Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:15 28.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | >> (покажи всички)
Тема Re: Въпрос към наглите брокеринови [re: spgufi2]  
Автор Highway to hell (napalmoff )
Публикувано26.01.09 14:01



Не бе пич, втренчили сме се в ситуацията, когато се обаждам за имот, който ти си рекламирал за цена Х, а се оказва, че тя е Х' и че за нищо на света ти няма да го продадеш за Х, защото Губиш "'"






Тема Re: Въпрос към наглите брокеринови [re: spgufi2]  
Автор Пpacyнceн (грухтящ)
Публикувано26.01.09 14:01



Пак говориш празни приказки, както винаги, когато нямаш какво да кажеш. Кое точно в думите на Блейк е простотия?

|

Тема Гледай какво си пише черно на бялонови [re: spgufi2]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано26.01.09 14:04



във вашия договор:
"Всички задължения на ПОСРЕДНИКА се считат за изпълнени с подписването на нотариалния акт за собственост на КУПУВАЧА ,осигурен от ПОСРЕДНИКА ."
Това ме навежда на мисълта, че след подписването на предварителния договор, задълженията на Посредника изобщо не се считат за погасени. В този ред на мисли ми беше питането защо се дължи възнаграждението при подписване на предварителния договор? Предварителният договор не е титул за собственост и може да бъде развален във всеки един момент.

Your future dream is a shopping scheme.


Тема Re: Въпрос към наглите брокеринови [re: yниKaлнa]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано26.01.09 14:11



Кака, е те тука точно изби сичката налична жива риба. Най ми е смешно, като типично като нашенски политик някой заяви "по света е така" или "в Европа е така"? Къде по света? В Долен Занзибар или в Северно Конго? И къде в Европа? В Албания и Черна гора ли?

---
Пък и знаеш добре, че по света тая фантасмагория - двама отделни брокери - не съществува. Там продавачът хвърля ключовете на брокера и не се занимва с нищо.
---

Какво ще кажеш за случаите, когато (цитирам реални ситуации от "света"):

1. Си наемаш брокер, който да ти търси жилище по зададени критерии, и който брокер търси, и след като намери ПРЕГОВАРЯ с отсрещния брокер, за да ти смъкне цената максимално възможно";

2. Брокера, който си наел да ти търси жилище, ти се обажда и казва "намерих ти жилище с желаните параметри, но поради факта, че по една случайност съм представител и на продавача, вземи си намери друг брокер, за да ти защитава интересите";

3. Брокера, който наемаш, ходи и оглежда апартаменти без тебе, и ако прецени, че отговарят на условията ти, те води на оглед чак тогава;



Тема Re: Гледай какво си пише черно на бялонови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано26.01.09 14:15



Е как защо? Както вече ти споменаха, после ще ги отебат и няма да си вземат паричките. Обаче имам предложение - да действат точно така, както препоръчват на клиентите си - ако нещо се издъни, да се обърнат към съда! Верно, я ги огрее, я не, пък и да ги огрее, че е след 2-3 годинки поне. Ама що те да се набутват, като може да се набута клиента вместо тях... Защита на интереси викаш





Тема Re: Гледай какво си пише черно на бялонови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор spgufi2 (ентусиаст)
Публикувано26.01.09 14:18



Точно така, макар да си е получил парите, посредника си има задълженията по договора, макар те да са по- скоро символични - уговаряне на час при нотариус, ден - два по - рано да е занесъл всички необходими документи на нотариуса, в деня на сделката отново да провери собственика с компютърна справка. А ако предв. договор бъде развален, то вината ще е на някой от подписалите го, така ли е ? Ето как са определени техните отговорности -
- ако сделката не се състои по вина на продавача, той е длъжен да върне капарото в двоен размер
- ако сделката не се състои по вина на купувача, той губи капарото
Сега ще ти обясня как това кореспондира с платените ни вече пари :
а/ в първия случай
- ако съм брокер на продавача, той е взел капаро да речем 5000 евро, ОТ ТЕЗИ ПАРИ ми е платил 1500 е, останали са му 3500 е, ще трябва да върне 10 000 , т.е. чиста загуба - 6500е
- ако съм брокер на купувача, той е дал веднъж 5 000 е капаро, платил е на мен 1500 е, ще получи 10 000е, т.е. чиста печалба 3500 е
б/ във втория случай
- ако съм брокер на купувача, той е платил 5000е капаро, на мен 1500 е, т.е. чиста загуба 6500 е
- ако съм брокер на продавача, той е получил 5 000е капаро, от тях ми е платил 1500 е, т.е. чиста печалба 3500 е
Надявам се си разбрал, че двете страни са абсолютно равни в частта от договора между тях, касаеща случаите на развалянето му.



