Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:16 20.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема В очакване на по-добро бъдеще.нови  
Автор bipet (досаден)
Публикувано26.11.08 21:34



Възможно ли е това място да се освободи от няколкото бебета – брокери и умопомрачителният интелект на човека, коЯто знае всичко на света?
Сигурен съм, че това всъщност е желанието на брокерите. Никои не може да нанесе такива съкрушителни поражения на дейността на АНИ, както брокерите за които няма и ден без участие тук,..... за последните няколко години. Ако бяха отделили това време за работа....
Не мога да повярвам, че цялото съсловие е такова.
Ако от това място не се заинтересуват някои достатъчно сериозни брокери и други хора, които професионално са ангажирани с недвижимите имоти, то ще си остане едно махленско развлечение.
Всъщност има плахи наченки, не разбирам защо не сте по смели /прочем, нали не очаквате веднага да бъдете разбрани, дори от тези, които имат пряка полза/.

Докато чакаме по-добри времена, да погалим наличните тук брокери по главите, с онези отсечени движения, с които загрижената майка успокоявала детето си, че главата му не е четвъртита.
Ооо, ооо, не плачи мама. Те лъжат.
В интерес на истината един-двама не заслужават това галене.

Не знам дали кризата ще успее да изхвърли измета от това съсловие. За съжаление практиката обикновено показва обратното.
Трябва да се даде подкрепа на хората, които обичат тази работа и знаят как да я вършат от взаимоизгоден интерес. КАК ОБАЧЕ, КАТО ТУК ПОЧТИ НЕ СЕ ВКЛЮЧВАТ ТАКИВА.
Или искате да се оставите на безмислената упоритост, с която се защитават абсурдни тези и практики.

Никои не е длъжен да плаща за работа свършена на друг и в друг интерес. Ограбват ви. Не се давайте.
Може би в договорите с които една агенция се ангажира да посредничи при продажба на недвижим имот има клауза, че имота се продава само на купувачи, които ще платят комисиона от 2.5 %. Защото това е промяна на продажната цена. Съществена промяна.



Тема Re: В очакване на по-добро бъдеще.нови [re: bipet]  
Автор spgufi2 (минаващ)
Публикувано27.11.08 11:05



bipet, питам се , след като този форум е за взаимопомощ в областта на имотите, очакваш тук да се подвизавате само ти и твоите събратя - лаици ? И няма място за хората,занимаващи се с това и разбиращи от тази материя ? Не е ли по - нормално някак аз да намирам време да влизам тук и да дискутирам, отколкото ти , например, дето нищо общо нямаш с тази работа ? Или по - скоро мечтаеш за деня, в който ти ще определяш кой и какво да пише тук и ще си пишеш абсолютно безмислените и често неразбираеми словосъчетания ? За теб също ще кажа, че силата ти не е в имотите, пробвай се другаде, там където нещичко поназнайваш.



Тема взаимопомощ + брокернови [re: spgufi2]  
Автор NUM ()
Публикувано27.11.08 11:35



Ей това си е чист алогизъм.



Тема Re: чакайки го.......... :-))))нови [re: bipet]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано27.11.08 14:45



.... това бъдеще

и гледайки отношенията тук, пък и клубните традиции, се чудя дали да не вземем всички да си направим една среща , аз ще предоставя терена , гаранция, че няма да има грам скука .

Четейки този форум, не се чувствам комфортно, като брокер - а обичам работата си, мечтала съм да бъда брокер и съм доволна за сбъдната си мечта .

За протокола - инженер съм, за сбирката няма да ви взема никакъв % и не си търся клиенти чрез клуба, не съм останала без работа, за да стана брокер!

Дано да е усмихнат и ведър деня!



Тема Re: чакайки го.......... :-))))нови [re: svestna]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано27.11.08 18:23



Страх ме е.
Няма да има за какво да си говорим. Въпреки гаранцията.
Мен поне ме е страх.
Извинявай.



Тема Re: чакайки го.......... :-))))нови [re: svestna]  
Автор Gofy (искам да знам)
Публикувано27.11.08 19:33



Първо - си инженер! Може би за това си свестна (понякога).


