Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:48 01.07.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Не сме открили ние топлата вода...нови  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано22.01.09 17:19



Интернет по-ефективен от брокерите при търсенето на жилище в САЩ догодина
18.12.2008 09:40



Продажбите и цените на жилища в САЩ ще продължат да падат следващата година, а интернет ще продължи да играе все по-важна роля при сделките с жилища. Това са някои от прогнозите за 2009 г. на щатския сайт за директни продажби на имоти от собствениците им ForSaleByOwner.com.

„Докато 2008 ще се запомни като може би най-болезнената година за сектора на имотите от десетилетия, намаляването на сделките и поевтиняването на жилищата вероятно ще продължи и през 2009 г.“, казва Грегъри Хийли, оперативен вицепрезидент на компанията. „В резултат виждаме появата на нови тенденции, които ще засегнат както сектора, така и крайните потребители“.

Продавачите, изправени пред по-ниски стойности на жилищата, ще се възползват от интернет и други алтернативи на използването на услуги на брокер, за да избегнат разходите за комисиона. Що се отнася до купувачите, очакваме през 2009 г. да се стигне до повратна точка в индустрията, при която за първи път повече хора ще намерят в интернет жилището, което впоследствие ще купят, вместо да го открият през брокер на имоти

„В крайна сметка, според нас броят на брокерите на имоти ще намалее през 2009 г. и повече компании, които предлагат услуги в сектора на имотите, ще последват модела на ForSaleByOwner.com“, допълва Хийли.



Тема Re: Не сме открили ние топлата вода...нови [re: Blake]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано23.01.09 00:37



И??? Вечна е само най-древната професия.



Те и учителите ще станат ненужни след някоя и друга година. Материалът ще се учи по интернет и ще се явяваме само на изпити. (Не ние де, децата ни... или може би - техните деца). И какво от това? Модернизацията си е модернизация - не можем да избягаме от нея. Още по-малко е оправдано да се съска злобно по форумите по тази тема. Може би имате някой близък приятел, който си изкарва хляба по този начин? Или роднина дори? Или може би ще ви е много гот, ако някой ден и ВАШАТА професия стане излишна, някой да почне да потрива злорадо ръце от този факт?

Може и да сме си "изпяли песента". (Макар, че малко се съмнявам, защото смятам, че има достатъчно хора, които винаги ще платят на други да им вършат черната работа във всяка област. А бедняците - да, те и автомобилите си поправят сами). Но аз лично съм спокойна, че съм помогнала на доста хора, те са ме запомнили с добро и се УСМИХВАТ ШИРОКО, когато ме срещнат на улицата. Или когато им подрусвам бебето, родено в намерения от мен апартамент...

Всичките ни критици тук ДАЛИ МОГАТ ДА СЕ ПОХВАЛЯТ С ТОВА?

"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: Не сме открили ние топлата вода...нови [re: yниKaлнa]  
Автор forman (непознат )
Публикувано23.01.09 01:13



Каква мелодрама, какво нещо, разчуствах се и се просълзих, особено на частта с подрусването на бебето. Гледай само някой "доволен клиент", който си го набълбукала с кредит с месечна вноска 80% от заплатата му и си му продала панелка в Обеля 101, за 1000 евро квадрата, да не те пораздруса добре, като те види на улицата.

P.S. В твоя случай учителите наистина са били ненужни, личи си...



Тема Re: Не сме открили ние топлата вода...нови [re: forman]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано23.01.09 01:16





"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: Не сме открили ние топлата вода...нови [re: yниKaлнa]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано23.01.09 09:59



мда, злобата и непочтителното отношение към хората струят от всяка твоя дума... съжалявам, че го казвам, ама е истина за съжаление. Много лесно разделяте хората на "клиенти" и "бедняци", не мислиш ли?

А статията я сложих, за да ви покажа, че май не само на Андрешко му е скъпа услугата, която предлагате, явно все повече хора го разбират... Всичките бедняци ли са???

Колкото до професията ми - не се притеснявай - точно сега й идва времето - ако случайно не знаеш - правя сайтове, същите като тези, дето все повече почват да се използват и да избутват паразитните звена от пазара... почти по същия начин се получава в момента с музикалния бизнес примерно - изведнъж на музикалните компании взеха да им секват тлъстите приходи (от порядъка на 80-90% от продажбите), и все повече "бедняци" взеха сами да си издават и продават албумите, а онези реват на умряло, че им умирал бизнеса...

А между другото, един добре направен сайт на фирма примерно спестява 2-3 секретарки или дори в някои случаи квалифициран персонал. Ако една нормална АНИ има сайт с достатъчно и достоверна информация, включително видео и снимков материал за всеки имот, много рязко биха спаднали "кухите" огледи например, и ти вместо в студа да мааш по калищата, че си цъкаш на топло в офиса на компютъра...



