Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:50 27.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Ние брокерите сме боговенови  
Автор donald trump (дoбpяka)
Публикувано25.01.09 09:06



До подобно заключение може да стигне всеки, който се поразходи из този форум. И не защото имаме толкова голямо самочувствие, а защото нашите опоненти се опитват да ни го натрапят. Работата на брокера е да намери имот на своят клиент и да доведе сделката до край. Обаче не - според много от тук пешещите ние определяме цени, даваме безспирно съвети на клиентите си, които те изпълняват безотказно, гарантираме че ще получат кредит и какво ли още не. Ние сме виновни и за глобалното затопляне и за войната в Авганистан и всичко останало. Е значи сме богове и никой не може да ни свали от Олимп. Това е и основната причина да искаме ограмните си комисиони, пък ако сте ни симпатични и двойни. И колкото повече ни обвинявате, толкова по-нагли и безпринципни ще ставаме да получим заветната сума пари.

Абе хора, всеки трябва да работи това от което разбира, ама наистина разбира и да не дава акъл всеки път когато му се отдава такава възможност. Както каза колегата, нека спрем простотията и да погледнем ведро на нещата, пък каквото е такова е. И да има криза - някак ще се справим.



Тема Re: Ние брокерите сме боговенови [re: donald trump]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано25.01.09 11:04



Хубаво де, ама ако стане така - къде някои хора ще си намерят поле да демонстрират величието си? Нали трябва да опонираш на някого, за да изглеждаш ТИ гениален и компетентен? Как иначе си обясняваш, че във всяка нормална тема на гражданин, който задава въпрос или иска мнение, въпросните се накачулват върху всяко наше мнение, за да го борят, плюят, оспорват и пр....
И после се сърдят, че ги наричаме "комплексари"...

Толкова ли е сложно да дадеш мнение, без да оплюеш чуждото? Не е ли достатъчно "Аз мисля, че...."

За всичко друго си абсолютно прав. Човек ако ги слуша - наистина ще остане с впечатление, че ВСИЧКО в една сделка зависи от нас и сме в състояние да внушаваме на клиентите безпрекословно собствените си решения.

Най-смешното е последното модно твърдение - че щяли сме да ядем бой от клиентите, дето преди една година са си купили панели на 1000 евро например. Представяш ли си колко е абсурдно? Например - преди година ти идва клиент и иска панелка в Красна поляна. И ти му казваш : "Глей ся. Панелите в тоя район СЕГА вървят между 900 и 1200 евро. Обаче да знаеш, че след една година ще са 600 евро. Така че - върви си в дупчицата, роди си детето в оная стая под наем, дето живееш сега, и чакай да мине тая година. Щото аз имам тайна отвъдна връзка с Ванга и това, което ти казвам, е сигурно!"

Или например - преди 3 години да си го накарал да чака прочутото "Спукване на балона на цените", дето тукашните пророци го предвиждаха за "Има-няма след 2-3 месеца", и така човекът, вслушал се в нашия съвет, си държи паричките в банката, а след 1 година същото жилище струва двойно повече... Е, тогава сигурно щяхме да си заслужаваме боя!


Редактирано от yниKaлнa на 25.01.09 12:09.



Тема Re: Ние брокерите сме боговенови [re: yниKaлнa]  
Автор spgufi2 (ентусиаст)
Публикувано25.01.09 12:16



Аплаузи за темата, колега ! Отдавна исках аз да призная нашата гениалност, пуста скромност не ми го позволяваше ! Гениални сме и още как - от една страна НИЕ вдигахме цените, от друга НИЕ сме "тъпи, малоумни брокерчета", е , хем тъпи, хем влияем на пазара, значи сме ГЕНИАЛНИ! Щото представяш ли си да не бяхме тъпи , тогава сигурно и за избора на Барак Обама щяхме да можем да влияем. Гениални сме , защото успехме да накараме банките да отпускат заеми кой колкото ще, да накараме да се изсипят в София един милион селяни и да си купават жилища, сладетова успяхме да накараме банките да спрат да дават заеми и сега макар застрашени от линч от клиентите си, успяваме да сме живи, даже да продължаваме да си намираме "малоумници" /цитат/, които да купуват и продават, ползвайки ни. Гордея се, че съм брокер, щото и аз съм от гениалните. И мама, и тя се гордее с мен.



