Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:52 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Пак с мойте инфарктни казуси...нови  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано02.06.08 00:22



Собственик притежава четиристаен апартамент, съставен от два двустайни, в момента е на един нотариален акт, но го рекламира и като четиристаен, и като два двустайни. Тече процедура за подялба през общината и издаване на два отделни нотариални акта. Потенциален купувач иска да закупи единия двустаен и държи да го стопира от продажба и реклама, за да изчака издаването на акта, но и да бъде сигурен, че апартаментът ще бъде продаден на него. Какъв документ би трябвало да се напише за такава сигурност, щом въпросният двустаен още никъде не е легитимиран като отделен имот?

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: честито!:-)нови [re: yниKaлнa]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано02.06.08 12:14



Здравей!
Според мен на този етап никакъв писмен документ не може да гарантира сигурността на купувача. Нямаме предмет на договора, нямаме продавач, нито някой може да се ангажира със срокове, общо взето, само едното обещание и намерение! Още повече едно такова разделяне отнема доста време.
Сега варианта с купуване на идеални части от читиристайния апартамент също не си заслужава, защото ще възпрепятства разделянето документално

и в последствие ще усложни процедурата.
Така че, купувачът можа да поизчака документално да се раздели апартамента и тогава да си действа, поне това би бил моя съвет
Успех!



Тема Re: честито!:-)нови [re: svestna]  
Автор tzura (минаващ)
Публикувано02.06.08 15:48



аз също те съветвам да не се оставя депозит, с риска някой друг да кандардиса да депозира имота...



Тема Re: Пак с мойте инфарктни казуси...нови [re: yниKaлнa]  
Автор Karinka (членка)
Публикувано02.06.08 19:51



Аз бих направила предварителен договор за покупка на ид.част от апартамента с ангажимент на продавача да я обособи като реална част в някакъв определен срок.



Тема Re: Пак с мойте инфарктни казуси...нови [re: Karinka]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано02.06.08 22:22



аз пък не че нещо се заяждам, но не изглежда професионално да се търси решение на казуси, пък било то и заплетени, по форумите в интернет.



Тема Re: Пак с мойте инфарктни казуси... [re: f(x)dx]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано03.06.08 07:42



Няма лошо. Човек винаги може да чуе някое мнение или някоя идея, за която не се е сетил сам и която после да избистри и дооформи по съответния юридически начин.

Според мен точно това е "взаимопомощната" цел на тези клубове. Иначе за какво, според теб, биха съществували? Не ми се вярва някой да направи решаваща крачка, оповаващ се САМО И ЕДИНСТВЕНО на нещо, прочетено в подобен форум. Но поне бива "взаимоподпомогнат" да мисли в дадена посока.



"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: Пак с мойте инфарктни казуси...нови [re: f(x)dx]  
Автор Slavche (R)
Публикувано12.06.08 23:16



Що пък не?
Ако има кой да даде акъл и да го даде с желание - може не, ами с песен на уста може.
Кое е за теб професионалното - да отидеш при консултант да те вземе пари за същото, без да ти гарантира писмено, че ще поеме в двоен размер всички възможни щети които може да ти нанесе? Аман.



Тема Re: Пак с мойте инфарктни казуси...нови [re: yниKaлнa]  
Автор Slavche (R)
Публикувано12.06.08 23:17



Пиши какво стана да знаем.
Ако не е готово, пиши когато е готово.



Тема Re: Пак с мойте инфарктни казуси...нови [re: Slavche]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано15.06.08 12:58



Нищо не стана. Купувачката на малкото жилище се отказа, защото много държеше на отстъпка от 1000 евро, собственикът не се съгласи и тя се изнерви.

Не знам защо има купувачи, които тръгват на покупка с някаква смехотворна сигурност, че ВСЯКА ЦЕНА СЕ КОМЕНТИРА. Да, много често собствениците си слагат малко отгоре, за да направят някаква отстъпка, но това СЪВСЕМ НЕ Е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО. Не сме на чаршията в Истамбул, в края на краищата, и собственикът има право да каже "Цената ми е твърда и без коментар". И никой няма право да се чувства обиден и засегнат от това, нито да го приема лично.

За конкретния случай - процедурата по разделяне е в ход, към края си, и сега вече пък тези, които искат да купят имота като цял - ще трябва да платят за 2 сделки...

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Пак с мойте инфарктни казуси...нови [re: yниKaлнa]  
Автор 3ъл_Дyx (вестоносец)
Публикувано07.07.08 00:29



Това прост показва,че продавачът не е чак толкова закъсал за пари.Нищо изненадващо не виждам...чакате следващия купувач и това е.Даже ще е по-лесно ако апартаментите са вече разделени тогава.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.