Тема Re: Гледай какво си пише черно на бялонови [re: spgufi2]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано26.01.09 14:21



Я точно кажи как ще накараш продавача да върне капарото в двоен размер, че нещо не ми стана ясно? Или положението е "ааа, сключили са си договор, да се оправят"... И двете страни са с "равни", т.е. никакви права, само ти си на далавера, че и в двата случая си гушваш паричките и си биеш камшика...



Тема Re: Въпрос към наглите брокеринови [re: Blake]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано26.01.09 14:26



Факт е, че има шантави хора, които не знаят какво търсят и на сто места да ги заведеш, пак толкова няма да са няасно.

От друга страна се случва агенции да продават абсолютно странни имоти.

Пример: миналото лято отивам да гледам с една агентка имот в едно село за един клиент. Параметрите бяха зададени, всичко беше уж ясно. Един от параметрите беше имотът да е в края на селото, да е с едикаква си площ, да е сравнително равен и ГОДЕН за застрояване.
Отиваме ние с агентката във въпросното село и какво става: имотът беше НАСРЕД селото, обаче според нея това било идеално. Аз й викам: "съседите гледат некви прасета, защо не ми казахте предварително" Тя вика: "Не знаех". Лицето към улицата малко ме усъмни като дължина и й викам: "Колко метра е лицето към улицата?" Тя пак не знае. Мерихме там и по скица, и реално, лицето определено беше по-малко от предвиденото в ЗУТ. Как изобщо са го направили отделно от другия имот УПИ не ми стана ясно, ама какво и да е.
Отделно, че беше като дълъг коридор и за строителство беше абсурд да се помисли, освен ако човек не реши да си направи правоъгълен басейн за лична употреба - ей тъй да си прави дължинки вътре. През цялото време въпросната агентка ме убеждаваше колко прекрасен е имотът.

Втори пример от същата авантюра - със същите параметри се обръщам към друга агенция, там попаднах на агент. Агентът каза: "Ау, имаме страхотен имот, точно като за вас, в края на селото А се намира". Питам аз - става ли за застрояване? Оня вика, "Естествено, идеален е". Уговорихме се, че ще му ПЛАТЯ бензина до селото (защо взема процент и от продавача, не ми е ясно), платих го, отидохме. Имотът представляваше същински абсурд. Единствено отговаряше на условието да е в края на селото, беше баш на завоя към въпросното село. Достъп до имота нямаше, всъщност по скица има (понеже е до пътя), но реално нямаше достъп, тъй като между пътя и имота имаше непроходим трап, дълбок поне два метра. Питам го тоя: "Вие този имот някога виждали ли сте го?" Той отговаря: "Естествено, даже мислех да си го взема за мен." Аз си помислих: "Ами да си го взел, ве, като толко те кефи". Питам го: "Според Вас как точно ще се стига до имота?" Той каза: "През съседите. Но може и да се запълни този трап с бетон и няма да има проблем, идеално ще е."

Мога да продължа и още.

Не отричам, че има и много ставащи и можещи Посредници, обаче в по-голямата си част невежеството е ужасяващо. Не ми се разказва и случая, когато един агент каза, че договор с юридическо лице не можел да сключи, щото не знаел как става това и кой щял да го подпише от наша страна. Казвам му: "Как кой? Управителят.", а оня: "А, не мога аз да рискувам". Та такива случки.

Your future dream is a shopping scheme.


Тема Re: Гледай какво си пише черно на бялонови [re: Blake]  
Автор spgufi2 (ентусиаст)
Публикувано26.01.09 14:27



За първи път си прав и абсолютно съм съгласен с теб. Нито съм в състояние, нито е моя работа да карам когото и да било да прави каквото и да било, двете страни , сключили договор, имат отношения помежду си. Това отдавна се оптиваме да обясним специално на теб, а ти никога не си го разбрал, няма и да го разбереш.



Тема Re: Въпрос към наглите брокеринови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор spgufi2 (ентусиаст)
Публикувано26.01.09 14:31



Нима в твоята професия всички сте еднакво можещи и еднакво знаещи ? Безброй пъти съм го писал, ще го пиша и на теб - каквито клиентите, такива и посредниците. Нали си сигурен, че за 18 години в тази работа мога да ти разкажа безброй случки с точно толкова тъпи , невъзпитани, нагли и каквото се сетиш там още клиенти ?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.