Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:21 24.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема дейността на агенциите да се регулира със закон!!нови  
Автор MissFix (full of love)
Публикувано07.08.08 10:24



аз ли не виждам нещо, което би оправдало настоящата позиция на агенциите за недвижими имоти на пазара за недвижими имоти, или наистина е дошло крайно време някой да ги спре?

Може ли човек да иска да си продаде сам имота? Има ли право да си го продаде сам без да се сблъска с некомпетентността, наглостта, арогантността и мизерността на псевдо агенти??? (извинявам се на всички достойни хора, които са в този бизнес и си вършат добре работата, нямам предвид тях. съжелявам всички свестни агенти, работливи брокери и реномирани къщи за посредничество при сключване на сделки с недвижими имоти, че има такива НЕЩАСТНИЦИ И МИЖИТУРКИ, които правят така, че хората да мразят цялата гилдия).

Може ли човек да НЕ иска агенция да му предлага имота и да му качи 3% цената. да го предлага некадърно и неспособно, да прави дребни хватки и измамки. Човек иска да продаде имота си сам на 3% по-ниска цена. Това не е ли нормално? Защо не правят така повечето хора? Ето аз си продавам сама имота и искам да ме оставят на мира да си го продам сама!

Може ли агенция да предлага имота ми без да съм им възложила това?

Може ли агенция да пуска обяви в интернет на моя собствен имот, когато аз изрично съм казала, че не искам да работя с агенции? Може ли да няма срам да напише името си и телефоните си под моята собствена обява на моя собствен имот!! Та те никога няма да го продадат защото аз не го продавам чрез тях, те даже никога няма да могат да доведат клиентите си да го видят, защото аз не съм им възложила да го правят!!! Защо го правят? Кажете ми, моля, защото аз съм ИЗУМЕНА и НЕ РАЗБИРАМ къде са им мозъците на тези хора?? Та нали моята лична обява я има в същия този сайт и всеки човек може да види, коя е истинската обява. Те копи пейстнали всичко но увеличили квадратурата с 5 кв.м. ???? що за малоумници?? Фирмата е ВИТ ИНВЕСТ - Антоанета Деянова от Пловдив. И една друга фирма вчера направи същото, но след като им се обадих махнаха пикливата си измамна обява.

Защо когато аз си търся имот и намирам нещо подходящо, което се продава от агенция тази агенция иска комисионна И от мен, освен от клиента си продавача? Това нормално ли е? Те какво са направили за мен? Аз не искам да работя с тях! Аз искам да купя имот, намирам го сама в интернет, ама те пуснали обявата в интернет - ок, значи сте наети от продавача да го направите - вземате си комисионна от него, WHY ON EARTH аз трябва да ти платя 3%????????????????????


Може ли един човек - брокер да защитава интересите и на двете страни по сделката? Мислите ли че може? Аз искам да сваля цената с 5000 евро. А продавача иска да не пада от цената. Как може един и същи човек да защити тези два интереса? Аз мисля, че не е възможно.

Мисля, че дейността на тези агенции трябва спешно да се регламентира със закон, защото ще настъпи невероятен хаус на пазара на недвижими имоти.

Възмущението ми е огромно. Кажете ми, не ви ли дразнят всички тези неща и ако да - как мислите, че трябва да се оправи това?

it's all about love.


Тема Re: дейността на агенциите да се регулира със закон!!нови [re: MissFix]  
Автор ls1 (Варна)
Публикувано07.08.08 11:09



Разбира се че ни дразнят. Но заинтересованите имат огромно лоби и няма да допуснат някой да вкара регламент в софрата им.

Понеже проблема ти е конкретен ти давам конкретен съвет. На снимките които слагаш в обявата открай докрай с големи цифри и лека прозрачност (за да не закрива самата снимка) си слагаш телефона, може и надпис 'частно лице'. Така че да не е възможно да бъдат изрязани от снимката (примерно горе или долу в някой ъгъл. Watermark му викат.

Пример



Редактирано от ls1 на 07.08.08 11:10.



Тема Re: дейността на агенциите да се регулира със закон!!нови [re: ls1]  
Автор MissFix (full of love)
Публикувано07.08.08 12:39



много ти благодаря за ценния съвет!

поздрави.

it's all about love.


Тема Конкретни предпожения:нови [re: MissFix]  
Автор NUM ()
Публикувано07.08.08 13:57



Да, трябва да се регурила със закон, като в закона е препоръчително да залегнат и следните следните основни положения:

- да се извършва регистрация като строителите
Регистрацията да се извършва бързо и без бюрократични спънки, но само ако бъде отговорено на поставените критерии, а предлагам те да бъдат следните:

- поради сложността на материята за брокери да се допускат само лица с висше - икономическо, юридическо или техническо /строително/ образование;

- задължително всяка една АНИ за да получи лиценз да има поне по един служитъл съответно с техничаско, иковомическо и юридическо образование;

- всяка една АНИ да има застраховка за обезщетение на клиенти с минимален праг поне 200 000 евро, но не по-ниска от стойността на всяка една сделка, която предстои да извърши; Съответно АНИ да отговаря за всички щети и загуби понесени от нейни клиенти по сделки по които тя е посредник;

- АНИ задължително да представя на купувача информационен меморандум за имота, включващ становища на техническо лице и юрист съответно по техническите характеристики и правен статут на имота. Лицата подписали меморандума да носят отговорност по ГПК.

