Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:20 29.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема България е имотна пирамида  
Автор Blake (ентусиаст)
Публикувано01.12.07 00:02



Стойностите на недвижимите имоти у нас са твърде високи и ценовият спад е неизбежен

Ситуацията на пазара на недвижими имоти в България може да се определи като "имотна пирамида", пише американското издание Howe Street. В момента стойностите на недвижимите имоти в страната са твърде високи и ценовият спад е неизбежен. Според изданието кредитната и ипотечна криза, която започна в САЩ няма да подмине Източна Европа и по-специално България.

Има два основни показателя, които свидетелстват за образуването на балон на пазара на недвижимости. Първият е съотношението между годишния наем и цената на имота. При нормални обстоятелства, то би трябвало да е 10%-12%, но у нас годишните приходи от наеми са едва 3%-4% от стойността на недвижимостите. Вторият показател е съотношението между цената и средния годишен доход на населението, което би трябвало да е 3:1. Това означава, че при примерен доход от 10 хил. лв. годишно, жилищата трябва да струват по 30 хил. лв. В Българя обаче това далеч не е така, като цените са по 8 - 9 пъти по-високи. Всички данни сочат образуването на спекулативен балон, който съвсем скоро ще се спука. Българските анализатори обаче не признават такава вероятност, понеже повечето от тях имат интерес от високите цени, допълват от Howe Street.

(от





Тема Re: България е имотна пирамиданови [re: Blake]  
Автор 4erveno_nebe (заблуден метеор)
Публикувано01.12.07 12:52



Тая статия я прочетох на 10 различни места из нета в последния половин час

Пълна глупост за мене.Американците и бегла представа си нямат за нашия начин на живот.Първо взели статистика за доходите от официалната хроника на НСИ.Всички наем,че действителните доходи са доста по-различни.Второ правят анализ на пазара на имоти въз основа на вканционни имотиТе далеч не заемат дори половината от реалното търгуване.И като капак и представа си нямат от начина на мислене на българина.А всъщност колко американци ходят да берат портокали в Испания,маслини в Гърция или бърша дупета на стари хора по светаЯдат хляб и сол,но купуват жилище.
Даааааааааа,от километри си личи поръчкатаНе е първата,но предишните нямах успех



Тема Re: България е имотна пирамиданови [re: 4erveno_nebe]  
Автор Blake (ентусиаст)
Публикувано01.12.07 14:41



Щом си вярваш - добре...
Аз тази теза за балона я чувам за Н-ти път вече, все от различни хора... И все по един и същи начин звучи. Явно всички са се объркали, само БГ-брокерите много ги разбират нещата. Между другото, предпоследния път, когато чух за ценовия балон на нашите имоти, беше от устата на дърт евреин, акционер в британска инвестиционна банка. Човека черно на бяло каза, че се пренасочват от сделки с наши имоти към сделки с германски такива, поради високата цена на нашите имоти, която доближава германските, но за сметка на това възвращаемостта на инвестициите в Германия е доста по-добра като цяло. Сигурно и той се е объркал човека, а ти си правата





Тема Re: България е имотна пирамиданови [re: Blake]  
Автор 2511O7 (непознат )
Публикувано01.12.07 18:14



че ще паднат съм 100% сигурен ама кога след месец след два след година след десет години след 50 след 100 след 1000...и с колко щото тези прогнози се за сриффф се фурлят на едро оше от началото на свободния имотен пазар в бг



Тема Re: България е имотна пирамиданови [re: Blake]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано01.12.07 19:34



Американците пак се оляха в прогнозите и анализите си. Както с всичко друго, впрочем. Цените на имотите у нас няма да паднат, вЕрвайте ми. Първо - НИКОГА НИКАКВА ЦЕНА В БГ НЕ Е ПАДАЛА. И второ - НИТО ЕДНА ЦЕНА у нас не е в съответното съответствие с доходите. Така че - трай коньо за зелена трева, бих казала.

Под КОН разбирам тези с твоето мислене.