После -искала си да си брокер! - Чудесно!
Аз не мисля, че всички брокери са нещастници, има много хора, които могат да ти свършат работа и да останеш доволен. Да се надяваме да са болшинство!
Но в тези дискусии, течащи тук, не се убедих и минимално, че идеята на брокерите е да те обслужат най-добре и да получат комисиона за това.
униКална казва, че продава услуги и ако се обадиш си клиент. В предишното си мнение казва "МНОГО често САМИЯТ продавач не дава комисиона и казва - "Вие ще си вземете от купувача". "

Е кой е клиентът в с този случай и от кого се очаква да плати за услугата.
Ясно е, че ЦЕНАТА КРАЙНАТА я плаща единствено купувачът, ама нужно ли е тогава да се правим на луди и да приемаме задачи от хора, които не искат да плащат с довода, че другия ще плати?
Защо се приема тогава да се предлага съответния имот, след като са ти отказали да ти платят.
Той не плаща, ама ти го правиш - твърде идиотско. Извинявам се за силната дума!
Ама понеже празно няма- ще гушнем мангизи от този, който ги даде.



Тема Re: чакайки го.......... :-))))нови [re: Gofy]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано28.11.08 00:02



Намесвам се, защото ме цитираш.
Причината за всичко е, че българинът по принцип е АНДРЕШКО. По-голямата част от хората гледат или да си спестят някой лев ако могат, или да излъжат някого.

Това е и основната причина държавата да е на такъв хал, между другото, и колкото и да обвиняваме политиците - те ПРОСТО СА БЪЛГАРИ и правят всичко точно така, както го правим и ние, но в много по-големи размери. Всеки краде и лъже колкото му е дадена възможност. За мен това е и обяснението на търпението, което народът проявява специално към корупцията. Никак не изглежда да имаме непримиримост и възмущение към това качество просто защото и ние сме вътре в него до уши. Да си продадеш гласа на избори за жълти стотинки, да дадеш на катаджия 10 лева, да дадеш на служителката в учреждението нещо, за да ти свърши работа по-бързо, ....това си е всичкото вид корупция и КОЙ ЛИ НЕ ГО Е ПРАВИЛ??

Леко се отплеснах. Всъщност исках да кажа, че ние сме принудени да лавираме между всички тези Андрешковци. Ти смяташ за редно да се вземе комисиона от продавача, но ако той не иска? Да бъдем строги с него и да не му продадем имота? А какво да правим с този пък купувач, който не иска да плати също? Да не го обслужим и него? Няма писан закон кой точно трябва да плати и колко. Затова се действа според ситуацията. И не мисли, че ние нещо лицемерим или сме алчни. НАИСТИНА смятам, че купувачът в някои случаи получава по-голяма услуга от продавача. Но ако се запъне и не желае да плаща - пак в съответствие от ситуацията може и това да се случи.

Затова повтарям безспир - ако някой има някакви претенции към агенцията - нека си ги каже. Както правим изключения и приемаме продавачи, които не плащат, така приемаме и купувачи, които не плащат. Това е истината. Може би наистина причината е в липсата на правила, но, доколкото знам, в почти никоя държава тези взаимоотношения не са точно регламентирани със закон, правилник и разпоредби.

Е, големите агенции, понеже са богати и не им пука от нищо, си създават свои си правила и си ги спазват. Там мърдане няма. Не плащаш - НЯМА СДЕЛКА. И купувач, и продавач. Никакви пазарлъци не минават. Върви на м..... си. Ще дойде друг. Не се трогват нито от правата на продавача, нито от нещо друго, за което тук четем всеки ден. И СТРАННОТО Е, ЧЕ ТЯХ НИКОЙ НЕ ГИ ПЛЮЕ, А ВСИЧКИ ТРЕПЕРЯТ И ТЪРЧАТ ПРИ ТЯХ ЗА СДЕЛКИ. Това е пак типична българска черта - притискаш слабия, а трепериш пред силния.

