Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:22 30.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Агенциите са виновни за вдигането на цените!!!нови  
Автор AЛEK (минаващ)
Публикувано16.08.07 16:13



През последните няколко години цените на имотите се вдигнаха безумно много и абсолютно необосновано... Според мен причината са агенциите за недвижими имоти.... Например пускам обява, че продавам къща в София за 60 хиляди Евро....Веднага се обаждат хиляди агенции и предлагат да ми съдействат, защото имат "реални клиенти", и започват да ме убеждават, че цената е прекалено ниска и те могат да ми уредят по-висока цена. Само трябва да спра обявата и да оставя нещата в техни ръце....Естествено при такива аргументи, всеки се съгласява.... И ето как, цената на обявените имоти става по-висока от реалната......От друга страна погледнато, ако пусна обява, че търся имот, веднага започват да ми се обаждат агенции и да ме питат до каква цена търся.....Като кажа, че търся например апартамент до 60 хиляди Евро в еди кой си квартал, веднага започват да ме "съветват", че парите са малко и е невъзможно да се намери имот за тези пари....трябва или да намеря още пари, или да търся жилище в по-загубен квартал....И ето как, отново нереално и изкуствено завишаване на цените, защото агенциите искат хем да стане бързо сделката, хем да е за повече пари, за да получат по-висока комисионна....
Наскоро продадох къща в София (Княжево) и ситуацията ми беше следната: Пуснах си частна обява в нета с прикрепени снимки. Изрично писах, че не желая посредничества от агенции, а търся само частни лица клиенти. Още същия ден ми се обадиха над 20 агенции и ми предложиха да ми съдействат за продажба на къщата, понеже имали "реални клиенти", които търсели такъв имот. Казах им, че нямам нищо напротив да ми намерят клиент, но да си вземат комисионна само от купувача, а не от мен....Някои се съгласиха...Изведнъж забелязах, че моята къща се предлага от няколко агенции на различни цени, без някой да ме е питал дали съм съгласен да се пуска обява на цена надвишаваща моята.... И така, една агенция ми доведе клиент, който беше сериозен.....Аз се съгласих да дам комисионна на агенцията за посредничеството......сделката стана и всички сме доволни.....Започнах да си търся апартамент. Пуснах търсачката и по зададените критерии излязоха повече от 200 апартамента.....Обадих се в една агенция и ми казаха, че е невъзможно да си намеря апартамент по тези критерии и до тези пари....трябвало или да избера друг квартал, или да си приготвя повече пари.....Побеснях и се развиках злобно на кокошката от агенцията, като и казах, че съм намерил над 200 оферти по моите критерии, а тя ще ми разправя глупости.....Теглих по една майна на няколко агенции и разлепих листчета на 5-6 автобусни спирки в района. Писах, че търся апартамент в района.....Само за една седмица си намерих супер апартамент за цена доста по-ниска от тази, която се бях настроил да платя.....И така, преди години съм опирал до агенции за наем на квартира.....още на първата дума започват да говорят на клиента на "ти" и казват: "До тези пари забрави да си намериш! Приготви си повече пари и веднага ще ти намерим...."......Изобщо не им се работи, а искат на хляба мекото....Няколко пъти се срещах с брокери, които бяха пияни, вонящи, невъзпитани....Нямам думи за тази пасмина, която е като рояк кърлежи, които стават все повече и освен че изкуствено вдигат цените на имотите, все повече вдигат и таксите си за посредничество......И ако има начин работата им да се приключи само в запознаване на купувача и продавача - "това е Иван, а това е Георги, запознайте се и дайте да видим колко пари ще ми дадете"........



Тема Re: Агенциите са виновни за вдигането на цените!!!нови [re: AЛEK]  
Автор naci (нефашиста)
Публикувано16.08.07 17:57



Няма да изкарвам никой виновен или невинен,явно сте гневен.Но ми направи впечатление ,че въпреки гнева сте платили комисионна на едно агнеция!

Знай си границата на тъпотата


Тема Re: Агенциите са виновни за вдигането на цените!!!нови [re: naci]  
Автор qwe222 ()
Публикувано17.08.07 16:58



Е все пак човека не е казал да не се плаща комисионна а, че агенциите вдигат цените на имотите, за което той е заинтересован като продавач и незаинтересован като купувач и за това е ползвал агенция продавайки от което е спечелил и не е ползвал купувайки от което пак е спечелил.



