Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:02 28.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Да питам и аз нещонови  
Автор LlRA.. (съзвездие)
Публикувано11.11.08 20:35



Трябва ни един апартамент под наем. Двустаен. Та обаждам се аз на обява по нета - фирма "Адаптконсулт" /София, за жилище 62 квадрата, необзаведено...в Цариградският комплекс. Обявена е на 270Евро. До тук - добре! И жилището си е супер!

Озадачението ми настъпи, когато брокерът /в интерес на истината , много културно момче/...ми каза условията по немането. Каза че това е политиката на фирмата им за всички жилища , които дават под наем!

Условията: Един цял наем комисионна за агенцията, ...но ми увисна мандибулата))...когато ми каза и 4 наема предплата!!!...+наема за първият месец , за него , ясно и ок/иначе не става сделката!/ ...демек накуп 6 по 270...кеш!...прави 1620 Евро...баси!
Само му споделих ,че +4 наема е малко множко бре))...

та така ли ще я караме вече , когато наемаме нещо?...питам, щото много ме интересуа, това всеобща практика ли е...като налагане?

...вече ме е страх да се обадя на други...уффф

Редактирано от LlRA.. на 11.11.08 22:52.



Тема Re: Да питам и аз нещонови [re: LlRA..]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано11.11.08 20:51



А това на самия оглед ли ти го каза или по телефона преди това??? Незнам много колеги се опитват да работят за цял наем, но това все още не е практика... а колкото до предплатата, някои собственици искат чрез наеми да им купиш имота

Има такива които искат и за 1 г. наема, но това се казва предварително преди огледа, иначе става просто огледа безпредметен...

Никога не е късно да станеш за смях...

Тема Re: Да питам и аз нещонови [re: LlRA..]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано11.11.08 20:55



Четирите наема в аванс може би са си изискване на наемодателите - и аз съм имала такива. Просто им трябват повечко пари на куп. Цял наем за агенцията като комисиона - си е решение на самата агенция. Практиката е половин наем, но когато наемът е не особено висок - всеки си решава, дотолкова, доколкото няма писани закони. Не е тайна, че малките наеми винаги се предлагатн "За частни лица" точно с такава цел - да се получи комисиона и от двете страни. Може наемодателят да е приятел и да му правят услуга без комисиона. Така че - свободна си да избереш - или търсиш друго, или плащаш комисионата.

Тук други ще ти кажат - или прескачаш агенцията. Ами - теоретически съществува и такава възможност - защо да се лъжем? Ти си решаваш.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: по телефонанови [re: arrvv]  
Автор LlRA.. (съзвездие)
Публикувано11.11.08 21:01



тази сутрин, обявата е от вчера!...не ме е и уговарял даже за оглед..но и аз знам жилището защото са сложили много снимки в нета...абе честно момчето хем ми го казваше, хем усещах нотки, че иска да не ме наранява толкова с ВИП)) новината...но все пак това било политиката на фирмата...не знам...



Тема Re: викаш))нови [re: yниKaлнa]  
Автор LlRA.. (съзвездие)
Публикувано11.11.08 21:05



да не се отчайвам))...щото помислих да не е някаква практика наложена напоследък?...и вече да чакам само рязане на главата до кръста))...направо с екомплексирах като ми го каза и не посмях да пипна повече за днес телефона))...честно!

ще пробвам пак с други агенции и жилища, ако ми допаднат...и ако нещо ме смути пак ще пиша))

Редактирано от LlRA.. на 11.11.08 21:06.



Тема Re: викаш))нови [re: LlRA..]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано11.11.08 21:06



Винаги си уелкъм с въпроси!



"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: добре! [re: yниKaлнa]  
Автор LlRA.. (съзвездие)
Публикувано11.11.08 21:21



Имам тогава още един въпрос!
От 5г. живеем в Дружба 2, в гарсониера- панел- 1-ви етаж, 48 кв. метра, необзаведена беше, такава напълно ни устройваше. Наемодателя си живее в САЩ. Превеждаме парите чрез банка...и сме супер изрядни. Навремето започнахме на наем 120 Евро...с всяка година се увеличаваше с по 10-20 евро- ОК, съгласна съм!...сега за евентуален нов договор от м. януари иска още едно увеличение от 30 евро и наема вече става 200Евро.

Обаче з атези 5г. не е искал да направи и едно подобрение. Жилището е на балатум, с дограмите от бай Тошово време))...и шперплат врата...не иска даже едн асвестн аврата да сложи...ще ни оберат някой ден...от годините вратата се е изметнала вече...прозорите и те...

Чудя се на каква основа вече иска да взема 200 Евро за тази гарсониера? Видя изпълнителни и честни хора и давай да ги убием докрай?...не мисли ли, че утре ще му дойде някой дето ще го разори направо от номера?...до сега беше по- свестен...тази година, еле па сега...нещо издивя пича...бе верно че си е загубил работата в Щатите...с тази криза и сега търси друга...ама ще се вътри много повече ако си тръгнем! В таков асъстояние дали ще може да я даде за 200 Евро бре?
Даже ни говори как можел и 250 евро да ни вземе, но бил човек...и пр. простотии

Та ние си решихме по добре да платим 250- 270 Евро някъде...но поне да е ново и модерно...
на прав път ли сме...или да плащаме 200 евро на пича и да си трайкаме в мизерията?



Тема Re: добре!нови [re: LlRA..]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано11.11.08 21:36



Чуда се какво да те посъветвам...Трябва да си решите дали парите са ви важни, или нещо друго. Може би първо си намерете нещо, което ще ви хареса и ще е на приемлив за вас наем, и после му поставете въпроса ребром. Тоест - да знаеш, че ще си излизаме, ако ни увеличаваш наема. Казвате му в очите всичко за подобренията и ако не се навие да ви остави на стария наем - отивате на новото, което сте си харесали..

А защо не се огледате за нещо на същия наем - 200, но по-направенко?

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: добре!нови [re: yниKaлнa]  
Автор LlRA.. (съзвездие)
Публикувано11.11.08 21:51



е то това ще е идеалният вариант, на 200 Евро...но ние търсим само в определен район- Дружба 2...защото дечкото е на школо))...и то квадрант и периметър само около Цариградския комплекс.
абе ще ни се в Цариградският баш))- нещо до 250-270 максимум!!...обаче оставам с впечатление че там май някакви игри се играят с апартаментите...не знам дали е така...вътрешен усет! Сякаш някой има и по 10 и повече апартамента и се вихрят някакви игри...ето и момчето сутринта ми каза - "ние управляваме там много апартаменти и с всичките предплатите е такава!"...какво значи това "управляваме"...само мога да си го тълкувам

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от LlRA.. на 11.11.08 21:52.</EM></FONT></P>

Редактирано от LlRA.. на 11.11.08 21:53.



Тема Re: добре!нови [re: LlRA..]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано11.11.08 21:58



Аааааааааа, доколкото аз знам - този комплекс нещо хич не вървеше с продажбите. Възможно е жилищата да са си още на строителя и той да се опитва по този начин да си избие загубите от непродадените жилища. И ако не плаща и комисиона на агенцията... всичко ми е ясно.

Не съм сигурна, де. Само предположения.

"Винаги има поне още една гледна точка..."



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.