Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:53 15.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Само за колеги!!!нови  
Автор arrvv (непознат)
Публикувано03.10.08 10:25



Всеки ден се сблъсквам с некоректност и малодешие. Какво трябва да направя и аз ли да действам така или да продължавам да се боря срещу това нещо. За повечето ядове обаче сме си виновни ние брокерите. Някои за една комисионна са готови на всичко... да лъжат... да мамят... да свалят комисионна, но само и само да си вземат парите. Аз предлагам тук във форума да има инфермация за тези агенции, преди време пуснах една тема, но освен общи приказки и обиди към АНИ никой не посочи имена, а това е единствения начин да се борим срещу това. От известно време имам чувството че нормалните клиенти са на изчезване, а нормалните колеги абсолютно изчезнали /не става въпрос за всички АНИ, просто на тези които се натъквам/ Не може да резвеждаш клиент на 10 огледа и той накрая да ти каже "БЛАГОДАРЯ" Не може колежка да ми променя за един апартамент, цена квадратура и етаж и то всичко в негативен план... Аз предлагам навместо да се подписват протоколи за огледи клиента да оставя половината комисионна в офиса на отговорно пазене, пък тогава нека да прескача да видим дали ще му стиска... Българина не го ли удариш по джоба, няма да се осазнае...



Тема Re: Само за колеги!!!нови [re: arrvv]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано03.10.08 10:47



Е, ама ти съвсем на фантастика го удари! Като успееш да убедиш клиент да ти остави и 5 лева предварително в офиса - обади се - ще те почерпя и аз за толкова, колкото той ти е оставил!!



И бъди благодарен, че поне БЛАГОДАРЯ ти казват... Най-често просто изчезват от хоризонта, заявявайки: Аз ще ви се обадя"...

Десетина огледа? Аз съм стигала до 64 с един клиент!

Дали купи накрая? Не. Но след една година ми прати негов приятел, с когото направих доста солидна сделка. Така, че...

"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: Само за колеги!!!нови [re: arrvv]  
Автор 3ъл_Дyx (вестоносец)
Публикувано03.10.08 16:57



Аз пак ще настоявам да обясниш каква ти е ролята по сделката и от там вече ще нищим нещата.
Ако си посредник-имаш право на това,което си уговориш предварително.Независим съдоговорител си,каквото си уговориш-това е.Ако успееш да убедиш някой да ти остави и 5 лева "депозит"...супер-значи умееш да убеждаваш.
Ако си представител-имаш право на допълнително възнаграждение за направените разноски.

Но си избери едно от двете.Не може когато ти изнася да си едното,когато не ти изнася-другото.



Тема Re: Само за колеги!!!нови [re: 3ъл_Дyx]  
Автор arrvv (непознат)
Публикувано03.10.08 22:04



Брокер недвижими имоти съм! Какво значи какво си договориш??? Агенцията взима 3% комисионна, но винаги когато причините са основателни може да се направи компромис. Второто нещо аз незнам защо така реагирате. По принцип всяка услуга се заплаща, а това че нашите клиенти ни правят на луди, за това сме си виновни ние брокерите. Знаете ли по принцип се занимавам се с обекти които само агенцията предлага, собствениците са познати и имат 100% доверие в нас. Знаете ли колко пъти купувачите са се връщали след огледите поне около 95% и крайна сметка ние за какво работим...да сме пъдари или брокери???Ако в България има едни ясни правила и колегите се разберем да работим като екип нещата няма да са така... А знаете ли колко колеги са ми се обаждали че искат да купят имот който са гледали с друга агнция??? И какво става ние докато се усетиме купувача отишъл свързал се със собственика и ние какво.... НИЩО. Протоколи за оглед... от това по-глупаво няма... аз водя жената а имота го купува мъжа й... и какво...пак нищо... Просто самите ние не си ли направиме някакво сдружение някакви правил...нещата ще бъдат такива... Имам колега който скоро се върна от Щатите /18години е бил там/ и той казва, че там няма имот който да не мине през агенцията и брокерите са едни от най-уважаваните хора там, доста му беше странно за отношението на българите към АНИ...



