Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:01 04.07.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Нов вид продажба...  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано22.01.09 12:43



Онзи ден се натъкнах на нещо много интересно. Обажда ми се собственик и ми предлага къща на 4 етажа в София за 200Е. Отначало помислих че става въпрос за наем... но не... продажба. Как стоят нещата... значи намирам 2500човека които дават по 200Е и къщата се разиграва на тото. Събираме хората в една голяма зала и при присъствието на нотариус се изтегля късметлията, който е участвал със сума от 200Е. Бях не впечатлена а втрещена... Собственика каза че иначе друдно ще намери да му купи някой къщата за 500000Е, а по този начин той си прибира сумата и някой печели къщата, а другите губят 200Е. Какво ви е мнението за една такава сделка...???

Никога не е късно да станеш за смях...



Тема Re: Нов вид продажба...нови [re: arrvv]  
Автор Highway to hell (napalmoff )
Публикувано22.01.09 12:47



Копираме






Тема Re: Нов вид продажба...нови [re: arrvv]  
Автор dated (незапознат)
Публикувано22.01.09 12:54





Има го по света.

На мен ми е интересно как стоят нещата от гледна точка на законите.
Това е тото, лотария, игра на щастието, хазартна игра...
Или не е?

Ако някой знае - да каже. Иначе няма лошо, и в e-bay може да пусне къщата...

Друг въпрос - как ще постъпите, ако не се съберат 2500, а само 1000 или 247, участващи в играта?



Тема Re: Нов вид продажба...нови [re: arrvv]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано22.01.09 12:55











Тема Re: Нов вид продажба...нови [re: arrvv]  
Автор Hani_G (ентусиаст)
Публикувано22.01.09 12:59



Неприложимо е, защото това е хазарт, за извършването на тази дейност тябва лиценз. Показва отчаянието на собственика, ако я пусне на 200К, може и да се намери някои да я купи, но 0.5М евро, хе-хе, в кой свят живее? Къде се намира къщата? Квадратура? Двор? На колко години е?



Тема Re: Нов вид продажба...нови [re: Hani_G]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано22.01.09 13:05



Да ти кажа колкова бях изпаднала в недоумение, че въобще не попитах подробности. А и по принцип няма да се занимавам с такива неща, но ми беше интересна тактиката. Вчера пък един влезе в офиса и ми предложи парцел в Младост за 1000е/кв.м., отказах оферта, аз незнам как човек въобще може да си помисли за такава цена...

Никога не е късно да станеш за смях...



Тема Re: Нов вид продажба...нови [re: arrvv]  
Автор spgufi2 (ентусиаст)
Публикувано22.01.09 13:09



Собствениците на вилата решили да я продадат, тъй като била твърде голяма за тях.
След безуспешни опити да бъде продадена чрез брокери, собствениците решили да подходят по необикновен начин и да разиграят имота на лотария. За тази цел те пуснали в продажба 9999 билета на стойност 99 евро единия и определили дата, на която ще бъде изтеглен печелившият билет. Собствениците на имота съгласували това свое решение с финансовото министерство и получили разрешение да проведат томболата,
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Това е станало вчера във Виена.



Тема Re: Нов вид продажба...нови [re: arrvv]  
Автор Hani_G (ентусиаст)
Публикувано22.01.09 13:10



Мда реалността в момента е съвсем друга, но този с парцела в Младост наяраво е избил рибата. :)



Тема Re: Нов вид продажба...нови [re: Hani_G]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано22.01.09 13:30



да и беше толкова убедителен, че това е реалната цена на имот...

Никога не е късно да станеш за смях...



Тема Re: Нов вид продажба...нови [re: arrvv]  
Автор Highway to hell (napalmoff )
Публикувано22.01.09 14:17



да не забравяме и хамъра, на учиндолското говедо. Що SMS_-си се напускаха. и той реално го продаде в пъти над пазарната стойност. Така, че явно той е откривателя на този вид продажба







Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.