А който си мисли, че брокерите имаме полза от нереално надути цени, или пък че ние имаме пръст във вдигането им, е наистина ЕНТУСИАЗИРАН наивник.

"Винаги има поне още една гледна точка..."

Редактирано от yниKaлнa на 01.12.07 19:36.



Тема Re: България е имотна пирамиданови [re: Blake]  
Автор 4erveno_nebe (заблуден метеор)
Публикувано02.12.07 12:56



Ами точно такива купуват като побъркани в момента в района в който живея

При това става въпрос за крупни инвестиций.Защо ли?....
Колкото до подобни публикации - пишат си хората,обаче нещо сметките им не излизат верни.Факт.



Тема Re: България е имотна пирамиданови [re: 4erveno_nebe]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано02.12.07 13:12



Те точно заради това си пишат "умните" анализи и ги веят като байряци. За да се стъписат българите и да започнат да им продават БЪРЗИЧКО имотите си, преди цените УЖ да са започнали да падат.

Присъединявам се към тези, които бяха написали, че цените на имотите, както и всички други цени, се движат (за жалост) на пазарен принцип. Докато има търсене - ще се качват. Докато има перачи, които дават 5 000 евро на кв. м на бул Цар Освободител - всички цени ТАМ ще са такива.

Призивът ЗА БОГА, БРАТЯ, НЕ КУПУВАЙТЕ не беше толкова безсмислен.

А относно панелките - наистина е безумно, но и техните цени хвърчат нагоре. Онзи ден продадох двустайна панелка в Красна поляна за 65 000 евро. От първи оглед. (Имам предвид пръвия за продавача оглед. Стоп-депозит. А отвън чакаха още тълпи желаещи...)



"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Посредниците имат огромна вина за цените..нови [re: yниKaлнa]  
Автор AЛEK (минаващ)
Публикувано02.12.07 18:50



Преди време бях пуснал подобна тема и така и никой не можа да каже нещо разумно в защита на противната теза...Агенциите имат много голяма вина за вдигането на цените, защото вече почти няма имот, който да се продава директно от собственик...Това го твърдя, защото нямам изкривеното мислене на брокера, на който целта му е да продава...Навремето се занимавах с търговия и се настройвах негативно към клиенти, които не харесваха определена стока и не искаха да я купят...постепенно се научих да преценявам обекивно и вече мога да преценявам коя стока си струва да се купи и коя не става за нищо...много брокери не могат да разберат това...
През последните 10 месеца купих и препродадох три имота...пускам си обявата като частно лице и веднага ме нападат хиените...започват да ме убеждават, че продавам на ниска цена и че те имали реални клиенти за доста по-висока цена... по този начин ми защитавали интересите и направо им ставало мъчно че продавам толкова евтино... Ето за това говорим...защо не ми намерят клиент за тази цена която аз искам, а ми дават акъл в живота и вдигат цената на имотите....



Тема Re: Посредниците имат огромна вина за цените..нови [re: AЛEK]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано02.12.07 22:51



Всяко стадо си има мърша, естествено. Попадал си точно на нея.

Аз лично също доста често се обаждам на частни лица, които продават - ако не са написали изрично БЕЗ ПОСРЕДНИЦИ. Никога не предлагам по-висока цена. Доста често, след като се запозная с продавача и му видя имота, се опитвам да му СМЪКНА цената - ако наистина ми се вижда нереална. Защото вие просто не можете да разберете нещо - ЗА НАС Е ВАЖНО ДА ИМА СДЕЛКА. Загуба на време е да рекламираме и да се влачим по огледи по непродаваеми имоти. Доводът за по-голяма комисионна за по-скъп имот е смешен. Пресметни, че една разлика от 4 000 евро в цената прави за нас ....100 евро повече. Мислиш ли, че за едни 100 евро ще държа в реклама 4 000 евро цена в повече? Или за 200 евро ще кача с 8 000 евро? А няма да си приключа набързо-набързо сделката на реалната цена, без да качвам, и да вървя напред към друга сделка??

