Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:55 05.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Колеги, пробвали ли сте...нови  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано09.07.08 13:40



Тези дни си имах разправия с един собственик, който ми се ОБАДИ да му продавам апартамента, но предупреди, че нямало да плати комисиона, защото ние сме щяли да си вземем от купувача. Доста нерви ми образува, а после си помислих - какво ли ще стане, ако му намеря купувач, и като се стигне до сделка, да му кажа - хайде сега, давай документи. Върви си извади първо - компютърна справка, после - удостоверение за тежести (от най-старата възможна дата, та да потича по стара архива за старите актове, да повиси в мазето за другите актове и да го върнат 3 пъти за недобре попълнени документи или за липса на някое удостоверение за наследници или да си плати 50 лв за експресна поръчка), заличи си сам ипотеките ако има - с всичките му джунжурийки и документи, за които ще го върнат 20 пъти от всяко гише, ако не му кажа точно какво да направи, представи ми вариант на предварителен договор за да го одобрим, и ще я направим, сделката.

Защото наистина ми омръзна продавачите да си въобразяват, че никаква работа не вършим за тях. Не казвам, че няма да се справят и сами, но нека поне се поизпотят, да излязат 3-4 пъти от работа, да постоят по 1-2 часа на опашки, дано да разберат, че всяко нещо на този свят е измислено, всяка работа е оправдана и трябва да се върши от специалист.

И както съм с образувани нерви, да попитам продавачите, дето НЕ ИСКАТ услугата ни - какво би ми попречило да изготвя предварителния договор подмолно и неразбираемо ИЗЦЯЛО в полза на моя си клиент и да му забия разни клаузи, които са в ущърб на продавача? Някой може и да се сети да го покаже на адвокат, но който не го направи? Тук вече никой не може да ме критикува за нищо - нали всички ратувате да защитаваме само нашите си клиенти, иначе имало "конфликт на интереси"?

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Колеги, пробвали ли сте...нови [re: yниKaлнa]  
Автор imoti8O (poznat)
Публикувано09.07.08 13:51



na takiva im zatvarqm telefona





Тема Не прочетохнови [re: yниKaлнa]  
Автор dated (незапознат)
Публикувано09.07.08 15:26



или не съм разбрал какъв е бил отговорът ти към точно този потенциален клиент.

Та - ще продаваш ли имота му при неговите условия или го отряза?

Ако си се съгласила да предлагаш имота - при какви условия?
Ако не си се съгласила - защо?

Пак ще има писания по темата за комисионите и кой точно какво дължи...



Тема Re: Не прочетохнови [re: dated]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано09.07.08 16:23



Знам, че ще има писания - нали затова отварям тема, но най-вече за да получа мнения от колеги дали постъпват понякога по този начин. Когато купувачът им е сигурен.

Съгласих се, какво да го правя. Имам няколко клиенти за подобно жилище, които ще заведа там, ако не му харесат имота - може и да го зарежа. Просто беше много нафукан и арогантен и ме подразни. Такъв не заслужава нищо.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Не прочетохнови [re: yниKaлнa]  
Автор dated (незапознат)
Публикувано09.07.08 18:11



Не съм брокер.
Но, ако позволиш, постъпила си неправилно (много, ама много меко казано). Ти си знаеш.
Така исканите от всички "ред" и "правила" на пазара на НИ няма да настъпят скоро, май...



Тема Re: Колеги, пробвали ли сте...нови [re: yниKaлнa]  
Автор livewire (Annabelle)
Публикувано09.07.08 19:16



Чакай малко сега.
Искаш да кажеш, че ще заведеш или си водила клиенти в жилище, за което не знаеш:
- дали има ипотека и дали е заличена, ако има;
- не си видяла дали има някакви тежести или искания върху това жилище;
- дали няма претенции на наследниците;
- дали въобще жилището принадлежи на тоя човек.



Хубава тема, наистина.



Тема Re: Колеги, пробвали ли сте...нови [re: livewire]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано09.07.08 20:12



Добрутро. Ти от Марс ли падаш? Или си мислиш, че живееш нейде по хубавия бял свят, а не в България?

Първо - на пръсти се броят собствениците, които си приготвят всички документи още при започването на продажбата. Дежурната фраза е :"Абе, нека се намери купувача, пък тогава... " Ако му тропнеш с крак, следва :"Ами... ще се обърнем към друга агенция"

Второ - има ред собственици, които отказват да си дават нотариалните актове на брокерите, за да могат те да си направят съответните проверки още преди огледите. А има и трети, които ИЗОБЩО НЕ ДАВАТ И ДА ГИ ВИДИМ.

Трето - въпросните тежести могат да се появят във всеки момент след като си направил вече проверката, докато си правиш огледи. Каква е ползата да кажеш на купувача :"Засега няма тежести, ама ще видим по-после"...

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Колеги, пробвали ли сте...нови [re: yниKaлнa]  
Автор ls1 (Варна)
Публикувано09.07.08 22:41



Уникална, като чета назад толкова си го окрещала този форум, че честно казано на другите не им се спори с теб. До безкрай си повтаряш аргументи, с които защитаваш хляба си, а не истината.

Ами хайде, направете проучване дали хората смятат че агентите за недвижими имоти играят честно. Нали сте паралии, наемете там една агенция и си правете изводите.

Я кажи, да чуем, от една сделка колко средно правиш. Така, като сума. После ореви орталъка пак за часовете които чакаш тук и там. По три кожи дерете. С една продажба правите годишната заплата на другите професии. И имаш претенции, клиентите ти били простаци. Колкото и да се извисяваш истината е че термина за вашата работа е 'далавера с имоти'.

Нямам нищо против да си правиш пари. Но да се изкарваш ангел - айде нема нужда. Настъкмили сте си правилата както на вас ви е удобно. Айде моля те, малко по-скромно.



Тема Че тогаванови [re: yниKaлнa]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано10.07.08 01:36



защо да ти дам пари на теб вместо на адвоката си - който ще провери всичко това и ще ми гарантира че е така (а не да се осере както правите 99% агенции и "брокери") ? При това ще ми излезе доста по-евтина услугата.



Тема Re: Колеги, пробвали ли сте...нови [re: yниKaлнa]  
Автор livewire (Annabelle)
Публикувано10.07.08 07:09



И какъв е смисъла от вас тогава? Защо при вас, а не при адвокат? При условие, че оня е компетентен да направи въпросните проверки?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.