Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:40 29.09.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Покупка на панелен апартаментнови  
Автор Kalina1 (непознат )
Публикувано23.11.08 11:19



Здравейте всички,
Понеже ми се удава възможност да закупя панелно жилище, искам да попитам, има ли вероятност цените на панелките да паднат след нова година и аз да се самоизяждам от извършената покупка сега? Панелката е от 68-70 година. Навремето се говореше, че живота на панелките е около 55 години, и сега в по-голяма степен от панелното строените апартаменти в София наближават срока си на годност. Както всички предполагаме, никой не си е подържал панелните блокове до сега, а що се отнася до сенирането е козметичен ефект, но не и подръжка. Цената на апартамента е сносна за в момента, дори доста под, но пък апартамента е за тотален ремонт. Част от парите ги имам, а 30% от цената ще трябва да взема от банка. Много се колебая да го закупя или не.
Чакам коментарите ви





Тема Re: Покупка на панелен апартаментнови [re: Kalina1]  
Автор spgufi2 (новак)
Публикувано23.11.08 11:58



Kalina1, ако човек иска да купи жилище с цел инвестиция, важно е какво ще се случи с цените, ако искате жилище в което са живеете днес, няма особено значение, цените на панелите в София вече паднаха , макар и с не много, оттук нататък няма повече да падат, друг е въпросът, че трудно ще намерите банка, която да даде кредит от 70 % за панел. Дават, но имат вече по - сериозни условия.



Тема Re: Покупка на панелен апартаментнови [re: Kalina1]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано23.11.08 18:31



Зависи от цифрите. Ако искате - споделете точно за каква квадратура става дума, кой район и кой етаж. Ще можем по-точно да Ви отговорим дали тази цена е добра за момента и как прогнозираме бъдещето й.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Покупка на панелен апартаментнови [re: spgufi2]  
Автор Пpacyнceн (грухтящ)
Публикувано23.11.08 20:24



Много ми е любопитно на каква база някой прави прогноза, че оттук нататък панелките нямало повече да падат.

|

Тема Re: Покупка на панелен апартаментнови [re: Пpacyнceн]  
Автор spgufi2 (новак)
Публикувано23.11.08 21:12



Прогнозата ми е на базата на това, че следя пазара, общувам със собственици, с други думи - това ми е работата, да знам и да дам мнение и съвет.



Тема Re: Покупка на панелен апартаментнови [re: spgufi2]  
Автор Пpacyнceн (грухтящ)
Публикувано23.11.08 22:28



Аха ясно, още един брокер.
Съвет към Калина, не слушай брокери. Готови са да твърдят каквото им е изгодно, само за да не отлагате скъпоценните им сделки. В темата Цени на имоти - http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=imoti&Number=1949475794&page=0&view=collapsed&sb=5&part= - са изброени доста причини цените на жилищата да падат. Засега от страна на брокерите няма смислени аргументи за противното.

|

Тема Re: Покупка на панелен апартаментнови [re: yниKaлнa]  
Автор Kalina1 (непознат )
Публикувано24.11.08 09:11



Ето данните на един панелен апартамент:
София, ж.к.Изток, панел строен 1965-66 година
3 стаен, квадратура 76 кв.метра, 4 етаж
43 годишен



Тема Re: Покупка на панелен апартаментнови [re: Пpacyнceн]  
Автор spgufi2 (новак)
Публикувано24.11.08 10:51



Именно, брокер съм и разбирам от имоти, въпреки злобата ти, Прасунсен. А Вие Калина, ще вземете решението си сама, ще прецените чие мнение е по - професионално.



Тема Re: Покупка на панелен апартаментнови [re: Kalina1]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано24.11.08 11:07



Благодаря, но аз визирах И цената, на която можете да го закупите. Предполагам, че са Ви направили отстъпка.
Без да съм правила проучвания по въпроса, смятам, че 1000 евро на кв.м би била доста добра цена, но и 1100 са реални. Поне за момента. Не вярвам да има големи промени в бъдеще СПЕЦИАЛНО за този район. Както е казал американският брокер - за един имот има 3 най-важни неща - локейшън, локейшън и локейшън...



Аз лично предлагам панели в много по-непрестижни райони на по-високи цени. Не, че някой ги купува в момента, но казва ли ти някой...

Всички, които твърдят НЕЩО конкретно относно прогнозите за цените в България, не трябва да забравят, че това е една НАПЪЛНО НЕПРЕДСКАЗУЕМА държава. Във всички аспекти.

"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: Покупка на панелен апартаментнови [re: yниKaлнa]  
Автор Highway to hell (napalmoff )
Публикувано24.11.08 11:17



Без да съм правила проучвания по въпроса, смятам, че 1000 евро на кв.м би била доста добра цена, но и 1100 са реални. Поне за момента.

Смях в залата

Справка имот.бг и имоти.нет няма такава ЦЕНА





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.