Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:07 03.07.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: не е точно така :-)нови [re: Blake]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано22.12.08 12:23



Е, този път наистина не мога да се съглася с мнението ти

!

Важна е цената на парцела, защото тя влияе върху формирането на окончателната цена на отделната недвижима единица!

За "нормалния" пазар, просто такъв няма или ако го има, периода на "нормалност" е много кратък! В по-голяма част от страните "местното" население не може да си позволи недвижимост . Пазарът на недвижими имоти не се влияе от цената, която може да бъде платена от хора с по-ниски доходи! Ако има такъв момент, за много кратко време пазарът се превръща в "спекулативен". Дори и при плановата икономика нямаше "нормален" пазар, цените на една панелна гарсониера бяха около 6000 лв., колко хора можеха да си го позволят? Защо се трупаха "лихвоточки"?
За съжаление, който и да е пазар не се определя от хора с ниски доходи! И за вашият любим пример с москвича - има доста населени места в България, където хората си продават и купуват москвичи, лади и жигули. Същите тези хора си може би си мечтаят за "западна" колица, примерно на 10-тина години. И същите тези хора въобще не им пука, дали цените на имотите са 400, 500 или 1 500 €/кв.м. и по никакъв начин не влияят върху цените.
Пазарът на недвижими имоти не е социален пазар!

Топъл и усмихнат ден!



Тема Re: не е точно така :-)нови [re: svestna]  
Автор Пpacyнceн (грухтящ)
Публикувано22.12.08 12:49



Мисля че под "да си позволи" колегата нямаше предвид да си купи жилище с една заплата. Става въпрос да можеш си го купиш с ипотека и приемлива месечна вноска за 20 - 25 години, както е в повечето страни (за мене това си е заробване, но поне се счита за нормално). В София приемлива месечна вноска за повечето хора би била 200 - 600 лева. Не 800 - 2000, както беше станало преди няколко месеца.

|

Тема Re: така е :-)нови [re: Пpacyнceн]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано22.12.08 13:02



И за мен е безумие месечната ти вноска да е 2 000 лв месечно, ще имам за цял живот страх от датата на падежа, дори и да съм изплатила заема, дълго време след това ще се стряскам

.

Отлично разбирам идеята на Блейк, обаче ако аз, като КУПУВАЧ отида при един собственик / независимо юридическо или физическо лице/ и му кажа: сори пич, обаче искам цена на имота ти такава, че мен да ме устройва моята месечна вноска към банката, мислиш ли, че някой, заради сините ми очи и от състрадание ще каже - готово ..... продадено!
Обикновенно, тези които са готови да плащат около 700 лева месечно към банка са участниците на пазара, а тези, със своите 600 чакат, правят се на "инвеститори"

Хубав ден!



Тема Re: така е :-)нови [re: svestna]  
Автор Пpacyнceн (грухтящ)
Публикувано22.12.08 13:24



"Обикновенно, тези които са готови да плащат около 700 лева месечно към банка са участниците на пазара"

Точно в това, което казваш, е ключът към палатката.
Да, никой няма да ти даде на 600 заради сините очи, нито ти сама ще промениш пазара. Само че когато ония, които са готови да дават по 700, изчезнат, продаващия ще се наложи да ти даде на 600, че и по-малко. Ако може да си позволи да си стиска тухлите до евентуално бъдещо покачване на цените, може и да избере да стиска. Само че много продавачи не могат - защото са предприемачи с кредити или инвеститори, които са купили на зелено с кредит. Друг е въпросът, че и тия, които могат да си позволят да чакат, не се знае какво ще дочакат - дългосрочните перспективи пред пазара на имоти не са добри по демографски причини и заради презастрояването.

А цените досега се качваха, защото имаше хора, готови да дават по 700, че и повече лева месечно на банката. Сега нещата се затягат, хората се поосъзнаха, задава се рецесия и в резултат на това мераклиите да дават по 700 ще са много по-малко. Нещата с имотите са 50% психология и кюфтето вече се обърна - очакванията са за спад, медиите се разтръбиха (често с малоумни статии, но това няма значение), така че спад ще има - при това дълъг и болезнен.

|

Тема Re: не е точно така :-)нови [re: svestna]  
Автор Highway to hell (napalmoff )
Публикувано22.12.08 13:45



Дори и при плановата икономика нямаше "нормален" пазар, цените на една панелна гарсониера бяха около 6000 лв., колко хора можеха да си го позволят? Защо се трупаха "лихвоточки"?

По същата логика, по която ти трябваше вноска за москвич






Тема Re: така е :-)нови [re: Пpacyнceн]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано22.12.08 13:48



Това е най-точният и смислен коментар, който съм чела тук!

Не че има някакво значение, но приеми моите поздравления!

В сегашният пазар никой не е спокоен в изчаквателната позиция. Продавачът се страхува от цената, която ще получи и за това бърза да продава, купувача, дори договаряйки подходяща за момента цена, се пита - дали след един месец няма да е още по-ниска. Банките не заемат никаква позиция, те обещават 9% годишна лихва за тримесечни депозити. Защо позицията е с такъв срок? Липса на кеш - според мен не е само това. Все пак банките купуват и продават и бизнеси

- това не е ли вариант?

Топъл ден!



Тема Re: голям зор за ...........нови [re: Highway to hell]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано22.12.08 13:52



този москвич

.... зелен, с оранжев китеник на таблото, за да не гори и на задното стъкло, с клатещо се кученце .


Хубав ден!




Тема Re: голям зор за ...........нови [re: svestna]  
Автор Highway to hell (napalmoff )
Публикувано22.12.08 13:55



Голям я, изпусна знаменцето на огледалото и снимката на Саманта Фокс






Тема Re: голям зор за ...........нови [re: Highway to hell]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано22.12.08 14:04



........ това кученце сега ни клати глава в рекламата на Райфайзен

, а жигулките в рекламка на ДЗИ - дали пък да не включа москвича, като подарък при покупка на апартамент . ....... нещо май назад ни връщат, ти как мислиш?!




Тема Re: голям зор за ...........нови [re: svestna]  
Автор Highway to hell (napalmoff )
Публикувано22.12.08 14:12



Включиха, ма не лади и москвичи, а екскурзии, кухни бонуси разни. И пак пазара дреме

.
Дали ни връщат назад, ми време е да си платят за лакумията от над 300% печалба. И инвеститори и строители





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.