Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:37 01.07.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Я да чуя пак, че цените падали?? ;-))))нови  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано24.01.09 16:12



Продават WC при Докторската градина за 100 000 лв.
23 януари 2009 / News.dir.bg


На 108 000 лв. е оценена тоалетната в Докторската градина, става ясно от бюлетина на Столичната агенция за приватизация. Това е минималната тръжна цена, обявена за продажба на тоалетната.
Изискванията са, който спечели съоръжението, да запази предмета на дейност поне за 10 години, предаде БГНЕС. 600 лева струва конкурсната документация за открития търг. Оферти от потенциални купувачи на тоалетната в Докторската градина се подават до 26 януари т.г.




"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: Я да чуя пак, че цените падали?? ;-))))нови [re: yниKaлнa]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано24.01.09 18:19



понеже явно не си наясно с бизнеса, мога малко да ти помогна - бизнеса с кенефите всъщност е доста печеливш, ако надмогнеш предразсъдъците си. Както са казали още от време оно - парите не миришат.

По една маалка случайност имам познат, който от доста време притежава няколко обществени тоалетни, и искам да те информирам, че всъщност бизнеса е проспериращ и носи доста прилични доходи. Само за справка мога да ти кажа, че дневните "джобни" разходи на господина варират между 200 и 400 лева (това всъщност беше преди няколко години когато бяхме доста близки и бръмчахме заедно наляво-надясно).

Та идеята на цялото ми писание е, че гледаш едностранно на дадения обект като недвижима собственост, а всъщност хората продават БИЗНЕС





Тема Re: Я да чуя пак, че цените падали?? ;-)))) [re: yниKaлнa]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано24.01.09 20:10



Колежке остави ги "специалистите" нека се надяват... аз невиждам някакъв драстичен спад... горките по цял ден ровят видят някоя оферта на закъсал клиент който продава спешно и започват да самодоволстват. Има спад на цените на панелките това е факт, но новото строителство си държи високи цени.

Никога не е късно да станеш за смях...



Тема Re: Я да чуя пак, че цените падали?? ;-))))нови [re: arrvv]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано24.01.09 21:37



"новото строителство си държи високи цени"

Да не говорим пък изобщо за цените в райони като Докторски паметник, които не само, че не падат, ами и растат.



"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: Я да чуя пак, че цените падали?? ;-))))нови [re: Blake]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано24.01.09 21:48



Пак си кисел нещо.

Аз изобщо не съм коментирала. САМО КОПИ ПЕЙСТ НАПРАВИХ. И не виждам с какво ти дадох основания да ме обвиниш, че 1 - не съм наясно с бизнеса, 2- че имам предразсъдъци, 3 - че гледам едностранно на обекта като на недвижима собственост, а не като на бизнес.

В заглавието на темата си ДОРИ не съм споменала думата "недвижим имот" или собственост.

Не, че се изненадвам, де. От всичките ти постинги винаги "СТРУИ" (цитат) неизлечима предубеденост. И субективност към автора на постинга.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Я да чуя пак, че цените падали?? ;-))))нови [re: arrvv]  
Автор forman (непознат )
Публикувано24.01.09 23:16



Има спад само от 40% от пика на цените и това за теб ако не е драстичен, почакаи до еснта-зимата и цените в кварталите ще са по 300 евро квадрата чиста площ, запиши си думите ми !!! А ти можеш още утре да напуснеш работа, защото нищо не разбираш от НИ, и само подвеждаш клиентите си. Просто си попаднала по време на бума в някое АНИ, и тъй като стадото купуваше всичко на всякакви цени, защото след година ще е двойно, си направила някой лев и сега си си повярвала, че си голямата специалистка, а иначе си кръгла нула, както повечето ти колеги. Не се притеснявай пазара ще те изхвърли толкова бързо, колкото си и дошла, както междудругото същото ги очаква и 90% от "компенентните" ти колеги. А тези ценички където ги гледаш по сайтовете са от лятото, на тях и милионерите не купуват.



Тема Re: Я да чуя пак, че цените падали?? ;-))))нови [re: yниKaлнa]  
Автор forman (непознат )
Публикувано24.01.09 23:21



Какво значи цените растат !?!? Колко апартамента продаде на докторски паметник последните 6 месеца ? Това че, някой продава на 5000 евро, съсем не значи, че това е цената, защото това е цена след като някои я плати и то не някои а много хора, защото някои източик 10 милиона по САПАРД може и да си я позволи тази цена, но пак много трудно. И всичките тези гениални мисли идват от хора които се мисля за професионалисти, вие си нямата идея от пазар и пазарни механизми. За теб важи това което написах и на колежката ти.



Тема Re: Я да чуя пак, че цените падали?? ;-))))нови [re: forman]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано24.01.09 23:28



Първо всеки има право на менине... това е твоето но, не е е потвърдено с факти. Това в момента е истината цените не падат, говоря за новото строителство и качествените строители. А какво ще стане есента и зимата дай боже да сме живи и здрави и ще видим... нямам прогноза. Има в имоти нет една статистика, цените на имотите от 2002г. насам. А това дали ставам или не ставам за брокер позволи да го прецени шефа...

Никога не е късно да станеш за смях...



Тема Избери си квартал,нови [re: arrvv]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано24.01.09 23:32



отиваме веднага в Имот.бг и гледаме графиката.
Аз пък твърдя че там тези графики дори са поизкривени нереално защото става дума за офертни цени. Преди не можеше да се получи например 20% отстъпка от цената, сега е често срещано явление.




Тема Re: Я да чуя пак, че цените падали?? ;-))))нови [re: arrvv]  
Автор forman (непознат )
Публикувано24.01.09 23:45



Фактите са че цените са паднали с 40% от лятото новото строителство по кварталите е 600-700 а беше, 1200, ама пак няма клиенти което значи че ще пада още, докато дори мине себестоиността си (зависи колко е закъсал строителя). И това ще стане зимата, тогава като почнат да продават на 300 вие пак ревете, че цените паднали с 4%. Ама вие като професионалисти това трябва сам да го знаете, не да ви го казвам аз, защото някои които лятото си го посъветвала да си купи на 1200 че цените ще се качват, като паднат още малко и ще дойде да ти отвърти 2 шамара, да разбереш какъв професионалист си.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.