Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:26 22.05.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Деклариране на Доходи от Комисионнинови  
Автор Avenics (непознат)
Публикувано28.07.08 20:58



Деклариране на Доходи от Комисионни

Здравейте

Занимавам се недвижими имоти и имам приходи от Комисиони (Пари на ръка) за тази година 2008 в размер на 10 000 лева които се намират в Депозит в Първа инвестиционна банка.

Проблема ми е че нямам сключен договор нита Трудов нито Граждански, тоест нямам основание за плащане на данъци върху тези пари.

Банките предоставят информация на НАП така че искам да декларирам тези пари на края на годината но как да стане това:

Счетоводител ме посъветва 2 неща:

1. Или да регистрирам ЕООД - излиза най-евтино

2. Или да сключа Граждански договор-10% плосък данък+Осигуровки

Третия вариант е майка ми която миналата година продаде имот.

Ако не декларирам никакви пари и следващата година данъчните ми искат произход на парите от депозита(10 000лева) мога ли да кажа че са Дарение от майка ми и трябват ли някакви писмени доказателства за това.

Ако трябва да обобщя:

Дайте ми най-оптималния Съвет за основание за деклариране на тези пари и респективно плащане на данъци за тях.

Какъв е Риска в Финансов аспект ако не декларирам тези Безотчетни пари, които обаче са на "Светло"- Депозит в Първа инвестиционна банка.

Какво да правя ?

Да им плащам ли данъците на тези пари, които до края на годината може да станат около 15000 евро, ако разбира се ги внеса в Банката.

Ако не намеря разумен и оправдан начин за Деклариране на тези пари и Респективно плащането на данъци за тях май за напред ще използвам Бурканбанк(Ще си ги държа у нас) или ще ги вложа в Злато или или друга Конвертируема стока).

Предварително Благодаря



Тема Re: Деклариране на Доходи от Комисионнинови [re: Avenics]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано29.07.08 07:00



Леле, това беше най-неподходящото място да зачекнеш тази тема... Направо отвори кутията на Пандора! Бедна ти е фантазията какво ще последва от тук нататък в клуба!!!...

Относно поставения въпрос - според мен ако някой те закача - винаги можеш да кажеш, че си продал нещо за част от парите, че майка ти ти ги е дарила и куп други необлагаеми пера. А оттук нататък - в буркана...

Докъде я докарахме... НЯКОИ крадат милиони и спят спокойно, а обикновения човек търси начин да си плати данък 1000 лв и не намира!

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Деклариране на Доходи от Комисионнинови [re: Avenics]  
Автор livewire (Annabelle)
Публикувано29.07.08 07:02



Ей, боже мили и така нататък... Слушай счетоводителя си -изключвам онова за гражданския договор, освен ако не си продал само един- два имота.

Или регистрирай офшорна компания, ако не искаш да плащаш данъци.

П.С. Банките не предоставят информация на НАП или поне не така както си мислиш.



Тема Re: Деклариране на Доходи от Комисионнинови [re: livewire]  
Автор Avenics (непознат)
Публикувано29.07.08 09:31



Добре де, трябва да намеря някаква форма за деклариране на тези Комисионни, защото до края на годината мога до взема още около 10 -15 000, които не мога да държа постоянно у нас пък и не си си струва.

Какви ще бъдат разходите ми при регистрирането на ЕООД и какъв е най-подходящия предмет на дейност на ЕООД свързана с недвижимите имоти?

Каква е процедурата по регистрацията на ЕООД на кратко?

При ЕООД трябва ли освен плоския данък да си плащам и пълните осигуровки и за какъв период?

Какви ще ми бъдат признатите разходи и мога ли допълнително да си призная разходи за които имам фактури, примерно слагам нова PVC дограма у нас.





Тема Re: Деклариране на Доходи от Комисионнинови [re: Avenics]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано29.07.08 15:01



Всички тези неща трябва да ти ги обясни счетоводител, който неминуемо трябва да си наемеш, ако направиш фирма. Много дреболии има, които не са за обяснение в клуб. А осигуровка - да, задължително. Ако не си осигурен на друго място. И това е тънкост, забравила съм. Но е въртележка, вЕрвай ми.

Също съм на мнение, че банките не уведомяват НАП за приходите на частни лица.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Деклариране на Доходи от Комисионнинови [re: yниKaлнa]  
Автор ls1 (Варна)
Публикувано29.07.08 15:10



Доколкото знам уведомяват над праг. Но не съм сигурен дали при трансфер над 5 000лв или при наличност над 5 000лв. Трябва да се провери това.

При всички положения е хубаво да си вържеш гащите по някакъв начин.



Тема Re: Деклариране на Доходи от Комисионнинови [re: Avenics]  
Автор naci (нефашиста)
Публикувано29.07.08 18:14



Верно ли имаш фирма и доходи и това без адвокат?Това ме навежда на мисълта ,че всичко което имаш е една голяма измислица.Иначе нямаше да задаваш такива въпроси,то е все едно да се изтъпаниш пред Н.Събрание и да попиташ същото.Обаче там ще засичаме след колко време ще те закопчеят.

Знай си границата на тъпотата


Тема Re: Деклариране на Доходи от Комисионнинови [re: naci]  
Автор Avenics (Baltavar)
Публикувано29.07.08 19:34



Ти не си Нормален

Нямам фирма иначе нямаше да задавам този въпрос

Участвам във фирма на мои познати занимаваща се с Недвижими имоти предимно Ново строителство.

Но нямам сключени никакви договри, работно време, осигуровки и прочие.

Чети преди да пишеш Глупости





Тема Re: Деклариране на Доходи от Комисионнинови [re: Avenics]  
Автор naci (нефашиста)
Публикувано30.07.08 08:59



Още по зле.Помисли хубаво,А глупостите ги пишеш ти.

Знай си границата на тъпотата


Тема Re: Деклариране на Доходи от Комисионнинови [re: Avenics]  
Автор livewire (Annabelle)
Публикувано30.07.08 09:38



Виж сега, регистрацията на ЕООД е най -добре да ти я направи адвокат или счетоводител. Услугата - не зная колко ще ти струва - но да речем около 200-300 лева за хонорара на човека. Ако тръгнеш да си я регистрираш сам - ще имаш повече ядове. Тоя хонорар - в последствие - ще си го приспаднеш като разходи за външни услуги. За да регистрираш ЕООД, трябва да разполагаш с капитал в размера на поне 3500 лв, които след регистрацията можеш да изтеглиш.
Най - подходящият предмет на дейност на ЕООД свързана с недвижимите имоти е посредническа дейност, свързана с недвижимите имоти. Естествено, ще ти пишат и всички останали възможни дейности - в случай, че решиш да отвориш капанче някога, например.
Процедурата на кратко не може да се опише -има си пакет документи, попълват се, човек се мотае между различни институции и т.н., затова още веднъж ти препоръчвам да се обърнеш към някого.
Трябва да си плащаш осигуровките + здравни такива. Докато работиш.
За разходите - отново счетоводител, щото не е толкова просто, но конкретно за ПВЦ- то - можеш да го драснеш разход, ако домът ти е офис. Естествено, не можеш да признаеш като разход спалния чувал, който си купил от Метро за почивката си и за който също имаш фактура.
Същото е и с горивото например - ако колата е апорт - много работи могат да се признаят като разходи. В това число и командировъчни.
Тия комисионни досега ги забрави и си свиркай. Гледай напред.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.