- Забрана за участие на АНИ в схема с конфликт на интересите, т.е. да представлява двете страни, дори и по прикрит начин.

-----------------------

В общи линии нищо трудно за да се облече в закон и постави ред в тоталния див хаос на това предприемачество, което в голямата си част се намира в сивия сектор и където се въртят много мръсни пари, вършат се измами, нелоялна конкуренция, нарушени са всякакви права на потребителя и т.н. Абе див Булгаристан си е в този сектор - най-мощната перачница на пари в момента и в България и по света. Вярно, от 50 000 агенции сигурно, ще останат 500 или 200, но поне ще има ред за тези които работят на светло и честно.



Тема Re: Конкретни предпожения:нови [re: NUM]  
Автор ls1 (Варна)
Публикувано07.08.08 14:32



Абе ти направо им утепа далаверата с тея подточки :-). Няма да има смисъл да се морят горканчовците.



Тема Re: дейността на агенциите да се регулира със закон!!нови [re: MissFix]  
Автор 4erveno_nebe (заблуден метеор)
Публикувано07.08.08 15:42



Конфликт на интереси няма.Обяснявам защо.При желание за коментар в цената/става въпрос за нещо реално,а не за спорт/,брокера се явява посредник,а не страна.Ролята на посредника е намери начин да срещне интересите и на двете страни и в крайна сметка да стане сделка.Виждам,че продължавате да бъркате ролята ни на посредници с тази на адвокати.
Колкото до агенции - съжалявам,че си попаднала на такива.В момента и аз съм потърпевша

.Търся си спешно квартира.Когато видя подходяща оферта,звъня на колегите,не крия,че също съм брокер и от коя агенция съм,казвам,че търся за себе си и знаете ли какво получавам в 90% от случаите?"Дадено",тряяс телефона.Или се почва едно увъртане...И всичко от страх да не би да им открадна офертата.Ами ако искам да го направя,нали няма да се представям.А и нали ще ме видят на огледа,познаваме се с повечето....Дълбоко съжалявам,че съм принудена да работя с подобни хора,но няма пресявка....Та така,дами и господа - обущаря ходи бос



Тема Re: дейността на агенциите да се регулира със закон!! [re: MissFix]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано07.08.08 17:57



Половината ти възмущения са реални, другата половина - не. И е ДЯВОЛСКИ просто да се отървеш от агенции. Пишеш в обявата си, че НЕ ЖЕЛАЕШ да работиш с агенции. Оттук нататък какво те интересува кой каква обява е пуснал? Ако ти се обади агенция за оглед - отказваш и толкова. Какво му е сложното??

Белята е, че повечето собственици НЯМАТ НИЩО ПРОТИВ агенция да им продаде имота, стига те да си получат цената и да не плащат на агенцията.

Продължавам да твърдя, че ако ти не си от тях - няма нищо по-лесно от това да отрязваш всякакви агенции за огледи. Като им се откаже 2 пъти - нахалниците сами ще си приберат обявите.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Конкретни предпожения:нови [re: NUM]  
Автор naci (нефашиста)
Публикувано08.08.08 12:11



Отлични предложения,само че има една подробност,като се застраховат или по точно сделките,какво ще се случва с тези клиенти който не си плащат и тези който не подписват договори "само с една" агенция.Задължения то е ясно,дай да видим правата какви са???Икономист -брокер е глупаво но си прав по отношение на грамотността.А закон за тази дейност ще бъде приет когато прилапат земеделските земи и тези около курортите.Поживем увидем,дано не съм прав.

Знай си границата на тъпотата


Тема Re: Конкретни предпожения:нови [re: naci]  
Автор V.Grig (Анти-царист)
Публикувано09.08.08 18:16



какво ще се случва с тези клиенти който не си плащат и тези който не подписват договори "само с една" агенция

Какво трябва да се случи и защо?? Клиент сключил договори за продажба с повече от една агенция ... ако в договора има изрична клауза за ексклузивност, то и в момента страната която се чувства засегната може да заведе дело за пропуснати ползи ...

ИСТИНСКИЯТ КЛУБ ПОЛИТИКА:



Тема Re: дейността на агенциите да се регулира със закон!!нови [re: 4erveno_nebe]  
Автор V.Grig (Анти-царист)
Публикувано09.08.08 18:23



Не може да не си страна по сделката и да няма конфликт на интереси ако си подписал договор с клиента ... ако няма договорни отношения със собственика то тогава той би бил свободен да избира посредника и да се изтегли от сделката без никакви последствия ако усети че посредника се опитва да го клати ....

ИСТИНСКИЯТ КЛУБ ПОЛИТИКА:




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.