Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:38 01.07.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Да се обединим срещу простотията !  
Автор spgufi2 (член)
Публикувано15.01.09 16:03



Понеже сега е време на протести, реших да активирам мислещите хора в този форум, създаден за взаимопомощ. За съжаление добрата идея често се опорочава заради изстъпленията на една група неуспели некадърници, в чийто тон за съжаление понякога и аз съм си позволявал да влизам. Тези хора /за щастие двама - трима/ си позволяват да се държат изключително арогантно и грубо и обиждат всеки, нарекъл себе си брокер. Затова призовавам всички колеги, които понякога пишат тук да ги игнорираме, а на хората, които задават някакви въпроси , свързани с имоти - да се вслушват главно в мненията на специалистите в бранша.



Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: spgufi2]  
Автор Highway to hell (napalmoff )
Публикувано15.01.09 16:31



Съгласен, я дай линкове да ги видиме. Дали пък не са недоволни от гилдията, от наглост, от рекет, или дали не са прецакани от брокери









Какво обединява, тези линкове ли . "Добрия тон" за който апелира spgufi2 99.999% от , милите и любезни нарицателни са изписани от него. Е на това му викам наглост и дебелоочие. До шията в ако, а вика по другите, че са пръцнали

А за малко да пропусна и другата от малкото думички, които е научил въпросната личност :






Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: spgufi2]  
Автор Hani_G (член)
Публикувано15.01.09 19:23



Чета форума от известно време и личното ми мнение е, че този апел се отнася и до теб, правиш доста често обидни квалификации на хора, които изобщо не познаваш, само защото имат различно от твоето мнение. Препоръчвам ти да спориш с аргументи, вместо с обиди.

Това че работиш като брокер, не те прави автоматично специалист в бранша.

Редактирано от Hani_G на 15.01.09 19:26.



Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: Hani_G]  
Автор spgufi2 (член)
Публикувано16.01.09 10:05



Така е, вече обявих, че съжалявам задето им падам на нивото. За протокола само да отбележа, че моите обидни квалификации винаги са били в отговор на такива, ако ме ударят по едната буза, не си подлагам и другата.



Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: spgufi2]  
Автор Highway to hell (napalmoff )
Публикувано16.01.09 16:13



В отговор на:

Така е, вече обявих, че съжалявам задето им падам на нивото.




Горкичкия, изкарай ми лични обиди, и нападки на някой друг участник и дали ще са 1/100 на твоите. Не ти си им паднал на нивото, а ти си най ниското ниво на общуване в този форум. Обиди, нападки и то все на лична основа. Елементарно, ниско, първично. И то с 3-4 думи .

Тази твоя тема ще се постарая да седи отгоре. Пример, за аргантност, невъзпитание, липса на първи 7 години, гьонсуратлък и наглост

Тоя Гьобелсов похват, няма да мине. Аз съм ти изкарал от търсачката елементарните няколко обидни които ползваш
Тази тема,ако имаше поне малко достойнство, трябваше да я кръстиш "Извинете ме за простотията"

И това е не, защото си брокер. А защото възпитането ти е в петите




Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: Highway to hell]  
Автор spgufi2 (ентусиаст)
Публикувано22.01.09 09:29



Чудя се няма ли да се появи тук някой нормален пишещ, вместо разни пламенни, мрачни, ветровити и пр. тъпи комплексари !



Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: spgufi2]  
Автор Highway to hell (napalmoff )
Публикувано22.01.09 09:49



Aз се чудя, дали оправдаваш речника си и поведението си. Винаги ще има някой с различно от твоето мнение, но вместо възпитана дискусия ти всичко израждаш в лични нападки и обиди. Вседствие на което и най търпеливия почва да отвръща на обидите. Резултата е плювалня, а не дискусия. И след това с цялата си наглост Да се обединим срещу простотията !. Е няма как точно ти да оправиш дискусията






Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: spgufi2]  
Автор Blake (пристрастен)
Публикувано22.01.09 09:54



ми няма за съжаление, все едни глупави брокерчета се навъртат насам, размахват проценти и т.н.





Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: Highway to hell]  
Автор spgufi2 (ентусиаст)
Публикувано22.01.09 10:05



Весело е с теб. Душичка.



Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: Blake]  
Автор spgufi2 (ентусиаст)
Публикувано22.01.09 10:05



Ама хубаво ми е, ма мамо !



Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: spgufi2]  
Автор fortuna_ (заслужена)
Публикувано22.01.09 10:09



...този форум, създаден за взаимопомощ...да се вслушват главно в мненията на специалистите в бранша

Дрън-дрън за взаимопомощ ... 2-3 брокера, дебнещи някоя заблудена потенциална комисиона във вид на въпрос за имотна търговия се "обединяват" в бранене на виртуалната територия.





Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: fortuna_]  
Автор spgufi2 (ентусиаст)
Публикувано22.01.09 10:13



Ти си прекрасна ! И много умна ! Ще те взема. Реших.



Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: spgufi2]  
Автор fortuna_ (заслужена)
Публикувано22.01.09 10:28



Ахам....ясно, правилно се справяш до средата и оттам нататък тотално губиш ориентация





Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: fortuna_]  
Автор donald trump (дoбpяka)
Публикувано22.01.09 10:58



Първоначално като почна да пишеш имаше интересни коментари, впоследствие се превърна в една от пасмината поплювковци, които се чудят само как да се заяждат и да обиждат. Аман от комплексарщината ви. Ако толкова нямате социални контакти ще ви назнача на работа. Вече познавам лично няколко човека от форумите и направо съм отчаян.



Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: donald trump]  
Автор Highway to hell (napalmoff )
Публикувано22.01.09 11:23



Ако толкова нямате социални контакти ще ви назнача на работа.

А с какво ще им плащаш заплата. Кво твоите служители избягаха ли






Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: donald trump]  
Автор fortuna_ (заслужена)
Публикувано22.01.09 11:35



Ако толкова нямате социални контакти ще ви назнача на работа.
Обратното, обаче няма как да стане по очевидни причини, така че не можем да си взаимопомогнем във връзка с комплексарщината





Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: Highway to hell]  
Автор donald trump (дoбpяka)
Публикувано22.01.09 11:40



Ще се намери с какво, не ми бери гайлето. От мен никой доброволно не бяга. Единствено аз решавам дали да работеш за мен или да си тръгнеш. Вече има 3 нови АНИ-та създадени от бивши мои служители.



Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: donald trump]  
Автор Blake (пристрастен)
Публикувано22.01.09 11:47



мдааа, характерна черта на простотията е, че се множи със завидни темпове...
виждам имаш пръст в тая работа





Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: fortuna_]  
Автор spgufi2 (ентусиаст)
Публикувано22.01.09 11:49



Моля всички наши опоненти тук да ми обясните кое е това, което най - много ви тормози :
- размера на комисионната
- това, че въобще искаме такава
- начинът ни на работа
- това, че нямаме отговорности в предварителния договор



Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: spgufi2]  
Автор Highway to hell (napalmoff )
Публикувано22.01.09 12:02



За билионен път :
1.Комисионната, когато аз нямам отношение с теб.
Т.е. Обадил съм се по обява "Продавам имот" Неморално и неетично е да ми кажеш :
Ще ти покажа имота, ако сключиш договор с мен. Неморално и неетично и към продавача, който разчита да му продадеш имота, а не знае, че ти не го предлагаш на хора, които отказват да ти платят комисионната.
Това изключва два случая.
Комисионна се дължи при :
Идвам при теб и казвам Диане
-Имам следния имот моля намери ми купувач. Ок ето ти договор, когато го продам ще ми платиш 3%
-Искам да купя имот с еди кви си характеристики.
2.Размера също хич, не е малък ама пазар какво да правиш тук вие не сте виновни. Както цените, така и размера ба комисионната ще си намерят истинската "цена"
3.Начинат ви на работа. Описал съм хиляди случаи от сорта Търся имот с параметри "А", пък вие ми набутвате с параметър "Я" . Все едно да влезна в магазин и да кажа :
-Добър ден търся мъжки класически панталон XXL размер (щото съм си едричък) за еди кви си пари,
А продавачката да ми отвърне
-Нямаме такъв, ама да знаете какви мини жупчета размер L Имаме за вашите пари
3. И да нямате никаква отговорност, не само в предварителния, но и в никакъв договор. Може да ми набутате от небрежност и желание да "лапнете" комисионната имот който никога няма да получа,




Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: spgufi2]  
Автор Blake (пристрастен)
Публикувано22.01.09 12:04



Добре, ще започна наново, спокойно и надявам се кратко. Не знам защо си останал с впечатлението, че искам да ми работиш даром. Няма такова нещо. Обичам да си плащам, когато ми свършат работа.
В този дух:

- размера на комисионата ме дразни в случаите, когато не съм ти възложил никаква работа (да ми търсиш имот с конкретни параметри), а просто се обадя на обява, която ти си публикувал, и искам да видя имота, в последствие и да финализирам сделката, ако ми хареса. Както вече казах, бих си платил за масрафите по разкарването и ваденето на документите, но 3% са огромна сума за тази работа

- това, че искате комисиона не би ме дразнило, ако е в случаите, в които някой ви е възложил определена задача. Който поръчва - плаща...

- начинът на работа - тук доста може да се критикува - и мисля доста хора го направиха вече. Нямам представа лично от твоя начин на работа, но от начина на работа на колегите ти, с които съм контактувал, си вадя и съответните изводи. Да не се повтарям, мисля че доста от "опонентите" ти казаха многократно какви са проблемите в бранша ви като цяло.

- това за отговорностите мога да го определя така - като ми искаш такава огромна според мен сума (3% от стойността на сделката), значи за мен, че ти поемаш някаква отговорност за самата сделка, един вид нещо като застраховка, че ако нещо се случи и сделката се окаже кьорфишек и аз като твой клиент се набутам с парите, ти ще ми възстановиш щетите. Естествено това става рядко, но искам да бъда сигурен, че няма как да се набутам, ако работя с наистина професионалист. Обаче, за няколко хиляди евро да ми извадиш 3 пършиви документа и в това да се заключава цялата ти работа - не става... (добре де, огледите и другите разкарванки не ги споменах, но все ми се струва, че и те не стрват чак тлкова колкото искаш да ми вземеш).

Това е в общи линии, мисля бях достатъчно кратък и едновременно с това изчерпателен.



Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: Highway to hell]  
Автор spgufi2 (ентусиаст)
Публикувано22.01.09 12:49



Ще опитам накуп да отговоря на двама ви.
НЕ СЕ КАЗВАМ ДИАН ! Понеже ти, Хуба- Буба / сам обясни на незнаещите/ си се втренчил в това име, ще ти обясня - Диан е едно дете на 17 г. , на когото съм пастрок, но той е спгуфи, а не спгуфи2 и не споменавай повече името му, ако обичаш.
Аз също за билионен път :
Блейк много се терзае от размера , направих многократни опити да ви обяснявам, че това е един доста скъп бизнес, ако брокерите в моята агенция са направили през месеца средно 100 огледа, сделките им са 2 -3, останалото е разход. Въпроса с нивото на работещите в този бранш също е коментиран в стотици страници, ще се повторя. В последните години /особено/, следствие от многократно нарасналото търсене, агенциите в София се рояха ежеминутно и тъй като там работят живи хора, българи, те по нищо не се отличават от клиентите си - има всякакви, като цяло нивото на голяма част от т. нар. мои колеги не е особено високо, ама то е къде не е така ? Голяма част от брокерите, които си направиха агенции, са работили преди това няколко месеца в някоя АНИ и си казват :"Защо да получавам 30 % от комисионната, като мога да си взимам 100 ?!" и хоп - нова АНИ. Има хора, които като си продадат един имот и купят друг, си мислят, че вече са готови брокери и хоп - нарекли се такива. А тази работа нито е толкова елеметарна, нито проста, нито лесна, най - малкото, защото се работи с хора и който не го е правил, нищо не знае. Затова наблягам особено на това, че за да работиш тази работа успешно, трябва да умееш да общуваш. По въпроса с "двойната комисионна". На какъв език да обясня, че няма такова понятие ?! Комисионната е една и варира между 5 и 6 %. Как да ви обясня, че поради характерните психологически особености на българина, няма как да обясниш на продавача, че дължи цялата сума и няма как да обясниш на купувача , че фактически само ТОЙ плаща комисионната, защото продавача си я е калкулирал в цената, че обяви от сорта "Без комисион" са пълни глупости с цел зарибяване, поради горните причини , още преди много години ние си въведохме тези неписани правила - комисионната се дели между купувач и продавач. Да, има го и това, да се обадиш по моя оферта и да ти кажа, че искайки оглед, ставаш мой клиент и то е защото искаме да приучим хората , че всеки трябва да си върши работата, че ако искаш да си намериш имот, ще си наемаш брокер, т.е. - опитваме се да си защитаваме присъствието на пазара. Приказките , че сме неморални, защото искаме две комисионни са несъстоятелни, защото най - много в 5 % от сделките продавач и купувач са клиенти на една и съща агенция, в останалите 95 % всяка от страните си има отделен брокер. На няколко пъти задавах въпрос, не ми отговорихте - ти Блейк, си поискал да ти намеря еди какъв си имот, подписали сме договор, оказва се, че имам такъв имот, предоставен ми за продажба, също с подписан договор, чия комисионна да откажа и защо ? Освен това, при всяка сделка за купувача се прави много повече, отколкото за продавача, апропо, това също е оспорвано много бурно от пламенния, на всичкото отгоре с нетърпящ възражение тон. По отговорностите. Договорите, които подписваме ние, са единствено посреднически и там си имаме права и задължения, предварителен договор за покупко - продажба се подписва от други хора и права, задължения и отговорности са техни, нашата работа е да подготвим документацията по сделката, да я предоставим на страните, след това на нотариуса, но как да носим отговорност ако някой документ се окаже фалшив ? Нали четете за случаи как са изповядвани сделки при нотариуси с фалшиви пълномощни, нима някой търси отговорност от него , той да не е разследващ орган ? Ние още по - малко. А това "И да нямате никаква отговорност, не само в предварителния, но и в никакъв договор. Може да ми набутате от небрежност и желание да "лапнете" комисионната имот който никога няма да получа,", няма да коментирам, когато някой подписва договор за каквото и да било, решението си е негово, подписът - също. Отговорностите - също. Последствията - също. И последно - за 18 г. нямам нито една оспорена от когото и да било сделка, или постъпили оплаквания от моята работа, а според вас излиза, че НИЕ сме рекетьори, измамници и пр. .
Ще помоля някой да коментира и съветите на Блейк в една друга тема, в която човекът пита как да спести комисионна, той го съветва как да бъде некоректен.



Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: Blake]  
Автор fortuna_ (заслужена)
Публикувано22.01.09 12:49



Да не повтарям изброеното дотук - ще допълня:
1. Който поръчва - плаща... НА СВЪРШЕНА РАБОТА НЕ НА ЦЕНАТА НА ОБЕКТА!
Иначе казано - в химическото чистене цената за костюм е една независимо дали костюмът струва 80 лв. от Илиенци или 3 000 евро от Миланската къща на Лагерлфелд



2. Плащане срещу професионализъм!
Изхвърлете заблуждаващата практика тип гларусни курортни чейнчаджии!
Как пък за 9 години ни една Агенция не сбърка да дойде да види преди да води клиент какво, аджеба, продавам или давам под наем, за снимане не става и дума!



Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: fortuna_]  
Автор spgufi2 (ентусиаст)
Публикувано22.01.09 13:02



Иначе казано - в химическото чистене цената за костюм е една независимо дали костюмът струва 80 лв. от Илиенци или 3 000 евро от Миланската къща на Лагерлфелд
---------------------------------------------------------------------------------------------------------Именно - комисионната е една : 2.5 - 3 %, независимо колко струва имотът.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Изхвърлете заблуждаващата практика тип гларусни курортни чейнчаджии!
Как пък за 9 години ни една Агенция не сбърка да дойде да види преди да води клиент какво, аджеба, продавам или давам под наем, за снимане не става и дума!
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Няма как ние да изхвълим когото и зда било, за тая работа си има пазар - той си знае работата, ето сега работата намаля и взеха да затварят офиси. И аз се чудя как така за 18 г. не съм пуснал нито една обява без снимка, а от известно време и без клип ?!



Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: fortuna_]  
Автор Highway to hell (napalmoff )
Публикувано22.01.09 13:14



Пропускаш и друго, ако ти скапят костюма ще ти го платят






Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: Highway to hell]  
Автор spgufi2 (ентусиаст)
Публикувано22.01.09 13:17



Виждаш ли се - написах десетки редове, там има и въпроси, ама ти не пропускаш да се заяждаш, да търсиш под вола теле ! Измисли начин да нося отговорност вместо теб за всеки твой подпис.



Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: spgufi2]  
Автор fortuna_ (заслужена)
Публикувано22.01.09 13:34



направих многократни опити да ви обяснявам

След такъв упорит неуспех не е ли време да допуснеш, че обясненията ти може да куцат и при единствената стратегия от многократното повтаряне на една глупост - тя да се приеме за практика....резултатът ще е все същия.



Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: fortuna_]  
Автор spgufi2 (ентусиаст)
Публикувано22.01.09 13:39



Явно е неуспех, ама коя е тази многократно повторена глупост ?



Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: spgufi2]  
Автор Blake (пристрастен)
Публикувано22.01.09 13:44



човече, ти просто НЕ ИСКАШ да вникнеш в аргументите на противната страна. Това ти е голямата грешка. Не искам да почваме пак със заяжданките, но не мога да отмина поне 2-3 неща:

1. ти Блейк, си поискал да ти намеря еди какъв си имот, подписали сме договор, оказва се, че имам такъв имот, предоставен ми за продажба, също с подписан договор, чия комисионна да откажа и защо ?

120 пъти вече повтарям, че се обаждам по обява за конкретен имот, т.е. не съм сключил договор с теб, не съм и поискал да ми търсиш каквото и да било - аз ти се обаждам и визирам конкретен имот... както и да го извърташ, не можеш да ми промениш мнението по този въпрос.

2. Ще помоля някой да коментира и съветите на Блейк в една друга тема, в която човекът пита как да спести комисионна, той го съветва как да бъде некоректен.

Кое му е некоректното на съветите ми? Че съветвам всеки да се опита да открие това, което търси, за минимални средства? Некоректно е спрямо вас, но пък както вече споменах, голяма част от вашата дейност е некоректна спрямо "клиентите" ви (нарочно има кавички, визирам онези хора, които не желаят да ви стават клиенти, но ви е си ги припознавате като такива).

3. За примера с костюма съм сигурен, че нарочно се правиш на ударен - "колежката" искаше да каже, че и за костюм за 80 лева ще ти вземат 10 лева за химическо чистене, точно толкова, колкото биха ти взели и за костюм от 3000 евро. Ти директно отговаряш, че било едно и също като при вас - 3% - айде да си припомним елементарното умножение от началното училище - 3% от 80 лв. са 2.40 лв., 3% от 3000 евро са точно 176 лева. 2.4=176 - няма да се смея много...



Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: Highway to hell]  
Автор fortuna_ (заслужена)
Публикувано22.01.09 13:48



Пропускаш и друго, ако ти скапят костюма ще ти го платят

Домързя ме да пиша какво се случва като ти върнат костюма на дреб и го зарязах по дифолт



Редактирано от fortuna_ на 22.01.09 13:52.



Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: spgufi2]  
Автор fortuna_ (заслужена)
Публикувано22.01.09 13:51



Явно е неуспех, ама коя е тази многократно повторена глупост ?

Пробвай по метода на дедукцията и ще стигнеш до успеха!



Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: Blake]  
Автор spgufi2 (ентусиаст)
Публикувано22.01.09 13:55



Чети по - внимателно Блейк, "си поискал да ти намеря еди какъв си имот, подписали сме договор" , ТОВА НЕ ГО ЛИ РАЗБИРАШ ? Нашите клиенти са два вида - продавачи, които си ни препоставили имота си за продажба и купувачи , които са поискали ДА ИМ ТЪРСИМ ИМОТ , в двата случая имам подписан договор за 3 % , какво да правя ? Когато си се обадил за конкретен имот е друго. А твоите съвети към човека наистина са съвети как да бъде некоректен , коректно ли е да си заявил някакви отношения с мен, водя те на оглед и ти там търсиш начин да ме "прескочиш" ? Явно въпроса с размера на заплащането ни най - много тормози не само теб, няма как да обясня повече, във всеки случай аз не се интересувам ти колко получаваш, ако опра до твоите услуги ще преценя дали мога да си ги позволя, или не, или пък ще искам коментар надолу, но няма да обяснявам колко неправомерно си получаваш парите, ЗАЩОТО НЕ СЪМ АЗ ТОЗИ, КОЙТО ЩЕ ПРЕЦЕНЯВА КОЛКО СТРУВА ТВОЯТ ТРУД. Затова предлагам да не се тормозиш толкова от това какво има в моето канче.



Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: spgufi2]  
Автор Blake (пристрастен)
Публикувано22.01.09 14:02



Нашите клиенти са два вида - продавачи, които си ни препоставили имота си за продажба и купувачи , които са поискали ДА ИМ ТЪРСИМ ИМОТ , в двата случая имам подписан договор за 3 % , какво да правя ?

За това многократно съм казвал, че не споря. Понеже обаче аз съм от другия вид клиенти, а именно:

Когато си се обадил за конкретен имот е друго.

Горещо желая да науча какво точно ти дължа в случая.

------------

Ако опреш до моите услуги и цените не ти харесват - имаш възможност да избереш друг да ти свърши работата срещу друга цена. А аз като клиент на твоята АНИ, ако не ми харесат 3-те%, ще се дигна, и ще отида в АНИ-то на колежката ти униКална, където услугата ще ми струва... ИЗНЕНАДА!!! 3%... а колко ще струва в агенцията на колежката ти свестна, бих запитал? 3%?!?!?

Чувал ли си думичката "конкуренция" и термина "картелно споразумение"? И как ще коментираш правото ми на избор на изпълнител измежду "конкурентни" такива?



Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: spgufi2]  
Автор Blake (пристрастен)
Публикувано22.01.09 14:13



Забравих да коментирам бележките ти по съветите ми.

Прескачането се използва в случая, когато купувача е бил изнуден да подпише договор, за да получи достъп до имота, който го интересува. Ти самия многократно спомена, че няма договор-няма имот. Еми в такъв случай приеми "прескачането" като ответна защитна реакция спрямо на действията на брокера и АНИ. Само да добавя, че в цял свят наименованието на насилствено склоняване за използване на нежелана услуга се нарича "рекет" и обикновено се преследва от закона... Преди да си извъртял темата - да обясня какво имам предвид - за да видя обекта ти, аз трябва да ти стана клиент; ставайки клиент, ти дължа пари ако реша да го купя... понеже обаче обекта не го продаваш ти, а собственика му, ти изпадаш в положението да се самопровъзгласиш за мой посредник, срещу съответното заплащане... моята ответна реакция в случая е да не приема натрапената ми услуга, тъй като ако не помниш, нямам никакви взаимоотношения с теб, а и не искам да имам; такива взаимоотношения има единствено и само продавача, който както сам признаваш, ти е възложил определена дейност, която ти изпълняваш срещу неговото съответно заплащане.