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Посредниците имат огромна вина за цените..нови [re: AЛEK]  
Автор Blake (ентусиаст)
Публикувано02.12.07 23:45



Няма смисъл, брато... досега не съм видял жив брокер някога да признае, че греши или не е прав...





Тема Re: Посредниците имат огромна вина за цените..нови [re: Blake]  
Автор tzura (новак)
Публикувано03.12.07 10:46



"Няма смисъл, брато... досега не съм видял жив брокер някога да признае, че греши или не е прав... "

Това важи с много по-голяма сила за теб


Цените наистина са високи, за много българи са НЕПОСИЛНИ !!! Мислиш ли наистина, че посредниците имат интерес от това ???
И пак слагаш брокерите под общ знаменател...



Тема Re: България е имотна пирамиданови [re: Blake]  
Автор popu (непознат )
Публикувано03.12.07 20:19



Практикантът от Home Street, който е писал статията, е забравил да спомене с колко и кога ще бъде спадът.
1, 2, 10 или 50% още през 2008?

... понеже повечето от тях имат интерес от високите цени, допълват от Home Street.


Толкова за анализатора.



Тема Аз не разбирам много, но...нови [re: Blake]  
Автор bravoGogo (Професионалистъ)
Публикувано04.12.07 09:52



...ще ви спомена само факти. Имам 5 колеги които си купиха нови апартаментив диапазона 2004-2007. Ситуацията е следната:
В нито един от блоковете където са си купили апартаменти, и в които живеят от 1-2 години вече, не се живее в повече от 40% от апартаментите. А колко се строят още...не ги броя...Значи какво се получава. В 60% от готовите апартаменти не се живее...там няма хора?! Хайде сега да ви видя как ще го коментирате това?! И после защо не ви вярват (ви = брокерите). Вие не виждате по далеч от носа си и грам не знаете каква е действителността... няма логика да няма спад в цените (дори и българска да е) Ама както винаги ние Българите като пътуваме от София за Пловдив трябва да минем през Мюнхен за по напряко...и според мене ще се случи преди следващите избори...

Aquila non capit muscas

Редактирано от bravoGogo на 04.12.07 09:57.



Тема Re: Аз не разбирам много, но...нови [re: bravoGogo]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано04.12.07 11:20



Това, което споменаваш, не са факти, а дребни наблюдения, които нямат никаква стойност. Аз пък споменах само друг подобен "факт" - че се продават двустайни панелки за по 65-70-75 000 евро. ВЪПРЕКИ твърденията, че панелките отдавна трябваше да си паднат самички, а цените им - ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ще падат. Това се тръбеше още преди 2 години. ТОГАВА двустайна панелка в "престижния" Младост вървеше около 40 000. Сега е над 70 000. Ти на това "падане" ли му викаш? И да паднат с 3 000 евро - пак ли ще го наречеш "падане"???

Новите строителства са празни, защото са некачествени и твърде скъпи. Но строителите им достатъчно са се "нагушили" с печалби и могат да си разрешат да държат високи цени. Защото ако ги свалят - ще трябва да започнат да свалят цените и в новите си строежи, а те нямат сметка от това.

От мен го запомни - цените няма да паднат. Никога. И след 2 години пак ще говорим.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Аз не разбирам много, но...нови [re: bravoGogo]  
Автор tzura (новак)
Публикувано04.12.07 11:26



"Вие не виждате по далеч от носа си и грам не знаете каква е действителността... "

От толкова време чакам някой като теб да ми разясни действителността...





Тема Моля да бъда извинен за недоразумениетонови [re: yниKaлнa]  
Автор bravoGogo (Професионалистъ)
Публикувано04.12.07 13:09



Забравил съм да уточня, че новите блокове за които говоря в предния постинг са продадени....изцяло... няма непродадени апартаменти... всичко е купено... но в тях са заети средно 40%...и извадката е доста представителна ...става въпрос за райони като Младост, Студентски град, Манастирски Ливади, Дружба ....
Веднага един въпрос: Аз лично никога (нито по медии нито от никои друг ) не съм чувал твърдение че панелките ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ще паднат! И на какво основание да паднат, а другите не? Не мога да намеря никаква логика!
Айде коментирай! Защо след като са некачествени новите блокове, са изкупени всички? Говоря за тия които за завършени преди 1-2 години и имат акт16...