А, и още нещо, ако ти се чете. Тези взаимоотношения наистина са толкова многообразни, че е доста трудно да се обхванат с някакъв правилник. Всички тук си мислите, че е просто като 2 и 2 - четири, но повярвай - не е така. Мога да ти давам примери до утре. Какво ще кажеш за този, който те е наел и те разкарва като маймуна 4-5 месеца, направиш му 50-60 огледа, и накрая се отказва от сделка? А този, който продава на една цена, а после качва пред купувача в момента на огледа и по този начин хем проваля сделката, хем те злепоставя? Или този, който едва ти е дал някакви простички данни за жилището, и когато се стигне до сделка се оказва, че има още двама съсобственици, които не са съгласни с продажбата? Или този, който започва да търси едностаен в Люлин а после купува тристаен в Младост и то - с друга агенция? Или този, който ти е казал, че няма да дава имота на други агенции и ти се съсипваш да му правиш скъпи реклами, а после го виждаш на още 5 места в офертите, и то - на различни цени, а той ти казва : "Ами който успее и на каквато цена успее"? Това са все общи случаи, но мога да започна да ти разказвам и конкретни, от които ще ти се завие свят. ТЕЗИ НЕЩА няма как да се регламентират в правилник. И вероятно заради това такъв НЯМА. Всеки случай си е една индивидуалност и се третира като такъв.

Веднъж продавах един парцел с 18 съсобственика и 3 дни преди сделката един от тях ни каза, че иска 10 000 евро САМО за него, без другите да разберат, иначе НЯМА да подпише.... И какво - да го съдиш, че не си спазва предварителния договор ли? И как ще го впишеш това в правилник?

В България кой закон се спазва, та ще се спазва някакъв си правилник? Точно ПРЕДИ ДНИ се прие един закон за енергийната ефективност, за които публично тези, които са го приели, заявиха, че НЯМА КАК да се спазва...

Всъщност - излишно е да започвам изброяването. Така или иначе нито ти, нито някой от другите ще вземат всичко това присърце. Веднага ще започнат да плюят. Затова вече не ми се пише тук, нито ми се водят цивилизовани разговори. Но знай, че тази професия се нарежда между най-комплицираните. Естествено - за този, който я върши добре. Другите .... просто нищо не правят. Толкова и печелят.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: чакайки го.......... :-))))нови [re: yниKaлнa]  
Автор Gofy (искам да знам)
Публикувано28.11.08 10:25



Не мога да се съглася, че имаме тези типични български черти. Всички хора са склонни да не платят или заобиколят някоя забрана стига да имат възможност. Виждаш ги западните туристи как се държат тук, така както не биха си помислили, че е възможно в собствената им страна. У нас в България проблемът все още е че никой не контролира ефективно спазването на законите, което пък довежда до омаловажавенито им и пренебрегването им. Но както и да е.

Аз смятам, че е редно комисиона да плаща този, който поръчва услугата. По скоро да се търси от него. Ако продавачът не желае да плати - ще си пуска частна обява, но не бива да приемаш задачата с презумцията, че ще си изкараш хонорара от другата страна. Същото се отнася и за купувача, ако той се е обърнал към вас да му намерите имот. Това със обявите за частни лица ти самата го повтаряш неколкократно.

А ПРАВИЛНИК трябва да има. Има и други сложни материи и взаимоотношения, които са регламентирани. Самата ти казваш как е в големите агенции - ИМАТ СВОЙ ПРАВИЛНИК И СИ ГО СПАЗВАТ.
Когато се приеме национална наредба тя все някак ще се спазва. Това че в България много закони не се спазват не значи, че не трябва да има закони и правила, нали?

Как се спазват наредбите за проектиране на сгради и инсталации.

Другите проблеми биха могли да залегнат в договора за предлаганато от вас услуга. Вие си знаете проблемите най-добре и може да си заложите съответните членове. Така че това си е изцяло във вашите ръце.
Хайде успешен ден и дано не ти се случват лоши срещи днес - все пак е петък!





Тема Re: чакайки го.......... :-))))нови [re: bipet]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано28.11.08 10:26



Не очаквах този отговор ..........

, но си прав
, като се позамислих .



Тема Re: чакайки го.......... :-))))нови [re: Gofy]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано28.11.08 10:56



Благодаря!



Лично моето мнение по темата е, че в настоящият момент, при тази стегнация и несигурност на пазара, при тези променящи се цени, едва ли брокера ще стои и ще чака двойна сделка! Лично на мен, отдавна не ми се е случвало да предлагам имот, да се обади директен клиент и да каже - купувам и ти плащам комисионната веднага! Може при другите колеги да се случва и им пожелавам да е така, но при мен това си е направо още една мечта ...... направо забравено време . Още повече, в момента на пазара, купувачите са хора с кешови средства, които не само определят цените на сделка, но и цената на услугата, но пък тези хора не звънят по обяви във вестника, те работят със свои брокери! По време на криза се купува! .

Хубав ден и добро настроение!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.