Тема Re: Само за колеги!!!нови [re: 3ъл_Дyx]  
Автор arrvv (непознат)
Публикувано03.10.08 22:09



Само забравих да спомена че при мен са оставяли 300Е, като залог, че са сериозни клиенти и че при първа сделка парите му се връщат и по тази причина понеже бяха испанци т.е. доста стиснати за да не загубят 300Е купиха имоти за 406000Е два апартамента в центъра. Имам и друг случай един строител остави 500Е да му търся обекти и да работя за него, но той нещо изчезна и парите му още са при мен. Това всичко мога да го докажа с договор за посреничество... Въобще има хора и хора...



Тема Re: Само за колеги!!!нови [re: arrvv]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано04.10.08 07:21



Категорично се съгласявам с теб, че ако имаше солидарност между всички брокери и агенции - нещата щяха да стоят по друг начин. Комисионата е ТОЛКОВА и край. Ако не ти харесва - опитай другаде. И като опита 2-3 пъти - се отказва да шикалкави. Големите агенции го правят. Случвало ми се е колежка от Олимп да ми се оплаче, че шефовете й не правят сделки, в които купувачът опитва пазарлък с комисиона и на нея й пропада сделката. (Това е единственото, за което похвалвам Олимп, вие пък да не помислите сега, че съм им фен!!)

За жалост това е сценарий за мечтите ни. Докато има пазарна икономика и бранш без твърди закони - така ще е.

Пък и твърди закони да има - БЪЛГАРИНЪТ винаги ще намери начин да ги прескочи.

Колкото повече санкции и закони излизат за катаджиите по улиците и ги заснемат със скрити камери - толкова повече скубят. Преди се задоволяваха с 5 и 10 лв, сега си искат повече, доколкото чувам...


Всичко е в главите ни.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Само за колеги!!!нови [re: arrvv]  
Автор Dzoro ()
Публикувано04.10.08 12:36



Прави се, че браншът ви е сбъркан изцяло. Вместо да си търсите комисионната от продавача, я искате от купувача. А той, съвсем логично, се опитва да ви прескочи.
Една проста сметка: Ако имот струва 50,000 евро, 3% са 1500 евро. Срещу 200 евро макс. ще събера информация за собственика на имота от данъчно, полиция, община, съседи и пр., а срещу още 200 адвокат ще ми направи всички проверки. Ако пък финансирам имота с кредит, даже няма нужда от адвокат, банката ще ми направи всички проверки.
Чудя се що за хора ви плащат комисионните, сигурно същите малоумници, които гласуват на изборите за БСП...

Became she, what she became!



Тема Re: Само за колеги!!! [re: Dzoro]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано04.10.08 14:36



Не, скъпи, комисионите ни ги плащат тези, които са ВЕЧЕ в ЕС, и в главите си, а не само на книга. Където всеки си гледа неговата работа, възлага специализираните неща на специалистите, знае съдържанието на думата "коректност" и изобщо е далече от типичната българска простотия и измамничество. И за които девизът НЕ Е : "Чувствам се минат, ако не мина някого"!!!

А ти сигурно ежедневно псуваш политиците, че лъжат и са измамници... Какъвто ти - такива и политиците.


И сигурно си въобразяваш, че като не гласуваш за БСП - си крачка напред към демокрацията... Нещастник.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Само за колеги!!!нови [re: arrvv]  
Автор arrvv (непознат)
Публикувано04.10.08 17:19



Искам да попитам Dzoro, ако той работи и то съвестно и гледа да си гледа работата и в един миг бъде прецакан от некоректни клиенти как ще реагира... Или ако си седи в офисчето на бюрцето и шефа му каже че няма пари защото несъвестен клиент не му е платил как ще реагира??? Като не искате услуги от агенции не се обръщайте към тях... търсете си имот от собственик. Повярвайте няма по жалък човек от този който използва труда на другите и накрая си замине...



Тема Re: Само за колеги!!!нови [re: arrvv]  
Автор Blake (пристрастен)
Публикувано05.10.08 11:56



тука лееекинко попрекали със стиснатите испанци - вместо да загубят 300, дали 400000... това кога го сънува?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.