Aquila non capit muscas


Тема Re: Моля да бъда извинен за недоразумениетонови [re: bravoGogo]  
Автор tzura (новак)
Публикувано04.12.07 13:55



инвестиция



Тема Re: Моля да бъда извинен за недоразумениетонови [re: bravoGogo]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано04.12.07 15:09



И какво всъщност искаш да ми кажеш с това доуточнение? Нещо не те схващам, изглежда съм прекалено елементарна... Щом са изкупени - значи хората са си ги купили на зелено и сега чакат по-добри времена, за да ги препродадат. Както виждаш - още чакат. И ще чакат. Защото, както вече казах, ЦЕНИТЕ ЩЕ СЕ КАЧВАТ ОЩЕ. (колкото и да ми се вижда безумно това - просто съм реалист)

А че не си чул за панелите - си е твой пропуск. Дори онази сутрин в "Бизнесът" нашият "умен" колега Орлин обяви, че ЕСТЕСТВЕНО цените на панелите щели да падат. И го казва не за първи път. Кво да го правиш - има интереси в новото строителство, човекът... Но далеч не го казва само той. А това, че ДОРИ и панелите се качват, е още едно потвърждение на тезата ми, че цени на имоти няма да падат. Още по-малко - на качествени имоти. Те ще хвърчат двойно от ръста на панелите.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Де да бешенови [re: yниKaлнa]  
Автор bravoGogo (Професионалистъ)
Публикувано04.12.07 17:19



Хич и не си елементарна....значи аз разсъждавам така, простичко:
Нека да предположим, че поне 40% са си купили апартаментите за "инвестиция", цифрата е занижена. Само това поражда допълнително страшно много въпроси като "Откъде са взели тия пари?" например.
Фирмите продължават обаче да строят... и според тебе няма ли да дойде тоз момент в които тия 40% ще им свършат мръсните пари? и няма какво повече да перат?.... какво ще стане тогава? те ще купят по 2-3....айде 4-5 апартамента....максимум. Нима ще продължават да купуват безкрай?! .....Да...Сега като се замисля може и да излезнеш права... докато не се намеси държавата... и докато не излезе наяве нещо от сорта на еди кой си политик чрез подставени лица е изкупил 10000 апартамента.....
Добре, признавам се за победен. Искам само да кажа за последно че тия които имат нужда от жилища не могат да си ги купят... ето това е действителността.
От хората които имат нужда от жилище (както става ясно и от моето проучване) само 10-20% могат да си го позволят. Ама вие за това не се замисляте нали..............

Aquila non capit muscas


Тема Re: Де да бешенови [re: bravoGogo]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано04.12.07 19:24



Естествено, че се замисляме за ниската способност на обикновените хора да купуват имоти. Това прави сделките по-малко, следователно - лошо за нас!!

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: България е имотна пирамиданови [re: Blake]  
Автор bady (познат)
Публикувано05.12.07 07:27



mi otvorkovcite da kajat koko imota se predlagat, kolko se tursjt i , nai vajnoto, kolko sdelki realno se skluchvat.shtot se predlaga cjl svjt i se tursi cjl svjt, no realniqt broi na zdelki nikoi ne si pravi druda da go publikuva ili smetne.



Тема Re: Де да бешенови [re: bravoGogo]  
Автор tzura (новак)
Публикувано05.12.07 13:31



"От хората които имат нужда от жилище (както става ясно и от моето проучване) само 10-20% могат да си го позволят. Ама вие за това не се замисляте нали.............."

