Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:12 17.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Чута нова историиканови  
Автор Asen38 (непознат )
Публикувано03.08.08 15:58



Един колега, който излезъл от България преди 12- 13 години, ми разказа една невероятна историика.
Какво се получава, сестра му, която уж щяла да управя имот и строеж му казва че от съда са и казали че някой си си е присвоил имота им и самите те не можели да строят на местото си - и никой не можел да е управи.
Според мен обаче или господжата е продала тайно имота им /да приебе брат си/ или е наистина най голямата глупачка да се остави да е излъжат! А той - нещастника не може да се прибере в момента за да провери нещата и ако трябва да плаща за адвоката на сестра му ще му свалят гащите още веднъж
Та такива ти му работи за цените на имотите /поне за някои от тях/
Какво смятате вие?



Тема Re: Чута нова историиканови [re: Asen38]  
Автор V.Grig (Анти-царист)
Публикувано04.08.08 08:21



Напълно е възможно си мисля. На скоро дори даваха по ТВ някакви софиянци, дето им минават с булдозера през вилата и заравняват парцела за строеж въпреки всякви нотариални актове и т.н. Добре че комшиите им се обаждат иначе са щели да се усетят някъде около кота +5.60



ИСТИНСКИЯТ КЛУБ ПОЛИТИКА:


Тема Re: Чута нова историиканови [re: Asen38]  
Автор 3ъл_Дyx (вестоносец)
Публикувано04.08.08 10:44



100% възможно.



Тема Re: Чута нова историиканови [re: V.Grig]  
Автор Asen38 (непознат )
Публикувано05.08.08 10:15



Има ли изобщо някакъв шанс или правосъдието не е........



Тема Re: Чута нова историика [re: Asen38]  
Автор Бapбapeлa (петата стихия)
Публикувано05.08.08 10:52



И от съда им казали че някой е присвоил имота и оставили работата до там. Браво бе . Той и адвоката им некадърник, съдиите- също.

Не се знае и ако се прибере какво ще направи, ако е изпуснал давностните срокове.

Така е - който има имот и не иска да губи или го продава , след като е решил да изчезва от България или седи тук .

Всеки собственик е длъжен сам да се грижи да е информиран какво става с имота му, а не да чака някой друг да го прави вместо него.



Тема Re: Чута нова историиканови [re: Бapбapeлa]  
Автор V.Grig (Анти-царист)
Публикувано05.08.08 14:22



Ама ти сериозно ли си мислиш, че съда може да предприеме някакви стъпки ако някой ти присвои имота??

Или и това ти мнение е на принципа, на който преди време правеше светли прогнози за стабилен растеж на цените на имотите за десетилетия напред с поне 25% годишен скок



ИСТИНСКИЯТ КЛУБ ПОЛИТИКА:


Тема Re: Чута нова историиканови [re: Бapбapeлa]  
Автор Asen38 (непознат )
Публикувано05.08.08 18:19



Много е лесно да се каже този е виновен, ония е тъп и пр. Да си кажа истината, случая не ме интересува чак до толкова. Само дето съм възмутен!

Знам само, че са ги протакали повече от 8 - 9 години. Ту не можели да намерят мошеника /с фалшифицираните подписи/- търсили го били уж и с д. вестник, ту бил после за други дилекти в затвора и не можели да го докарат за процесите, ту бил в затвора болен и пр. А бе, фалшиви, смъдливи номера.
А колегата изобщо не е искал да продава /да прави пари/, а искал със сестра си да построят жилищен блок /место било доста хубаво/. Мечтата им да строят е била още от осемдесете години, а след категоричното им решение да строят, сестрата намерила архитект и през 1993 година проекта е бил готов - супер блок щяло да стане. Но сега започнала и одесеята - архитекта след 3 годишна борба за строително разрешение /не бил пловдивчанин/ и на всичкото отгоре и не получил необходимите му за строежа кредити, в последствие е фалирал. По този начин е пропаднал и проекта. Така че смятам, че това не е било нехайство отстрана на колегата, а това е било едно нещастно и неудачно развитие на нещата. Сестра му уж се разправя със съдилища от 1999 годена и все я отсрочвали по горните причини с по 6 месеца!

Но понеже не ги разбирам тези неща, които също и не ме интересуват, а и историиката може би не спада към темата, решавам да нямам мнение.
Господ ме е опазил от такива разправии!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.