Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:18 27.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Защо агенциите не изпълняват поети ангажименти?нови  
Автор desombra (непознат )
Публикувано20.06.08 11:12



Здравейте!

В случай, че тази тема е обсъждана вече, искам отново да споделя с Вас недоумението си относно начина на работа на повечето агенции за недвижими имоти и много ще се радвам, ако ми дадете ценен съвет, как точно да процедирам.

Търся си обзаведено жилище под наем, отделила съм 3 наема и ЖЕЛАЯ да работя с агенция. Т.е. имам готовност да дам половин/един наем на агенцията, която ми намери жилището с посочените от мен параметри.

Свързах се с 3 агенции, написах мейли на брокерите, с които щях да работя, подала съм всички подробности: квартали, цена, обзавеждане и т.н.

Това което се случва е, че всички чакат аз да им се обаждам, чакат аз да проверявам в сайтовете им публикуваните обяви и накрая се оказва, че вече е даден някой апартамент, който е публикуван преди час.

Питах специално едната агенция ( Олимп Ю.В.) какво трябва да направя, за да ми се обадят, когато имат жилище, което отговаря на изискваниятя ми? Да подпиша договор? Да им дам предварително сумата? Нямали такава практика. Първият оглед на даден апартамент се осъществявал с първия клиент, който се обадел за него. Попитах ги, дали това означава, че ще ми се обадят след като им звъня през ден и те поеха ангажимент да го направят.

Днес посетих сайта им и видях, че вчера са публикували обява, която ме заинтригува. Обадих им се и естественожилището вече беше отдадено.

Защо след като поемат ангажимент да ми се обадят, чакат аз да ги търся постоянно?
Защо нямат никакво адекватно поведение, ориентирано към клиентите?
Защо не им организират обучения, как трябва да работят и да разговарят по телефона?
Защо не правят нищо, за да заслужат комисионната, която искам да им дам?
Какво още трябва да направя, за да бъдат те активната страна, която ми предлага оферти, а не аз да им звъня буквално през ден и те дами казват "ами вчера имеше едно, което беше много хубаво, но го взеха много бързо!"

След последната случка имам усещането, че нямо ми изкрещяха:
"Намери си наема сама и не ни притеснявай повече, нас ни мързи и не желаем да изпълняваме поети ангажименти. Но когато някой (от друга фирма за услуги) не изпълни, това за което сме се договорили, ние сме много огорчени и не разбираме, как е възможно това"

P.S. Очаквам професионален съвет от брокерите във форума, как да постъпя, за да "принудя" агенциите да ми се обаждат навреме с предложенията. Отказаха ми да им дам комисионната предварително или да подпишем договор.

Благодаря Ви!



Тема Re: Защо агенциите не изпълняват поети ангажиментинови [re: desombra]  
Автор Blake (пристрастен)
Публикувано20.06.08 12:25



За съжаление докато не се регламентира дейността на професията "брокер на недвижими имоти", ще бъде така. Не може просто да продължава по същия начин. Вече сигурно 100 пъти съм писал как точно БИ ТРЯБВАЛО да изглежда услугата, която брокерите предлагат, и всеки път получавам надут, сърдит или гневен отговор от представители на това съсловие.

Онзи ден си говорихме с познат, който в момента контактува с агенции. Стана въпрос и за наш общ приятел, който живее в чужбина и за случката, при която НЕГОВИЯ личен брокер (т.е. този, който трябва да му защитава НЕГОВИТЕ интереси), му казал "Сори, ама си намери друг брокер за този имот, щото имота, за който питаш, е на клиент, когото аз представям". За неразбралите - човека е пределно наясно, че не може да представя едновременно двете страни (със коренно противоположни изисквания) в една сделка, нещо, което всички брокери в нашата мила родина практикуват, и се учудват защо биват критикувани за това.

Да не говорим, че за над 90% от т. нар. "брокери" работата се състои в завеждането на клиент, който ги е потърсил сам (!!!) на оглед на имот, който клиента сам си е намерил, и прибирането на комисионната. Неприятна истина, нали?



Тема Re: Защо агенциите не изпълняват поети ангажименти?нови [re: desombra]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано20.06.08 14:25



Права си, че има идиоти в бранша. Както и навсякъде. Олимп съвсем не е най-добрия избор, който си могла да направиш. Има богат избор на малки агенции, които не само ще вземат присърце търсенето ти, ами и ще се престараят да те водят на места, които са леко встрани от твоето търсене, защото критериите понякога търпят промени.

Според мен проблемът в случая е друг. Не знам каква е сумата за наем, която си приготвила, но ако не е голяма - най-често агенциите си предлагат сами подобни "евтини" жилища и не работят с други агенции. Значи - наистина е по-добре да следиш обявите сама и ще забележиш, че в повечето случай пише, че обявата е за частни лица или за клиенти на агенцията. Звъниш и ако имаш късмет жилището да е още актуално - ще го получиш.

Какво всъщност търсиш? Може да мога да ти помогна.



