Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:31 29.09.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема За земятанови  
Автор DaCat (дзвер)
Публикувано11.12.08 19:20



Как стои въпрсът, според вас, с покупката на земя към апартамент.
Доколкото знам, земята в стари квартали като Яворов, например, е общинска и притежателите на апартаменти не притежават земя.
Важно ли е да се притежава такава /простете, ако въпросът е тъп, но не съм много веща в тези дела/ или това само товари данъчната оценка?



Тема Re: За земятанови [re: DaCat]  
Автор donald trump (дoбpяka)
Публикувано11.12.08 21:20



Когато се купува апартамент е препоръчително да е с идеалните части от земята. В противният случай може да се появят определени проблеми след време. Според мен допълнителните данъци не са чак толкова много за да са от значение.



Тема Re: За земятанови [re: DaCat]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано11.12.08 22:21



Положението е заварено. Половин София е построена върху общинска земя, някои от най-скъпите квартали - също. Изток, част от Яворов, комплексът Заимов... няма да изброявам. Според мен В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ решаващо за една покупка не трябва да е дали апартаментът притежава земя или не. Не мога да си представя, че би имало по-лоши последствия да нямаш земя, отколкото са тези, които непрекъснато се появяват и нямат нищо общо със демята - непрекъснатото покачване на данъците и оценките, или влезлият в сила преди малко закон за енергийната ефективност, според който няма да можеш да си продадеш апартамента без енергиен сертификат (който пък зависи от съседите ти)... Държавата ни е толкова абсурдна и законите се променят толкова бързо, както и международната обстановка, че е смешно да се лишиш от нещо хубаво, което те устройва и ти е по джоба, заради някакви ЕВЕНТУАЛНИ проблеми, които може и да не се появят никога (в което съм по-скоро сигурна).

Най-лошото, което може да ти се случи, е да те накарат да си закупиш идеални части от земята под блока, каквато е тенденцията напоследък. Та - и да искаш, и да не искаш - пак ще си е твоя.

Ако държавата смяташе да прави някакви неприятности на тези, дето нямат земя - нямаше да ги кара насила да си я купуват.

Макар, че и това не го вярвам - има ГОЛЯМО БРОЖЕНИЕ срещу тази идея със закупуването. Значи - хората НЕ ИСКАТ да си притежават земята.

Споко, купувай и не му мисли.



Редактирано от yниKaлнa на 11.12.08 23:52.



Тема Re: За земятанови [re: yниKaлнa]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано11.12.08 22:32



Добре колежке един въпрос... например панел от 64г. да кажем в Надежда на-старите, ако недай си боже падне и ти имаш само право на строеж на земята, какво ще правят хората останали на улицата... Кой ще е този който ще им вдигне нова сграда без да получи нищо... Това е въпрос чийто отговор незнам и винаги ми е било интересно какво решение ще вземе общината за общинския парцел...

Никога не е късно да станеш за смях...



Тема Re: За земятанови [re: arrvv]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано11.12.08 22:39



Ти наистина ли мислиш, че ако земетресението е толкова силно, че цял блок падне - ще остане някой жив да си търси правата?




ПП- Интересно пък ако имаш една 0,0465% част от земята под блока - какво ще я правиш при паднал блок? Може би ще си построиш 0,0465 части от един апартамент?


А, извинявай, ти не говориш за земетресение - нещо се отнесох, щото пиша с трима души на скайпа... Е, не знам случай на паднал от самосебе си блок... ама вторият ми въпрос остава.

По-скоро ми се струва, че държавата ще обезщети хората при такъв случай, отколкото те да се разберат - всичките 40 семейства - какво да правят върху това парче земя.

Във всеки случай ми е интересно (понеже съм сигурна, че кликата утре ще зейне да ми противоречи) - някой да ми посочи случай, при който някой е пострадал някак поради това, че не притежава земята под блока си. (Говоря за жилищни блокове и кооперации, а не за къщи).

Редактирано от yниKaлнa на 11.12.08 23:59.



Тема Re: За земята [re: yниKaлнa]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано11.12.08 23:01



Направо ме разсмя...

, но действително това винаги ми е било интересно, защото рано или късно панелките ще станат опасни за живеене и ще трябва да се предприеме нещо, само дано обаче държавата не ги обещетява .... на данъчна оценка...

Никога не е късно да станеш за смях...

Тема Re: За земятанови [re: arrvv]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано11.12.08 23:12



Не бери грижа - както е тръгнало - до тогава данъчните оценки ще са по-високи от пазарните цени...

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: За земятанови [re: yниKaлнa]  
Автор DaCat (дзвер)
Публикувано12.12.08 07:14



Благодаря!





Тема Re: За земятанови [re: yниKaлнa]  
Автор Blake (пристрастен)
Публикувано12.12.08 10:11



е, то зависи от парцела. Не че можеш да си построиш нещо, но пък няма да си съвсем на нулата. Ето аз примерно съм горд собственик на 19.45м2 земя - дето се вика поне един гараж мога да си дигна евентуално (майтапя се естествено, земята е ид.ч.)



Тема Re: За земятанови [re: arrvv]  
Автор Highway to hell (napalmoff )
Публикувано12.12.08 15:28



Е хубау да, ако си собственик на земята, кой ще ти вдигне нещо на нея без пари.
Представи си 8 ет. собственици, за да ги обезщетиш всичките, че и да спечелиш какво трябва да вдигнеш на тяхната земя Емпайер стейт билдинг ли







Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.