Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:44 01.07.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: spgufi2]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано23.01.09 09:40



Ъъъ, и кое точно ти дава право да сменяш цената на имота?
В този вариант (61800) просто ще ти тегля една сочна българска (която ще си си заслужил между другото) и ще трясна телефона, или ако случайно пък размисля, ще отида на оглед, и ако ми хареса, ще те прескоча с най-чиста съвест. Дето се вика щом ти ще ме лъжеш аз защо да си трая?

Освен това, ще се постарая собственика да разбере, че му вдигаш цената на имота, правейки го по този начин неконкурентен и/или непродаваем...

Редактирано от Blake на 23.01.09 09:41.



Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: Blake]  
Автор spgufi2 (ентусиаст)
Публикувано23.01.09 10:15



Ама вие наистина сте изпълнени с толкова омраза, че или не искате, или няма как да разберете. Когато цената е по - висока не съм го направил аз, продавача си е калкулирал ЦЯЛАТА КОМИСИОННА от 6 % и вие като купувачи не плащате , това колко пъти още да го обяснявам ? В другия случай цената е по - ниска, но от вас се очакват още 3 % , кое е неясното и кое толкова ви възмути ?



Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: spgufi2]  
Автор Пpacyнceн (грухтящ)
Публикувано23.01.09 10:29



Не, ти не искаш да разбереш. В единия случай в обявата пише 61,800 евро, виждам я, харесва ми, купувам и плащам колкото пише. Изобщо не ме интересува какви комисиони има вътре, видял съм я, преценил съм, че ми харесва.

В другия случай виждам 60,000 евро, а се оказва че трябва да платя 61,800. Това си е чиста проба измама.

|

Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: Пpacyнceн]  
Автор spgufi2 (ентусиаст)
Публикувано23.01.09 10:41



Ти пък откъде се взе да философстваш ! Написаното не се отнася до теб , ако искаш да започнем отначало като с останалите ?



Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: spgufi2]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано23.01.09 11:03



Както колегата изключително вярно каза, това, което правиш си е ДОЛНОПРОБНА ИЗМАМА!!! Когато пише, че нещо струва 60000, значи струва 60000. Ти постфактум ми променяш цената на 61800, което от една страна е намеса в цената, определена от купувача, от друга страна си пуснал лъжлива обява на имота.

Няма никаква омраза и нищо неразбрано, този, който не разбира, си единствено ТИ!!!



Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: Blake]  
Автор spgufi2 (ентусиаст)
Публикувано23.01.09 11:15



Пак подпали, спокойно , прочети бавно долното :
- в случай, когато продавача се съгласява да ми плати целият комисион в размер на 6 %, цената в рекламата ще бъде 61 800 е и това нито е намеса , нито измама , нито каквото и да било друго , а ти като купувач не ми дължиш нищо отгоре
- в случай, че продавача ще плати половината от 6-те процента, цената ще бъде 60 000 е, но ти ще чуеш, че ми дължиш 3% и пак стават 61 800
Тъй като случаи като първия няма, затова се искат по 3 % от всяка от сраните.
Ако пак не си ме разбрал, не знам вече какво да направя.



Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: spgufi2]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано23.01.09 11:26



Няма "в случай"... какви са тези еквилибристики?

Ти пуснал ли си обява, че имота струва 60000?

Имаш ли например идея, че може въобще да не ти се обадя, ако имота е офериран на 61800 вместо на 60000, щото например 60000 ми е максималната горна граница на парите, които мога да дам?

А собственика, който ти е възложил срещу заплащане да му намериш купувач, дали има идея, че благодарение на процентните ти трикове и желанието да вземеш ОЩЕ пари от някой, който всъщност не иска нищо от тебе лично, е изтървал един потенциален купувач?

Ако ТИ не си ме разбрал - вече и аз нямам какво да кажа повече по темата...



Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: Blake]  
Автор spgufi2 (ентусиаст)
Публикувано23.01.09 11:49



Наистина става смешно ! НЕ СЪМ ПУСНАЛ ОБЯВА, ЧЕ ЦЕНАТА Е 60 000, АКО СОБСТВЕНИКА СЕ СЕ СЪГЛАСИЛ, ЧЕ ЩЕ МИ ПЛАТИ 6 %, ЦЕНАТА Е 61 800, ПРИ ТОВА РЕШЕНИЕТО ЗА ЦЕНАТА Е САМО НЕГОВО ! А ако ти не можеш да си позволиш тази цена, ще се намери друг, който да си я позволи. Но както вече казах - продавачите не са свикнали да плащат целият комисион, затова цената в обява ще бъде 60 000 е, но от двамата ще искам по 3 %, т.е. - във всички случаи при цена от 60 000 е, за купувача тя става 61 800, а продавача ще получи 58 200, пак в двата случая. Блейк, наистина ли не схващаш, че НЯМА разлика, че обадиш ли се на оферта на агенция, трябва да си предвидиш върху обявената цена процент за нея , че ПРИ ВСИЧКИ СЛУЧАИ всичко се плаща от купувача, останалото наистина са ненужни никому еквилибристики ? Ако продавача е приел да плати всичките 6%, в обявата пише "Без комисион от купувача", така повече ли ти харесва, макар че няма да е вярно ?



Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: spgufi2]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано23.01.09 12:03



Ако беше прочел поне веднъж условието на задачката, нямаше да спориш по особено нелеп начин в момента. Да ти я припомня ОТНОВО, пак прочети и пак кажи че не си пуснал обява


----
Отварям вестника и виждам:
Продава 2-стаен в Младост за 60000 Е. Обаждам се и ми вдигаш ти. Заявявам ти, че:

а) искам да стана твой клиент и си плащам доволно 3%

или

б) искам да си свърша работата сам...
----

На което ти ми отговаряш, че в случай а) дължа 60000 + 3%, или 61800, КОЕТО Е КОРЕКТНО, а в случай б) дължа 61800, при положение, че обявената цена на жилището е 60000. Ако това за тебе е ОК, за мене си е чиста измама. Ако нямаш други СМИСЛЕНИ коментари, можем да приключим със случая. Ако имаш все пак, постарай се да са наистина СМИСЛЕНИ




Тема Re: Да се обединим срещу простотията !нови [re: Blake]  
Автор spgufi2 (ентусиаст)
Публикувано23.01.09 12:09



а/ разбрахме се
б/ ако искаш да си свършиш работата сам, не ми се обаждаш
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
дължа 61800, при положение, че обявената цена на жилището е 60000.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Кога съм писал това ? Наистина ми дотегна.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.