Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:06 03.07.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: опит за анализнови [re: Highway to hell]  
Автор spgufi2 (минаващ)
Публикувано19.12.08 11:24



Официално бях директор продажби, всъщност от намирането на парцели, през сключване на предв. договори със собствениците на такива, комуникацията с подизпълнителите, до връчване на ключовете на гордите собственици, всичко минаваше през мен. А ти явно и в това да фалираш фирма не си успял, защото "Аспекти" на Барбуков съществува, строи и той става все по - богат.



Тема Re: опит за анализнови [re: Highway to hell]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано19.12.08 11:34



Така е, няма цена - за мен това е по-нелогичното и точно в това е проблема. Как може стока, продукт, услуга да няма цена?

Знаеш ли, на скоро строител ми каза - пробваме цена, която да не надвишава психологическата граница от 100 000 € - добре, пробвахме. Засякох посещенията на конкретната оферта - виртуалния резултат е около 90 посещения за три дни, огледи - нито един - става въпрос за добри параметри, като квадратура, етаж и цена на общия фон на предлагането.

Лакумията също е с две измерения - и от страна на продавачът и от страна на купувача

. Всеки купувач вижда в себе си инвеститор , в което разбира се няма нищо лошо

Общо взето панаира е пълен !

Хубав ден!



Тема Re: опит за анализнови [re: spgufi2]  
Автор Highway to hell (napalmoff )
Публикувано19.12.08 13:23



Е нали не мислиш, че нещо е зависело от мен като редови счетоводител

.

Всъщност май си бил момче за всичко неофициално




Тема Re: опит за анализнови [re: svestna]  
Автор Highway to hell (napalmoff )
Публикувано19.12.08 13:35



В отговор на:

Общо взето панаира е пълен !




Да де ма този панаир, не е по-различен от оня когато цената до обяд беше една, следобяд друга. Преди панаира беше ще продам на еди ква си цена, сега е ще купя на еди ква си цена. Просто се размениха ролите . Мое мнение е, че процеса няма да е по-къс. Но това е мое мнение . След което пазара ще си намери равнищата, и имотите, ще поскъпват, но с плавни темпове съобразено с инфлацията, търсенето и предлагането. Истерията свърши.
Ще има изключения естествено атрактивните имоти с добро местоположение и инфраструктура винаги ще имат цена




Тема Re: опит за анализнови [re: Highway to hell]  
Автор spgufi2 (минаващ)
Публикувано19.12.08 16:36



Не съм очаквал да кажеш нещо различно, камо ли добро ! Разликата между нас явно е, че от мен зависеха много хора и много неща, освен това научих подробности, които иначе нямаше как да знам.



Тема Re: опит за анализнови [re: spgufi2]  
Автор Blake (пристрастен)
Публикувано19.12.08 18:00



Забравяш най-важния параметър - колко пари съм готов да дам за жилище. Демек - както и да го въртиш и сучеш, ако имам (и/или искам да дам) 50000 за жилище, посмъртно няма да си купя такова за 70000.

От друга страна - трудно ми е да ти го обясня точно, но не мога да ти кажа "те точно такова жилище за толкова пари искам". Имам си някакъв вътрешен критерий за цена/качество/функционалност, и за да си купя жилище, трябва да отговаря на този критерий. В този смисъл много функционално жилище за много пари няма да си купя, трябва да се намери златната среда... и все пак! да се включим в най-важния критерий - максималната сума, която съм склонен да дам!



Тема Re: опит за анализнови [re: Blake]  
Автор spgufi2 (минаващ)
Публикувано20.12.08 10:08



Защо да съм забравил, не съм, купувайки си жилище, човек има някакви изисквания, предварително обаче трябва да е наясно липсата на кое би преглътнал, цената също е възможно да се коригира в движение, ако прецениш, че си заслужава и имаш възможностите съответно. А максималната сума , която си склонен да дадеш няма нищо общо с реалностите на пазара, ние с теб не можем да влияем на цените, можем само да се съобразяваме с тях. Твоят критерий, моят критерий, твоята оценка, моята оценка, това са все субективни оценки, от които не зависят цените, нито конюнктурата на пазара.



Тема Re: опит за анализнови [re: spgufi2]  
Автор Пpacyнceн (грухтящ)
Публикувано20.12.08 10:53



"ние с теб не можем да влияем на цените, можем само да се съобразяваме с тях."

Разбира се, че можете да влияете на цените. Именно участниците в пазара определят самия пазар.

|

Тема Re: опит за анализнови [re: spgufi2]  
Автор Highway to hell (napalmoff )
Публикувано20.12.08 10:58



В отговор на:

ние с теб не можем да влияем на цените, можем само да се съобразяваме с тях.



Само господ-бог и САЩ могат да влияят на цените. Продавач и купувач, ако стигнад да седнат на една маса, с ясната идея да стигнат до сделка не могат да влияят на цените, защото представителя на господа, и чичо сам и техния наместник на земата негово вличество брокера няма да разреши на тия двамата единия с парите другия с имота да определят цената




Тема Re: опит за анализнови [re: Пpacyнceн]  
Автор spgufi2 (минаващ)
Публикувано20.12.08 13:36



Аз не мога да влияя на цените, единствено мога да консултирам всеки клиент така, че да е наясно колко би могъл да получи, или колко би трябвало да приготви за съответен имот. Останалото са празни приказки от вас, целейки отново да покажете колко сте по - наясно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.