Тема Re: Ние брокерите сме боговенови [re: donald trump]  
Автор fortuna_ (заслужена)
Публикувано25.01.09 14:39



Абе хора, всеки трябва да работи това от което разбира, ама наистина разбира....

Преди няколко години редовно си купувах домати от един симпатяга на Женския пазар....специално ходех пр него, че наистина му бяха фантастични доматките.
По едно време изчезна от сергията и един ден го гледам на опашката в Нотариата - обожествил се човекът и се похвали, че се преквалифицирал на брокер и хем не мръзне на сергията, хем и жертвоприношенията от вярващите не са като при доматките





Тема Re: Ние брокерите сме боговенови [re: fortuna_]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано25.01.09 15:15



Ще се изненадаш, ако разбереш колко разнообразни качества се изискват от един БРОКЕР, за да бъде добър. Подчертах думата, защото отново ще напомня колко различно нещо е да си БРОКЕР и шеф на АНИ. Та, не може да ме изненада нито социалното положение, нито образованието на някакъв човек, ако той е ДОБЪР БРОКЕР.

Мъглявичко звучи, но същността е - искат се качества, за които нито образованието, нито местожителството, нито изкараните курсове и взетия лиценз, нито възрастта, нито физическата обвивка ИМАТ ЗНАЧЕНИЕ. Това е една от професиите, в които ИЛИ СТАВАШ, ИЛИ НЕ СТАВАШ. Независимо от всичко друго.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Ние брокерите сме боговенови [re: fortuna_]  
Автор donald trump (дoбpяka)
Публикувано25.01.09 15:22



Скъпа ми фортунке, този цитат който си извадила беше предназначен точно за теб. Твоето място просто не е тук при лакомите комисионерчета, а на съвсем друго място. Не знам, а и въобще не ме интересува с какво се занимаваш, но определено имаш талант да пишеш. Дори тук в Дир-а има такъв клуб. Моля те посети го - там ще те оценят, защото ние се интересуваме само от формулата 3+3.



Тема Re: Ние брокерите сме боговенови [re: yниKaлнa]  
Автор Dzoro (tipster)
Публикувано25.01.09 16:09



Не се коси! Брокерите, който дават правилните прогнози за пазара са тези, които са овладели до съвършенство в професията и са много богати.... Явно не си от тях...

Became she, what she became!



Тема Re: Ние брокерите сме боговенови [re: Dzoro]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано25.01.09 16:27



...

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Значинови [re: yниKaлнa]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано25.01.09 17:37



се раждаш брокер, а ?



Тръмпи се пошегува с темата, ти пък взе че му повярва хахахаха




Тема Re: Ние брокерите сме боговенови [re: donald trump]  
Автор fortuna_ (заслужена)
Публикувано25.01.09 18:17



В стила на колежката ти Уникална - ще се изненадаш колко таланти имам

Сумирам без калкулатор примерно 5 цифрени числа (най често ми е в работата:))за ужас на колегите и кеф на клиентите...даже по този повод имам автографи от Хр.Стоичков, Кеворкян и др.:) Аматьорските ... найсет години пиано , балет и чужди езици не ги броя изобщо:) Оказва се, че и пиша ...но принципно най-силната ми страна е диагностиката на проблем (в последните 15 години специализирах във финансовата сфера, дейност и продукти:):):)
Факт е, че иннтересът ви САМО от формулата 3+3 не остава незабелязан за местната аудитория и се надявам, заедно с другите пишещи тук "неспИцЯлисти", да сме били полезни на заблудените наминаващи оносно негативното отражение на единственият ви интерес 3+3 върху нашите купувачо-продавачески интереси:) Дето се вика - един наминал тук да се просветли- ще е от полза

Редактирано от fortuna_ на 25.01.09 18:29.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.