Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:41 28.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Да купувам ли?нови  
Автор Leg ()
Публикувано07.01.08 20:39



Дайте ми съвет/насоки, хора. Не знам как да постъпя.
На 27г. съм, работя в ИТ сектора, заплатата ми не е много малка, живея на квартира със съквартиранти. Плащам 200лв за наем.
От известно време все се чудя да купувам ли апартамент на кредит ... виждам, как цените от 200х година не спират да се вдигат, не са нормални, но няма и да станат по-нормални май. Та ще трябва да си пъхне човек главата в торбата, да вземе един апартамент и да го изплаща следващите 20-30 години. Звучи заробващо, но си е така.
Та не знам, има ли някакъв смисъл въобще да чакам още или колкото по-рано, толкова по-добре?
Освен това дали да е на зелено (по-ниска цена) или нещо почти готово (по-скъпо, но скоро става твое)?
Чувам, че само в хубавите квартали качественото строителство ще продължи да си държи цената и за вбъдеще ... така че може би си струва да се вземе в подобен квартал.
Имаме двустаен апартамент в Сливен, който даваме под наем за 140лв на месец

... цените въобще не са като тук. Но евентуалната му продажба няма да ми помогне кой знае колко ... просто там цените са много по-ниски от тук ... и май е по-добре да си стои.

Какво мислите?

Благодаряь



Тема Re: Да купувам ли?нови [re: Leg]  
Автор 3ъл_Дyx (вестоносец)
Публикувано07.01.08 21:33



А мислил ли си по въпроса сам да строиш...?
Защото като гледам на къде върви "новото" строителство...2/3 са дупки и барлоги,ставащи да подслоняват за по ден-два роднините от провинцията,но не и за живеене.На няколко пъти попадам в незавършени апартаменти в уж "престижни" квартали...е няма такива дупки...старите панелки от 80-те са светли,просторни и добре разпределени в сравнение с това,дето съм виждал.
Ясно е,че има и по-добро...ама там цените явно са други.



Тема Re: Да купувам ли?нови [re: 3ъл_Дyx]  
Автор Leg ()
Публикувано07.01.08 21:42



Не, не съм се замислял никога сам да строя. Занимавам се със съвсем други неща и нямам време за това.



Тема Re: Да купувам ли?нови [re: Leg]  
Автор 3ъл_Дyx (вестоносец)
Публикувано07.01.08 22:00



Имах предвид да не си в 7-8 етажна сграда нейде по кварталите,където ще си гледате в прозорците с комшията отсреща,а в собствена къща.Ако не друго,проекта ще си избереш сам.Разликата е много голяма.



Тема Re: Да купувам ли?нови [re: 3ъл_Дyx]  
Автор Leg ()
Публикувано07.01.08 22:31



а къде се строят къщите в София? тоест строят ли се някъде? то и в близките села няма свободни места вече



а иначе какво е мнението ви за онези бързо строящите се къщи?



Тема Re: Да купувам ли?нови [re: Leg]  
Автор sania63 ()
Публикувано08.01.08 13:49



Време никога няма да имаш за това--а когато ти остане-последната ти грижа ще е дом....затова едно мнение от мен /препоръчително/--забърсваш някоя брокерка или софиянка-ако не си ангаже/ама и да си ангаже-не пречи/-или живееш безплатно при едната или другата ти търси под дърво и камък готина оферта за жилище-междувременно трупаш "остатъците" от ИТ заплатата си и периодично отиваш до близката южна съседка ТР--купуваш си позволеното количество злато-18 или 22 карата и си ги слагаш в едно трезорче в мастита банка-след 2г и половина ще имаш мечтаната софийска дупка/ако не желаеш да рискуваш на свободня пазар,златото ще ти го изкупи самата банка с преференции даже;))/



Тема Re: Да купувам ли?нови [re: sania63]  
Автор Leg ()
Публикувано08.01.08 20:01



Като казах нямам време, имах предвид нямам време да се занимавам сам да строя жилище (къща), а не че нямам време да създам дом. Всеки трябва да се занимава, с това което може ... а аз нямам представа от строителство...

Златото ли е добрата инвестиция сега? Защо?



Тема Re: Да купувам ли?нови [re: Leg]  
Автор Karinka (членка)
Публикувано08.01.08 22:27



Кредит сега би изплащал лесно. Поне можеш да си позволиш да го правиш. След година-две-три-пет живот и здраве, ако имаш семейство ще бъде доста по-трудно. Освен, ако и двамата не сте с високи заплати. Смятам, че няма да ти бъде излишно инвестиция в жирище в София, още повече оставам с впечатление, че трайно смяташ да се заселиш тук. Относно какво да купуваш - поразгледай, поговори с близките си и после решавай.



Тема Re: Да купувам ли?нови [re: Leg]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано09.01.08 07:43



купувай, баце, няма кво да се чудиш. Не сме дорасли още да живеем под наем. Никога не знаеш кога хазяинът няма да реши да продаде апартамента, щото внучката се омъжила, или пък му трябват пари да прати синчето в Оксфорд.
Освен това като гледам инфлацията у нас още дълги години ще гравитира около 5% и нагоре, което при сегашните лихви по жилищните кредити в рамките на 7-8% си е жива далавера.
Къде да купуваш ще си решиш сам, тука само можем да помагаме с мнения за плюсове и минуси на кварталите. Но те съветвам, ако можеш да си го позволиш да си купиш нещо с гараж или паркомясто



Тема Re: Да купувам ли?нови [re: Leg]  
Автор V.Grig (Анти-царист)
Публикувано09.01.08 21:19



Не е нужно ти да строиш - има си фирми които предлагат точно този тип услуги - ти плащаш те организират нещата. Ако си пипнеш достатъчно добре договора няма и да ти отрежат главата. Но и така пак ще ти излезе вероятно по-евтино и добро от конфекцията.

Комунист ли е, главата му да дрънка по паважа!



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.