ТОВА ОПИТ ЗА РАЗСЪЖДЕНИЕ ЛИ Е ИЛИ ЗА ЗАЯЖДАНЕ ???
От къде на къде ТИ ще казваш дали се замисляме или не ????
Не си ли даваш сметка че на тези хора в повечето случаи ние им търсим жилище ??? На тези, които могат и на тези, които не могат да си го позволят !!
аман от разбирачи






Тема Re: България е имотна пирамиданови [re: bady]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано05.12.07 21:24



Ето още един отворко. Ти, искам да кажа. Няма нужда да говорим по въпроса. Иди просто една сутрин в Службата по вписване. Още от 7 часа се вие бодра опашка почти до Попа. А отварят в 8,30. И до 13.30- когато затварят, все си е толкова, опашката. Всичкото това, пореден отворко, са СДЕЛКИ. Вадят им се удостоверенията за тежести.

Нямам повече коментар по въпроса.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: България е имотна пирамиданови [re: Blake]  
Автор bubblebubble (непознат )
Публикувано07.12.07 02:34



Не знам може би сезаблуждавате от англосаксонското име на автора на статията в Howe Street ,но в нея той на два пъти споменава : 1.че е в САЩ от 10 години 2.че когато миналата година и дошъл у дома в България....Така че стигаме до извода, че най-вероятно Dan Amoss просто псевдоним и авторът е поредният българин от чужбина който се възмущава че преди е могъл да си купи сностно жилище със заплатата си за една година , а сега ще му трябват 10.



Тема Re: България е имотна пирамиданови [re: Blake]  
Автор BGmon (непознат )
Публикувано07.12.07 10:14



Жилища на промоция
Строители свалят цената със 100 евро на квадрат

Необичайно християнско милосърдие проявиха строители в навечерието на Коледа. Те пускат жилища на промоция, като свалят по 100 евро на всеки квадратен метър. Единственото условие е покупката да е "на зелено". Първи повлякоха крак смолянските дюлгери. Цените в родопския град са между 450 и 750 евро. Така апартамент от 60 кв. м ще ви излезе до 6000 евро по-евтино, като отстъпката стига до 25 на сто. Подобни намаления говорят или за силно завишени цени на имотите, или за липсата на купувачи. Но не и за благороден жест, коментира шефът на национално сдружение "Недвижими имоти" Лъчезар Искров. Продавачите използват празниците като повод за отстъпки, защото не искат да си признаят, че пазарът е в застой. Ако инвеститорът не си гарантира до 35% печалба, няма смисъл да стартира проекта, каза още Искров.



Тема Трябваше ето така да пуснеш и линк-анови [re: BGmon]  
Автор bravoGogo (Професионалистъ)
Публикувано07.12.07 13:40




Щото тука тия "агенти" разбирачи пак ще продължат да викат на черното бяло.

Aquila non capit muscas

Тема Re: Трябваше ето така да пуснеш и линк-анови [re: bravoGogo]  
Автор tzura (новак)
Публикувано07.12.07 14:04



добре че си ти - да ни разясниш пазара на недвижими имоти


Почвам сериозно да се замислям да те взема на работа



Тема Благодаря, чакам офертанови [re: tzura]  
Автор bravoGogo (Професионалистъ)
Публикувано07.12.07 14:15



В момента съм доволен от работата си...но знае ли човек къде може да му излезе късмета

...
Жива и здрава...
Между другото мислех че само лекарите се пазят един друг....ама като гледам... брокерите и те....
Е, аз примерно никак не се колебая да кажа кой колега е добър и кой не става....

Aquila non capit muscas

Тема Re: Благодаря, чакам офертанови [re: bravoGogo]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано07.12.07 14:40



Още веднъж забелязвам у теб стремеж към напълно необосновани и неоснователни обобщения. Човече, вземи се в ръце - този тук клуб е празни приказки, но ако ти и в живота имаш навик да правиш прибързани и погрешни обобщения и изводи, това може да ти попречи фатално в някой момент!



Имам предвид, естествено, твърдението ти: "мислех че само лекарите се пазят един друг....ама като гледам... брокерите и те". Първо - в тази тема си чел мненията на някакви си трима брокери. Като се има предвид, че само в София те са около 30 000 - пресметни сам колко непредставителна ти е извадката, на базата на която правиш изводи.
И второ - сведи главица маааалко по надолу на същата страница в клуба и ще видиш, че в една моя тема аз ОТКРОВЕНО плюя доста от колегите си.

