Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:57 03.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Брокерите - адски тъпи копелета.нови  
Автор bipet (досаден)
Публикувано07.11.08 18:10



Имаше го едно време този израз. Тогава смятах, че всъщност е израз на злостно отношение. Просто по-нахалните слагат черешката на своето нахалство най-отгоре за да те затапят.
Напоследък с изумление разбирам, че изразът имал и своята съдържателна страна. Тя напълно се покрива от брокерите.
Невероятна лакомия, подплатена перфектно с малко сакче умствен багаж. Колкото да се ходи по огледи.
Защото всеки опит да се получи аргументиран отговор на въпрос за работата на брокерите в крайна сметка опира до една стена. Китайска стена на лакомията.
Ето, за пореден път се вижда колко важно нещо са законите. Защото плявата на обществото е много лека и при най-малката загуба на контрол тя излита и каца направо при меда.
Да, ама само с папкане не става.
Очевидно темата е юридическа. И тук няма място за нея. Защото когато търбуха ти е постоянно натъпкан, всичката кръв слиза там и няма с какво да се пренасят мисли в мозъка. Ако въобще го има. / като знам колко сте зле в момента, за какъв търбух става дума и за какви 5 лв., ама нейсе/
Айде, чао. Останете си със здраве. Все пак.

Ако моите глупави писания ви нараняват, сменете си професията, докато е време.
И без това няма да я има твърде дълго.
Ако не – хвърлете ги в кошчето.

Съзирах малко разум и разумни чувства в едни писания на една, мислех си свестна брокерка. Тя побърза да се издъни. На пръв поглед нормална жена, но не може напълно да се освободи от чувството, че трябва да вземе пари освен за работата, която е свършила, но и едни други пари. Отгоре. По брокерския начин.
Ей, всички работим за пари. Само вие, обаче не свързвате работата с парите.
На въпроса за каква работа трябва да се плати, винаги отговаряте все за някаква друга работа, на някакви други хора, но и ти трябва да дадеш пари. Трябва и това е !
Всичко все повече ми прилича на лов на вещици от страна на брокерите. Ако ползваме заемки очевидно е, че комисионерството развращава, брокерството на недвижими имоти абсолютно.
Виждате ли тази женска ръка над водата, която имитира ножица. Цялата жена е под водата, но всичко в нея крещи „стрижено, а не косено”. Тази ръка ще обърне каручката ви, а не моите адски тъпи писания.



Тема Re: Брокерите - адски тъпи копелета.нови [re: bipet]  
Автор naci (нефашиста)
Публикувано07.11.08 19:39



Браво по католик от папата,ама ние българите сме това ,що да гледам в мойто канче,като е по гот в съседното да погледна ,пък ако е по пълно от мойто, да взема да го бутна.К-во досвидеха ти се парите който вземаме на ПЪЛЕН ТУРБУХ.Заповядай братле,само че ако не ставаш да вземеш и за напишеш после "Аз не съм по умен и.т.н"Абе Ентелегентен си досещаш се.Щъ те науча де е ножа и де е леба пък виж може да ставаш.Не желаеш ли?

Знай си границата на тъпотата


Тема Re: Брокерите - адски тъпи копелета.нови [re: bipet]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано07.11.08 19:50



Твоите писания не могат да обърнат нищо, камо ли нечия каручка. Те само ме веселят, мен специално. Защото са пълна бъркотия, вероятно същата бъркотия е и в главата ти. Обаче бъркотия с претенции - сложни изречения, художествени образи и сравнения, метафори - някой може да си помисли, че си неуспял учител по литература... Юридическа тема с анатомичен привкус - нещо там за кръвта и търбуха, дето било юридическо...Съдържателна страна на израз...И законите, дето пък имали нещо общо с триците... Е, проста съм, прости ми, НИЩО не разбирам. Но е весело, де, признавам.

И май си вярваш, че никой не иска, или пък не може да ти отговори. От което ми идва на ум да те посъветвам - НАУЧИ СЕ ДА ЧЕТЕШ. Ако го направиш - ще намериш отговори на всичките си въпроси в нашите постинги. От доста време насам се опитваме да дадем така лелеяните от теб отговори. А това, че не ги разбираш или не умееш да ги преглътнеш - си е чисто твой проблем.

Така е и с математиката. Има хора, които просто повече от 3 не могат да изкарат, колкото и да ходят по уроци...

Май и с литературата е така!



"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: Брокерите - адски тъпи копелета.нови [re: yниKaлнa]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано07.11.08 20:52



Нито те карам да четеш, нито да отговаряш. Ти орева света с мерака си за двойни комисиони.
Знам, че ти е трудно да разбереш. На теб ти е сложно да разбереш каквото и да е. Още повече някои да ти даде по-малко, отколкото ти си решила да похарчиш.
Не знам кои е писателят тук. Но твоята поредица, като гледам е пет тома вече. За съдържателната и страна ти си знаеш.



Тема Re: Брокерите - адски тъпи копелета.нови [re: bipet]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано08.11.08 00:04



Грешка - и ти като черничкия не четеш. Нищо не съм оревала, дори писах, че намаляваме размера при двойна сделка. Често стигаме до 3 % общо от двете страни - толкова, колкото получават някои агенции САМО от собствения си клиент, и още толкова ДРУГАТА страна пък плаща на своя си брокер... Ти какво би предпочел - да си само ТИ мой клиент и да ми платиш 3%, или да си участник в двойна сделка и да ми платиш 1,5%, м?

Но да ми твърдите тук, че ще дойдете на МОЯ обява, ще ви приготвя сделката, и няма да платите и една стотинка, защото, видите ли, НИЩО не съм свършила за вас - това е простотия. И то - типично българска.