"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: Защо агенциите не изпълняват поети ангажиментинови [re: desombra]  
Автор SoulMate (фанта геройче)
Публикувано20.06.08 18:30



Направо ще падна, чак толкова изпаднали брокери ли има?!
Ето какво се случва на практика, докато ти чакаш наивно да ти бъде намерено жилище:
Брокер се обажда на обява, подадена от частно лице:
"- Ало, това жилище, дето го давате под наем, ваше ли си е?
- Да.
- Аз тука имам едни клиенти, ама ако ви ги доведа ще си получа ли комисионната от вас?
- Комисион ще търсите от този, който ви е наел, а това очевидно са клиентите, които споменахте.
- Ами, ако не ми платите комисион, няма да ви ги доведа.
- Ваша воля, хората са Ви наели да им свършите работа, която Вие няма да свършите скоро, както виждам.
- Ама информацията е скъпо нещо!
- В такъв случай ми дължите половин наем заради информацията, която получавате от обявата ми."

Сменяй агенцията просто.



Тема Re: Защо агенциите не изпълняват поети ангажиментинови [re: SoulMate]  
Автор desombra (непознат )
Публикувано20.06.08 22:18



Нека да доуточня:

* Описвам поведение на различни агенции, както известни, така и никому незнайни.
* Това със смяната на фирмата вече го “играх“...
* Ако сте претърпели подобно нелепо отношение, моля споделете изхода. Мисля, че ще бъде изключително полезно.

Поздрави!



Тема Re: Защо агенциите не изпълняват поети ангажиментинови [re: SoulMate]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано21.06.08 10:39



Купища глупости.
Първо - обявите на частни лица съвсем не са чак толкова много, че да се разиграва непрестанно въпросният сценарий.
Второ - българинът трябва да се научи, че дължи пари на всеки, който му свърши работа. Живеем в 21 век и щом ЛЕКАРИТЕ отказват да те прегледата безплатно - какво остава за всички други професии? Мечтаната от всички пазарна икономика си има закони. В случая визирам НАЕМОДАТЕЛЯ, който хем иска да му бъде намерен наемател, хем гледа в паничката на агенцията, която щяла да вземе и от двете страни.
Трето - ти си ДОСТА НЕТОЧЕН И ЗЛОБЕН И ОБЪРКВАШ ХОРАТА. Именно защото наемодателите ОТКАЗВАТ да плащат комисиона - заради това агенциите са принудени да пускат наемите САМО ЗА ЧАСТНИ ЛИЦА - все пак трябва да вземат ОТНЯКЪДЕ комисиона, нали? В този смисъл ако госпожицата, пишеща темата, ми се обади, за да й търся жилище, с всичкото си добро желание да ми плати, и с всичкото мое добро желание да й свърша работа - КАК да го направя, когато другите агенции работят само с частни лица - често заради стиснати наемодатели?

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Защо агенциите не изпълняват поети ангажименти?нови [re: desombra]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано21.06.08 10:44



"Очаквам професионален съвет от брокерите във форума, как да постъпя"

Опитах се да ти дам професионално обяснение и професионален съвет. Предложих дори да ти помогна. Не получих от теб нито отговор, нито поне едно МЕРСИ, вместо това се задоволяваш да си водиш диалог със съскащ брокеромразец.

Мисля, че не си влязла в клуба, за да търсиш съвет, а за да си посъскаш и ти. Приятно прекарване тогава. Със сигурност ще изпълзят и други съскащи.



"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: Защо агенциите не изпълняват поети ангажиментинови [re: yниKaлнa]  
Автор desombra (непознат)
Публикувано21.06.08 12:18



Здравей!
Благодаря за съвета да следя обявите сама. Да, права си сумата е малка, 300 евро.
Това което търся е жилище с 1 отделна спалня, с нови ел.уреди и запазено обзавеждане, паркомясто, западните райони София.
Има предложения всякакви, но нямам възможност да съм логната в сайтовете постоянно и точно затова е обърнах към няколко агенции. Това което не разбирам е факта, че точно агенциите, с които уж работя не ми се обаждат за наеми, които самите те предлагат.
Не ме интересува, как е в другите държави, защото аз живея в България.
Както и да е! До тук разбрах, че това е нормално явление с наемите и агенциите. Благодаря Ви за съветите и весели почивни дни от мен





Тема Re: Защо агенциите не изпълняват поети ангажименти [re: yниKaлнa]  
Автор desombra (непознат)
Публикувано21.06.08 12:27



Писах ти и не разбирам коментара със съскането
??!!



Тема Re: Защо агенциите не изпълняват поети ангажиментинови [re: desombra]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано21.06.08 18:27



Прощавай, според датата и часа на отговора ти, той е написан чак след като направих заблележката за съскането, а доста преди това - още вчера - си отговорила на другия участник.
Не съм имала скоро работа с подобни наеми, но ми се струва, че не е толкова невъзможно да се намери. Ако искаш - пиши ми бележка с координати - ще се опитам да направя нещо, или поне ще ти обясня защо не се получава.

"Винаги има поне още една гледна точка..."



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.