Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:42 28.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема да намериш собственика...нови  
Автор 3ъл_Дyx (вестоносец)
Публикувано05.01.08 02:21



задаох въпроса и в клуба на юристите...ама явно в тия времена свински и вински на никой не му е до клубове и писане.Дано тук има някой останал...

Накратко-има ли вариант да се намери собственик на имот по данните за имота...
Имам район,улица,номер на имота по регулационния план.
Градът е София(ако има някакво значение).

Моите юристи ме пращат в Агенцията по вписванията.Което е голяма глупост,защото за там ми трябват име и ЕГН на собственика.А ми трябва обратния път.Не по име да търся имоти,а по данни за имота да открия собственика.



Тема Re: да намериш собственика...нови [re: 3ъл_Дyx]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано05.01.08 06:35



Очевидно искаш да откриеш собственика, за да прескочиш някоя агенция


Е, слава Богу, че засега не са ти дали законен начин.

А това, което те съветват "твоите юристи" е още едно доказателство за абсолютната им вредност, поне в сделките за недвижими имоти. Имам предвид СЛУЧАЙНИТЕ юристи, каквито всеки си има под ръка - съседи, бивши съученици, роднини и пр. И когато реши да прави сделка с имоти, човекът си казва: " Абе, я да се обадя аз на Ленчето - нали е адвокатка, да ми защитава тя правата, а не да се доверявам на някви си брокери!!!" И се почват едни безкрайни епопеи....на забравените, понякога, щото може и да забравиш за сделката, ако намъкнеш зорлем в нея "Ленчето", която през живота си, освен в университета, не е и чувала нещо за сделки с недвижими имоти...

Обаче, както прочитам и в едно друго твое мнение от тази късна нощ, ВЪПРЕКИ че отчиташ безумието на юристките съвети, ОТНОВО съветваш всеки да се обърне към юрист, ако прави сделка с имот.

Българинът си е това - тъп, но упорит...




Редактирано от yниKaлнa на 05.01.08 10:53.



Тема Re: да намериш собственика...нови [re: yниKaлнa]  
Автор 3ъл_Дyx (вестоносец)
Публикувано05.01.08 13:00



На грешен път си.Изобщо не става дума за сделка с имот.Трябва ми името на човека,не имота му.
Дали са прави или не юристите,има само един начин да се разбере-ако не успея да намеря човека,значи са прави.Ако успея...явно ще се търсят други юристи...



Тема Re: да намериш собственика... [re: yниKaлнa]  
Автор aspid (кит в аквариум)
Публикувано05.01.08 13:33



Може ли да дам малък пример: наследник съм на малък урегулиран имот и искам да започна строеж. Ако имотът беше по-голям, за мен ще бъде доста по-изгодно да строя. До моя имот има също толкова малък, но заедно ставаме идеални за направа на средноетажна жилищна сграда. Разбира се, започвам да търся собствениците на съседния имот и проектанти за промяна на регулационния план - евентуално да си слеем имотите в едно съсобствено упи. Проблемът е, че собствениците последно са се показвали преди двадесет години и никой не знае адресът им или адреса на техните наследници и дали те все още са собственици на имота.
УниКална, би ли ми посочила къде в схемата е мястото на брокера и коя агенция прескачам?
Или и аз съм тъп и упорит само защото съм българин??!

п.с. Уни, а ти не си ли българка?

Гоблин - това е не само и не толкова раса. Това е начин на мислене.


Тема Re: да намериш собственика...нови [re: aspid]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано05.01.08 15:26



Българка съм и съм тъпа и упорита както всички вас.

Начини за издирване на собственика мога да ти кажа, но няма да го направя. Поне няма да е тук. Иначе всички случайно минаващи ще се възползват.

Майтапчийски допуснах, че човекът иска да прескочи брокер, защото често се случва брокерите да имаме ключ от някое жилище, и некоректен купувач, който се е възползвал от услугите ни да го заведем на оглед, няма как да се върне след огледа без нас и да си преговаря със собственика насаме, щото в жилището не живее никой. И заради това започва кански мъки да открие собственика, за да извърши същата операция - "прескачане на брокер". Имала съм такъв случай. Бяха издирили СОБСТВЕНИКА НА ЕДИН АПАРТАМЕНТ В НОВО СТРОИТЕЛСТВО, КОЙТО СИ ПРЕПРОДАВАШЕ ВЕЧЕ ЗАКУПЕНОТО ЖИЛИЩЕ. Като го заведох на оглед в незавършения строеж - очевидно си е харесал жилището, и беше ходил да търси СТРОИТЕЛЯ, за да се добере чрез него до собственика на апартамента, който беше закупен преди 2 години и горкият строител вече и хабер си нямаше от координатите на купувача.... Някои българи са супер изобретателни, но САМО когато трябва да бъдат некоректни.

Друго?



"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: да намериш собственика...нови [re: yниKaлнa]  
Автор aspid (кит в аквариум)
Публикувано05.01.08 18:26



Аха, стана ми по-ясно. = )
Всъщност, ако ти се прави услуга, прати съвета с лична бележка на Зъл_Дух. Той е най-заинтересован да намери съседа си. В пусната от него тема в клуб "Право" е обяснено защо му трябва да намери тези хора.
Доколкото разбирам, интересите ви не се пресичат.

Гоблин - това е не само и не толкова раса. Това е начин на мислене.


Тема Re: да намериш собственика...нови [re: aspid]  
Автор 3ъл_Дyx (вестоносец)
Публикувано05.01.08 20:23



Определено не се пресичат.Както и с тези на който и да е брокер.Поне на този етап.



Тема Re: да намериш собственика...нови [re: 3ъл_Дyx]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано05.01.08 23:31



"Поне на този етап."



Аааааааааааааааа, издаде ли се?? А нещичко да кажеш за по-късния етап, м??

Шегичка. Не приемайте всичко буквално.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: да намериш собственика...нови [re: yниKaлнa]  
Автор 3ъл_Дyx (вестоносец)
Публикувано06.01.08 01:33



оффф...айде стига чат...интересно ми е дали все пак някой няма да знае нещо конкретно по темата.

Все пак имаше полза от дискусията...вече съм напълно убеден,че не само съществува начин легално да се получи такава информация,ами и начина ще да е нещо супер елементарно.Набелязал съм си няколко нормативни акта за четене...предчувствам,че отговорът ще е някъде там.

Редактирано от 3ъл_Дyx на 06.01.08 02:29.



Тема Re: да намериш собственика...нови [re: 3ъл_Дyx]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано06.01.08 07:22



Пак си в грешка. Много ти станаха напоследък, време е да се замислиш според мен - какво правиш, в каква сфера го правиш и дали не трябва да се преквалифицираш...Нищо лично.

НЯМА легален и законен начин да получиш такава информация. ЗабравИ и не си губи времето да ровиш в дебелите книги.

"Винаги има поне още една гледна точка..."



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.