Така, че...

"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: Благодаря, чакам офертанови [re: yниKaлнa]  
Автор bravoGogo (Професионалистъ)
Публикувано07.12.07 15:08



благодаря за съветите :-) Ще си взема бележка


Последно: Всичко в предния постинг беше шега...съжалявам ако съм засегнал някого...От друга страна пък ако се е засегнал.... си е за негова сметка :-)
И ти жива и здрава

Aquila non capit muscas

Тема Re: Благодаря, чакам офертанови [re: bravoGogo]  
Автор tzura (новак)
Публикувано07.12.07 16:25



Между другото мислех че само лекарите се пазят един друг....ама като гледам... брокерите и те....


Ако си послушен/на мога да ти пратя доста дълъг черен списък с колеги








Тема Re: Трябваше ето така да пуснеш и линк-анови [re: bravoGogo]  
Автор naci (нефашиста)
Публикувано07.12.07 18:50



Абе Годо не се излагай,да вярваш на Стандарт и на други подставени вестници и изобщо медий.Не виждаш ли, че всички се опитват да манипулират пазара.Ако малко се замислиш,ще усетиш кой точно се опитва а и влияе на цените.В понеделник,някой се изразходва по телевизията къде подготвен,къде не и в вторник глей какво се случва:
-Добър ден Петров звъни,ние тука поразмислихме и решихме,дигаме цената на апартамента Й.Защото те и по телевизора казаха.Шах,ма е факт.И престанете да слушате някакви си американци и прочие разбирачи.Да си оправят собственият пазар и тогава нашият.Права е Уникална ,черногледците да видят вписванията а не да слушат Сульо и Пульо кво било как било и прочие простотий.Зарежете пирамидите и фараоните.Ще се продава и още как.Еврейна го е казал.1/3 в валута,1/3 в злато,1/3 в имоти.

Знай си границата на тъпотата


Тема Въпрос към УНИКАЛНАТАнови [re: Blake]  
Автор V.Grig (Анти-царист)
Публикувано08.12.07 18:36



нека да обобщим видовете купувачи на имоти:

1. сульо и пульо взел кредит с 30 годишна ипотека - тез не ги проим за пазарен фактор, имотите ако продължат да се оскъпяват както твърдиш скоро и 30 годишна ипотека няма да им стига ... при едно повишаване на лихвите с примерно 5 пункта (каквато тенденция може би неслучайно тече в момента) брой ги отписани - банките ще им пуснат имотите на пазара

2. мутри и мръсни пари - прането на пари може да бъде фактор, но до каква цена на имотите ще бъде рентабилно? От друга страна само по себе си не е реален пазарен фактор на етапа пране. Последващата продажба вероятно да.

3. Външни дребни купувачи - кой каза че в Банско продажбите са секнали?

4. Инвестиционни фондове - е тук вече е важното. Сега имаме си значи фонд, който е събрал инвестиции от частни акционери или с банкови кредити. Вложил пари в строителство или покупка на вече построена недвижимост с цел последваща печалба. Та въпросния фонд би държал един имот с цел реализиране на печалба - но въпроса е до кога.

В случая имаме няколко фактора:
- Очакванията на дребните акционери (ако има такива) за дивиденти. - както се сещаш дребния акционер си иска печалбата и отложеното плащане на дивидент едва ли би му харесало особено

- Очакванията на едрите акционери за бъдещи печалби. - добре но в случая едрия акционер ще се съобразява с нарастването на цената за периода и с очакването нарастване от една страна и с ликвидността на портофолиото от друга. Ако очакваното нарастване на цената а от там и печалбата падне до 10-15% годишно, се пита струва ли си поемането на риска от инвестицията. От другата страна стои разбира се все по-ниската ликвиднос на имотите в България.

- Лихвите по банковите кредити използвани за инвестицията. Сещай се че идва момента, в който банките започват да си искат парите а и да не стигнеш до там, лихвите по кредита започват да изяждат евентуалната ти доходност.

