Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:54 23.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | >> (покажи всички)
Тема Въпрос към наглите брокеринови  
Автор Highway to hell (napalmoff )
Публикувано26.01.09 11:10



Ако не сте, не се обиждайте, но много ми е интересно как изглеждат вашите договори за продажба на имот в частта задължения на агенцията Дали не изглеждат така :
Вариянт 1
-Довереника се задължава срещу възнаграждението от 3% да предлага имота предмет на този договор на всички заинтересовани лица и потенциални купувачи
Или изглежда така :
Вариянт 2
-Довереника се задължава да предлага имота предмет на този договор само и единствено на лица, готови да платят и комисионна от 3% на АНИ.
Ако договора ви изглежда като Вариянт 1, защо рекетирате потенциалните купувачи, като ги рекетирате за комисионна, или те доброволно заради хубавите ви очи ви я дават. Или просто Продавача, никога не научава че е имало купувач готов да купи имота му, но не е желал да даде комисионна и на брокера. С което продавача е претърпял загуба от ненавременна продажба.

Ако не се чувствате нагли моля недейте да флудите. Ако имате оправдание за наглия рекет моля кажете го. Ще ми е интересно да го обсъдиме




Тема Re: Въпрос към наглите брокеринови [re: Highway to hell]  
Автор spgufi2 (ентусиаст)
Публикувано26.01.09 11:20



Въпреки , че отдавна си доказал, че идеята ти не е друга, освен да се заяждаш отново с нас и понеже съм сигурен, че ме слагаш при "наглите брокерчета", и понеже съм решил да спазя добрия тон, макар да заслужаваш по-други думички, ето ти част от договор -

ПОСРЕДНИКЪТ се задължава да участва при воденето на преговорите за уточняване на условията за изповядване на сделката между ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ и КУПУВАЧА на недвижимият имот и да отстоява интересите на ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ.
ПОСРЕДНИКЪТ се задължава да пази търговските тайни на ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ.
ПОСРЕДНИКЪТ се задължава да съдейства за успешното приключване на сделката.
Всички задължения на ПОСРЕДНИКА се считат за изпълнени с подписването на нотариалния акт за собственост на КУПУВАЧА ,осигурен от ПОСРЕДНИКА .
ПОСРЕДНИКА се задължава да продава имотът, предмет на този договор на цена, съобразена с конюнктурата на пазара и отстоявайки интересите на ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ, като за целта уточнява крайната цена на обекта с ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ.
3. ПРАВА И ЗАДЪЛЖЕНИЯ НА ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ 4. ВЪЗЛОЖИТЕЛЯТ се задължава да не предлага за продажба имота, предмет на този договор на трети лица , или фирми.
ВЪЗЛОЖИТЕЛЯТ дължи на ПОСРЕДНИКА възнаграждение в размер на 3 % от продажната цена, платимо при изпълнение на следните условия:
• осъществяване на първоначален контакт с КУПУВАЧА на гореописания имот, водене на преговори и подготвяне на всички документи за успешно финализиране на сделката.
Възнаграждението е платимо в деня на подписване на предварителния договор.



Тема Re: Въпрос към наглите брокеринови [re: spgufi2]  
Автор Highway to hell (napalmoff )
Публикувано26.01.09 11:31



ПОСРЕДНИКА се задължава да продава имотът, предмет на този договор на цена, съобразена с конюнктурата на пазара и отстоявайки интересите на ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ, като за целта уточнява крайната цена на обекта с ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ.

Сегааа, я ми кажи как защитаваш интереса на Продавача, ако аз съм готов да купя имота, но не искам да платя комисионна






Тема Re: Въпрос към наглите брокеринови [re: Highway to hell]  
Автор spgufi2 (ентусиаст)
Публикувано26.01.09 11:53



Ако беше нормален дискутиращ и четеш без предразсъдъци и предварително обявено пренебрежително отношение към нас, щеше да разбереш, то е написано - "като за целта уточнява крайната цена на обекта с ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ."



Тема Re: Въпрос към наглите брокеринови [re: spgufi2]  
Автор Highway to hell (napalmoff )
Публикувано26.01.09 12:16



И ако възложителя каже, моята цена е хх ххх. лева, и аз имам договор с теб да го продаваш на нея, а не да я завишаваш. Какво правим. И кеде е ясни, че ти ще прибереш още едни пари от купувача в договора, или след като сключи договор с тази клауза
3. ПРАВА И ЗАДЪЛЖЕНИЯ НА ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ 4. ВЪЗЛОЖИТЕЛЯТ се задължава да не предлага за продажба имота, предмет на този договор на трети лица , или фирми.
Вече няма на къде да ходи






Тема Re: Въпрос към наглите брокеринови [re: Highway to hell]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано26.01.09 12:22



Аз друго се чудя. При положение, че Посредника взема комисиона и от двете страни, това дали не представлява "конфликт на интереси", въпреки че според нашето законодателство в този термин се влага малко по-друг смисъл от този, който употребявам тук, но така или иначе, не намирам по-удачен вариант.
Чии интереси защитава Посредника, ако взема комисиона и от двете страни? Отговорът: "защитава личните си интереси" не се приема, защото това е ясно. Не нападам Посредниците в случая, наистина живо ме интересува този въпрос.

Your future dream is a shopping scheme.


Тема Re: Въпрос към наглите брокеринови [re: spgufi2]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано26.01.09 12:23



Интересно... Аз трябва да платя едни пари на някого, който обаче "отстоява интересите на ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ" (споменато е 2 пъти)...

Не се сърди, с всеки следващ свой отговор затъваш все по-надълбоко, явно е време да спреш...

Да не говорим, че завишавайки цената хич не отстояваш интересите на възложителя, щото автоматично правиш имота му неконкурентноспособен (+3%, при положение, че купувачите обикновено разчитат на коментар в цената НАДОЛУ), и вероятността евентуалния купувач да се откаже, нараства доста...

Редактирано от Blake на 26.01.09 12:24.



Тема Re: Въпрос към наглите брокеринови [re: spgufi2]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано26.01.09 12:29



Какво визирате под "търговски тайни на ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ"? Това защо е включено, защото е модерно да има клауза за някаква конфиденциалност, или по други причини? Ако ВЪЗЛОЖИТЕЛЯТ е физическо лице, кои точно търговски тайни пази Посредникът? Каква е отговорността на Посредника, ако не се стигне до подписване на НА по негова вина? Има ли Посредникът застраховка "професионална отговорност", която да покрие щети? На какви лица се предлага имота, предмет на този договор, ако не на трети, при положение, че Купувачът не е страна по Договора за посредничество? Защо трите процента се заплащат при подписване на договора, а не след изпълнение на задълженията от страна на Посредника (колкото и абстрактно да са предвидени в този Договор)? Логиката е, че Посредникът трябва да си вземе комисионата в деня на сключване на НА, не на този измислен Договор.
Колко от клиентите Ви четат този Договор?

Your future dream is a shopping scheme.


Тема Re: Въпрос към наглите брокеринови [re: Highway to hell]  
Автор spgufi2 (ентусиаст)
Публикувано26.01.09 12:39



И кеде е ясни, че ти ще прибереш още едни пари от купувача в договора,
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Какво е общото между продавача и моя договор с купувача ? И къде съм написал , или казал, че завишавам цената ?



Тема Re: Въпрос към наглите брокеринови [re: spgufi2]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано26.01.09 12:41



Не сключвате ли аналогичен договор с купувача?

Your future dream is a shopping scheme.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.