


Професионален екскурзовод на немски език


Професионален екскурзовод на френски език


Професионален екскурзовод на друг език

4 часа


90 евро


90 евро


140 евро


140 евро


140 евро


по запитване
по въпроса за екскурзоводни услуги.
Устройва ли те ,ценоразписа е на голяма тур.агенция.

Знай си границата на тъпотата


Тема Re: Молбанови [re: Dzoro]  
Автор naci ()
Публикувано01.02.09 08:19



П.П.
Плащания:
- Заплащането за екскурзоводско обслужване се осъществява предварително - приемат се плащания в брой, по банков път или с кредитна карта (Visa, Visa Electron, American Express
Пак оттам.

Знай си границата на тъпотата


Тема Re: Молбанови [re: yниKaлнa]  
Автор Dzoro (tipster)
Публикувано01.02.09 11:21





Още ги сънувате тези опашки пред Службата по вписвания !

Became she, what she became!

Тема Re: Молбанови [re: Dzoro]  
Автор spgufi2 (ентусиаст)
Публикувано01.02.09 11:38



Забавен си, наистина нямаш представа от новита правила в Агенцията по вписванията и че наистина опашките са и ще бъдат огромни. Само едно ще ти светна - вече на можеш да поискаш повече от пет удостоверения за тежести на ден, имам клиент, който има 6 имота и няма как да се подават едновременно, освен това вече не могат да се актуализират удостоверенията за тежести, трябва да се вади ново, има и още, ама не е твоя работа.



Тема Re: Без думинови [re: Nayany]  
Автор dated (незапознат)
Публикувано01.02.09 11:42



Ще е интересно ако пишеш от време на време как вървят работите - има ли желаещи, налага ли се да се сваля цената и разни такива неща. И, разбира се, ако кажеш какво точно се продава и на каква цена.
Тук има доста спорове накъде вървят цените и има ли реални купувачи, та мнение от първа ръка ще е добре дошло...

За това, че идват какви ли не да гледат - нормално е щом сте решили сами да го продавате, ще търпите всякакви хора. Най-добре наистина с 4-5 агенции, те да отсяват купувачите.



Тема Re: Молбанови [re: Dzoro]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано01.02.09 11:42



Сънуваме ги, да. Десетина години сме се редили по тях.

И пак се редим. Е, не са чак толкова големи - толкова по-добре.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Без думинови [re: dated]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано01.02.09 11:54



"Най-добре наистина с 4-5 агенции"

Не бих те подкрепила. Ако си нямаш агенция, проверена от предишна сделка или горещо препоръчана от приятели (за да дадеш имота само на нея) - най-добре е агенциите да са две. Хем има конкуренция, хем купувачите, които отварят интернет и вестниците, не си казват "Охоооо, тоя имот го продава кьораво и сакато, значи - за нищо не става!" А и от гледна точка на агенциите - колкото повече маймуни има на клона - толкова по-небрежна е рекламата. Разбираемо, нали - след като вероятността да продадеш точно ти, а не някой друг, е малка - защо да си даваш толкова много зор?

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Молбанови [re: spgufi2]  
Автор Dzoro (tipster)
Публикувано01.02.09 12:02



И ти си забавен!
Супер-мега-ултра трудно е да си извадиш 2-3 документа. По-добре дай 2-3000 еуро на някой брокер да ти свърши тази работа.... Вие брокерите.. и ние чобаните...



Became she, what she became!

Тема Re: Без думинови [re: yниKaлнa]  
Автор dated (незапознат)
Публикувано01.02.09 12:57



Ами да се конкурират здраво агенциите, какво лошо? Не може само на сигурно.

Може и някоя комисиона да намалят.

Най-добре с една, ама често възникват едни направо непреодолими за агенцията изкушения, за които вероятно се сещаш...

При две изкушенията не са чак непреодолими, но все още са много силни.

Е, 5 са много, вярно е.



Тема Re: Молбанови [re: Dzoro]  
Автор spgufi2 (ентусиаст)
Публикувано01.02.09 13:17



Защо реши, че силата ти е в имотите ? Не е, от мен да знаеш. Виж, има разни други клубове , може пък там да си по -силен.



Тема Re: Молбанови [re: spgufi2]  
Автор Dzoro (tipster)
Публикувано01.02.09 13:21



:)))
А ти защо реши, че ТВОЯТА сила е в имотите???
Я да фащаш пак микрофона!

Became she, what she became!



Тема Re: Молбанови [re: Dzoro]  
Автор spgufi2 (ентусиаст)
Публикувано01.02.09 13:27



Защото мно-ооого години правя това, мноооо-го клиенти имам, мноооо-го пари съм изкарал от това, а ти ?



Тема Re: Молбанови [re: spgufi2]  
Автор Dzoro (tipster)
Публикувано01.02.09 13:37



И си купи апартамен с мнооо-го голям кредит, който ще изплащаш мнооо-го години?

Became she, what she became!



Тема Re: Молбанови [re: Dzoro]  
Автор spgufi2 (ентусиаст)
Публикувано01.02.09 14:30



Купих си , защо ?



Тема Re: Без думинови [re: dated]  
Автор Nayany (free)
Публикувано02.02.09 10:30



Здравей,има интерес,но хората са явно наплашени и изчакват как ще се развият нещата в близките месеци.Не идва куцо и сакато,а наистина хора,за които локацията,разположението на самият апартамент и състоянието му,са движещи при търсенето.Продавам 3-стаен в Гоце Делчев на 2 етаж,полуобзаведен,с 5 камерни дограми,К стъкло,теракот,вградена кухня,обзаведена спалня,обзаведен хол(с много добро обзавеждане),с обзаведена кухня и т.н.
Просто хората са объркани и типичното за българина - абе ами ако се прецакам и земе,че паднат още цените???



Тема Re: Без думинови [re: Nayany]  
Автор Пpacyнceн (грухтящ)
Публикувано02.02.09 11:15



Какво значи типично за българина, тия пари да не са им подарени на хората? Естествено, че ще си правят сметка и ще преценяват, преди да вземат инвестиционно решение. Ама на брокерчетата ви е много лесно да боравите с чужди пари.

|

Тема Re: Без думинови [re: Пpacyнceн]  
Автор spgufi2 (ентусиаст)
Публикувано02.02.09 11:18



Грухи, човека не само не е брокер, ами се оплаква от нас, ама ти май във всеки, който каже нещо не съвпадащо с твоето мнение виждаш брокерче ?! А той наистина е прав за някои типично български черти.



Тема Re: Без думинови [re: spgufi2]  
Автор Пpacyнceн (грухтящ)
Публикувано02.02.09 12:38



Прав си, заблудих се, че е брокер. Във ваш стил е да се разпореждате с парите на другите, затова.

|

Тема Re: Без думинови [re: Пpacyнceн]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано02.02.09 12:51



виждаш ли колко си несправедлив... значи за теб брокер означава човек с който да се заяждаш... Затова тук не може да има конструктивни разговори, защото всичко е на база заяждане от ваша страна...

Никога не е късно да станеш за смях...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.