Та въпроса е какво би се случило ако едрите инвеститори (реалните а не перачите на пари) решат да подобрят ликвидността и притиснати от една или друга причина започнат да смъкват цените?

Следващ въпрос: какво ще се случи с цените на градските имоти при понижаване на равнищата по "курортите" като Банско примерно

Иначе - имам едно усещане, че спада на цените ще започне някъде тази пролет и то ще започне не с оттегляне на инвеститорите а с увеличаване на лихвените равнища в България и притискане на наивниците с ипотеките.

Дано да не съм прав.

Комунист ли е, главата му да дрънка по паважа!


Тема Re: Въпрос към УНИКАЛНАТАнови [re: V.Grig]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано08.12.07 20:01



Не знам дали към СУЛЬО И ПУЛЬО си причислил(а) обикновените хора. Аз лично правя сделки предимно с тях. Оженили се, родили дечица, искат да се отделят от мама и татко. Мама и татко са посъбрали парици и помагат в начинанието. Може и да не вярваш, но такива хора купуваха и когато панелите бяха по 40 000 евро, купуват и сега - при 75 000 на същите панели. Често голям апартамент се продава, за да се осигурят с жилища децата. Или се продава нива на село. (някои ДОСТА ПОРАЗБОГАТЯХА от въпросните ниви!!!)Обобщено казано - мисля, че ПРОСТИЧКИТЕ БИТОВИ НУЖДИ на обикновените хора ВИНАГИ ще съществуват. И както у нас има един феномен - хората все бедни и кръчмите все пълни - същото е с имотите. Цените все растат, а хората все купуват. Сива икономика го наречи, укриване на доходи, или корупционни схеми - хората в България ВИНАГИ намират пари за това, което им трябва, колкото и да е скъпо.

Не, че ми е ясно как става тази работа, но е факт. И понеже наистина е БЪЛГАРСКИ ФЕНОМЕН, заради това не го ловят никакви чуждестранни прогнози, нито пък местни такива.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Въпрос към УНИКАЛНАТАнови [re: yниKaлнa]  
Автор naci (нефашиста)
Публикувано09.12.07 12:40



Да допълня е капат Мерцедеси.Факт"ще го снимам" у НАШЕ СЕЛО един продаде 100 овце и си купи Мерцедес и още 100 овце,,не съм видял но казват че гордо ги разхожда с въпросният Мерцедес.Ще се постарая да го фотна.Това има връзка с логиката на имотите.

Знай си границата на тъпотата


Тема Re: Бягаш по тъчанови [re: yниKaлнa]  
Автор V.Grig (Анти-царист)
Публикувано09.12.07 12:47



и не коментираш написаното по същество

Но ако говорим за категорията "сульо и пульо" ако искаш можем да пробваме да направим един модел и да видим какво повишаване на лихвените развнища ще остави сульо на улицата, а апартамента му ще бъде пуснат на свободния пазар от банката ...



Комунист ли е, главата му да дрънка по паважа!

Тема Re: Въпрос към УНИКАЛНАТАнови [re: V.Grig]  
Автор Blake (ентусиаст)
Публикувано10.12.07 01:41



Не знам дали ще е тази пролет, но евреина ми го каза черно на бяло: "Не знам кога ще се спука балонът, но ще се спука! Това не е нещо ново обаче - случвало се е и в Израел, и в Испания, и в Германия, ще се случи и в България и Румъния!"
Честно казано, съм по-склонен да вярвам на дърт евреин, отколкото на некви брокерчета...



Тема Re: Бягаш по тъчанови [re: V.Grig]  
Автор bravoGogo (Професионалистъ)
Публикувано10.12.07 09:00



Съществува реалната опастност да не е/са разбрал/а/и въпроса ти

(респективно обосновката ти), затова.

Aquila non capit muscas

Тема Re: Въпрос към УНИКАЛНАТАнови [re: Blake]  
Автор naci (нефашиста)
Публикувано10.12.07 09:38



Я ме запознай с Еврейна!Твоя!