С горенаписаното в никакъв случай не искам да кажа, че си престъпник, но се опитваш да използваш такива похвати с цел собствената си облага (нали не работиш за нечии сини очи?). Нещо, което очевидно не се харесва на "отсрещната" страна...



Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: spgufi2]  
Автор Highway to hell (napalmoff )
Публикувано22.01.09 14:13



Tвоите редове, са увъртания как да вземеш комисионна и от двете страни.
Малко били парите, къде била скрита комисионната. Скъп бил бизнеса. Я кажи как 3% процента ти стигаха на цените преди 18 г, а сега не при сегашните.






Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: Blake]  
Автор fortuna_ (заслужена)
Публикувано22.01.09 14:19



Кое му е некоректното на съветите ми?

Докога ще му се обяснявате, бре? Естествено, че няма нищо некоректно в това да споделиш опита си безплатно! Ако и те "продаваха" коректно изобщо нямаше да има коментар, както при всички други услуги или посредничества

Ни готвачите в ресторантите мрънкат, че си готвим в къщи, ни шивачите, че си шием полички...ни финансовите къщи, че си търгуваме сами компесаторките, ни адвокатите, ако решим да се извиняваме сами на съдията

Редактирано от fortuna_ на 22.01.09 14:22.



Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: Blake]  
Автор spgufi2 (ентусиаст)
Публикувано22.01.09 14:22



У-у, за нещо да не спориш !
Няма картелно споразумение, всяка фирма сама решава какви отношения да има с клиентите си. Има т. нар. "домашни" брокери, които са готови да се "навеждат" всякак, само и само да изкарат някакви пари, а това е нелоялна конкуренция. Знам значението на тази дума и доказателство за това е факта, че моите клиенти стават все повече и то забележи - не защото им взимам по - малко. Когато си се обадил за конкретен имот имаш два варианта , избери си :
- чуваш, че искайки оглед ставаш мой клиент и аз работя за теб така, щото да се случи сделката и ти си доволен
- чуваш, че нищо не ми дължиш, но не знаеш, че в цената е калкулирана и твоята част от комисионната
В първия случай ще си свърша работата, която за пореден път казвам - за купувача е много пъти повече, отколкото за купувача и ти ми плащаш доволен, във втория сам си търчиш да правиш проверки, да подсигуриш документи, аз нищо не правя, ама пак си взимам парите. Защото Блейк, комисонната е ЕДНА, КУПУВАЧА Я ПЛАЩА ПРИ ВСИЧКИ СЛУЧАИ, кой вариант си избираш ?



Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: fortuna_]  
Автор spgufi2 (ентусиаст)
Публикувано22.01.09 14:27



Даже бих казал е прекрасно да споделиш своя опит как си успял да прекараш някого, какво по - честно от това ?



Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: Highway to hell]  
Автор spgufi2 (ентусиаст)
Публикувано22.01.09 14:29



Кога съм казвал, че 3% не ми стигат ? Нима не написах ясно, че в 95 % от сделките взимам 3, а не 6 %, защото съм брокер само на купувача , или само на продавача ?!



Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: spgufi2]  
Автор Blake (пристрастен)
Публикувано22.01.09 14:30



така наречената от теб "нелоялна" конкуренция всъщност е единствената конкуренция в случая. как пък всички агенции изведнъж решиха, че ще взимат точно толкова процента комисиона. Как няма някоя агенция да работи за твърда сума, вместо за процент. 100% картелно споразумение в най-чист вид си е това...
Добре че са "креватните", че човек да има малко избор...
-----
По втората част. Отварям вестника и виждам:
Продава 2-стаен в Младост за 60000 Е. Обаждам се и ми вдигаш ти. Заявявам ти, че:

а) искам да стана твой клиент, вземам апартамента за 60000 Е и си плащам доволно 3% (2000 Е)

или

б) искам да си свърша работата сам, и понеже комисионата е калкулирана в цената, плащам 60000 Е и си свършвам сам работата....

Оставям на публиката сама да си направи изводите относно коректността на обявата, агенцията и въобще цялото ти писание, оставяйки на нея възможността да се засмее там, където е необходимо.

Ти самия не виждаш ли нещо некоректно в гореописаната ситуация, изградена според изнесените от тебе факти и принципи?



Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: Blake]  
Автор spgufi2 (ентусиаст)
Публикувано22.01.09 14:39



Смей се Блейк, твоя работа, опитвам се по човешки да ти обясня какво и как правим, ти се смей. Спирам, защото ми се въртят едни думи, които няма да ти харесат, защото няма да са комплименти. Само за сведение - имам клиенти, които наричам рецидивисти, защото се купили и продали по повече от един имот с мен и продължават да го правят, имам клиенти, които са се обаждали само по веднъж и сме правили само по една сделка /да речем, че са имали нужда от жилище, купили са с мен и толкоз/, защо никога никой от тях не ме попита - "Защо ми искаш комисионна? ", "Какво толкова ще свършиш за мен ?", "Защо комисионната ти е толкова, а не колкото каже Блейк ?", защо всеки от тях ме е препоръчал на свои близки ? Ако можеш, отговори ми.



Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: spgufi2]  
Автор Blake (пристрастен)
Публикувано22.01.09 14:45



За пореден път отклоняваш темата на разговора, точно когато става най-интересно за мене, и най-нелицеприятно за тебе. Сори, ама наистина оставам с впечатлението, че отговорите не са ти удобни.

Да разцъкам аз двата варианта, за да си говорим пак. Остави настрана доволните си клиенти, рецидивистите, и всички останали. Очаквам да ми разясниш коректна ли е ситуацията описана по-горе от мен, и ако нещо не е коректно, какво е то?



Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: spgufi2]  
Автор Blake (пристрастен)
Публикувано22.01.09 14:46



Ето и ситуацията. Да ти помогна ли малко с жокер или сам ще се справиш?
----
По втората част. Отварям вестника и виждам:
Продава 2-стаен в Младост за 60000 Е. Обаждам се и ми вдигаш ти. Заявявам ти, че:

а) искам да стана твой клиент, вземам апартамента за 60000 Е и си плащам доволно 3% (2000 Е)

или

б) искам да си свърша работата сам, и понеже комисионата е калкулирана в цената, плащам 60000 Е и си свършвам сам работата....
----



Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: spgufi2]  
Автор Highway to hell (napalmoff )
Публикувано22.01.09 14:55



В отговор на:

В първия случай ще си свърша работата, която за пореден път казвам - за купувача е много пъти повече, отколкото за купувача и ти ми плащаш доволен, във втория сам си търчиш да правиш проверки, да подсигуриш документи, аз нищо не правя, ама пак си взимам парите. Защото Блейк, комисонната е ЕДНА, КУПУВАЧА Я ПЛАЩА ПРИ ВСИЧКИ СЛУЧАИ, кой вариант си избираш ?



Меко казано увъртане, да не кажа лъжа.
Я кажи каква работа вършиш за купувача, и едно удостоверение за тежести от кой се иска, или за наследници, или данъчната оценка. Нотариуса от кой ги иска от купувача или от продавача




Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: Highway to hell]  
Автор Blake (пристрастен)
Публикувано22.01.09 15:05



Тя врътката всъщност е съвсем друга - нали уж комисионката си била включена в цената. Значи ако съм ларж, ще си я платя веднъж (щото е включена) и втори път, щото съм доволен уот услугата клиент. Пък ако мине номера.

Лошото е, че господина грам не иска да разбере доводите на отсрещната страна, ами цикли едно и също като грамофонна плоча, а като стане напечено, просто сменя песента... После се обижда и сърди.



Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: Highway to hell]  
Автор spgufi2 (ентусиаст)
Публикувано22.01.09 16:30



На теб специално имам да кажа няколко неща :
- сърдиш се на колежката, че ти написала името, а ти и тук и в имоти.нет пишеш , че се казвам ДИАН /което се надявам да сме изяснили като невярно/, някакъв адрес и телефони на моята фирма, при това също неверни , защо ?
- документите, които цитираш, се изискват от продавача, аз като негов брокер, ще ги подсигуря
- тези документи касаят купувача, за да бъде наясно със всичко, касаещ имота - собственост, тежести
Сега разбра ли ? И кое точно е лъжа ?



Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: Blake]  
Автор spgufi2 (ентусиаст)
Публикувано22.01.09 16:41



Понеже наистина ми писна, ще си "копна" вече писани неща -
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Да, има го и това, да се обадиш по моя оферта и да ти кажа, че искайки оглед, ставаш мой клиент и то е защото искаме да приучим хората , че всеки трябва да си върши работата, че ако искаш да си намериш имот, ще си наемаш брокер, т.е. - опитваме се да си защитаваме присъствието на пазара. Приказките , че сме неморални, защото искаме две комисионни са несъстоятелни, защото най - много в 5 % от сделките продавач и купувач са клиенти на една и съща агенция, в останалите 95 % всяка от страните си има отделен брокер.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ще добавя отново - ако по моя оферта се обади колега, когото ти си наел да ти търси имот, не ми дължиш нищо,имаш си отношения с него, които не ме касаят, ако иска не безплатно да ти работи, ами и някой лев да ти добави, ако ти ми се обадиш, ставаш мой клиент , т.е. ние се опитваме да ви накараме да не се правите на специалисти по всичко, а за покупко - продажба на имот, да ползвате брокери, сега разбра ли ?



Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: spgufi2]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано22.01.09 16:46



Така и не ми отговори пряко на въпроса, затова увъртанията ти ще ги приема както на мен ми е удобно. Последно не разбрах за варианта сам да си свърша работата БЕЗ друг брокер и БЕЗ да съм ти клиент - последно комисионата в цената ли е включена, и ако е - защо при положение че бих ти станал клиент, бих я платил още веднъж? Спри да увърташ и отговори в прав текст, моля!



Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: spgufi2]  
Автор Highway to hell (napalmoff )
Публикувано22.01.09 16:56



В отговор на:

- документите, които цитираш, се изискват от продавача, аз като негов брокер, ще ги подсигуря



Точно така, тези документи са задължителни продавача, да си продаде имота, и ти нищо няма да подсигуриш, защото се вадят лично. С изключение удостоверението за тежести

В отговор на:

- тези документи касаят купувача, за да бъде наясно със всичко, касаещ имота - собственост, тежести



Хич не го касаят, ако ги нямаш на изповядването ми е интересно Нотариуса кой ще напъди, че му губите времето. Купувача, или продавача и брокера му
И пак няма никаква гаранция, че малко преди сделката не е ипотекирал имота който продава
В отговор на:

Сега разбра ли ? И кое точно е лъжа ?



Прекрасно знам. Льжеш, че вършиш работа на купувача. Защото единствената работа която той трябва да свърши е да извади парите, и евентуално Удостоверение за семейно положение и по чл.87 от ДОПК.
В една сделка най голямия риск е за купувача и е брутална лъжа, че вършиш някаква работа за него. Евентуално може да си разходиш 4-те букви за един оглед Във всяка една сделка продавача трябва да докаже, че той е собственик, на веща която продава, и че веща отговаря на някакви стандарти за качество или притежава рекламираните характеристики.

И престани с тоя имоти нет. Нямам регистрация там . Ама твой си проблем

П




Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: Blake]  
Автор spgufi2 (ентусиаст)
Публикувано22.01.09 16:57



Без друг брокер и без брокер въобще е възможно само при оферти от собственици, Блейк, като звъниш сам в агенция, приемаш да работят за теб, иначе няма смисъл да им се обаждаш. А по въпроса с кочмисионната се правиш на луд ли ? Или се чудиш как да ме изкараш мен такъв ? Не си разбрал, че давах само примери, които са възможни ? Ето ти в прав текст - НИКОГА НЯМА ДА ТИ ПОИСКАМ ДА МИ ПЛАЩАШ ВТОРИ ПЪТ. Твоята част от 6-те процента си ги плащаш, независимо дали си купувач, или продавач, само веднъж. Клетва щеш ли ?



Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: Highway to hell]  
Автор spgufi2 (ентусиаст)
Публикувано22.01.09 17:06



Точно така, тези документи са задължителни продавача, да си продаде имота, и ти нищо няма да подсигуриш, защото се вадят лично. С изключение удостоверението за тежести
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Не знам с какви букви да го напиша, ще пробвам пак - ПРЕДСТАВА СИ НЯМАТЕ ОТ НАШАТА РАБОТА. ВСИЧКИ документи ги вадя аз - за данъчна оценка се справям без собственика, за всичко останало ако се наложи, го водя със себе си.
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Хич не го касаят, ако ги нямаш на изповядването ми е интересно Нотариуса кой ще напъди, че му губите времето. Купувача, или продавача и брокера му
И пак няма никаква гаранция, че малко преди сделката не е ипотекирал имота който продава
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Не касаят купувача ? Наистина ли го казваш ? Понеже на си наясно, ще ти обясня - за купувача е важно да се убеди, че всичко около имота е наред, затова го касаят. А за нотариуса са задължителни.
Оносно бруталната лъжа, ще я подмина гордо, ти си доказал неведнъж, че като чуеш брокер, ти се изправя косата. Този път ще се възпра да ти напомня вече казвани не само от мен неща, които те касаят лично.



Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: spgufi2]  
Автор Hani_G (ентусиаст)
Публикувано22.01.09 17:07



След като ти взимаш от продавача комисиона, за да му намериш клиент, аз ти се обаждам защото аз САМ съм си намерил обявата, ти защо ще ми искаш комисиона, след като ще си я вземеш от продавача, които ти е казал ето ти имота ми продаваи го.

Аз като ти се обадя и искам да купя имота без комисиона, защото не съм ти казвал търси ми ти, а съм решил сам да си търся, ти ще ми искаш ли комисиона? И ако да с това не нарушаваш ли договора си с продавача на имота, защото аз като потенциален купувач съм се отказал, защото се опитваш да ме рекетираш, за работа която ще ти бъде платена, от този които те е наел да ти ползва услугите.



Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: Hani_G]  
Автор spgufi2 (ентусиаст)
Публикувано22.01.09 17:13



Айде-еее, следващия ! Напъни се и прочети в тази тема всичко и ще си намериш отговорите, няма цял ден това да правя !



Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: Blake]  
Автор spgufi2 (ентусиаст)
Публикувано22.01.09 17:14



Имам въпрос - какво искаш в крайна сметка ? Ясно и точно, ако може.



Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: spgufi2]  
Автор Hani_G (ентусиаст)
Публикувано22.01.09 17:17



Това което правиш, е следното НЕ защитаваш нито интересите на продавача нито на купувача, а своите собствени, интересуваш се само от това да си прибереш процентите, а не да защитиш интереса на клиента си. Това е истината и ти много добре я знаеш.



Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: spgufi2]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано22.01.09 17:26



Максимално кратко и ясно (с две числа) искам да ми отговориш на това, което вече трети път те питам:

Продава 2-стаен в Младост за 60000 Е. Обаждам се и ми вдигаш ти. Заявявам ти, че:

а) искам да стана твой клиент, вземам апартамента за 60000 Е и ще си платя комисиона.

