Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:47 26.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Градски парцели за строителство на търговски обектнови  
Автор GTT ()
Публикувано17.01.09 00:19



Моля включващите се тук брокери и специалисти за мнения:
Предстои да започна работа в чуждестранна консултантска фирма, търсеща градски парцели над 4000 кв. м. за построяването на филиали на западни търговски вериги. Интересуваме се от потенциално всеки един наш град с повече от 10 хил. жители.

Какви са изгледите за успех в едно такова начинание, какво е положението на пазара в момента и изобщо може ли да дадете съвет как да се подходи. Естесвено сме заинтересовани и от тясно сътрудничество с отделни брокери и агенции.

Мерси предварително

Редактирано от GTT на 17.01.09 00:19.



Тема Re: Градски парцели за строителство на търговски обектнови [re: GTT]  
Автор donald trump (дoбpяka)
Публикувано17.01.09 11:29



Смятам, че мога да помогна и да предложа интересни неща поне по отношение на София. За целта обаче трябва да минем на ЛС.



Тема Re: Градски парцели за строителство на търговски обектнови [re: GTT]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано17.01.09 16:48



Приведствам начинанието.. но зависи какви търговски вериги. Значи по принцип в центъра има почти всичко, крайните квартали страдат. В смисъл отделни квартали в София са доста зле откъм вериги за хранене, стоки за бита, и т.н. В квартала който ми е офиса повярвай че човек няма какво да обядва, или някакави тестеняци от които после умираш от стомах, или някакви заведения чийто цени са до бога, а храната не става и са домашните любимци. България е все още страна с голяма потенциал на тема инвестици. По простата причина че все още от нея може да се изкарат доста пари. Въпроса е само да не инвестирате в жилища, там пазара е препълнен. това поне е моето мнение...

Никога не е късно да станеш за смях...



Тема Re: Градски парцели за строителство на търговски обектнови [re: GTT]  
Автор Blake (пристрастен)
Публикувано19.01.09 16:27



Понеже специалистите веднага налетяха да ти продават, нека да дам няколко непрофесионални бележки:

Не се сещам за много собственици на парцели НАД 4000 кв.м., особено в градски части. Имам предвид, нали си представяш 4000 м2 колко е като площ? Съмнително да съществуват цели такива парцели с един-двама собственика, пък дори и в малки (10000 жители) градчета. Става въпрос за ГРАДСКИ площи, не земеделска земя, нали?

Предполагам работата ти ще се състои основно в издирване на собствениците на съседни имоти, с цел окрупняване, за да получиш необходимата площ. Отделно колко ще ти извиват ръцете - не е истина.



Тема Re: Градски парцели за строителство на търговски обектнови [re: Blake]  
Автор spgufi2 (член)
Публикувано19.01.09 16:33



Защо Блейк и ти се опитваш да превърнеш всяка тема /даже неадресирана към лаици/ в място за оплюване на брокерите ?



Тема Re: Градски парцели за строителство на търговски обектнови [re: spgufi2]  
Автор Blake (пристрастен)
Публикувано19.01.09 16:36



И кое точно е оплюването в писанието ми?


Въпрос: Какви са изгледите за успех в едно такова начинание, какво е положението на пазара в момента и изобщо може ли да дадете съвет как да се подходи

Отговор: Смятам, че мога да помогна и да предложа интересни неща поне по отношение на София

Връзката между двете логична ли те се струва, на мен не щото...

Редактирано от Blake на 19.01.09 16:38.



Тема Re: Градски парцели за строителство на търговски обектнови [re: Blake]  
Автор spgufi2 (член)
Публикувано19.01.09 16:46



Понеже специалистите веднага налетяха да ти продават, нека да дам няколко непрофесионални бележки:
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Иронията ти е явна Блейк, не се прави на ударен.



Тема Re: Градски парцели за строителство на търговски обектнови [re: spgufi2]  
Автор Blake (пристрастен)
Публикувано19.01.09 16:58



Странно,

Смятам, че мога да помогна и да предложа интересни неща поне по отношение на София

На мен това ми звучи като оферта, не като ирония... все пак имаш право на гледна точка



Тема Re: Градски парцели за строителство на търговски обектнови [re: Blake]  
Автор donald trump (дoбpяka)
Публикувано19.01.09 17:18



Да, става въпрос точно за оферти в рамките на София за парцели с регулация. Мога да предложа поне 10 такива на разумни цени.
Абсолютно нормално колегите приемат забележките ти като ирония, защото в тях има такава нотка
"Не се сещам за много собственици на парцели НАД 4000 кв.м., особено в градски части. Имам предвид, нали си представяш 4000 м2 колко е като площ? Съмнително да съществуват цели такива парцели с един-двама собственика, пък дори и в малки (10000 жители) градчета. Става въпрос за ГРАДСКИ площи, не земеделска земя, нали?"
Нищо лично, просто бизнес и то наистина сериозен бизнес, а не двустайно панелно апартаменче.



Тема Re: Градски парцели за строителство на търговски обектнови [re: donald trump]  
Автор Blake (пристрастен)
Публикувано19.01.09 17:27



Айде сега да не се заяждаме - човека пита какви перспективи има в работата, която иска да започне, ти му предлагаш 10 оферти. Къде е иронията? Стига глупости, че осрахме на човека темата. Все пак, дали съм професионалист, или не, имам право на мнение. Което някои твои колеги искат да узурпират насилствено.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.