Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:50 04.07.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | >> (покажи всички)
Тема Re: Въпрос към наглите брокеринови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано27.01.09 17:14



Имах предвид точно възнаграждението за услугата.

При някои услиги има риск за извършващия услугата, или носи определена отговорност, извършвайки услугата, за която съм платил. При евентуален провал, извършващия услугата носи някаква отговорност, т.е. трябва да ми върне някаква сума.

Например бих се съгласил на %-тно възнаграждение, ако брокера предварително купи имота от продавача, сложи си 3% отгоре и тръгне да го продава. Тогава има риск - цените могат и да паднат, и брокера да си загуби (часто от) парите. Иначе, като прост (не в смисъл на необразован) посредник, каква е идеята да ми иска %? Нима за два апартамента - единия 50, а другия 100 хиляди, няма да свърши една и съща работа (теоретично разбира се)??? Защо ако е така, има разлика в цената на услигата за двата апартамента?
Жокер: "защото така е по целия свят" не е правилния отговор.



Тема Re: Въпрос към наглите брокеринови [re: spgufi2]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано27.01.09 17:16



Чакай малко, тя не пита за вина, а дали може те, които не са страна, да развалят сделката, поне аз така схванах въпроса.

Your future dream is a shopping scheme.


Тема Re: Въпрос към наглите брокеринови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано27.01.09 17:17



точно така...

Никога не е късно да станеш за смях...



Тема Re: Въпрос към наглите брокеринови [re: Blake]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано27.01.09 17:19



Това на мен също ми остава леко неясно, все пак това не е нотариус или съд, които да изчисляват % върху материалния интерес, щото ако нотариусът сгафи, си носи отговорността. Те също се застраховат.

Your future dream is a shopping scheme.


Тема Re: Въпрос към наглите брокеринови [re: arrvv]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано27.01.09 17:19



Е? Може ли да е нищожна?

Your future dream is a shopping scheme.


Тема Re: Въпрос към наглите брокеринови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор spgufi2 (ентусиаст)
Публикувано27.01.09 17:23



Въпросът е за отговорността. От месеци /повтарям/ се опитвам да убедя Блейк и още няколко души , че няма как брокера да носи отговорност, ако се развали предварителен договор, защото не е част от него. Оттам започна всичко и благодарение на теб прочетохме мнение, различно от тяхното и също като моето. Разбирам въпроса на колежката така - като не сме страна по предв. договор, ние можем ли да го развалим и според мен това е риторичен въпрос.



Тема Re: Въпрос към наглите брокеринови [re: spgufi2]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано27.01.09 17:24



Въпросът изобщо не е риторичен според мен, а е съвсем реален казус за нея.

Your future dream is a shopping scheme.


Тема Re: Въпрос към наглите брокеринови [re: spgufi2]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано27.01.09 17:26



Ами като няма как да носиш отговорност, защо ми взимаш пари като за носещ отговорност, ето това се опитвам да разбера...



Тема Re: Въпрос към наглите брокеринови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор spgufi2 (ентусиаст)
Публикувано27.01.09 17:27



Много те моля, опитай ти да отговориш на Блейк !



Тема Re: Въпрос към наглите брокеринови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано27.01.09 17:28



да разбира се има вариант...

Никога не е късно да станеш за смях...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.