Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:48 25.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема България е имотна пирамиданови  
Автор Blake (ентусиаст)
Публикувано01.12.07 00:02



Стойностите на недвижимите имоти у нас са твърде високи и ценовият спад е неизбежен

Ситуацията на пазара на недвижими имоти в България може да се определи като "имотна пирамида", пише американското издание Howe Street. В момента стойностите на недвижимите имоти в страната са твърде високи и ценовият спад е неизбежен. Според изданието кредитната и ипотечна криза, която започна в САЩ няма да подмине Източна Европа и по-специално България.

Има два основни показателя, които свидетелстват за образуването на балон на пазара на недвижимости. Първият е съотношението между годишния наем и цената на имота. При нормални обстоятелства, то би трябвало да е 10%-12%, но у нас годишните приходи от наеми са едва 3%-4% от стойността на недвижимостите. Вторият показател е съотношението между цената и средния годишен доход на населението, което би трябвало да е 3:1. Това означава, че при примерен доход от 10 хил. лв. годишно, жилищата трябва да струват по 30 хил. лв. В Българя обаче това далеч не е така, като цените са по 8 - 9 пъти по-високи. Всички данни сочат образуването на спекулативен балон, който съвсем скоро ще се спука. Българските анализатори обаче не признават такава вероятност, понеже повечето от тях имат интерес от високите цени, допълват от Howe Street.

(от





Тема Re: България е имотна пирамиданови [re: Blake]  
Автор 4erveno_nebe (заблуден метеор)
Публикувано01.12.07 12:52



Тая статия я прочетох на 10 различни места из нета в последния половин час

Пълна глупост за мене.Американците и бегла представа си нямат за нашия начин на живот.Първо взели статистика за доходите от официалната хроника на НСИ.Всички наем,че действителните доходи са доста по-различни.Второ правят анализ на пазара на имоти въз основа на вканционни имотиТе далеч не заемат дори половината от реалното търгуване.И като капак и представа си нямат от начина на мислене на българина.А всъщност колко американци ходят да берат портокали в Испания,маслини в Гърция или бърша дупета на стари хора по светаЯдат хляб и сол,но купуват жилище.
Даааааааааа,от километри си личи поръчкатаНе е първата,но предишните нямах успех



Тема Re: България е имотна пирамиданови [re: 4erveno_nebe]  
Автор Blake (ентусиаст)
Публикувано01.12.07 14:41



Щом си вярваш - добре...
Аз тази теза за балона я чувам за Н-ти път вече, все от различни хора... И все по един и същи начин звучи. Явно всички са се объркали, само БГ-брокерите много ги разбират нещата. Между другото, предпоследния път, когато чух за ценовия балон на нашите имоти, беше от устата на дърт евреин, акционер в британска инвестиционна банка. Човека черно на бяло каза, че се пренасочват от сделки с наши имоти към сделки с германски такива, поради високата цена на нашите имоти, която доближава германските, но за сметка на това възвращаемостта на инвестициите в Германия е доста по-добра като цяло. Сигурно и той се е объркал човека, а ти си правата





Тема Re: България е имотна пирамиданови [re: Blake]  
Автор 2511O7 (непознат )
Публикувано01.12.07 18:14



че ще паднат съм 100% сигурен ама кога след месец след два след година след десет години след 50 след 100 след 1000...и с колко щото тези прогнози се за сриффф се фурлят на едро оше от началото на свободния имотен пазар в бг



Тема Re: България е имотна пирамиданови [re: Blake]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано01.12.07 19:34



Американците пак се оляха в прогнозите и анализите си. Както с всичко друго, впрочем. Цените на имотите у нас няма да паднат, вЕрвайте ми. Първо - НИКОГА НИКАКВА ЦЕНА В БГ НЕ Е ПАДАЛА. И второ - НИТО ЕДНА ЦЕНА у нас не е в съответното съответствие с доходите. Така че - трай коньо за зелена трева, бих казала.

Под КОН разбирам тези с твоето мислене.



А който си мисли, че брокерите имаме полза от нереално надути цени, или пък че ние имаме пръст във вдигането им, е наистина ЕНТУСИАЗИРАН наивник.