""твоята поредица, като гледам е пет тома вече"" - Ако трябва - и десет тома ще напиша. Докато има хора, които задават глупави въпроси - все ще пиша.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Брокерите - адски тъпи копелета.нови [re: yниKaлнa]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано08.11.08 06:18



Знаеш много добре, че “стригано, а не косено” е отношение към света. Твоето отношение към света. На мен не ми пука, че дори под водата, секунда преди последната си глътка пак ще викаш искам по два пъти, искам по два пъти. Това което искам да разбереш е, не толкова, че нимфоманията е болест, а, че втората комисиона е кражба
И излез от тъпата си ограниченост най-сетне. Това ти го казвам с любоф, а не да те обидя.
Какво работите ? Какво работите ?
Каквото и да работим, калкулираме и вашата двойна комисиона. И въобще не се чудете – комисиони, комисиони, а тоя месец пак сте на заеми.
Ние тук само се дърляме, а парите от брокерчетата ще си ги приберем обратно най-лесно.
Всеки ден кацаш на някои, които отдавна е напреднал в броя комисиони.
Вие брокерите много приличате на хиената на Хемингуей, дето той я гръмнал, пък тя взела да си яде вътрешностите. /почвам да се притесняван, че тоя ваш образ го претрупахме вече/
Четете какво пишат брокерите.
О.К. веднага почвам само ми посочи едно поне изречение, че някой не иска да ви плаща - въобще. Само едно. Да изчистим поне този проблем.



Тема Re: Брокерите - адски тъпи копелета.нови [re: bipet]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано08.11.08 08:18



Пак литературни упражнения. Давай, щом смяташ, че точно аз съм човекът, пред когото ще минат. Или може би трябва да съм поласкана, че ги адресираш точно към мен? Или може би го правиш, защото никой друг не ти обръща внимание?

Да, отношение към света е да смяташ, че трябва да получиш нещо, без да си го платиш. Забележи - ТИПИЧНО БЪЛГАРСКО отношение. И е трогателно как се стремиш да убедиш себе си, че си прав. Продължавай, може и да успееш.

Пък и какво правиш ти, сложният, да разговаряш с тъп и ограничен събеседник?



Повечко чети това, което другите пишат. Не само собствените си бисери.

А на мен лично ми е безразлично дали ще получа единична или двойна комисиона. Просто си гледам работата. Ако са двамата мои клиенти - ще искам да е двойна, защото такъв е редът. И не съм го измислила аз. И съвсем не това ме води в професията ми - въпреки твоята маниакална мисъл, че е така.

И накрая ще кажа - като не ти харесва - хващаш дистанционното и сменяш канала. Защо упорстваш? Мазохизъм ли, що ли?

"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: Брокерите - адски тъпи копелета.нови [re: yниKaлнa]  
Автор Highway to hell (napalmoff )
Публикувано08.11.08 08:33



Твоите писания не могат да обърнат нищо, камо ли нечия каручка.

Така е няма да обърнат нищо, ние сме просто едни драскачи. Това което ще обърне каручката е пазара. Но от къде толкова акъл да го схванете . Слушам оня ден една брокерка в трамвай 20 качи се на Подуене, говори си по телефона и ръси нещо от сорта. Вярно е в момента има застой, ама хората пак ще почнат да теглят кредити. Къде ще ходят. Ще почнат ама няма банките не дават. Или може би стрителя който дължи 100 000 евро за бетон или на банка Х а има 3 апартамента свободни ще им иска по 80 000 Евро и няма да може да ги продаде при реални клиенти които са готови да му дадат 60 000






Тема Re: Брокерите - адски тъпи копелета.нови [re: yниKaлнa]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано08.11.08 08:56



Ми ти сама се надяна. И понеже обичаш по много пъти, вместо да станеш и да свършиш някоя работа, веднага взе да доказваш тезата, че колко по се връткаш, толкова по навътре ти .......
Това за сложния и не дотам сложната е обида за мен и чистосърдечно признание за теб или как ?



Тема Re: Брокерите - адски тъпи копелета.нови [re: bipet]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано08.11.08 09:53



Уважаеми господине,

факта, че можете да пишете по форумите и сте успял да си направите елементарната регистрация тук, не ви прави Велик!
Да, в реалният живот, този ваш начин на изказ, може и да се харесва от вашето "чалга обкръжение" и да им изглеждате "страхотен", на мен лично вече ми изглеждате жалък. Само доброто ми възпитание и самоуважение ме карат все още да поддържам добрия тон! И още нещо, аз не мога дори да напиша вашите обиди, още по-малко да ги изрека!
Никога не съм изпадала в такова безсилие, че да обиждам!

Не се ли срамувате от себе си?!

Или, може би вие ще се чувствате по- горд, по-силен, ако ви кажа, че НИКОЙ не си е позволявал така да обижда мен, работата ми, личността ми, няма да го позволя и на вас?!
Ако го правите с цел повишаване на собственото си его, мисля, че го постигнахте! Не прекалявайте, защото границата между мъж с его и жалък тип е много малка!

П.П. Можете да си разпечатате темичката и да се хвалите довечера във вашата квартална кръчмичка и да пиете по една ракия, за това как сте "разказали играта на гадните брокерчета, комисионерчета и т.н.".
Ето, давам ви идея как довечера да се издигнете в очите на обкръжението ви! Вярно, не става само с ядене, трябва си и пиене!

Желая ви много щастие /и вие най-после да откриете смисъла на тази думичка/!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.