Тема Re: Агенциите са виновни за вдигането на цените!!!нови [re: qwe222]  
Автор V.Grig (Анти-царист)
Публикувано18.08.07 10:06



Основното в гнева не беше ли за наглата тъпота на брокерите, които са му запалили телефона, а освен всичко останало са пуснали неоторизирани обяви за НЕГОВИЯ имот???

Всъщност тези агенции могат да бъдат съдени за сериозни неустойки и причинени щети, тъй като логиката на пазара е като видиш една обява на различни цени да мислиш, че има нещо много гнило ... и да има гнило!



Комунист ли е, главата му да дрънка по паважа!

Тема Re: Агенциите са виновни за вдигането на цените!!!нови [re: V.Grig]  
Автор naci (нефашиста)
Публикувано18.08.07 10:31



Ами правилно ,но с една малка подробност,няма писменни такива регламентирани отношения.Подпиши договор с ясни регламентирати отношения,кой какво кога и за колко пари.Не виждам никакъв проблем в този случай.След това се съдете.И друго по един или друг случай не могет да се правят обобщения!Вярно че има такива фирми с този тип отношения към клиентите в стремеж да си "хванат" клиенти.Забравили са и правилото Клиента винаги има право.Може да го съветват но не и да определят цената.Няма да цитирам имена не е тука мястото.А той просто трябваша да откаже и готово.

Знай си границата на тъпотата


Тема Re: Агенциите са виновни за вдигането на цените!!!нови [re: AЛEK]  
Автор dated (незапознат)
Публикувано18.08.07 14:19



Не виждам "вина" в никого. Ако все пак се говори по този начин, то най-"виновни" са хората, които купуват и продават НИ. Чрез тях става "вдигането" на цените.

Журналисти, строители, банки, брокери, чиновници, представители на "сивата" и "мътната" икономика, експерти оказват натиск и манипулират пазара доколкото могат и както на тях им отърва.

Алчни собственици, стиснати клиенти, спекуланти, инвеститори и търговци на НИ се пазарят, надскачат, премятат и каквото още се сетиш - така виждат изгода за себе си.

Хората, които купуват и продават и носят отговорност за действията си. И си правят сметката на базата на информацията и намеренията си в момента, понякога - недобре.

В цялата тази съвсем непълна картинка агенциите са само един от факторите. Те съветват клиентите си, поръчват статии, дават експертни мнения. В крайна сметка работят за себе си. И това е съвсем естествено.

Най-вероятно цените ще продължат да растат, за радост на хората, които са пряко ангажирани в този отрасъл.



Тема Re: Агенциите са виновни за вдигането на цените!!!нови [re: naci]  
Автор V.Grig (Анти-царист)
Публикувано21.08.07 12:11



За какви писмени договорни отношения говорим?? Нима считаш, че някой има право да обяви за продажба нещо, което не е негова собственост?? Баси и кривата работа ... ако асоциацията на агенциите действително работеше трябваше отдавна да е изкарала от пазара келешите!

Комунист ли е, главата му да дрънка по паважа!


Тема Re: Агенциите са виновни за вдигането на цените!!!нови [re: V.Grig]  
Автор naci (нефашиста)
Публикувано21.08.07 13:07



Каква асоцияция,какви 3 лева.Събрали се десет човека и образували сдружение!С права????И задължение??Пожелателни!Аз съм член на Червеният полумесец,случайно да съм с някъкви права??А договор е онова нещо което се подписва от двама човека от който единият възлага на другият да продаде нещо!

Знай си границата на тъпотата


Тема Re: Агенциите са виновни за вдигането на цените!!!нови [re: AЛEK]  
Автор berbo (непознат )
Публикувано22.08.07 00:43



така е приятелю,тук брокерите са като кърлежи,но кой става брокер,всеки втори завършил 8-ми клас,и всеки на който не му се ходи на строежа да носи торби с цимент.Тя цялата ни държава такава,всеки глада да преебе другия .

P.S :мога ли да помоля naci (нефашиста) да не се опитва да мисли ,защото не и (му) се отдава,а да си гледа кравите на село!
Благодаря Ви за вниманието!



Тема Re: Агенциите са виновни за вдигането на цените!!!нови [re: berbo]  
Автор naci (нефашиста)
Публикувано22.08.07 09:57



Браво идиот то ти освен да си повтаряш едно и също друго не можеш да измислиш.Пет израза и са ти достатъчни!

Знай си границата на тъпотата



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.