"Винаги има поне още една гледна точка..."

Редактирано от yниKaлнa на 01.12.07 19:36.



Тема Re: България е имотна пирамиданови [re: Blake]  
Автор 4erveno_nebe (заблуден метеор)
Публикувано02.12.07 12:56



Ами точно такива купуват като побъркани в момента в района в който живея

При това става въпрос за крупни инвестиций.Защо ли?....
Колкото до подобни публикации - пишат си хората,обаче нещо сметките им не излизат верни.Факт.



Тема Re: България е имотна пирамиданови [re: 4erveno_nebe]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано02.12.07 13:12



Те точно заради това си пишат "умните" анализи и ги веят като байряци. За да се стъписат българите и да започнат да им продават БЪРЗИЧКО имотите си, преди цените УЖ да са започнали да падат.

Присъединявам се към тези, които бяха написали, че цените на имотите, както и всички други цени, се движат (за жалост) на пазарен принцип. Докато има търсене - ще се качват. Докато има перачи, които дават 5 000 евро на кв. м на бул Цар Освободител - всички цени ТАМ ще са такива.

Призивът ЗА БОГА, БРАТЯ, НЕ КУПУВАЙТЕ не беше толкова безсмислен.

А относно панелките - наистина е безумно, но и техните цени хвърчат нагоре. Онзи ден продадох двустайна панелка в Красна поляна за 65 000 евро. От първи оглед. (Имам предвид пръвия за продавача оглед. Стоп-депозит. А отвън чакаха още тълпи желаещи...)



"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Посредниците имат огромна вина за цените..нови [re: yниKaлнa]  
Автор AЛEK (минаващ)
Публикувано02.12.07 18:50



Преди време бях пуснал подобна тема и така и никой не можа да каже нещо разумно в защита на противната теза...Агенциите имат много голяма вина за вдигането на цените, защото вече почти няма имот, който да се продава директно от собственик...Това го твърдя, защото нямам изкривеното мислене на брокера, на който целта му е да продава...Навремето се занимавах с търговия и се настройвах негативно към клиенти, които не харесваха определена стока и не искаха да я купят...постепенно се научих да преценявам обекивно и вече мога да преценявам коя стока си струва да се купи и коя не става за нищо...много брокери не могат да разберат това...
През последните 10 месеца купих и препродадох три имота...пускам си обявата като частно лице и веднага ме нападат хиените...започват да ме убеждават, че продавам на ниска цена и че те имали реални клиенти за доста по-висока цена... по този начин ми защитавали интересите и направо им ставало мъчно че продавам толкова евтино... Ето за това говорим...защо не ми намерят клиент за тази цена която аз искам, а ми дават акъл в живота и вдигат цената на имотите....



Тема Re: Посредниците имат огромна вина за цените..нови [re: AЛEK]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано02.12.07 22:51



Всяко стадо си има мърша, естествено. Попадал си точно на нея.

Аз лично също доста често се обаждам на частни лица, които продават - ако не са написали изрично БЕЗ ПОСРЕДНИЦИ. Никога не предлагам по-висока цена. Доста често, след като се запозная с продавача и му видя имота, се опитвам да му СМЪКНА цената - ако наистина ми се вижда нереална. Защото вие просто не можете да разберете нещо - ЗА НАС Е ВАЖНО ДА ИМА СДЕЛКА. Загуба на време е да рекламираме и да се влачим по огледи по непродаваеми имоти. Доводът за по-голяма комисионна за по-скъп имот е смешен. Пресметни, че една разлика от 4 000 евро в цената прави за нас ....100 евро повече. Мислиш ли, че за едни 100 евро ще държа в реклама 4 000 евро цена в повече? Или за 200 евро ще кача с 8 000 евро? А няма да си приключа набързо-набързо сделката на реалната цена, без да качвам, и да вървя напред към друга сделка??

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Посредниците имат огромна вина за цените..нови [re: AЛEK]  
Автор Blake (ентусиаст)
Публикувано02.12.07 23:45



Няма смисъл, брато... досега не съм видял жив брокер някога да признае, че греши или не е прав...






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.