или

б) вземам апартамента за 60000 Е и искам да си свърша работата сам

Колко струва апартамента, и колко ти дължа в случай а) и колко - в случай б)
В ЧИСЛОВО ИЗРАЖЕНИЕ



Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: Blake]  
Автор spgufi2 (ентусиаст)
Публикувано22.01.09 18:03



Ето ти :

а/ цена на апарт. 60 000 е - 1800 е ще ми платиш
б/ цена на апарт. 61800 е - не ми плащаш



Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: Hani_G]  
Автор spgufi2 (ентусиаст)
Публикувано22.01.09 18:04



Като знаеш, що питаш бе малкия ?



Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: spgufi2]  
Автор fortuna_ (заслужена)
Публикувано22.01.09 19:53



а/ цена на апарт. 60 000 е - 1800 е ще ми платиш
б/ цена на апарт. 61800 е - не ми плащаш


Опппааа

Значи, в обявата оферираш имот с някаква цена преди още да знаеш какъв купувач ще се яви . И когато вече явилият се купувач е от типа САМ избрал, без да те наема - кога точно пораства ценичката ? Да не станаха 3 комисионите - 1 от продавача и 2 от купувача?

Блейк, да не се наложи да боднеш още една табелка отляво на емотикончето, бре?



Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: spgufi2]  
Автор fortuna_ (заслужена)
Публикувано22.01.09 20:25



Даже бих казал е прекрасно да споделиш своя опит как си успял да прекараш някого, какво по - честно от това ?

По-честно е разбира се

Не съм спала на течение, че за да разменя няколко неудобни за мен имота в по-удобни такива трябва да подаря и един имот на брокера . За малките наемни комисиони въобще не се халосвам - ... найсет Агенции вече знаят, че не съм подходящия обект за щенията им и вече сами ме накацват като наближи изтичането на някое договорче. Ще взема да се иновирам от тази година да им искам комисиона на АНИ-тата



Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: spgufi2]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано23.01.09 09:40



Ъъъ, и кое точно ти дава право да сменяш цената на имота?
В този вариант (61800) просто ще ти тегля една сочна българска (която ще си си заслужил между другото) и ще трясна телефона, или ако случайно пък размисля, ще отида на оглед, и ако ми хареса, ще те прескоча с най-чиста съвест. Дето се вика щом ти ще ме лъжеш аз защо да си трая?

Освен това, ще се постарая собственика да разбере, че му вдигаш цената на имота, правейки го по този начин неконкурентен и/или непродаваем...

Редактирано от Blake на 23.01.09 09:41.



Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: Blake]  
Автор spgufi2 (ентусиаст)
Публикувано23.01.09 10:15



Ама вие наистина сте изпълнени с толкова омраза, че или не искате, или няма как да разберете. Когато цената е по - висока не съм го направил аз, продавача си е калкулирал ЦЯЛАТА КОМИСИОННА от 6 % и вие като купувачи не плащате , това колко пъти още да го обяснявам ? В другия случай цената е по - ниска, но от вас се очакват още 3 % , кое е неясното и кое толкова ви възмути ?



Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: spgufi2]  
Автор Пpacyнceн (грухтящ)
Публикувано23.01.09 10:29



Не, ти не искаш да разбереш. В единия случай в обявата пише 61,800 евро, виждам я, харесва ми, купувам и плащам колкото пише. Изобщо не ме интересува какви комисиони има вътре, видял съм я, преценил съм, че ми харесва.

В другия случай виждам 60,000 евро, а се оказва че трябва да платя 61,800. Това си е чиста проба измама.

|

Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: Пpacyнceн]  
Автор spgufi2 (ентусиаст)
Публикувано23.01.09 10:41



Ти пък откъде се взе да философстваш ! Написаното не се отнася до теб , ако искаш да започнем отначало като с останалите ?



Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: spgufi2]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано23.01.09 11:03



Както колегата изключително вярно каза, това, което правиш си е ДОЛНОПРОБНА ИЗМАМА!!! Когато пише, че нещо струва 60000, значи струва 60000. Ти постфактум ми променяш цената на 61800, което от една страна е намеса в цената, определена от купувача, от друга страна си пуснал лъжлива обява на имота.

Няма никаква омраза и нищо неразбрано, този, който не разбира, си единствено ТИ!!!



Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: Blake]  
Автор spgufi2 (ентусиаст)
Публикувано23.01.09 11:15



Пак подпали, спокойно , прочети бавно долното :
- в случай, когато продавача се съгласява да ми плати целият комисион в размер на 6 %, цената в рекламата ще бъде 61 800 е и това нито е намеса , нито измама , нито каквото и да било друго , а ти като купувач не ми дължиш нищо отгоре
- в случай, че продавача ще плати половината от 6-те процента, цената ще бъде 60 000 е, но ти ще чуеш, че ми дължиш 3% и пак стават 61 800
Тъй като случаи като първия няма, затова се искат по 3 % от всяка от сраните.
Ако пак не си ме разбрал, не знам вече какво да направя.



Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: spgufi2]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано23.01.09 11:26



Няма "в случай"... какви са тези еквилибристики?

Ти пуснал ли си обява, че имота струва 60000?

Имаш ли например идея, че може въобще да не ти се обадя, ако имота е офериран на 61800 вместо на 60000, щото например 60000 ми е максималната горна граница на парите, които мога да дам?

А собственика, който ти е възложил срещу заплащане да му намериш купувач, дали има идея, че благодарение на процентните ти трикове и желанието да вземеш ОЩЕ пари от някой, който всъщност не иска нищо от тебе лично, е изтървал един потенциален купувач?

Ако ТИ не си ме разбрал - вече и аз нямам какво да кажа повече по темата...



Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: Blake]  
Автор spgufi2 (ентусиаст)
Публикувано23.01.09 11:49



Наистина става смешно ! НЕ СЪМ ПУСНАЛ ОБЯВА, ЧЕ ЦЕНАТА Е 60 000, АКО СОБСТВЕНИКА СЕ СЕ СЪГЛАСИЛ, ЧЕ ЩЕ МИ ПЛАТИ 6 %, ЦЕНАТА Е 61 800, ПРИ ТОВА РЕШЕНИЕТО ЗА ЦЕНАТА Е САМО НЕГОВО ! А ако ти не можеш да си позволиш тази цена, ще се намери друг, който да си я позволи. Но както вече казах - продавачите не са свикнали да плащат целият комисион, затова цената в обява ще бъде 60 000 е, но от двамата ще искам по 3 %, т.е. - във всички случаи при цена от 60 000 е, за купувача тя става 61 800, а продавача ще получи 58 200, пак в двата случая. Блейк, наистина ли не схващаш, че НЯМА разлика, че обадиш ли се на оферта на агенция, трябва да си предвидиш върху обявената цена процент за нея , че ПРИ ВСИЧКИ СЛУЧАИ всичко се плаща от купувача, останалото наистина са ненужни никому еквилибристики ? Ако продавача е приел да плати всичките 6%, в обявата пише "Без комисион от купувача", така повече ли ти харесва, макар че няма да е вярно ?



Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: spgufi2]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано23.01.09 12:03



Ако беше прочел поне веднъж условието на задачката, нямаше да спориш по особено нелеп начин в момента. Да ти я припомня ОТНОВО, пак прочети и пак кажи че не си пуснал обява


----
Отварям вестника и виждам:
Продава 2-стаен в Младост за 60000 Е. Обаждам се и ми вдигаш ти. Заявявам ти, че:

а) искам да стана твой клиент и си плащам доволно 3%

или

б) искам да си свърша работата сам...
----

На което ти ми отговаряш, че в случай а) дължа 60000 + 3%, или 61800, КОЕТО Е КОРЕКТНО, а в случай б) дължа 61800, при положение, че обявената цена на жилището е 60000. Ако това за тебе е ОК, за мене си е чиста измама. Ако нямаш други СМИСЛЕНИ коментари, можем да приключим със случая. Ако имаш все пак, постарай се да са наистина СМИСЛЕНИ




Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: Blake]  
Автор spgufi2 (ентусиаст)
Публикувано23.01.09 12:09



а/ разбрахме се
б/ ако искаш да си свършиш работата сам, не ми се обаждаш
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
дължа 61800, при положение, че обявената цена на жилището е 60000.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Кога съм писал това ? Наистина ми дотегна.



Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: spgufi2]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано23.01.09 12:33



--------------------------------------------------------------------------------------------------------
дължа 61800, при положение, че обявената цена на жилището е 60000.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Кога съм писал това ? Наистина ми дотегна.


Изходни условия:

Продава 2-стаен в Младост за 60000 Е. (

)

1. б/ цена на апарт. 61800 е - не ми плащаш ()

2. - в случай, че продавача ще плати половината от 6-те процента, цената ще бъде 60 000 е, но ти ще чуеш, че ми дължиш 3% и пак стават 61 800 ()

3. Наистина става смешно ! НЕ СЪМ ПУСНАЛ ОБЯВА, ЧЕ ЦЕНАТА Е 60 000, АКО СОБСТВЕНИКА СЕ СЕ СЪГЛАСИЛ, ЧЕ ЩЕ МИ ПЛАТИ 6 %, ЦЕНАТА Е 61 800, ПРИ ТОВА РЕШЕНИЕТО ЗА ЦЕНАТА Е САМО НЕГОВО ! ()
(ето тука наистина стана смешно, особено в зелено-боядисаната част)

Нещо имаш ли да кажеш, или ще се отречеш от собствените ти надлежно документирани думи? Щото на мене ми дотегна май малко повече...



Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: Blake]  
Автор spgufi2 (ентусиаст)
Публикувано23.01.09 12:48



Прекрасен дебат, няма що !
Ако съм обявил цена от 60 000 е, това е цената на продавача, в нея продавача си е предвидил да ми плати 3 %, ще ти поискам 3 % и стават 61 800 за теб , 58 200 за него, дотук така ли е ? Ако съм обявил цена от 61 800, това е цената НА ПРОДАВАЧА, защото той ще ми плати от нея всичките 6 %, в този случай за него пак остават 58 200, за теб пак са 61 800, открий разликата сам. Няма разлика, при всички случаи за купувача цената излиза 61 800, схвана ли ? От нищо не се отричам, явно те надценявам.



Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: spgufi2]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано23.01.09 13:57



Извини ме, но досега колкото пъти съм отварял вестник или сайт с обяви, никъде не пише "ако таковата цената е такава, ако не таковата, цената е друга, а пък ако продавача се съгласи - е трета". Подменяш фундаментални неща в бизнеса и рекламата само и само за да си докажеш правотата, но докаателствата са слаби и не вървят

Сори!



Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: Blake]  
Автор spgufi2 (ентусиаст)
Публикувано23.01.09 14:33



Ще се скъсаш да отричаш очеизвадни неща, само и само да докажеш колко съм крив ! Има обяви, в които пише само цена, има обяви, в които пише и "Без комисион", а останалото са неща предварително съгласувани с продавача и няма как да ги пише в обявата. Явно те надцених, извини ме.



Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: spgufi2]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано23.01.09 15:44



Да, точно така, има обяви всякакви, но НЯМА обяви с варираща цена "ако..."
Е, поне се опитах да ти разясня гледната точка на купувача, и защо по дяволите ви прескачат. Очевидно отказваш да проумееш елементарни и логични неща. Явно и аз съм те надценил...



Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: Blake]  
Автор spgufi2 (ентусиаст)
Публикувано23.01.09 15:53



Упорит си, ама не е достатъчно. Къде съм казал, че има обяви "ако" ? Опитах да ти обясня как се формира цената и че ти като купувач винаги си плащаш, макар понякога да са те подвели, че не е така.



Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: spgufi2]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано23.01.09 16:41



човеко, спри да увърташ. Дадох ти конкретен случай с конкретна информация взета от конкретна обява, с два конкретни варианта на действие. Как ти си формираш цената не ме интересува, интересуваше ме конкретния отговор по конкретната обява. Където ти се издъни жестоко





Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: spgufi2]  
Автор Пpacyнceн (грухтящ)
Публикувано23.01.09 21:42



С мене няма какво да почваш отначало, за разлика от колегите аз нямам нерви да споря с радиото. Казах ти каква е ситуацията, ти очевидно не разбираш, или не искаш да разбереш. ОК, твоя работа, но докато не започне да ти светва малко, ще си стоиш тука в клубс.дир.бг и ще си чешеш езика по цял ден, вместо да продаваш имоти.

|

Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: Blake]  
Автор spgufi2 (ентусиаст)
Публикувано24.01.09 11:14



Не очаквам друго, освен да продължаваш да се правиш на неразбрал, аз нямам какво да добавя. За непредубеден човек отдавна да е станало ясно, ти просто не си такъв.



Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: spgufi2]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано24.01.09 18:24



този, който се "прави на неразбрал" е само един и това си ТИ... даже знам и причината - истината в случая не ти отърва, ама никак даже, затова те е страх да я изречеш.





Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: Blake]  
Автор spgufi2 (ентусиаст)
Публикувано25.01.09 11:58



Започваш да ми ставаш симпатичен, ще проявя отново човещина и търпение. Когато прочетеш обява на цена 60 000 е и попадаш в агенция, там ще ти обяснят дали дължиш и какво. Опитах нормално да ти обясня като как се формира цената, кога и защо се очаква и от кого заплащане, ти не вдяваш. Да запомниш от мен - ако си купувач и цената е 60 000 е, във всички случаи за теб ще стане 61 800, за продавача 58 200, ако агенцията иска по 3 %, а дали ти смяташ друго, дали ти искаш да ти представя разбивка - твой проблем, аз искам 3-те си процента, пък ти си философствай колкото си щеш.



Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: spgufi2]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано25.01.09 20:48



Аз много добре разбирам напъна ти да си вземеш процентите, това, което не разбирам е как ако съм с брокер (друг), цената си остава 60000, а ако съм без брокер, изведнъж става 61800. Абстрахирай се от факта дали и колко дължа на МОЯ брокер. Е точно този фокус ме интересува





Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: Blake]  
Автор fortuna_ (заслужена)
Публикувано25.01.09 21:08



Хихик





Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: Blake]  
Автор spgufi2 (ентусиаст)
Публикувано26.01.09 09:57



Човече, започвам да се притеснявам сериозно за теб, наистина ли още не си разбрал, или пак ще кажеш, че шикалкавя, измъквам се и т.н. ? Ако ми се обади твой брокер, ти си плащаш на него /2.5, 3 , 5, 10 %, или нищо, ако иска той да те даде някой лев/, това не ме интересува, ако ми се обадиш ти, ще ми плащаш 3 %, колко пъти още да го напиша ? Не знам колко пъти вече ти го написах, вземи се в ръце !



Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: spgufi2]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано26.01.09 10:03



Хм, даваш идея за ултра-печеливш бизнес - да вземем дружно да отворим една агенция "Робин Худ" - вместо 3% ще вземаме по 200 лева на калпак, обаждам ти се, взема клиента имота дето го предлагаш, и кой откъдето... Мисля, че ще имам доста голяма печалба и без работа няма да остана, щото клиентите ще ме обичат безумно...

Ти май сам не схващаш колко е безумна схемата, която ми предлагаш???



Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: Blake]  
Автор spgufi2 (ентусиаст)
Публикувано26.01.09 13:50



Нищо не ти предлагам, опитвам се от доста време да обясня на човек, изключително недобронамерен и зложелателен, на човек, който се радва от сърце, ако някой някъде нещо загази, как работим , не би. Липсата на грам развитие у теб е очевидна, повече на виждам смисъл да се хабя.



Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: spgufi2]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано26.01.09 13:58



Как няма да се радвам, когато отсреща един изключително добронамерен и доброжелателен брокер се мъчи всякак да извърти ситуацията така, че да ми одере 2-3 кожи за няма нищо... Симпатията ни е взаимна, шъ знайш!!!



Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: Blake]  
Автор spgufi2 (ентусиаст)
Публикувано26.01.09 15:02



На теб ? Или на клиентите, с които нямаш общо ?! Ти си борец за социална справедливост май, искаш всички да получаваме еднакво, или искаш ти да определяш кой колко и кога да получава ?



Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: spgufi2]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано26.01.09 15:11



Мне, социализма ми е малко чужд. Искам всеки да си получава това, което заслужава, предвид квалификацията и труда, който влага в продукта си.



Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: Blake]  
Автор spgufi2 (ентусиаст)
Публикувано26.01.09 15:17



Но искаш да определяш колко да получавам аз ?!



Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: spgufi2]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано26.01.09 15:56



Не се заяждай, не искам да определям. Просто оценявам труда ти на доста по-малко, отколкото ти го оценяваш. Може и да е субективно, но преценката си я правя на база какво получавам срещу парите си.



Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: Blake]  
Автор spgufi2 (ентусиаст)
Публикувано26.01.09 16:01



Въпросът е, че по принцип не си ти този, който ще определи колко струва моя труд, както не можеш да определелиш колко струва ничий друг труд, освен своя.



Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: spgufi2]  
Автор spgufi2 (ентусиаст)
Публикувано26.01.09 16:08



Да ти светна още - ако ти си мой клиент и в даден момент съм те завел на някакъв оглед, това изисква време, което аз ти посвещавам, нали така ? Ако през това време в офиса е звъннал клиент , който ме е търсил за имот, в пъти по - скъп от това, което искаш да продадеш/купиш ти и мен ме няма ,а човека на другия ден си заминава за чужбината , това е ли е загуба за мен ? Как искаш да ти се правят разбивки, или да се определи колко струва един брокерски час ? Как да ти сметна колко струва всяка минута с теб, ако сме направила 20 огледа и ти не си купил нищо, а в същото време съм изпуснал реален клиент ?



Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: spgufi2]  
Автор Пpacyнceн (грухтящ)
Публикувано26.01.09 16:24



Мобилни телефони и секретарки не ползвате ли?

|

Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: Пpacyнceн]  
Автор spgufi2 (ентусиаст)
Публикувано26.01.09 16:30



Какво е това мобилен телефон ? А секретарка ? Много искаш от нагли, тъпи и прости брокерчета. Въпреки заяжданката ти, ще ти отговоря - секретарката ще приеме обаждането, клиента ще ми звънне на мобилния, ама какво от това, нали той не иска само да си говорим , иска сделка днес, щото утре заминава. Да, ама аз в това време съм с Блейк по огледи.



Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: spgufi2]  
Автор fortuna_ (заслужена)
Публикувано26.01.09 16:39



Как да ти сметна колко струва всяка минута с теб, ако сме направила 20 огледа и ти не си купил нищо, а в същото време съм изпуснал реален клиент ?

Или колко пропуснати ползи да платиш на клиента, ако никой не те е потърсил в това време и само си му загубил времето , влачейки го на ...найсет очевидно неподходящи огледа (тва във връзка с успяването да се вникне в очакванията на клиента

)



Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: fortuna_]  
Автор spgufi2 (ентусиаст)
Публикувано26.01.09 16:50



Правилно. Хайде Блейк, сметни и в двата случая.



Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: spgufi2]  
Автор fortuna_ (заслужена)
Публикувано26.01.09 17:05



Какво толкова има за смятане - ако клиентът е пропуснал приватизационна сделка за 186 млн евра щото си му загубил времето - прилагаш формулата 3+3% и си плащаш задължението





Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: spgufi2]  
Автор Пpacyнceн (грухтящ)
Публикувано26.01.09 17:09



Ми като си с Блейк по огледи, казваш му, сори пич, обаче тука имам един клиент, който със сигурност купува, чао. Не си само ти, всеки трябва да определя приоритетни задачи и клиенти.

|

Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: fortuna_]  
Автор spgufi2 (ентусиаст)
Публикувано26.01.09 17:14



Умна. Както винаги.



Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: spgufi2]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано27.01.09 09:57



готин, това с риска от пропуснати ползи го има във всяка една професия. Ако аз примерно ти правя сайт за 1000 лева, а в този момент има вероятност да ми се обади някой и да си поръча сайт за 10000, аз също ще го изтърва. Това значи ли, че на всички клиенти трябва да взимам по 5000 лева вместо по 1000, само за да се застраховам за евентуална загуба? Ето защо отново ти поставям въпроса за моралната страна на ценообразуването ти. Загуби има във всеки бизнес, но това не значи да товариш клиентите си с непосилни горници за да си покриеш евентуалните (подчертавам ЕВЕНТУАЛНИТЕ) загуби или пропуснати ползи.



Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: Blake]  
Автор spgufi2 (ентусиаст)
Публикувано27.01.09 11:14



На теб ти липсва и въображение май. Исках възможно най - простичко да ти кажа, че няма как да ти сметна колко ми струва един час с теб, че това е много относително и че макар да знам, че няма да се откажеш да го искаш - нашето заплащане не зависи и няма да зависи от твоето мнение.



Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: spgufi2]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано27.01.09 11:44



Знам, че имаш много удобно оправдание, поне пред себе си. Естествено, че не зависи от мен твоето заплащане, просто трябва да проумееш факта, че не трябва да се сърдиш, когато НЕ ГО получиш по една или друга причина. Щото пък точно тази част - с плащането - ИЗЦЯЛО зависи от клиента.



Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: spgufi2]  
Автор Highway to hell (napalmoff )
Публикувано27.01.09 12:24



На теб ти липсва и въображение май. Исках възможно най - простичко да ти кажа, че няма как да ти сметна колко ми струва един час с теб, че това е много относително и че макар да знам, че няма да се откажеш да го искаш - нашето заплащане не зависи и няма да зависи от твоето мнение.

Кат та глеам, сяка стинка платена за твоята "професионална помощ" си е хвърлена на вятъра. Освен заяждане нищо друго. Горките ти "щастливи клиенти".
Ако не е рекета и наглото ти поведение явно ще умреш от глад. Те и мутрите властваха 10-тина години, ма после измреха от глад, или ги избиха






Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: Highway to hell]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано27.01.09 12:26



един вид "бе не мога да ти кажа колко ми струва услугата, ама дай тука едни пари, пък ше видим"... само ако знаеш как обичам да си давам парите на такива





Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: Blake]  
Автор spgufi2 (ентусиаст)
Публикувано27.01.09 16:15



А кога съм казвал, че се сърдя ? Не, мойто момче, няма на кого и за какво, клиентите ми си плащат. А който не иска да плаща, не ми е клиент, простичко е.



Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: spgufi2]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано27.01.09 16:42



Айде сега, едва ли си единствения брокер, дето не е бил "прескачан"





Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: Blake]  
Автор spgufi2 (ентусиаст)
Публикувано27.01.09 16:45



Възможно е, не съм разбрал досега. Доколкото разбирам ти адмирираш такова отношение, това ми е достатъчно да знам що за човек си.



Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: spgufi2]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано27.01.09 16:53



Да, когато нямам яснота за какво си давам парите, просто предпочитам да не ги давам. Предполагам тази формулировка е по-лесна за преглъщане.



Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: spgufi2]  
Автор Пpacyнceн (грухтящ)
Публикувано27.01.09 18:22



"Доколкото разбирам ти адмирираш такова отношение"

Всички адмирираме борбата с паразитите.

|

Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: Пpacyнceн]  
Автор spgufi2 (ентусиаст)
Публикувано28.01.09 11:07



Тези "всички" сте няколко за щастие, мога поименно да ви назова. Като ме наричаш "паразит", очакваш да спазя добрия тон ли ? Неудачник.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.