Тема Re: Не сме открили ние топлата вода...нови [re: Blake]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано23.01.09 10:44



Някак да се сещаш случайно, че ОСВЕН твоята професия, по света има и ДРУГИ? И да си забелязал, че писах отговора си във второ лице множествено число? Простичко казано - адресирах го до МНОГО хора.

Нали не мислиш, че изведнъж съм започнала да ти говоря в учтива форма, пропускайки случайно главната буква?




И друг път съм ти го казвала. Ти си определено интелигентно същество. Имаш обаче един специфично качество, и най-доброжелателно те съветвам да помислиш върху него.

ВИНАГИ ВСИЧКО ПРЕЧУПВАШ ПРЕЗ СОБСТВЕНАТА СИ ГЛЕДНА ТОЧКА, СОБСТВЕНИЯ СИ ОПИТ И ПРЕЖИВЯВАНИЯ И СОБСТВЕНОТО СИ УДОБСТВО.

В соц времената това се наричаше ЕГОИЗЪМ. Аз не бих те наритала веднага при егоистите, просто бих нарекла това качество ТОТАЛЕН СУБЕКТИВИЗЪМ. Лишен си някак от капчица мисъл за някой друг, както и ти е НАПЪЛНО НЕВЪЗМОЖНО да застанеш на мястото на друг човек и да погледнеш през неговите очи, или през очите на неговия опит. Или пък ОБЕКТИВНО И АНАЛИТИЧНО да разсъждаваш върху даден проблем.

Всъщност - не целя да те обидя, нито пък това качество ти пречи на нещо. Но се забелязва много, вЕрвай ми.



(За майтап ще вметна, че в светлината на горните ти черти от характера, си задавам чат-пат въпроса ДАЛИ НЯКОЙ УСПЯВА ДА ТЕ НАУЧИ НА НЕЩО В СЕКСА, ИЛИ И ТАМ СЕ СЪОБРАЗЯВАШ ЕДИНСТВЕНО СЪС СОБСТВЕНИЯ СИ ОПИТ?)

"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: Не сме открили ние топлата вода...нови [re: Blake]  
Автор dated (незапознат)
Публикувано23.01.09 10:49



Ами нормално, все повече хора използват Интернет, информацията по сайтовете става все по-подредена и пълна. Няма спиране тази тенденция. Пък и се пестят пари все пак...

Още преди две години някой прогнозираше такова развитие. За съжаление съм забравил кой беше, може и ти да си бил. Тогава му се смееха и подиграваха, изтъкваха различни причини да докажат, че няма как да се получи. И истерията с вечно повишаващите се цени помагаше де.

За добро ще е тази работа.



Тема Re: Не сме открили ние топлата вода...нови [re: yниKaлнa]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано23.01.09 11:11



това, което си написала за мен, е абсолютно в сила и за тебе, даже не самно за тебе, ами за всичките ти колеги - в момента тук тече един да го нарека процес на изясняване на позициите.
Почнахме с извинения.
После колегата ти попита "добре де, какво не ви харесва в нашата работа"
Казахме какво не ни харесва.
После се оказа, че всъщност нямаме право да си кажем мнението, щото всъщост казвайки го, биваме окачествени като "бедняци", "циции", "андрешковци" и прочее, и всъщност какви сме ние, че въобще да даваме мнение за нещо, което не разбираме.

Е, ДА ПОПИТАМ АЗ, ВИЕ ПОСТАВИХТЕ ЛИ СЕ НА НАШЕ МЯСТО, ЗА ДА РАЗБЕРЕТЕ КАКВО ИМАМЕ ПРЕДВИД???

И да, винаги пречупвам ВСИЧКО през собствената си гледна точка. Съвсем с право. Живея своя собствен живот, храня своето семейство, със своите пари и т.н. Така че (предполагам, ако позволите

разбира се), бих имал желанието да правя преценка и преоценка на нещата от гледната точка, която ще е най-благоприятна за мен. Нещо нередно ли намираш в това?

А за секса, както и за много други неща, мога да се охарактеризирам като "творчески тип", както искаш го тълкувай



Тема Re: Не сме открили ние топлата вода...нови [re: Blake]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано23.01.09 11:25



И още. Дали би си направил труда да ми отбележиш ОТ КОИ ТОЧНО ДУМИ ОТ ВЪПРОСНИЯ МИ ПОСТИНГ струи злоба или непочтително отношение към клиентите??

Точно снощи писах на невръстния си ученик един анализ върху това С КОИ ДУМИ АВТОРЪТ Е ИЗРАЗИЛ...., та ми е пресно



"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: Не сме открили ние топлата вода...нови [re: yниKaлнa]  
Автор Highway to hell (napalmoff )
Публикувано23.01.09 11:29



В отговор на:

ОТ КОИ ТОЧНО ДУМИ ОТ ВЪПРОСНИЯ МИ ПОСТИНГ струи злоба или непочтително отношение към клиентите??




Андрешковци, циции, българи, бедняци. Щото иначе ти си марсиянка, баровец и ларЖ (редактирано, по забележка на униКална)


Редактирано от Highway to hell на 23.01.09 11:39.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.