Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:37 03.07.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: не е точно така :-)нови [re: svestna]  
Автор Blake (пристрастен)
Публикувано23.12.08 11:04



Както вече ти казаха, в голяма грешка си. Като казвам "да си позволи да си купи" нямам предвид да изкара 100000 кеш и да си купи апартамент, а да може да го вземе на изплащане на нормална цена. В по-голяма част от страните покупката на апартамент чрез банков кредит (обикновено 100% и повече от цената на имота) излиза по-евтино или да кажем аналогично отколкото наем на подобно жилище. Имайки предвид динамичността на живота там, както и социалните условия, хората не се натискат да си купуват жилище както тук.



Тема Re: така е:-)нови [re: Blake]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано23.12.08 11:55



Нямаме спор, просто казах, че пазарът за недвижими имоти не е социален пазар и че хората с ниски доходи не определят нито един пазар!
Нормалната цена на недвижими имоти е предпоставка за последващ спекулативен пазар

- въпрос на логика!

Защо ти купи апартамент в София и плати леко "завишена цена", а не си остана в твоя град, където дори нямаше да плащаш наем, защо не купи примерно къща някъде в България с кешово плащане, а взе кредит?! Можеш ли да оспориш факта, че купувайки с кредит, си имал предвид, че плащайки цената в момента на покупка, след време, вземайки предвид инфлацията, доходите и растящите цени, твоят кредит ще може да бъде погасен по-бързо?
Не искам отговор, въпросът е риторичен!
Всеки един от нас, каквото и да купува, премисля, пресмята и се осланя на инвеститорската си култура, не на слухове и промоции!

Повече от ясно е, че има хиляди причини, които могат да повлияят върху цените, особено на пазара на недвижими имоти.

С пожелание за весели празници, добро настроение и много усмивки!



Тема Re: така е:-)нови [re: svestna]  
Автор Tweeg ()
Публикувано23.12.08 12:54



В отговор на:

Всеки един от нас, каквото и да купува, премисля, пресмята и се осланя на инвеститорската си култура, не на слухове и промоции!




Не е точно така.
Доста неща се случват на база на слухове, създаване на психоза, страх и т.н.

Според теб какво накара хората да купуват петрол по $147, пък днеска по под $40?



Тема Re: незнам :-)))нови [re: Tweeg]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано23.12.08 13:04



Даже и аз го купувах

, но пък ако бях спряла, едва ли щях да повлияя на цената ...... обаче пък ни уверяваха, че е евтин, щял да стане поне 200 $ ........ позната картинка и в друг сектор ..............дори и аз не си харесвам отговора ...........


Весели празници! Много успехи! Много усмивки!



П.П. Добре, че намалиха цената на бензина все пак......... с 50 лева пълен резервоар!



Тема Re: незнам :-)))нови [re: svestna]  
Автор Blake (пристрастен)
Публикувано04.01.09 18:53



Първо - ЧНГ.

Сега по темата - сама си противоречиш: "обаче пък ни уверяваха, че е евтин, щял да стане поне 200 $" - това за мен си е жив слух



Иначе - апартамента си го купих на съвсем нормалната според мен цена от 500 евро квадрата. Ненормалното е, че в момента същия апартамент в същия район го дават 900-1100 евра квадрата.
Да ти отговоря и на риторичните въпроси - например защо съм се преместил тук, и защо съм си купил апартамент тук - вярно, в родния ми град нямаше да плащам наем, но щях да живея натясно с нашите. Ако си купех апартамент - щях да го направя на цена да речем 70% от софийската, но пък щях да вземам заплата максимум 30% от тази, която вземам в момента, ако въобще си намеря работа. Ако си купех имот "в кеш" в някое село нямаше да тегля кредити, но пък щях да пия всяка сутрин по една студена вода и да извеждам овцете на паша. Въпроса за мен е каква е цената на качеството на живота, не отделно на жилище или други параметри, взети сами по себе си.

Сега предполагам придобиваш един друг поглед върху нещата, нали?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.