Знай си границата на тъпотата


Тема Re: Бягаш по тъчанови [re: V.Grig]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано10.12.07 10:03



От какво бягам?? Не се чувствам на разпит при следовател, за да съм задължена да отговарям на всички и всякакви въпроси. Нито пък имам време и желание да анализирам и коментирам всички постинги. Изказах едно мнение - че цените няма да падат. Също и го обосновах - ЗАЩОТО ФИНАНСОВАТА ОБСТАНОВКА В БЪЛГАРИЯ Е АБСОЛЮТНО НЕПРЕДВИДИМА И УНИКАЛНА. Поради това мое убеждение не виждам никакъв смисъл да разчленявам обществото и сделките, да им правя измислени дисекции и да правя сложни изводи. С други думи - да си чеша езика. Имам достатъчно работа и не седя на бюро цял ден, чудейки се с какво да си запълня времето...



"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: Въпрос към УНИКАЛНАТАнови [re: Blake]  
Автор tzura (новак)
Публикувано10.12.07 11:38



Надеждата последна умира....





Тема Re: Въпрос към УНИКАЛНАТАнови [re: naci]  
Автор Blake (ентусиаст)
Публикувано10.12.07 14:33



С удоволствие бих те запознал, само че идва по 1-2 пъти за по няколко часа в България. Иначе повече за него можеш да прочетеш например

.



Тема Re: Въпрос към УНИКАЛНАТАнови [re: tzura]  
Автор Blake (ентусиаст)
Публикувано10.12.07 14:36



Щом така мислиш - добре...
Всъщност тази работа не ме е*е, аз скоро имоти няма да купувам/продавам, така че...



Тема Re: Въпрос към УНИКАЛНАТАнови [re: Blake]  
Автор tzura (новак)
Публикувано11.12.07 13:45



А като не те е*е, какво правиш във форума?
Чешеш си езика, защото няма какво да те е*е ....?





Тема Re: Въпрос към УНИКАЛНАТАнови [re: tzura]  
Автор Blake (ентусиаст)
Публикувано11.12.07 16:40



Извинете, Господарке на Форума,
А дали случайно не мога да имам мнение по нЕкои въпроси???
Кофти, че не съвпада с Вашето, но пък за сметка на това е доста по-релевантно...

Нищо, явно Ви преча да си въртите Бизнеса ли, кво ли???



Тема Re: Въпрос към УНИКАЛНАТАнови [re: Blake]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано11.12.07 19:38



Леле, какво самочувствие.....относно това, че ни пречиш на бизнеса, де.

А аз се чудех защо напоследък вместо по 5 сделки на седмица правя само 4!!!



"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: Въпрос към УНИКАЛНАТАнови [re: yниKaлнa]  
Автор Blake (ентусиаст)
Публикувано11.12.07 23:02



хм, гледам че са ви оперирали и чувството за хумор... ясно... чао...



Тема Re: Въпрос към УНИКАЛНАТАнови [re: Blake]  
Автор tzura (новак)
Публикувано12.12.07 13:24



ха-ха


айде, със здраве



Тема Re: Нямаш какво да кажешнови [re: yниKaлнa]  
Автор V.Grig (Анти-царист)
Публикувано13.12.07 21:12



За това продължаваш плъзгането по допирателната ...

Как ли става така, че когато всички в Англия и по света говореха (тоест пускаха платени публикации), как България била новото елдорадо на риъл естейт бизнеса все бяха прави, а сега когато рекоха че България е пренадут балон от въздух под налягане изведнъж станаха нищо неразбиращи идиоти?

Не ви отърва на брокерчетата нали? Друго си е да поживееш в света на розовите сънища



Комунист ли е, главата му да дрънка по паважа!

Тема Re: Нямаш какво да кажешнови [re: V.Grig]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано13.12.07 23:17



Мммммммммммммм, как розово си сънувам цените да паднат, само ако знаеш... Тогава ще правя не 5 сделки седмично, а 15...

Лека нощ - отивам да се гмурна в розовините!



"Винаги има поне още една гледна точка..."


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.