Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:05 28.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | >> (покажи всички)
Тема ЛЕЛЕ!!!нови [re: Blake]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано28.01.09 10:23



"при мене злоба и завист не съществуват, когато става въпрос за справедливо и честно спечелени пари."

ВЪХ... Обхванатият от чувство за честност и справедлвост Блейк... ДА ТИ СЕ ПРИПЛАЧЕ ОТ УМИЛЕНИЕ!

Само да попитам - ходи ли на протестите на 14 януари? И изобщо - как се бориш ти, "справедливият", с далаверите и аферите в милата ни Татковина, в сравнение с които и 6% брокерска печалба са "семки и бонбонки, дрънкащи в джобчето?"

Много ви обичам, радетелите за справедливост и честност....НА ДРЕБНО. Та чак ми иде да ви задуша (пардон - УДУША) в прегръдките си от обич!

Редактирано от yниKaлнa на 28.01.09 11:38.



Тема Re: Въпрос към наглите брокеринови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор spgufi2 (ентусиаст)
Публикувано28.01.09 10:33



Поздравления за това, че не включваш в общия хор на опонентите ни ! Не знам с какви думи да обяснявам своята отговорност и съответно липсата на такава при сключването на различни договори. Мога подробно и много дълго да разсъждавам за това , ще напиша обаче само най - главното и моля някой най - сетне да ми отговори - предложете ми вариант да поема отговорност вместо купувача/продавача и се аргументирайте. Моля да имате пред вид следното :
- моят клиент продавач ми е възложил да му намеря купувач на имота на определена от него цена, направил съм го, подписват предварителен договор, получавам си парите, изповядваме сделката, всички са доволни, или - подписват си предварителен договор, един от двамата разваля сделката, аз съм си получил парите, къде е вината ми и каква част от парите да върна и защо ?
- моят клиент купувач ми е възложил да му намеря имот с определени порометри и на определена от него цена, следва всичко, написано по - горе, моля , кажете ми най после къде е моята вина , кое не съм свършил ?



Тема Re: Слушай внимателно, няма да повтарямнови [re: Blake]  
Автор spgufi2 (ентусиаст)
Публикувано28.01.09 11:04



В случая причина за да го направя беше неудържимия стремеж на част от колегите ти да си приберат 3+3% на всяка цена.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
След десетки изписани страници, това ли научи Блейк ? И как така на можа да разбереш, че купувач и продавач в поне 95 % от сделките си имат отделни брокери ? Че купувачите ни наемат да им търсим имот и си плащат 3 % ? Че продавачите ни наемат да им намерим купувач и си плащат 3 % ? Че в останалите 5 % от сделките аз, брокерът на двете страни срещам двама души със сходни, не с противоположни интереси ? Къде го видя този "неудържим стремеж" за 6 % ?
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Още веднъж да подчертая и на теб - при мене злоба и завист не съществуват, когато става въпрос за справедливо и честно спечелени пари. Казах го и на колегата ти, казвам го и на теб - печелете и милиони ако искате, но не по този начин.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Защо твоят критерий за справедливо и честно спечелени пари да приемем ? Ти се оптиваш да определяш правила в нашата работа ? Кое е нечестното в моята работа ? Не Блейк, теб основно те тормози размера, много голям ти се струва, гледаш в чуждата паничка, а нямаш никаква представа от нашата работа, за стотен път ти го казвам, това е и злоба, и завист, те личат от повечето ти послания тук и е ясно за всеки непредубеден човяк, който чете тук.



Тема Re: Слушай внимателно, няма да повтарямнови [re: Blake]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано28.01.09 11:42



ама ти ли си автора емотикона?????

Никога не е късно да станеш за смях...



Тема Re: Слушай внимателно, няма да повтарямнови [re: spgufi2]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано28.01.09 12:21



ще прескоча по-голямата част от плявата, само ОЩЕ ВЕДНЪЖ да уточня, че не ме притеснява размера на заплащането сам по себе си, а ме притеснява размера спрямо свършената работа. Нещо съотношението ми се вижда кофти и ще те пропусна като предлагащ услуга... Нищо лично, може би наистина отстрани не виждам някои неща, КОЕТО ОБАЧЕ НЕ МИ ПРЕЧИ ДА ИМАМ МНЕНИЕ И ДА ГО ИЗРАЗЯВАМ!!!



Тема Re: Слушай внимателно, няма да повтарямнови [re: arrvv]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано28.01.09 12:22



Добър ден!
Аз съм я





Тема Re: Въпрос към наглите брокеринови [re: spgufi2]  
Автор Highway to hell (napalmoff )
Публикувано28.01.09 12:26



В отговор на:

предложете ми вариант да поема отговорност вместо купувача/продавача и се аргументирайте. Моля да имате пред вид следното :




Значи, ако продаваш някакъв имот който дори не си го видял, не си се уверил, че отговаря на съответните качества, но бързаш да направиш предварителен договор да не загубиш комисионката. Кой е виновен продавача, или купувача или човека пуснал обявата "продавам имот"




Тема Re: ЛЕЛЕ!!!нови [re: yниKaлнa]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано28.01.09 12:27



На протести не ходих, щото си имам работа и си я работя, не се чувствам айляк...

С далаверите на държавно ниво не се боря, просто щото нямам такава възможност. Ако бях например безсмъртен, със сигурност щях да се боря.

Всъщност, много ми е интересна логиката "абе щом онези крадат, що да не краднем и ние". Разбира се не казвам че крадете. Просто да го кажа "вземате прекалено много за услугите си"... Както казах и на колежката ти, не намирам за справедливо да плащам услуга, при която заплащането не зависи нито от количеството, нито от качеството на самата услуга. Тук нещо имаш ли да кажеш по въпроса, или ще ме душиш направо?

Извини ме, но ще си кажа личното мнение (пак), колкото и да не ви харесва. Нали може?



Тема Re: Слушай внимателно, няма да повтарямнови [re: Blake]  
Автор spgufi2 (ентусиаст)
Публикувано28.01.09 12:28



Значи аз мога да отговарям по десетки пъти на едни и същи твои въпроси, а когато ти задавам такива, те са плява ? Отговори ми Блейк. На плявата. Освен това не съм те канил да ми ставаш клиент. Опазил ме Бог.



Тема Re: Въпрос към наглите брокеринови [re: Highway to hell]  
Автор spgufi2 (ентусиаст)
Публикувано28.01.09 12:29



"Бързам да направя предварителен договор" ? Ти наред ли си ? Аз ли го подписвам ?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.